Návrh na kandidaturu

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Zdenek.Hess
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 99
Registrován: 13 úno 2010, 00:02
Profese: lékař
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Návrh na kandidaturu

Příspěvek od Zdenek.Hess »

Zdravím všechny přítomné:
chtěl bych se tímto představit. Původně jsme zvažoval kandidovat v jiném obvodu, ale Rokycansko je můj kraj dětství.

Jméno:
MUDr. Zdeněk Hess, Ph.D.
Povolání: lékař, odborný asistent lékařské fakulty.
Další činnosti: psaní odborných publikací, publikování článků se zdravotnicko-politickou tématikou.

CV:
Po absolvování lékařské fakulty jsem pracoval na Interní klinice ve fakultní nemocnici a přednášel na Ústavu imunologie. Nyní pracuji částečně v Německu, na jednotce intenzivní péče a chir. ambulanci, částečně provozuji zdravotnické zařízení v Mariánských Lázních. Na částečný úvazek jsem rovněž pracoval u Záchranné služby Plzeňského kraje - výjezdové místo Rokycany. Aktuálně jsem předsedou Zdravotního výboru města Mariánské Lázně.
Jelikož mám zázemí v Německu, vylučuje to moji závislost na českém zaměstnavateli a jsem tudíž neovlivnitelný. Mohu si dovolit mluvit a psát o zdravotnictví zcela otevřeně.

Publikační činnost:
Několik desítek publikací většinou v Českých i zahraničních odoborných časopisech.

Jazyky:
Aktivně Němčina, Angličtina, Španělština, Ruština, Latina

Moje představa o kampani:
"Jít do politiky" mne přesvědčili kolegové lékaři, které tímto způsobem zastupuji a tvoří můj poradenský tým. Zaměřím se především na oblast zdravotnictví, kterému rozumím, a které se nyní nachází v katastrofálním stavu. Oslovím zdravotníky v kraji, které často znám osobně se záměrem najít společné řešení krize. Budu pokračovat v publikování článků se zdravotnickou tématikou.

Prosím ostatní, aby se k tomuto návrhu vyádřili.
Zdenek.Hess
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 99
Registrován: 13 úno 2010, 00:02
Profese: lékař
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Re: Návrh na kandidaturu

Příspěvek od Zdenek.Hess »

Jinak ještě prosím o diskuzi na téma, zda není příliš pozdě a nesoustředit se raději na volby ve volebním obvodu Tachov-Cheb, kde bydlím. Bude na to více času. Na Rokycansku jsem vyrůstal, a pak dlouho jezdil ze záchrankou, na Chebsku bydlím. Zdravotnictví znám dopodrobna v obou volebních okrscích.
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 746
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 716 poděkování
Dostal poděkování: 2043 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na kandidaturu

Příspěvek od Olga.Richterova »

Viděla bych realističtěji přípravu na Tachov-Cheb za 2 roky.

Současně mě zajímá, jaká byla dosavadní spolupráce ve věcech zdravotnictví. Znáte se Zdeňku se Zdeňkem Hřibem a dalšími lékaři v našich řadách?

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Zdenek.Hess
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 99
Registrován: 13 úno 2010, 00:02
Profese: lékař
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Re: Návrh na kandidaturu

Příspěvek od Zdenek.Hess »

Se Zdeňkem Hřibem se znám po telefonu.
Trochu jsem občas alergický na pojem "Odborník na zdravotnictví. To podle mne nemůže být nikdo jiný, a teď se vůbec nechci dotknout Zdeňka Hřiba" než aktivní pracující zdravotník. Pokud chce někdo o zdravotnictví něco vědět, pak musí absolvovat práci v noci na Záchranné službě nebo v kterékoliv nejlépe nízkoprahové ambulanci první linie, třeba na Centrálním příjmu. Pak teprve zjistí o čem to je. Nedivím se, že když se jakékoliv debaty nebo psaní volebního programu nebo jakýchkoliv příspěvků na téma "Zdravotnictví" účastní kdokoliv jiný, tak skutečným zdravotníci nad tím jen mávnou rukou. Takový člověk nikdy respekt zdravotníků nezíská.
Současný stav je katastrofický. Lidé zbytečně umírají na neodbornou nebo chybějící péči, ale stejně se to nikdo nedozví. Když někdo známý nabourá nebo něco provede, hned jsou velké titulky v novinách. Ale nikde nečteme: "seniorka z Tachova zemřela, protože nenašla praktického lékaře, který by jí správně nastavil Warfarin." A přeci se takovéto případy dějí. Prostě přijede koroner, sepíšou se papíry, koroner odjede a noc se nestane. Nedávno jsou náhodou četl propouštěcí zprávu z jedné okresní nemocnice, kde jeden ukrajinský lékař propustil pacienta se sitící dávkou amiodaronu. Kdybych nezasáhl, byl by již mrtvý. A takových případů je tolik, že to ani nestačíme sledovat. To je naše zdravotnictví. Na povrchu vypadá ještě dobře, ale pod povrchem ... často horší než v Africe. Ale to nikdo jiný, než zkušení zdravotníci nevidí, a když vidí, tak neuvěří a když uvěří tak nepochopí.
Zdenek.Hess
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 99
Registrován: 13 úno 2010, 00:02
Profese: lékař
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Re: Návrh na kandidaturu

