MS 10/2018 Podpora Terezín

Moderátoři: PKS Ústecký kraj, PMS Litoměřicko

Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

MS 10/2018 Podpora Terezín

Příspěvek od Michal.Ketner »

Vzhledem k Členskému podnětu zahajuji jednání ve věci podpora pro komunální volby ve městě Terezín.

Tady je smouva o spolupráci

Usnesení zní
  • MS Litoměřicko souhlasí s podporou spolu Změna pro Terezín.
  • MS Litoměricko souhlasí s výše uvedenou smlouvou.
  • MS Litoměřicko pověřuje svého předsedu Mikuláše Peksu podepsáním smlouvy
Rozprava potrvá do 19. 7.2018 kdy začne jeden den doba na rozmyšlenou a 20.7.2018 započne hlasování, které potrvá do 22.7.2018.

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: MS 10/2018 Podpora Terezín

Příspěvek od Michal.Ketner »

Prosim předkladatele o uvodni slovo.

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2195
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 944 poděkování
Dostal poděkování: 7376 poděkování

Re: MS 10/2018 Podpora Terezín

Příspěvek od David.Wagner »

Dobrý večer!

Prvně, trocha osobní historie. V Terezíně se osobně angažuji kus přes rok apoliticky - jsem ředitel spolku, který v tamější opuštěné nemocnici uvádí hry, má sklad a teď taky dělal festival pro veřejnost. Mám to město rád, byť je velmi...komplikovaný. Stejně tak jsem se pokusil si v otevřené nabídce od města koupit byt. To bych stále rád, byť jsem minulý týden zjistil že to teď nejde.
Když se pak ozval Petr Rýsler, že by se rád angažoval u Pirátů tak bylo logické, abych se s ním setkal. To se stalo, od té doby jsme se s frekvencí jednou měsíčně s ním a s hrstkou místních příznivců setkávali, pohovořili o politice, základních pirátských konceptech do komunálu i velkých věcech a obavách, které lidi v Terezíně mají (např. že jim tam vláda nastěhuje tisíce běženců, což by samozřejmě bylo neúnosný).

Po zjištění specifik místní situace (hodně zastupitelů, oproti velikosti města hodně velké rozpočty, zároveň gigantické a téměř nesplnitelné závazky a dluhy) jsem se rozhodl, že práce v Terezíně může mít smysl. Začali jsme připravovat program pro Terezín (někdy v dubnu), který je v dopracované variantě klíčovou přílohou dané smlouvy. Po náhledu do místní situace jsme se rozhodli, že nejracionálnější volba bude kandidovat společně s někým. Mezitím se mi trochu zkomplikoval osobní život a zároveň mi ještě o něco přibylo práce v Praze. V kombinaci s neúspěšným odkupem bytu jsem se tak rozhodl nekandidovat, případně pokud bude byt kandidovat z patnáctého místa. Nechci sbírat funkce, kterým bych se mohl věnovat jenom částečně, stejně tak počítám, že mě zásadněji vytíží aktivity ve spojitosti s eurovolbami, zachraňováním Internetu a tak dále. Věřím taky, že v komunálkách je o něco lepší když kandiduje někdo, kdo v místě působí dlouhodobě.
Kandidoval by Petr ve spolupráci s místním sdružením Změna pro Terezín, jehož zástupce jsem jak několikrát potkal, tak z důvodu nezávislého pohledu poslal do Litoměřic na intenzivní grilovačku. Ta pokud vím dopadla dobře a to pro mě bylo impulz dotáhnout tuhle věc.

Beru to jako dobrou možnost dát místním příznivcům Pirátů šanci se zapojit, věřím, že jim jako strana dokážeme dát dobré zázemí k jejich lepší práci a věřím, že pokud se budou pohybovat dle smlouvy v rámci schváleného programu tak můžou městu skutečně velmi pomoci. Litoměřice a Terezín jsou také v praxi velmi propojené a velmi blízko u sebe a považuju tak za vhodné pro MS Litoměřice mít partnery (snad i v zastupitelstvu :) ) v Terezíně.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: MS 10/2018 Podpora Terezín

Příspěvek od Michal.Ketner »

https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 10006/view

Pro 3
Proti 1
Zdržuji se 0

Schvaleno

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Litoměřicko“