Celá kandidátka pro komunální volby 2018 - toto není rozprava

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 3

Frantisek.Dosedel
Místní předsednictvo
Profese: advokátní koncipient
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Celá kandidátka pro komunální volby 2018 - toto není rozprava

Příspěvek od Frantisek.Dosedel » 24 črc 2018, 12:55

Vážení,

toto není rozprava ve smyslu vnitřních pravidel Pirátů, ale neformální debata nad kandidátkou.
Toto je prostor pro vaše návrhy a nápady, které předsednictvo MO P3 může promítnout do obsahu a pořadí kandidátky, která vám pak bude dána ke schválení (ano/ne).
Ve zkratce - tady se vyjádříme, předsednictvo pak vyhlásí hlasování ve formě ano/ne, které proběhne pátek a sobota 27-28.7.18 (možná i neděle, to bude u hlasování napsáno).
Proč to není rozprava - protože rozprava trvá nejméně 5 dnů a pak dva dny hlasování - nestíháme.
Předsednictvo MO má sice možnost návrh celé kandidátky bez vašeho vyjádření předložit jen k hlasování, to bychom ale neradi.
Tato debata bude ukončena nejpozději ve čtrtek večer.

Navrhované pořadí:
1. M. Arden
2. Š. Štrébl
3. M. Konvička
4. J. Svrček
5. J. Belecová
6. J. Bartko
7. P. Musil
8. Frantisek Dosedel
9. Karel Svetlik
10. Anna Kratochvílová
11. M. Brychtová
12. Nikol Marhounova
13. Martin Chour
14. M. Sumerauer
15. Iveta Pospisilova
16. S. Kavur/ dcera Kavurova
17. S. Kavur/ dcera Kavurova
18. Simona Bártová
19. Marcela Gorolová
20. Milan Horvát
21. JuDr. Jaroslav Procházka
22. Martin Zvelebil
23. Jan Maryško
24. Ondřej Elfmark
25. Tomáš Brychta
26. Adam Pospíšil
27.
28. Jana Pudilová
29. B. Zubcekova
30. Matouš Lébr
31. MgA. Zdeněk Durdil
32. Davida Hathor Doseděl
33. František Pudil
34. Mikoláš Belec
35.
Mgr. František "Akirfa" Doseděl

svetlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: učitel
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Celá kandidátka pro komunální volby 2018 - toto není rozprava

Příspěvek od svetlik » 24 črc 2018, 13:17

Volba čela kandidátky ukázala, že Piráti na Praze 3 jsou schopni poslat na radnici schopné a pracovité osobnosti, které toto již stihly prokázat. Věřím, že může vzniknout soudržná a velice akční skupina, postavená na vzájemné důvěře. A důvěra, to je palivo pirátských motorů. Rád bych tuto skupinu podpořil s tím, že cílem do voleb nemůže být nic menšího než volby vyhrát. Standardní ovšem je, že političtí nováčci (kterými Piráti na Praze 3 jsou) se 4 roky učí v opozici, aby si nezkazili jméno kvůli chybám z nezkušenosti a neznalosti. Myslím, že s velkou dávkou obezřetnosti si můžeme na vládu na Žižkově troufnout. Tato čtvrť si rozhodně zaslouží vyšší politickou kulturu a férovost. Politiku na Praze 3 sleduji v posledních čtyřech letech velmi detailně. Svou obeznámeností bych tedy rád přispěl k tomu, aby těch chyb bylo co nejméně. Nestačí mít nápady, musíte vědět, jak to udělat.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15979 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 24 črc 2018, 13:32

Frantisek.Dosedel píše:
24 črc 2018, 12:55
Proč to není rozprava - protože rozprava trvá nejméně 5 dnů a pak dva dny hlasování - nestíháme.
V tomhle nemáš tak docela pravdu, viz podtržené pasáže:
Jednání korespondenční formou
  1. Jednání korespondenční formou probíhá pouze o věci, k níž bylo svoláno.
  2. Po zahájení jednání se vede rozprava nejméně 5 dnů. Pokud se na jednání hlasuje o dokumentu připraveném jiným týmem (např. schválení záměru), pokud rozprava proběhla již dříve či jiným způsobem nebo pokud je málo času, může vedoucí týmu rozpravu přiměřeně zkrátit či vyhlásit hlasování bez rozpravy.
  3. Hlasování je řádně oznámeno, pokud bylo rozesláno členům obvyklým způsobem (e-mailem) a pokud doba pro hlasování činila aspoň 48 hodin po oznámení. Pod časovým tlakem může hlasování skončit i dříve, je-li zřejmý jeho výsledek. Pokud netrvala rozprava aspoň 5 dnů, hlasuje se též o návrhu pokračovat v rozpravě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Stepan.Strebl
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Jana.Belecova
Člen KS Praha
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Příspěvek od Jana.Belecova » 24 črc 2018, 13:36

