[Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno-střed

Moderátoři: Předsedající, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

JinAfra
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 27 kvě 2018, 22:43
Profese: na volné noze
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno-střed

Příspěvek od JinAfra »

Ahoj koťata,
pirátská politika mě baví a splňuji všechny zákonné podmínky pro kandidaturu, proto chci kandidovat do zastupitelstva městské části Brno - střed z pozice č. 42. Zvolena do zastupitelstva být nechci.
Díky a držím palce ;)
Pusu Jindřiška Afra
Tito uživatelé poděkovali autorovi JinAfra za příspěvky (celkem 3):
Robert.Cuma, Ondrej.Kotas, Monika.Spilkova
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno-střed

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Po skončení řádné volby čela je stav kandidátky následující:

1. Róbert Čuma
2. Monika Spilková
3. Jiří Pertl
4. Patrik Doležal
5. Michal Marciniszyn
6. Kateřina Mléčková

Jelikož nám chybí řádně zvolený poslední čelní kandidát, bez čehož nemůžeme přistoupit k volbě ostatních kandidátů, vyhlašuji tímto zahájení rozpravy v doplňující volbě čelních kandidátů.
Kandidáti se mohou přihlašovat zde do středy, 27. června, kdy bude zahájeno hlasování.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

skirit
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 22 bře 2018, 00:04
Profese: IT konzultant
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno-střed

Příspěvek od skirit »

Ahoj,

hlásím se na sedmé místo na kandidátku do dovolby.
Moje priority jsou prosazování otevřených systémů ve veřejné správě a problematika cyklostezek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi skirit za příspěvky (celkem 5):
Petr.Springinsfeld, Tomas.Kolacny, Robert.Cuma, Marek.Lahoda, Silvie.Mrkvanova
Uživatelský avatar
Lenka.Brodzakova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 06 čer 2018, 09:11
Profese: překladatelka, projektová manažerka
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno-střed

Příspěvek od Lenka.Brodzakova »

Zdravím brněnské Piráty,

Ráda bych kandidovala na potenciálně volitelné místo kandidátky Brno střed.

Jmenuji se Lenka Brodzáková, pracuji jako projektová manažerka v překladatelské agentuře a v současné době jsem na mateřské dovolené. Ve středu Brna jsem se narodila, prožila jsem zde celý svůj dosavadní život, studovala jsem zde a mám tu i práci. Hranice centra často nepotřebuji překročit celé měsíce:) V centru je totiž dobře. V posledních letech sleduji významný posun k lepšímu, ale pořád může být lépe!
Proto jsem ráda přijala výzvu Michala Marciniszyna a ráda bych kandidovala za Piráty v MČ Brno střed. Blesk se na mě obrátil, protože ví, že jsem voličkou Pirátů, a současně patriot, o dění v centru se aktivně zajímám a na centrum prostě nedám dopustit. Zajímám se o historii, urbanismus a architekturu, a na účasti nejrůznějších debat je dobře vidět, že zájem veřejnosti o dění „ve městě“ roste, a to je fajn. Protože kdo jiný by se měl na rozvoji a rozhodování v naší městské části podílet, než její obyvatelé.
Jako matce malých dvojčat, která brázdí centrum s mega kočárem, se mi záběr témat letos ještě trošku rozšířil:)

Myslím, že těžko lze shrnout aktuální témata lépe a trefněji, než jak učinil Robert Cuma ad výše, z vlastní zkušenosti bych vypíchla následující body:
- Obsazování obecních bytů. A to nejenom z hlediska města jako dobrého hospodáře, ale vytvoření fungujícího a transparentního systému pro všechny úspěšné i neúspěšné žadatele.

- Online vyřizování žádostí a potvrzení. O tom zde již bylo řečeno mnoho, každý, kdo potřeboval vyřídit cokoli náročnějšího než šalinkartu, nejednou tloukl čelem do zdi.

- Změna prostoru před Hlavním nádražím. Tahle oblast je prostě ostuda a hnus. Při vyzvedávání přátel ze zahraničí, kteří „nádr“ uvidí z města jako první, se vždy stydím, a pokud člověk brázdí město s kočárem, prostě se nádraží raději vyhne a jede odjinud.

- Lepší místo pro žití. Centrum se neustále „zkrášluje“ snahou Města, šikovných podnikatelů i nejrůznějších hnutí, ale pořád by zde mohlo být víc zeleně, zastínění a zavlažení, abychom z města nemuseli v letních měsících prchat.

Maximálně podporuji aktivity vyvolané snahou V. R. Novákové při eliminaci vizuálního smogu. Centrum má kouzelnou atmosféru právě díky své historii a památkám, proč je zanášet paskvily a nevkusnou reklamou.

Co považuji za slabé místo při každodenním pohybu po městě, je čistota a pořádek. Ačkoli v centru fungují zametači Pracuji pro MČBS, výsledek má daleko od dokonalosti. Ráda bych si dala za cíl tuto zdánlivou „drobnost“, aby se čistota v centru přiblížila civilizovanému světu.
Díky za přečtení!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Brodzakova za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Ulip, Michal.Marciniszyn, Tomas.Kolacny, Robert.Cuma, Monika.Spilkova
Uživatelský avatar
Martin.Laznovsky
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 18 bře 2017, 11:59
Profese: qa engineer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno-střed

Příspěvek od Martin.Laznovsky »

Ahoj,

Jmenuji se Martin Laznovsky a byl jsem kontaktovan Bleskem (M. Marciniszyn), jestli nechci vypomoci a zaujmout nejake pekne nevolitelne misto. Tak se tedy nabizim, na volitelne ci nevolitelne, jak bude treba.

Diky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Laznovsky za příspěvky (celkem 2):
Robert.Cuma, Monika.Spilkova
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno-střed

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ukončuji jednání. Zbytek kandidátů bude doplněn usnesením v samostatném jednání.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“