Volba nového předsedy - rozprava

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Krajsti predsedajici, PMS Benešov

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1727
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2728 poděkování

Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Vážené MF,

V souvislosti s rezignací předsedy Ondřeje Hrdého: viewtopic.php?f=970&t=42795 vyhlašuji rozpravu k volbě předsedy nového. Kandidáty prosím, aby do 30.7 23:59 dodali svou kandidaturu a vizi působení na dané pozici. Pokud se nepřihlásí dostatečný počet zájemců (1), bude rozprava o týden prodloužena.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 4):
Hana.Chalusova, Vaclav.Kubaljak, Jiri.Snizek, Jan.Licka

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jan.Licka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 376
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Manufacturing Engineer
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 998 poděkování
Dostal poděkování: 835 poděkování

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Jan.Licka »

Za sebe jako 2. místopředsedu a člena České pirátské strany nominuji Hanu Chalušovou, která se o tuto pozici již dříve přihlásila na schůzi 9.7. v PiCe a kandidaturu potvrdila i 13.7.


Prosím aby se k této nominaci vyjádřila a představila svoji vizi fungování na této pozici (co by měl správný předseda dělat, i s ohledem na Stanovy strany).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvek:
Jana.Skopalikova

Dávat druhým vyrůst
:idea: infrastruktura / automatizace / logistika

Uživatelský avatar
David.Rejha
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 80
Registrován: 08 lis 2017, 16:18
Profese: student VŠCHT, laboratorní pracovník
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od David.Rejha »

Za sebe jako 1. místopředsedu nominuji Jana Skopalíková. Přes zkušenosti fungování Pirátů v Olomouci a další vlastnosti se skvěle hodí do vedení sdružení, a když je potřeba obsadit předseda, tak nominuji právě jí. Navíc se velmi dobře vyzná ve stanovách strany a je to taková chodící kniha pirátských stanov.

Rád bych, aby se k mé nominaci Jana vyjádřila. Děkuji :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Rejha za příspěvek:
Jan.Licka
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Jan.Licka píše: 26 črc 2018, 21:45 Za sebe jako 2. místopředsedu a člena České pirátské strany nominuji Hanu Chalušovou, která se o tuto pozici již dříve přihlásila na schůzi 9.7. v PiCe a kandidaturu potvrdila i 13.7.


Prosím aby se k této nominaci vyjádřila a představila svoji vizi fungování na této pozici (co by měl správný předseda dělat, i s ohledem na Stanovy strany).
Děkuji ti Honzo za nominaci, akorát moc nerozumím tvé motivaci. Důvod je, že jsem naše sdružení informovala o svém záměru kandidovat? Oznámit svou kandidaturu bych zvládla i sama, své konečné rozhodnutí sdělím do ukončení rozpravy.
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Uživatelský avatar
Jan.Licka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 376
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Manufacturing Engineer
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 998 poděkování
Dostal poděkování: 835 poděkování

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Jan.Licka »

Každý z členů má právo nominovat předsedu. Vzhledem k tomu, že ses na schůzi v kavárně vyjádřila v tom smyslu, že nechceš být "ten zlý" kdo podá podnět na odvolání předsedy a bude se cpát na jeho místo, vzal jsem jako prostou lidskou slušnost tě nominovat.

Můj zájem je, aby nový předseda měl jednoznačný a nerozporovatelný mandát po celé své dvouleté volební období a zejména byl čitelným a srozumitelným informačním rozhraním pro komunikaci s krajem a dalšími politickými subjekty - což je úloha, kterou dle stanov má a kterou dnes místo Ondry plním já (a milerád ji novému předsedovi předám zabalenou i s mašlí...).

Dále se k volbě předsedy vyjadřovat nebudu, právě proto aby nevznikl důvod myslet si, že manipuluji míněním dalších členů a nikdo nemohl tvrdit, že jsem dával návodné otázky tomu či onomu. Osobní názor je takový, že mám ke každému z kandidátů své výhrady a rozhodnu se sám za sebe v průběhu volby.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jana.Skopalikova

Dávat druhým vyrůst
:idea: infrastruktura / automatizace / logistika

Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Jan.Licka píše: 28 črc 2018, 16:48 Každý z členů má právo nominovat předsedu. Vzhledem k tomu, že ses na schůzi v kavárně vyjádřila v tom smyslu, že nechceš být "ten zlý" kdo podá podnět na odvolání předsedy a bude se cpát na jeho místo, vzal jsem jako prostou lidskou slušnost tě nominovat.

Můj zájem je, aby nový předseda měl jednoznačný a nerozporovatelný mandát po celé své dvouleté volební období a zejména byl čitelným a srozumitelným informačním rozhraním pro komunikaci s krajem a dalšími politickými subjekty - což je úloha, kterou dle stanov má a kterou dnes místo Ondry plním já (a milerád ji novému předsedovi předám zabalenou i s mašlí...).