Ahoj,

prosím jen o malé přeřazení lidí, co jsem sehnala. Slíbila jsem jim tato místa Mikoláš Belec 35, Z. Durdil 27, M. Zvelebil 33, pokud by byl problém, tak prosím umístění max o 1-2 místo výš, a nebo o cokoli níže.

Dále jsem byla informována, že Tomáš Brychta nebude kandidovat. Dál prosím, pokud jsou ještě nějaké změny v kandidaturách prosím napište je sem, ať s tím můžeme počítat. Děkuji všem za spolupráci. J.

Filip.Smoljak
Člen KS Praha
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 24 črc 2018, 18:05

X

Filip.Smoljak
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 24 črc 2018, 18:05

Takže neformální dotaz, proč není prakticky nikdo z předsednictva na volitelném místě? Máme si to vykládat tak, že samo předsednictvo (hlavně předseda) se rozhodlo vytvořit kandidátku k obrazu nikoliv svému pirátskému, ale k obrazu jinému?
1. Fr. Doseděl je na relativně volitelném mstě, ok.
2. Marg. Brychtová by dle výsledků hlasování, které je z mnoha důvodů nyní zpochybňováno (viz jiná vlákna), měla být osmá, nepletu-li se.
3. Absolutně nechápu nepřítomnost předsedy MS P. Králíčka na kandidátce ani na posledním místě. Přitom pro její diskutovanou podobu tak moc udělal!

Předseda nesplňuje předpoklady býti volen dle zákona?
Naposledy upravil(a) Filip.Smoljak dne 24 črc 2018, 18:06, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvek:
Aneta.Heidlova

Jan.Bartko
Člen KS Praha
Profese: analytik, finanční sektor
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Jan.Bartko » 24 črc 2018, 20:42

Filip.Smoljak píše:
24 črc 2018, 18:05
Takže neformální dotaz, proč není prakticky nikdo z předsednictva na volitelném místě? Máme si to vykládat tak, že samo předsednictvo (hlavně předseda) se rozhodlo vytvořit kandidátku k obrazu nikoliv svému pirátskému, ale k obrazu jinému?
2. Marg. Brychtová by dle výsledků hlasování, které je z mnoha důvodů nyní zpochybňováno (viz jiná vlákna), měla být osmá, nepletu-li se.
3. Absolutně nechápu nepřítomnost předsedy MS P. Králíčka na kandidátce ani na posledním místě. Přitom pro její diskutovanou podobu tak moc udělal!

Filipe,
Pavel má trvalé bydliště pořád doma v Trutnově, pokud mě paměť neklame. Takže ano, zvolen být nemůže:) (snad mě časem doplní)

A k druhé části dotazu. Primárky se konaly na 2-6 místo. Ne na 2-10 místo, ani jakkoli jinak. Několik lidí - teď mě napadne František nebo Anicka, se vědomě nehlásilo do primárek, ale chtěli se uchazet právě až na 7 a další místo. Tím pádem dává smysl, že neúspěch v primárkách sám o sobě nezadavá nějaký zásadní argument, proč by měl mít člověk nějakou výhodu v úplně jiném "kole".

A můj osobní názor ke zbytku kandidátky - tam by mělo předsednictvo navrhovat lidi podle nějakých jejich kompetencí, resp. aktivity. Takže mi dává smysl, že ti, kteří jsou nějak erudovaní, jako třeba František, jsou tím pádem v předních částech, a jiní jsou jinde.

