Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ve čtvrtek 28. června v 17:00 v kavárně Ambrosie jsme se já a Robert Čuma setkali s Tomášem Řepou, zastupitelem na Brně-střed za ČSSD a lídrem Mladých sociálních demokratů. Zajímaly ho možnosti spolupráce jak ohledně mladých křídel (proto já, byla jsem na jedné debatě mladých odnoží stran v Brně), tak konkrétně na Brně-střed (proto Robko - lídr kandidátky na středu do komunálek), jelikož vnímá v mnoha komunálních tématech silný průnik mezi Piráty a socdem a rád by, aby se mladí politici navzájem propojovali, jelikož z toho mohou benefitovat všichni.

Vyslechli jsme si ho, a odehraje se nejspíše další schůzka s konkrétními nápady, co by rád podniknul a jak můžeme přispět. Zaujalo nás to, ale dali jsme najevo, že vyloženě politicky od nás podporu očekávat nemůže, jelikož jdeme do komunálek samostatně. Na přátelské úrovni jsme ale nakloněni další komunikaci.

Přijaté výhody: Tomáš za mě zaplatil pivo
Poskytnuté výhody: nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Ulip, Robert.Magni, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Ondrej.Polansky
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1114
Registrován: 12 čer 2009, 12:13
Profese: ---
Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
Dal poděkování: 1200 poděkování
Dostal poděkování: 1031 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ondrej.Polansky »

Dne 10.7.2018 jsem se sešel s Karlem Feixem, generálním ředitelem Kapsch. Diskuse problěhla nad aktuálním stavem tendru na nový mýtný systém. Odprezentoval jsem panu řediteli naši aktivitu v oblasti kontroly hospodárnosti pořídit nový mýtný systém, od výsledku projednávání na hospodářském výboru po jednání na ministerstvu dopravy. Pan ředitel měl především zájem o náš názor na další vývoj situace. Náš závěr zněl, že v současné situaci již správné řešení neexistuje, a že bude velmi záležet na výsledku rozkladového řízení na ÚOHS. Pan ředitel představil svou vizi odprodeje systému provozu mýtného státu, což je varianta, kterou v principu podporujeme, avšak velmi záleží na tom, co bude obsahem odprodeje, a jak bude nastaven systém subdodávek (tedy např. výdej karet, bankovní služby, další rozvoj a údržba software, který je proprietární a v majetku Kapsch, ... ), k čemuž pan ředitel slíbil dodat podklady. Situaci budeme nadále monitorovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Polansky za příspěvky (celkem 6):
Jaroslav.Nemec, Robert.Magni, Vit.Fux, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty, Ivor.Kollar
Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Setkání s Jankem Rubešem
Účastníci: Janek Rubeš, Zdeněk Hřib, Štěpán Štrébl

10. 7. 2018 jsme se setkali s Jankem Rubešem, který nás vzal na procházku po Praze.

Prohlídku Prahy pro naše politiky mi Janek nabídl na britské ambasádě, aby nám popsal nám některé problémy, jimiž Praha trpí a kterým se věnuje zejména v pořadu Honest Guide. Nabídku jsem přetlumočil Zdeňkovi, který ji přijal. Když nějaké video vidí 1,6 milionu možných turistů, usoudili jsme, že stojí za to se tím zabývat. Témata:
- "historické" vozy v Praze a jejich praktiky při parkování v centru
- nepoctivé směnárny
- nepoctiví taxikáři, kteří okrádají turisty
- "scam" bankomaty
- předražené restaurace v centru
- infospolečnost města
- co se povedlo (například Skautský institut v budově vedle Staroměstského náměstí)
- reklamy, které porušují vyhlášky
- zámečky na mostě
- laxní vymáhání (v podstatě nevymáhání) zákonů ze strany státních orgánů a Kocourkov v tom, jak se obchází jednotlivá nařízení
- ...a další témata především týkajících se cestovního ruchu, ale i toho, co by Praha mohla udělat pro místní
- možná řešení všech těchto problémů

Poskytnuté výhody: žádné
Přijaté výhody: detailní informace o problémech Prahy, seznam nepoctivých směnáren
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvky (celkem 8):
Vit.Fux, Robert.Magni, Jiri.Ulip, Filip.Krska, Ivor.Kollar, Vojtech.Pikal, Frantisek.Hagara, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Člen KS Praha
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Michal.Zachar »

:arrow: Datum a čas: 21.6.2018, 8,30 do 9,45
:arrow: Iniciátor schůzky: Mgr. Michael Pokorný
:arrow: Místo: Cafe Palma, Kyjevská 2, 160 00 Praha 6 - mapa: https://goo.gl/maps/PeevRvmpTrT2
:arrow: Jména zúčastněných osob: Mgr. Michael Pokorný - Václav Fořtík, Viktor Mahrik, Michal Zachar