Dále se k volbě předsedy vyjadřovat nebudu, právě proto aby nevznikl důvod myslet si, že manipuluji míněním dalších členů a nikdo nemohl tvrdit, že jsem dával návodné otázky tomu či onomu. Osobní názor je takový, že mám ke každému z kandidátů své výhrady a rozhodnu se sám za sebe v průběhu volby.
Nerozporuji tvá práva. Poděkovala jsem ti, žes mě nominoval. A dala ti zpětnou vazbu, že nerozumím tvé motivaci. Děkuji ti za odpověď. Chci okomentovat tvé velmi nepřesné interpretování mých slov z poslední schůze z kavárny. Ondra potvrdil svůj úmysl rezignovat na roli předsedy sdružení. Poté, co jste oba místopředsedové sdělili, že vy rezignovat nehodláte, a že jediná možnost je. abych navrhla nové volby předsednictva z důvodu kritiky vaší práce jsem řekla, že to neudělám. To je vše. Slova o cpaní se někam jsem nevyslovila, naopak od té doby, co se mluví o Ondrově rezignaci na předsednictví, jsem transparentně sdělovala, že hodlám kandidovat.
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1276
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1585 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Díky Davidovi za nominaci podpořenou poděkováním Honzy Ličky, kterou ráda přijímám.

Moje vize fungování na této pozici je být tu hlavně pro vás - pro členy místního sdružení. Poradit, pomoct, když je potřeba - udělat věci, do kterých se nikdo nehrne. Snažit se být tak trochu i manager - vytipovat, který úkol by byl pro koho nejvhodnější, částečně delegovat a následně kontrolovat plnění úkolů tak, abychom na nic důležitého nezapomínali. Dále být taková spojka mezi krajským sdružením a místním - informovat vás o novinkách, ale i prosazovat u kraje to, na čem se shodneme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Licka, Jiri.Snizek, Hana.Chalusova
Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1276
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1585 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Hana.Chalusova píše: 28 črc 2018, 15:58
Jan.Licka píše: 26 črc 2018, 21:45 Za sebe jako 2. místopředsedu a člena České pirátské strany nominuji Hanu Chalušovou, která se o tuto pozici již dříve přihlásila na schůzi 9.7. v PiCe a kandidaturu potvrdila i 13.7.


Prosím aby se k této nominaci vyjádřila a představila svoji vizi fungování na této pozici (co by měl správný předseda dělat, i s ohledem na Stanovy strany).
Děkuji ti Honzo za nominaci, akorát moc nerozumím tvé motivaci. Důvod je, že jsem naše sdružení informovala o svém záměru kandidovat? Oznámit svou kandidaturu bych zvládla i sama, své konečné rozhodnutí sdělím do ukončení rozpravy.
Hana.Chalusova píše: 28 črc 2018, 22:25
Jan.Licka píše: 28 črc 2018, 16:48 Každý z členů má právo nominovat předsedu. Vzhledem k tomu, že ses na schůzi v kavárně vyjádřila v tom smyslu, že nechceš být "ten zlý" kdo podá podnět na odvolání předsedy a bude se cpát na jeho místo, vzal jsem jako prostou lidskou slušnost tě nominovat.

Můj zájem je, aby nový předseda měl jednoznačný a nerozporovatelný mandát po celé své dvouleté volební období a zejména byl čitelným a srozumitelným informačním rozhraním pro komunikaci s krajem a dalšími politickými subjekty - což je úloha, kterou dle stanov má a kterou dnes místo Ondry plním já (a milerád ji novému předsedovi předám zabalenou i s mašlí...).

Dále se k volbě předsedy vyjadřovat nebudu, právě proto aby nevznikl důvod myslet si, že manipuluji míněním dalších členů a nikdo nemohl tvrdit, že jsem dával návodné otázky tomu či onomu. Osobní názor je takový, že mám ke každému z kandidátů své výhrady a rozhodnu se sám za sebe v průběhu volby.
Nerozporuji tvá práva. Poděkovala jsem ti, žes mě nominoval. A dala ti zpětnou vazbu, že nerozumím tvé motivaci. Děkuji ti za odpověď. Chci okomentovat tvé velmi nepřesné interpretování mých slov z poslední schůze z kavárny. Ondra potvrdil svůj úmysl rezignovat na roli předsedy sdružení. Poté, co jste oba místopředsedové sdělili, že vy rezignovat nehodláte, a že jediná možnost je. abych navrhla nové volby předsednictva z důvodu kritiky vaší práce jsem řekla, že to neudělám. To je vše. Slova o cpaní se někam jsem nevyslovila, naopak od té doby, co se mluví o Ondrově rezignaci na předsednictví, jsem transparentně sdělovala, že hodlám kandidovat.
Milá Hanko, nehledáš v tom všem něco, co tam není? Nebo alespoň nemá být?
Já krok našich dvou místopředsedů vnímám jako pozitivní a milé gesto. Samozřejmě, že se člověk zvládne přihlásit sám, ale když tu bylo dlouho ticho, možná nás chtěli i trochu podpořit a popostrčit. Jinak nominace skupinou členů je u Pirátů normální a běžná věc a myslím si, že u kandidátů na předsedu je dokonce vhodné, aby měli podporu členů místního sdružení. Jak bys pak chtěla vykonávat tuto funkci, kdyby ses nemohla opřít o jejich důvěru v to, že budeš mandát vykonávat v co nejlepší prospěch všech?
PS: Nominaci můžeš opravdu jak přijmout, tak odmítnout a např. já jsem jich v Olomouci už pár odmítla…
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Přijímám nominaci, v nejbližším čase představím svou vizi.
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba nového předsedy - rozprava

