Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Piráti podporují zákaz obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let.

PRO
76
63%
PROTI
25
21%
ZDRŽUJI SE
19
16%
 
Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Vážené celostátní fórum,

předkládám svůj členský podnět ve znění:
Piráti podporují zákaz obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let.

Odůvodnění:

Před několika měsíci mě oslovil pan X, kterého znáte z diskusí viewtopic.php?f=402&t=39005
viewtopic.php?f=402&t=41329 Jeho záležitost mě osobně téměř vůbec nezajímá. Dohodli jsme se na tom, ať před tím, než budu psát tento podnět, osloví všechny naše poslance. Poslanci ne/reagovali různě. Ale výsledek je takový, že se tomu nikdo z nich nevěnuje.

Dejme prosím panu X zpětnou vazbu na jeho záležitost, případně mu dejme naše stanovisko.

Tímto podáním považuji svou činnost v záležitosti pana X za ukončenou a prosím pana X, aby mě v této záležitosti již neoslovoval.
Naposledy upravil(a) Jiri.Snizek dne 24 črc 2018, 15:01, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Sazel, Robert.Magni, Jiri.Ulip, Michal.Lupecka

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Vojtech.Sazel
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 81
Registrován: 14 led 2017, 20:18
Profese: programátor
Bydliště: Tábor
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 104 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Vojtech.Sazel »

Je určitě žádoucí zamezit obřízkám. Horší ovšem bude, jestli je pak náboženští pošuci začnou dělat těm dětem ilegálně nebo podomácku...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Sazel za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Michal.Breskovec, Ondrej.Moravcik
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Robert.Magni »

Když to pošuk zkurví,půjde sedět.Když to dnes zkurví dochtor,jde sedět jen po flašce vodky.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Proč bychom furt měli něco zakazovat?!
Zákazem patologický jev nevymýtíme.
Rodiče snad mají právo vychovávat své dítě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a pokud jim jejich národnostní či náboženská příslušnost tvrdí, že je to obřízkou, tak bychom jim to měli umožnit za dítě co nejméně ohrožujících podmínek.
Regulace... dejme tomu. Nastavit nějaká pravidla (ale to už myslím stejně je) OK. Ale když se někomu něco nepovedlo, tak bude hned zákaz?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 7):
Jan.Bartko, Karel.Nejedlik, Giuseppe.Maiello, Josef.Kadlecek, Ondrej.Tuma, Filip.Varecha, Josef.Kubat

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Jiri.Koudelka
Člen KS Praha
Příspěvky: 158
Registrován: 19 dub 2017, 21:41
Profese: programátor
Dal poděkování: 1247 poděkování
Dostal poděkování: 400 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Jiri.Koudelka »

Jakub.Nepejchal píše: 24 črc 2018, 13:39 Rodiče snad mají právo vychovávat své dítě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a pokud jim jejich národnostní či náboženská příslušnost tvrdí, že je to obřízkou, tak bychom jim to měli umožnit za dítě co nejméně ohrožujících podmínek.
Myslíš jako pokud je součástí jejich vidění světa ženská obřízka, tak ji klidně necháme na dětech provádět? Nebo kde je ten limit, ženská ne, mužská je ok, i když obojí je zmrzačení?
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Robert.Magni »

Nesouhlasím. Dítě nemá povinnost sdílet pověry předků.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Jan.Bartko »

Robert.Magni píše: 24 črc 2018, 13:52 Nesouhlasím. Dítě nemá povinnost sdílet pověry předků.
Stejnou logikou tedy doporucuji zakazat Vanoce, a co teprve chudinky male holky, jejichz pozadi je mydleno kazde Velikonoce :)
Jinak jak pise predrecnik,
Rodiče snad mají právo vychovávat své dítě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a pokud jim jejich národnostní či náboženská příslušnost tvrdí, že je to obřízkou, tak bychom jim to měli umožnit za dítě co nejméně ohrožujících podmínek.