:arrow: Popis schůzky: Schůzka proběhla v Café Palma za výše uvedené účasti. Na schůzce byla na jejím počátku přítomna i jedna žena (pozvaná p. Pokorným), která nám sdělila své výhrady ohledně nominace p. Tomáše Šídla na naší kandidátku v komunálních volbách 2018, ohradila se vůči ní z osobních důvodů, které však jinak nikdy s nikým neřešila. Po sdělení svých stanovisek a naší žádosti ohledně výběru méně manipulativních výroků, dotyčná osoba sama odešla. Pan Mgr. Michael Pokorný je asistent náměstka primátorky hl. m. Prahy pro dopravu a Evropské fondy - pana Petra Dolínka. Dále schůzka pokračovala diskuzí nad stavem současné politické situace na Praze 6. Probráno bylo současné složení radnice, následně jsme byiy dotazováni na možné varianty povolební spolupráce a predikce možného stavu rozložení politických sil. Piráty byla deklarováno, že s největší pravděpodobností budou prosazovat v rámci povolební spolupráce širokou koalici všech demokratických stran, které projdou volebním sítem, mimo KSČM a SPD. V tuto chvíli nikoho ze stran kandidujících na Praze 6 nepodporujeme nepodporujeme, protože skládáme svou samostatnou kandidátku.

:arrow: Poskytnuté výhody: žádné
:arrow: Přijaté výhody: žádné

Zapsal: Michal Zachar
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Zachar za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Uživatelský avatar
Jaroslava.Vatay
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 44
Registrován: 22 říj 2017, 22:47
Profese: mediátor, lektor, kouč, produkční
Bydliště: Vršovická 1429/68, Praha 10
Dal poděkování: 110 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jaroslava.Vatay »

Jaroslava.Vatay píše: 10 čer 2018, 20:48 Příští schůzka domluvena na út 13:00
Dne 8. 6. v tomto zápise z 1. schůzky zmiňuji příští schůzku v uterý ve 13hod.
:idea: Díky obrovskému pracovnímu vytížení jsem zapomněla jsem k této schůzce sepsat zápis. :| Proto doplňuji. :arrow:
Dne 12. 6. 2018 13:00 proběhla 2.schůzka ve Skautském institutu s Michalem Exnerem. Na schůzku také přišel Marek Šafařík (Batt Swap), kterého pozval a doporučil M.E. na základě informace z 1.schůzky že hledám, v rámci své pracovní náplně event manažera, zapůjčení elektrododávky na kampaň, což dle mých info v ČR zatím nelze.

Dále jsme již jednali s Markem Šafaříkem: ohledně zapůjčení testovací elektrododávky na kampaň. Povídali jsme o podmínkách, možnosti nefinančního daru, čipy - nabíjení (ČEZ, PRE) - jak to funguje, řízení, dojezdnost, rozměry či možnosti polepení kampaní pirátů. Dále stanovení ceny půjčovného na základě komerční nabídky v ČR - osobních elektrovozů (nefinanční dar - Zdarma půjčení elektrododávky v ceně 35000 Kč na cca 6 týdnů kampaně). Dále také potřebu pojištění odpovědnosti za škodu, vyškolení řidičů. V rámci tématu ekologie mi byla předána informace o technologiích (geo buňky) - gabionové kostky - zelené.

Přijatá výhoda: zapůjčení elektrododávky na zkoušku na víkend v rámci organizace akce v červnu (hradili jsme veškeré náklady na provoz sami - dálniční známku, elektriku atd.) Dodávku jsme přivezli a odvezli sami dobrovolnicky. Vydaná / slíbená výhoda: předané zkušenosti s řízením elektrododávky, při zapůjčení dodávky a focení - tak sdílet fotografie dodávky.

Na schůzce jsem informovala o transparentnosti pirátů, zápisu v lobbistických kontaktech. Zapůjčení dodávky darem nás k ničemu nezavazuje, nic jsem neslíbila a ani Marek Šafařík nic za tento dar (kromě již zmíněných fotografií během provozu a sdílení zkušeností s řízením) nepožaduje ani neočekává.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslava.Vatay za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
Motto: "Slouží to mně, ostatním i vyššímu smyslu"?

Jaroslava Vatay
Facilitátorka, lektorka, produkční
jaroslava.vatay@pirati.cz, tel. +420777885322
  • Projektová manažerka: Nové Pice | Mediátorka a facilitátorka (členka mediačního týmu) | Komunikace a kultura | Občanský aktivismus
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26166
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36927 poděkování
Dostal poděkování: 30063 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Registrace za poslední dny,

OFFTOPICPo schůzi sněmovny jsem se v restauračním zařízení bavil mimo jiné s poslancem Ratiborským a shodli jsme se na potřebě likvidace OSA.
Přijaté výhody: 2 piva a rum


Dnes 12.7. mě navštívil Ladislav Půst (beamlines) aby loboval za korespondenční volbu (pro cizinu). Ujistil jsem ho o naší všeobecné podpoře pro tento záměr.

