S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vasicek píše: 20 črc 2018, 11:08
Petr.Vileta píše: 19 črc 2018, 14:00 Zapomněl jsi na napadení a okupaci části Gruzie ;)
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lk ... tii_(2008)
To je ale lež, válku rozpoutala Gruzie. Ostatně to konstatovala EU i OSN, ale v rámci propagandy se o tom moc nemluví.
https://www.euroskop.cz/38/13733/clanek ... la-gruzie/
Verdikt vyšetřovací komise: Válku s Ruskem rozpoutala Gruzie
čtk, 30.09.2009
Válku s Ruskem v srpnu 2008 vyvolala Gruzie, ale Moskva předtím svými provokacemi vyhrotila napětí v regionu. K tomuto závěru podle agentury AFP dospěla komise expertů, která na žádost Evropské unie analyzovala vznik konfliktu mezi oběma zeměmi.
Jasně, rozumím. Když ti budu každý den chodit srát na rohožku před bytem, tak se v podstatě nic neděje. A až mě při tom jednou chytíš a vezmeš mě kladivem po hlavě, tak budeš právem odsouzen za pokus o vraždu. :twisted: Asi tak nějak? :?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Jan.Bartko

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Petr.Vileta píše: 20 črc 2018, 18:07
Ivo.Vasicek píše: 20 črc 2018, 11:08
Petr.Vileta píše: 19 črc 2018, 14:00 Zapomněl jsi na napadení a okupaci části Gruzie ;)
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lk ... tii_(2008)
To je ale lež, válku rozpoutala Gruzie. Ostatně to konstatovala EU i OSN, ale v rámci propagandy se o tom moc nemluví.
https://www.euroskop.cz/38/13733/clanek ... la-gruzie/
Verdikt vyšetřovací komise: Válku s Ruskem rozpoutala Gruzie
čtk, 30.09.2009
Válku s Ruskem v srpnu 2008 vyvolala Gruzie, ale Moskva předtím svými provokacemi vyhrotila napětí v regionu. K tomuto závěru podle agentury AFP dospěla komise expertů, která na žádost Evropské unie analyzovala vznik konfliktu mezi oběma zeměmi.
Jasně, rozumím. Když ti budu každý den chodit srát na rohožku před bytem, tak se v podstatě nic neděje. A až mě při tom jednou chytíš a vezmeš mě kladivem po hlavě, tak budeš právem odsouzen za pokus o vraždu. :twisted: Asi tak nějak? :?
Jednoduše lžeš, válku rozpoutala Gruzie. Máš problém s porozuměním psaného textu?
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vasicek píše: 20 črc 2018, 18:25
Petr.Vileta píše: Jasně, rozumím. Když ti budu každý den chodit srát na rohožku před bytem, tak se v podstatě nic neděje. A až mě při tom jednou chytíš a vezmeš mě kladivem po hlavě, tak budeš právem odsouzen za pokus o vraždu. :twisted: Asi tak nějak? :?
Jednoduše lžeš, válku rozpoutala Gruzie. Máš problém s porozuměním psaného textu?
Odpověz mi na ten příklad s posranou (doslova) rohožkou. Kdo je vinen "z hlediska vyššího principu mravního"? (ten film jsi snad viděl). Pak budeme pokračovat na Gruzii a jestli to bylo rozpoutání války, nebo policejní akce na vlastním území.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Petr.Vileta píše: 20 črc 2018, 18:33
Ivo.Vasicek píše: 20 črc 2018, 18:25
Petr.Vileta píše: Jasně, rozumím. Když ti budu každý den chodit srát na rohožku před bytem, tak se v podstatě nic neděje. A až mě při tom jednou chytíš a vezmeš mě kladivem po hlavě, tak budeš právem odsouzen za pokus o vraždu. :twisted: Asi tak nějak? :?
Jednoduše lžeš, válku rozpoutala Gruzie. Máš problém s porozuměním psaného textu?
Odpověz mi na ten příklad s posranou (doslova) rohožkou. Kdo je vinen "z hlediska vyššího principu mravního"? (ten film jsi snad viděl). Pak budeme pokračovat na Gruzii a jestli to bylo rozpoutání války, nebo policejní akce na vlastním území.
Jsou to pouze tvé výmysly. Jednoduše jsi lhal, když jsi označil za agresora Rusko. Dalším lhaním to nijak nenapravíš. EU a OSN za viníka konfliktu jednoznačně označili Gruzii. Konflikt začal dělostřeleckou palbou na jednotky Ruska, které tam byly s mandátem OSN.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Jan.Bartko »