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Jana.Skopalikova píše: 29 črc 2018, 21:24
Hana.Chalusova píše: 28 črc 2018, 15:58
Jan.Licka píše: 26 črc 2018, 21:45 Za sebe jako 2. místopředsedu a člena České pirátské strany nominuji Hanu Chalušovou, která se o tuto pozici již dříve přihlásila na schůzi 9.7. v PiCe a kandidaturu potvrdila i 13.7.


Prosím aby se k této nominaci vyjádřila a představila svoji vizi fungování na této pozici (co by měl správný předseda dělat, i s ohledem na Stanovy strany).
Děkuji ti Honzo za nominaci, akorát moc nerozumím tvé motivaci. Důvod je, že jsem naše sdružení informovala o svém záměru kandidovat? Oznámit svou kandidaturu bych zvládla i sama, své konečné rozhodnutí sdělím do ukončení rozpravy.
Hana.Chalusova píše: 28 črc 2018, 22:25
Jan.Licka píše: 28 črc 2018, 16:48 Každý z členů má právo nominovat předsedu. Vzhledem k tomu, že ses na schůzi v kavárně vyjádřila v tom smyslu, že nechceš být "ten zlý" kdo podá podnět na odvolání předsedy a bude se cpát na jeho místo, vzal jsem jako prostou lidskou slušnost tě nominovat.

Můj zájem je, aby nový předseda měl jednoznačný a nerozporovatelný mandát po celé své dvouleté volební období a zejména byl čitelným a srozumitelným informačním rozhraním pro komunikaci s krajem a dalšími politickými subjekty - což je úloha, kterou dle stanov má a kterou dnes místo Ondry plním já (a milerád ji novému předsedovi předám zabalenou i s mašlí...).

Dále se k volbě předsedy vyjadřovat nebudu, právě proto aby nevznikl důvod myslet si, že manipuluji míněním dalších členů a nikdo nemohl tvrdit, že jsem dával návodné otázky tomu či onomu. Osobní názor je takový, že mám ke každému z kandidátů své výhrady a rozhodnu se sám za sebe v průběhu volby.
Nerozporuji tvá práva. Poděkovala jsem ti, žes mě nominoval. A dala ti zpětnou vazbu, že nerozumím tvé motivaci. Děkuji ti za odpověď. Chci okomentovat tvé velmi nepřesné interpretování mých slov z poslední schůze z kavárny. Ondra potvrdil svůj úmysl rezignovat na roli předsedy sdružení. Poté, co jste oba místopředsedové sdělili, že vy rezignovat nehodláte, a že jediná možnost je. abych navrhla nové volby předsednictva z důvodu kritiky vaší práce jsem řekla, že to neudělám. To je vše. Slova o cpaní se někam jsem nevyslovila, naopak od té doby, co se mluví o Ondrově rezignaci na předsednictví, jsem transparentně sdělovala, že hodlám kandidovat.
Milá Hanko, nehledáš v tom všem něco, co tam není? Nebo alespoň nemá být?
Já krok našich dvou místopředsedů vnímám jako pozitivní a milé gesto. Samozřejmě, že se člověk zvládne přihlásit sám, ale když tu bylo dlouho ticho, možná nás chtěli i trochu podpořit a popostrčit. Jinak nominace skupinou členů je u Pirátů normální a běžná věc a myslím si, že u kandidátů na předsedu je dokonce vhodné, aby měli podporu členů místního sdružení. Jak bys pak chtěla vykonávat tuto funkci, kdyby ses nemohla opřít o jejich důvěru v to, že budeš mandát vykonávat v co nejlepší prospěch všech?
PS: Nominaci můžeš opravdu jak přijmout, tak odmítnout a např. já jsem jich v Olomouci už pár odmítla…
Pokud vím, Jano, fórum má sloužit ke komunikaci členů. A my v našem sdružení již dlouho mluvíme o tom, že bychom naše komunikace na fórum přesunout měli. Tak zde komunikuji. Pokud nerozumím tomu, co někdo dělá, tak se prostě zeptám. To že se dva místopředsedové mezi sebou dohodnou, že každý nominuje jednu z nás, považuji spíše za formalitu. Chápu, že ti přijde milá, když tě David ocenil :)
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Benešov“