Dále mě navštívil zástupce hnutí Pro život aby loboval za dva návrhy které tlačí sněmovnou - jedná se o příspěvky na dítě a mateřskou/otcovskou
Více viz tisk http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=224&CT1=0 a předchozí zápis Olgy - viewtopic.php?p=559176#p559176, která by se tomu měla věnovat primárně.

A nakonec jsem se dnes večer zúčastnil recepce na ambasádě arménské republiky pro členy parlamentní skupiny přátel Armenie. Jako téma byl vytažen například tisk mezinárodní smlouvy, která zapadla při předčasném ukončení 16. schůze.
Přijaté výhody: Šašliky a jiné národní pokrmy, sklenice arménského červeného a koňaku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Robert.Magni

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Na pozvání europoslance Jiřího Pospíšila jsem ve dnech 25. 6. 2018 - 28. 6. 2018 strávil dva dny v Bruselu (zbylé dva dny zabrala cesta).
S Jiřím Pospíšilem jsem probíral zejména fungování EP, ale dostali jsme se i k nakládání se zvířaty, což chystá jako své velké téma (velkochovy, transporty apod.), je zde velký potenciál pro spolupráci.
Návštěvu jsem využil k aktivitám v environmentální oblasti - se zaměstnanci Stálého zastoupení ČR při EU jsem probíral nedostatečnou implementaci vodní směrnice a zjišťoval pozici ČR, na základě znepokojivých odpovědí připravím pro Mikuláše Peksu text interpelace. Dále jsem s pracovníky DG ENVI probíral infringement ze strany ČR při nakládání s úhořím monté, bohužel pozice K. Velly je, že řízení o nesplnění povinnosti bude zahajovat pouze když to bude politicky nutné, například u Bělověžského pralesa. I tak podám podnět s tím, že se zpracuje do šuplíku a možná povede k tlaku na ČR jinými cestami než oficiálním řízením. Také jsem se zúčastnil zasedání sekce NAT EHSV, poznal zástupce evropských platforem nestátních neziskových organizací, setkal se s Markem Polachem z Pražského domu a taky třeba koupil pralinky. Hlavním účelem návštěvy pro mě bylo navázání kontaktů a výměna informací.

Přijaté výhody: Uvítací balíček EHSV, většina výdajů byla hrazena z prostředků EP
Poskytnuté výhody: Různé informační materiály, know-how

P. S.: OFFTOPICV budově EHSV vaří výborná jídla za ceny lepší české restaurace, zatímco v evropské čtvrti stál jen hlavní chod bez chuti pět stovek. Pokud máte v Bruselu možnost jíst v institucích, je to rozhodně lepší volba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 844
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 1136 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Dnes jsem se sešel s Martinem Hrdličkou z geodetické společnosti Hrdlička a předsedou Asociace podnikatelů v geomatice (http://apgeo.cz/), se kterým jsme řešili problematiku dotací do vysokorychlostního internetu, digitalizaci a opravu katastrálních map, digitální technickou mapu atd. Dohodli jsme se, že mi pošle materiály, se kterými seznámím i předsedu podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku s tím, že by bylo možné danou problematiku řešit na jednom z budoucích zasedání podvýboru.

Přijaté výhody: 0,-
Poskytnuté výhody: voda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15006 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Setkal jsem se s Martinem Novákem ze společnosti Datasys. Povídali jsme si o českém egov, datových schránkách a portálu https://podejto.cz/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Michaela.Krausova
Člen KS Praha
Příspěvky: 288
Registrován: 20 říj 2010, 22:02
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Bydliště: Žižkoff
Dal poděkování: 410 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Michaela.Krausova »

Dnes jsme se potkali s panem PaedDr. Stanislavem Šeblem, ředitelem ZŠ a MŠ Jarov. Setkání proběhlo na výzvu Pirátů z Prahy 3, kterou odeslali ředitelům škol v této městské části s žádostí o konzultaci svého programového bodu školství. Předmětem setkání bylo seznámení se s příkladem dobré praxe v předškolním a základním vzdělávání a tipy, kudy by se měly ubírat legislativa a procesy, aby byly hájeny především zájmy dětí.

Poskytnuté výhody: žádné
Přijaté výhody: káva a 2x voda
Zúčastnění: Martin Arden, Michaela Krausová, Karel Světlík
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Krausova za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Robert.Magni, Ivo.Vlasaty
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“