Ivo.Vasicek píše: 20 črc 2018, 18:39 Jednoduše lžeš, válku rozpoutala Gruzie. Máš problém s porozuměním psaného textu?
Tohle je ukázkový případ lži a manipulace. Kdyby sis tu zprávu přečetl celou (ale jo, jsou to desítky stran a lidí se raději spokojí s titulkem na novinkách), tak se dozvíš, že zpráva rozhodně jednostrannou vinu Gruzii nepriznala:

The report claimed that open hostilities started "... with a large-scale Georgian military operation against the town of Tskhinvali and the surrounding areas, launched in the night of 7 to 8 August 2008", but "... any explanation of the origins of the conflict cannot focus solely on the artillery attack on Tskhinvali in the night of 7/8 August" since "... it was only the culminating point of a long period of increasing tensions, provocations and incidents", and there was "... no way to assign overall responsibility for the conflict to one side alone."

Myslel jsem, že teda zrovna u pirátů se nedočkám argumentace v takovémhle stylu..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Matej.Sandor
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Jan.Bartko píše: 20 črc 2018, 19:33
Ivo.Vasicek píše: 20 črc 2018, 18:39 Jednoduše lžeš, válku rozpoutala Gruzie. Máš problém s porozuměním psaného textu?
Tohle je ukázkový případ lži a manipulace. Kdyby sis tu zprávu přečetl celou (ale jo, jsou to desítky stran a lidí se raději spokojí s titulkem na novinkách), tak se dozvíš, že zpráva rozhodně jednostrannou vinu Gruzii nepriznala:

The report claimed that open hostilities started "... with a large-scale Georgian military operation against the town of Tskhinvali and the surrounding areas, launched in the night of 7 to 8 August 2008", but "... any explanation of the origins of the conflict cannot focus solely on the artillery attack on Tskhinvali in the night of 7/8 August" since "... it was only the culminating point of a long period of increasing tensions, provocations and incidents", and there was "... no way to assign overall responsibility for the conflict to one side alone."

Myslel jsem, že teda zrovna u pirátů se nedočkám argumentace v takovémhle stylu..
Žádná manipulace, ve svém příspěvku jsem postnul odkaz a také citaci, která je shodná s tím co postuješ ty. Reagoval jsem na Viletův post:
Zapomněl jsi na napadení a okupaci části Gruzie
a nevím nic o žádném titulku v Novinkách, odkazoval jsem na Euroskop.cz
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tak tady máte čerstvou aktualitu ;)
Jan Lipavský
‏@JanLipavsky

Na pozvání @AtlanticCouncil jsem navštívil #USA abych spolu s dalšími odborníky na bezpečnost diskutoval o ovlivňování voleb. Měl jsem možnost potkat se senátorem @MarkWarner a prezentovat zkušenost #ČR s obranou proti hybridním hrozbám. Vypadali zaujatě…

