S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Jan.Hora »

Jedná se o kontrolní orgány, jejich základní činnost spočívá v reakci na podání a stížnosti. Teď jsem jednu podal, uvidíš sám, jak to dopadne. Jinou stížnost nebo podání týkající se Iva tam nevidím...

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2328
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2216 poděkování
Dostal poděkování: 3181 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Jakub.Backa »

Honza.Hora píše: 22 črc 2018, 10:40 Jedná se o kontrolní orgány, jejich základní činnost spočívá v reakci na podání a stížnosti. Teď jsem jednu podal, uvidíš sám, jak to dopadne. Jinou stížnost nebo podání týkající se Iva tam nevidím...
Já vím, co je to za orgány. A právě o Pirátech dost vypovídá, že nemají potřebu řešit možnou trestnou činnost svého krajského zastupitele na svém vlastním fóru. Příspěvek jsem mimochodem řádně nahlásil, do dnešní doby za něj nedostal Vašíček ani jen upozornění. Tož pak je TO jediným adekvátním řešením.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvek:
Jiri.Koudelka
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od anonym2064 »

Yossi píše: 22 črc 2018, 10:34
Martin.Shanil píše: 22 črc 2018, 10:03
Honza.Hora píše: 21 črc 2018, 23:53
Ponechávám ti možnost uznat, že jsi to hodně přehnal a omluvit se mi za tu nechutnou urážku, v takovém případě stížnost stáhnu.

EDIT: Stížnost zde: https://redmine.pirati.cz/issues/12627
tak co? zas bude nějaký trestní oznámení? to už tu taky bylo. :roll:
Chcete taky hrdinsky popřít nějakou tu genocidu? Mustr už mám. 8-)
nechci, zvyk sem si držet hubu. ale že se mi to bude hodit i na pirátským foru, jsem dlouho nevěděl. už to vím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Backa, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Shanil píše: 22 črc 2018, 12:12 nechci, zvyk sem si držet hubu. ale že se mi to bude hodit i na pirátským foru, jsem dlouho nevěděl. už to vím.
Někdo by měl založit SJP. Stranu jediných pravd. :D Možná se divíš, proč je tam množné číslo, ale ono je to nutné. Existuje spousta lidí, kteří jsou si naprosto jisti, že jedinou pravdu mají oni. Například, že existují chemtrails. Pak jsou ovšem jiní, kteří existenci chemtrails popírají (například piloti letadel), ale naopak jsou si jisti, že Židi a Zednáři připravují Nový světový řád a migrace je jeho součástí. Prostě každý má svou pravdu, i ten, co na hlavě nocí alobal. Dovedeš si představit, kolik by taková strana mohla získat voličů? :twisted: A pirátům by se dost ulevilo.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Od páté stránky to tu někam uhnulo...;)
Měli jsme smlouvy, spojence. A pak přišla mnichovská dohoda...
Faktem ale je, že NATO bude asi postavená na kapánek jiných základech, než naše předválečné dohody (nezkoumal jsem).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Petr.Vileta
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ales.Jakl píše: 21 črc 2018, 19:28 Na postojích současného vedení mi nejvíc vadí to strkání hlavy do písku a strachy s mediálního lynče, pokud se vyjádříme kriticky k zahraniční politice našich spojenců...probíhá obchodní válka USA x EU, Čína, svět je v pohybu a Piráti mlčí a tváří se, jako by se nechumelilo, hlavně abychom někoho neurazili.....Přitom takové kritice se nelze vyhnout, pokud budeme objektivně analyzovat informace z nezávislých zdrojů. Ty pohyby ve světě mají silné objektivní příčiny (neudržitelná hospodářská politika, nekrytý dolar, extrémní zbrojení v USA, 160 vojenských základen) a nezastaví je žádné ideologické a propagandistické žvásty...
Mne to jako strkání hlavy do písku nepřijde. To jasné přihlášení se pirátů k EU a k NATO, je jeden z hlavních důvodů proč jsem součástí této strany.

Naopak, jde o reflektování světové geopolitiky, kde na jedné straně je Rusko, které se hybridními prostředky a podporou antisystémových stran snaží rozhodit celý západní svět včetně EU a rovněž i Čína, která se zas snaží vše ovládnout ekonomicky.