A smesovat 'zenskou obrizku' a FGM, jak je definovana podle WHO, taky neni asi uplne stastne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvek:
Jan.Hora
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Jiri.Koudelka
Člen KS Praha
Příspěvky: 158
Registrován: 19 dub 2017, 21:41
Profese: programátor
Dal poděkování: 1247 poděkování
Dostal poděkování: 400 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Jiri.Koudelka »

Jan.Bartko píše: 24 črc 2018, 13:59 Stejnou logikou tedy doporucuji zakazat Vanoce, a co teprve chudinky male holky, jejichz pozadi je mydleno kazde Velikonoce :)
Jistě, protože nevratné fyzické poškození pohlavních orgánů nezletilého je zcela srovnatelné s oboustranně odsouhlasenou mašlovačkou. Nemluvě o tom, že nikdo normální neřeže holky který o to nestojí, ani nenutí děti slavit Vánoce.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Já mám jiný dotaz - je legitimní propichovat malým dětem (typicky se to děje holčičkám) uši kvůli náušnicím? (a pokud ne, kde vede přesně hranice u stříhání vlasů? je legitimní je proti jejich vůli ostříhat?)

Zaregistroval jsem jistou iniciativu sepsat návrh zákona, bohužel navržené znění by - dovedeno do důsledků - IMO právě k zákazu těhle věcí vedlo. Což mi pocitově přijde jako overkill....a vzhledem k tomu, že nejsem odborník na zdravotnickou etiku a z časových důvodů nemám čas se jím stávat, abych tyto věci poladil, jsem problematiku přenechal povolanějším.

Btw. ještě jedna hodně off-topic transhumanistická otázka - vzhledem k tomu, že mozek je v mládí nejadaptibilnější, přišel by vám neurální implantát jako vhodný dárek k prvním narozeninám? :D Já na to mám trošku ambivalentní názor, říkám si, že kdyby to bylo tehdy dostupné a rodiče mi to přesto nekoupili, asi bych pak byl zklamaný, že nemůžu ovládat počítač myšlenkou :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 10):
Karel.Nejedlik, Jan.Hora, Petr.Vileta, Jiri.Ulip, Roman.Kucera, Dan.Lestina, Frantisek.Navrkal, Filip.Mezera, Josef.Kubat, Radek.Simkanic
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Vit.Fux »

Mikulas.Peksa píše: 24 črc 2018, 14:49 Já mám jiný dotaz - je legitimní propichovat malým dětem (typicky se to děje holčičkám) uši kvůli náušnicím? (a pokud ne, kde vede přesně hranice u stříhání vlasů? je legitimní je proti jejich vůli ostříhat?)
Podle mě je nejlepším rozlišujícím znakem trvalost a nezměnitelnost.
Vlasy dorostou => docela v pohodě
obarvení vlasů odroste => v pohodě
uši asi zarostou, možná ne => asi na hraně, resp tohle považuju za tu hraniční věc
tetování nejde rozumně odstranit => za hranou
uříznout kus genitálií, které nikdy nedorostou => za hranou, chce to dost zásadní informovaný souhlas toho koho se to týká

Osobně si myslím, že piercing do penisu je menší zásah než obřízka a to to první považuju (u dětí) za hodně divné zvěrstvo. To, že to první má náboženský důvod, to pro mě nedělá o nic validnější než ten piercing.
Mikulas.Peksa píše: 24 črc 2018, 14:49 Btw. ještě jedna hodně off-topic transhumanistická otázka - vzhledem k tomu, že mozek je v mládí nejadaptibilnější, přišel by vám neurální implantát jako vhodný dárek k prvním narozeninám? :D Já na to mám trošku ambivalentní názor, říkám si, že kdyby to bylo tehdy dostupné a rodiče mi to přesto nekoupili, asi bych pak byl zklamaný, že nemůžu ovládat počítač myšlenkou :(
Nemyslím si, že je to offtopic, právě naopak - zatím řešíme vcelku drobné zásahy s kosmetickým nebo náboženským účelem, ale co když ta úprava bude mít naprosto jasné výhody? Co když rodiče budou chtít uříznout dětem nohy a dají jim implantáty, protože se s tím dá rychleji běhat? (za pár let to může být obravdu jednoznačná výhoda) A co náhrada očí? Dotyčné dítě bude vidět i UV, ale ztratí schopnost si užít umělecká díla, protože přes ně bude vidět náhodné šmouhy - stojí ten deal za to?
Já si osobně myslím, že by nevratné fyzické úpravy, které nejsou nutné pro zdraví, neměly být legální vůbec - příliš velká změna s nulovým souhlasem toho koho se to týká; jak u neuroimplantátu, tak u nohou nebo očí. Tohle imho nemůže posoudit nikdo jiný než ten na kom je ten zákrok prováděn.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“