https://twitter.com/JanLipavsky/status/ ... 3964947456

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vasicek píše: 20 črc 2018, 18:39
Petr.Vileta píše: 20 črc 2018, 18:33 Odpověz mi na ten příklad s posranou (doslova) rohožkou. Kdo je vinen "z hlediska vyššího principu mravního"? (ten film jsi snad viděl). Pak budeme pokračovat na Gruzii a jestli to bylo rozpoutání války, nebo policejní akce na vlastním území.
Jsou to pouze tvé výmysly. Jednoduše jsi lhal, když jsi označil za agresora Rusko. Dalším lhaním to nijak nenapravíš. EU a OSN za viníka konfliktu jednoznačně označili Gruzii. Konflikt začal dělostřeleckou palbou na jednotky Ruska, které tam byly s mandátem OSN.
Ivo, znovu. Zapomeň na Gruzii a odpověz mi na můj příklad s rohožkou. Kdo je prvotní viník? Ten, kdo provokuje, nebo ten, komu nakonec rupnou nervy?

A až tohle rozlouskneš, pak si přečti něco od nezávislého pozorovatele.
http://www.natoaktual.cz/rusko-gruzinsk ... nalyzy_m02

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Jan.Hora »

Ivo:

Zkrátím do TLDR verze. Máš tam spoustu zavádějících tvrzení bez opory ("Krym by pravděpodobně odešel" je pouhá domněnka, ruská propaganda nejsou fakta, to samé u převratu vedeného nacisty - že se "svezly" neznamená že to vedly, atd.)

Největší bezpečnostní (nejen vojenskou) hrozbou je pro nás Rusko. Turecko je největší interní problém NATO, ale fakt to není největší bezpečnostní hrozba. Erdogan hodně vyhrožuje, aby dostal prostor a peníze ale realizovat to nechce. Určitě se mu nelíbí myšlenka, že by skončil jako Kaddáfí. Nicméně souhlasím, že Turecko v NATO je fakt problém, protože nesdílí hodnoty západní civilizace a bylo přijato pouze proto, aby za studené války mohli Amíci dát rakety na dvorek Rusům.

Garance naší bezpečnosti vyplývá z participace a budování silných vazeb se všemi spojenci. Mizernou armádu máme hlavně proto, že se na ni kašlalo, za to fakt nemůže NATO. A spojenci nás budou chránit, pokud jim za to budeme stát. Kritiku skousnou, tohle nesmyslné hejtování fakt ne, to rozhodně nebudu podporovat jako oficiální pirátský postoj. Kritizuješ mocně, ale kde je alternativa? Jestli máš lepší recept na silnou Evropu, kde nefiguruje NATO a přitom udrží na uzdě Rusko, tak sem s ním, zatím vidím jen spoustu argumentačních faulů, které moc nesedí s tvrzením, že jsi měl prověrku a pracoval s tajnými vojenskými informacemi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Martin.Duska, Petr.Vileta, Pavel.Moravec

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

A pokračujem...

Poslanec Pirátské strany doporučuje studii think thanku, který financují US zbrojařské firmy.
Jan Lipavský @JanLipavsky

Pokud vás zajímá, jak #Kreml získává politický vliv přes nukleární dohody, doporučuju skvělou studii od @TheStudyOfWar. #CteniNaVikend
http://www.understandingwar.org/sites/d ... 202018.pdf
https://twitter.com/JanLipavsky/status/ ... 2811051009
The Institute for the Study of War (ISW) is a United States–based think tank founded in 2007 by Kimberly Kagan. ISW describes itself as a non-partisan think tank providing research and analysis regarding issues of defense and foreign affairs. Others have described ISW as "a hawkish Washington" group[1] favoring an "aggressive foreign policy".[2] Though it had produced reports on the War in Afghanistan and the Iraq War, "focusing on military operations, enemy threats, and political trends in diverse conflict zones".[3] The non-profit organization is supported by grants and contributions from large defense contractors,[2] including Raytheon, General Dynamics, DynCorp and others.[4] It is headquartered in Washington, D.C.[5]

https://en.wikipedia.org/wiki/Institute ... udy_of_War
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Ales.Jakl, Ivo.Vasicek, Ivor.Kollar, Marek.Necada, Janka.Michailidu

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“