Samozřejmě mají ale všichni možnost cokoli jakkoli navrhovat jinak, když jsou nespokojení - a třeba na včerejší schůzi nikdo neřekl tak nějak nic. Využívejme tedy standartní a legální postupy, navrhujte a argumentujte, jak se má pořadí změnit, od toho přece tyhle témata jsou:)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Everything would be lost once he (the worker) knew that he had a mind. Simon-Nicholas Henri Linguet

Filip.Smoljak
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 24 črc 2018, 20:50

Jan.Bartko píše:
24 črc 2018, 20:42
Filip.Smoljak píše:
24 črc 2018, 18:05

Filipe,
Pavel má trvalé bydliště pořád doma v Trutnově, pokud mě paměť neklame. Takže ano, zvolen být nemůže:) (snad mě časem doplní)

A k druhé části dotazu. Primárky se konaly na 2-6 místo. Ne na 2-10 místo, ani jakkoli jinak. Několik lidí - teď mě napadne František nebo Anicka, se vědomě nehlásilo do primárek, ale chtěli se uchazet právě až na 7 a další místo. Tím pádem dává smysl, že neúspěch v primárkách sám o sobě nezadavá nějaký zásadní argument, proč by měl mít člověk nějakou výhodu v úplně jiném "kole".

A můj osobní názor ke zbytku kandidátky - tam by mělo předsednictvo navrhovat lidi podle nějakých jejich kompetencí, resp. aktivity. Takže mi dává smysl, že ti, kteří jsou nějak erudovaní, jako třeba František, jsou tím pádem v předních částech, a jiní jsou jinde.

Samozřejmě mají ale všichni možnost cokoli jakkoli navrhovat jinak, když jsou nespokojení - a třeba na včerejší schůzi nikdo neřekl tak nějak nic. Využívejme tedy standartní a legální postupy, navrhujte a argumentujte, jak se má pořadí změnit, od toho přece tyhle témata jsou:)
Děkuji za nedostatečnou odpověď, ovšem Tebe jsem se neptal. Předpokládám, že se k tomu vyjádří předseda MS Praha3 z Trutnova a hlavně autor návrhu kandidátky (od 7. místa dál). Nebo to je Tvůj návrh? Nedivil bych, se původní návrh předkládal M. Konvička...

Aneta.Heidlova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aneta.Heidlova » 24 črc 2018, 21:10

Martin.Kucera píše:
24 črc 2018, 13:32
Frantisek.Dosedel píše:
24 črc 2018, 12:55
V tomhle nemáš tak docela pravdu, viz podtržené pasáže:
Jednání korespondenční formou
  1. Jednání korespondenční formou probíhá pouze o věci, k níž bylo svoláno.
  2. Po zahájení jednání se vede rozprava nejméně 5 dnů. Pokud se na jednání hlasuje o dokumentu připraveném jiným týmem (např. schválení záměru), pokud rozprava proběhla již dříve či jiným způsobem nebo pokud je málo času, může vedoucí týmu rozpravu přiměřeně zkrátit či vyhlásit hlasování bez rozpravy.
  3. Hlasování je řádně oznámeno, pokud bylo rozesláno členům obvyklým způsobem (e-mailem) a pokud doba pro hlasování činila aspoň 48 hodin po oznámení. Pod časovým tlakem může hlasování skončit i dříve, je-li zřejmý jeho výsledek. Pokud netrvala rozprava aspoň 5 dnů, hlasuje se též o návrhu pokračovat v rozpravě.
Presne tohle jsem psala Dosedelovi, ze muze byt kratsi, kdyz to tam bude stat. Ale jestli se od nekoho hodi do toho vidle, tak to muze byt na prd. A to hlasovani rovnou, jsem prosazovala, protoze to je nejjednodušší podle me. Nechtěli :(

Pavel.Kralicek
Místní předsednictvo
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 24 poděkování

Příspěvek od Pavel.Kralicek » 24 črc 2018, 21:53

Pro info: jsem právě na kurzu základní přípravy do aktivních záloh AČR, takže nemám úplně kapacitu pohotově reagovat, nicméně Honza to napsal přesně - mám trvalé bydliště v Trutnově a popravdě jsem si ho nechtěl měnit jen kvůli tomu, abych mohl být jako stafáž na kandidátce, protože na přední místa jsem se z časových důvodů hlásit nechtěl. Toť vše.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“