Příspěvek od Zdenek.Hess »

Ještě k té diskuzi - Rokycany / Tachov.
Sice mne láká představa kandidaturu "odložit" vpodstatě o 2 roky a teď to neřešit, je otázka, co bude za dva roky, jestli do té doby vydrží moje chuť ještě s něčím bojovat. Pro Rokycany u mne hovoří několik faktů:

1. Volby v Rokycanech budou teď. Aktuálně na to čeká množina zdravotníků. aby mne podpořili a mají chuť se aktivně zapojit do dění a někteří chtějí i vstoupit do Pirátské strany (z toho jsou 2 primáři). To by myslím přineslo zdravý vítr do plachet.
2. Možná bych tím přinesl něco nového do pirátského dění. Veřejnost už jen čeká, co nového PS přinese. Pokud nic, tak PS bude jedna z komet, která zazářila a v příštích volbách budou již mizerné volební výsledky. Všechno co jsem předpověděl se zatím naplnilo. Usnutí na vavřínech je asi to správné pojmenování. Nechci se přeceňovat, ale moje kampaň v Mariánských Lázních výrazně přispěla k vítězství ve volbách v tomto městě a vítěství v Mariánských Lázních přispělo i k vítězství v Republikových volbách.
3. Brzy začne boj o média a pak boj o senát. Situace je špatná teď.Tak nevím, zda čekat...
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5557
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22534 poděkování
Dostal poděkování: 4544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na kandidaturu

Příspěvek od Robert.Magni »

Myslím,že nic nebrání tomu bojovat i dnes a případně i za dva roky... Ale nebojovat vůbec,to by byl průser.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Zdenek.Hess
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 99
Registrován: 13 úno 2010, 00:02
Profese: lékař
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Re: Návrh na kandidaturu

Příspěvek od Zdenek.Hess »

Ano, a myslím, že je docela ostuda, kdyby parlamentní strana nepostavila svého kandidáta.
Ať si myslí o sentátu kdo chce co chce, je to další místo, kde se vede boj o budoucnost.
Uživatelský avatar
Milus.Kotisova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 566
Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 838 poděkování

Re: Návrh na kandidaturu

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Zdenek.Hess píše: 16 črc 2018, 12:39 Ano, a myslím, že je docela ostuda, kdyby parlamentní strana nepostavila svého kandidáta.
Ať si myslí o sentátu kdo chce co chce, je to další místo, kde se vede boj o budoucnost.
Jestli je něco ostuda, tak že vedení kraje nenavrhlo hned zkraje roku strategii pro senátní volby. Od toho se všechno odvíjí.
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34623
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31580 poděkování
Dostal poděkování: 25700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na kandidaturu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Miluš, on tu jaksi nebyl vhodný kandidát, jak je vidět i teď. Napřed pan Ruml (Pražák), pak pan Uhlíř (Pražák) a nakonec kolega Hess (Karlovarák z M.L.).

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Milus.Kotisova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 566
Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 838 poděkování

Re: Návrh na kandidaturu

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Petr.Vileta píše: 16 črc 2018, 23:21 Miluš, on tu jaksi nebyl vhodný kandidát, jak je vidět i teď. Napřed pan Ruml (Pražák), pak pan Uhlíř (Pražák) a nakonec kolega Hess (Karlovarák z M.L.).
Kdo nehledá, nenajde. Asi tak. A také záleží na tom, co od té kampaně kdo čeká.
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“