V takovém prostředí, kdy EU nemá svou vlastní armádu, je NATO pro nás náš jediný přirozený spojenec. btw. účast na jednotlivých misích v rámci NATO, tak jak jsou teď realizované, je dobrovolná, tudíž nikdo nás nenutí, abychom posílali vojáky do Afganistánů nebo do Pobaltí. Jedná se o akt naši spolupatřičnosti s ostatními spojenci a NATO jako celkem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 4):
Jan.Lipavsky, Petr.Vileta, Jan.Hora, Pavel.Moravec
Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 965
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2204 poděkování
Dostal poděkování: 2515 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Matej.Sandor píše: 22 črc 2018, 17:34 V takovém prostředí, kdy EU nemá svou vlastní armádu, je NATO pro nás náš jediný přirozený spojenec. btw. účast na jednotlivých misích v rámci NATO, tak jak jsou teď realizované, je dobrovolná, tudíž nikdo nás nenutí, abychom posílali vojáky do Afganistánů nebo do Pobaltí. Jedná se o akt naši spolupatřičnosti s ostatními spojenci a NATO jako celkem.
Ono toto bude asi ten kamen urazu. Vysielanie vojakov do Pobaltia snad "nikomu" (rozumej vacsine) vadit nebude, to je legitimna obranna operacia.

Ale taka invazia do Iraku v roku 2003 (bez vyhlasenia vojny, bez mandatu OSN) je utocny akt, ktory nas zatahuje do ovela vacsieho konfliktu, a ktory sa doteraz neda povazovat za ukonceny. Podobne, aj ked nie az tak vyhranene moze byt vnimane dodavanie zbrani do Syrie cez Saudov, alebo zpravodajska ucast v kope dalsich konfliktov. Su to veci ku ktorym nas NATO priamo nezavazuje, napriek tomu sa ich ucastnime.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivor.Kollar za příspěvky (celkem 7):
Vit.Fux, Pavel.Moravec, Marek.Necada, Ales.Jakl, Dalibor.Zahora, Dominika.Michailidu, Janka.Michailidu
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivor.Kollar píše: 22 črc 2018, 21:57 Ale taka invazia do Iraku v roku 2003 (bez vyhlasenia vojny, bez mandatu OSN) je utocny akt, ktory nas zatahuje do ovela vacsieho konfliktu, a ktory sa doteraz neda povazovat za ukonceny.
Já nevím, proč většina těch mírotvůrců tady pořád vybírá jen co se jim hodí. :( Nesmí se zaměňovat příčiny a následky a nesmí se zapomínat na rok 1990, kdy Irák napadl Kuvajt, ani na rok 1991, kdy Irák raketami Scud napadl Izrael. Pak se "svět" snažil se Sadámem jednat a měl dost neuvěřitelnou trpělivost, až do roku 2003. Pořádné "přesdržce" bránilo jak Rusko (nepřekvapí), tak i Francie (také moc nepřekvapuje, jsou to poserové už od WW2). Docela dobře je to popsané tady https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_v_Ir%C3%A1ku

Takže jasně, šlo o invazi NATO, protože Rus a pár obskurvních států v OSN bylo proti. :P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Jakub.Backa

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Matej.Sandor »

A navíc ani do toho Iraku nás NATO ani nikdo jiný nenútil posílat vojáky, ale účastnili jsme se této akce zcela dobrovolně. I když nutně dodat, že v první části byla účast ČR jenom částečná: https://www.irozhlas.cz/veda-technologi ... 271629_jak
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Backa, Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2177
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7320 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od David.Wagner »

Josef.Kadlecek píše: 22 črc 2018, 16:37 Od páté stránky to tu někam uhnulo...;)
Měli jsme smlouvy, spojence. A pak přišla mnichovská dohoda...
Faktem ale je, že NATO bude asi postavená na kapánek jiných základech, než naše předválečné dohody (nezkoumal jsem).
Mnichov přišel v situaci, kdy spojeneckou smlouvu jsme měli přesně s jednou z daných zemí (Francií), ale reálně byli naše mezinárodní vztahy dost v loji. Československo se prezentovalo jako země, která nemá úplně moc ochotu se někde angažovat a někomu pomáhat, byla obklopená nepřáteli (po anšlusu do jednoho bez výjimky) a tím, že nevěnovala úplně pozornost třeba budování vztahů s právě těmi spojenci nebo aspon pokusům bojovat s Hitlerovou propagandou tak nebyl nikdo moc nadšenej se sem hnát (a z pohledu globálního britského impéria byla samozřejmě myšlenka "proč umírat za náhodnej stát někde mimo naše zájmy" dost komplikovaná už od začátku). Zpětně to samozřejmě bylo velký selhání Francie a hlavně Británie, ale to už Porýní...

Dneska máme smlouvy řádově pevnější a vazby zatím silnější. Na druhou stranu na oslabování těch evropských vazeb třeba dost pečlivě makáme, takže šance že nás někdo půjde zachraňovat se zase pomalu snižuje. Ale to je dobrý, protože přece strategie "MOST MEZI ZÁPADEM A VÝCHODEM" zatím skončila katastrofou jenom několikrát, zkusil bych to znova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Jan.Bartko, Pavel.Moravec, Vit.Fux, Jan.Hora

Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“