Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihomoravsky kraj, PMS Blanensko

JanHejna
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od JanHejna » 05 črc 2018, 15:00

Ahoj,
jmenuji se Jan Hejna, je mi 35 let, mám bakaláře ze speciální pedagogiky. Tomuto oboru jsem se poměrně dlouho věnoval, ale před pár lety jsem toto pole opustil a otevřel si hostel, kde jsem zúročil zkušenosti z cestování a z pobývání po hostelech. V roce 2017 jsem hostel uzavřel, protože mě již tato činnost nenaplňovala a necítil jsem možnost růstu. Nyní se začínám více věnovat vaření, pracuji jako kuchař. Pocházím z Boskovic, kde jsem žil do svých 20 let, poté jsem hodně cestoval a žil např. v Brně, Praze, Walesu, Islandu. Ale vždy jsem se rád do Boskovic vracel. Po návratu jsem měl vždy zajímavou možnost vidět město po delší době, což mi dávalo odstup. Také díky zkušenostem s jiným prostředím jsem měl možnost nahlédnout na město jinak. Přesně si pamatuji moment, kdy jsem si uvědomil, že nemusím čekat, až se tady něco bude dít, ale že sám mohu vyvíjet aktivitu. V té době jsem začal realizovat malé projekty - jako zavěšení houpačky do veřejného nevyužitého parku, pořádání projekce s hudbou, sousedských slavností, výstavy atd., kdy jsem chtěl přinést tyto milé akce do města, ale také jsem chtěl motivovat další lidi k aktivitě. A podobně to mám s Pirátskou stranou - původně jsem se účastnit aktivně nechtěl, ale když jsem mluvil o tom, že v tom nechci být aktivní, ale chci aby to tu bylo, tak jsem si uvědomil, že opět odpovědnost přehazuji na někoho jiného. A tak jsem se ocitl na schůzkách boskovické pirátské strany, za kterou chci kandidovat. Kromě zmíněné kultury a navazování přátelských vztahů mezi lidmi se zajímám o urbanismus, ekologii, alternativní školství, baví mě městská cyklistika a kreativní, neotřelé a prospěšné nápady ve všech směrech. Na kandidátce se mi líbí místo č.13.
Tito uživatelé poděkovali autorovi JanHejna za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Gottwald, Kristyna.Znamenackova, Ondrej.Vichta

Marty K.
Profese: Dělník keramické a chemické výroby
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od Marty K. » 06 črc 2018, 15:17

Jmenuji se Martin Kolář. Je mi 50 let, jsem ženatý, mám dvě děti, momentálně dvě kočky a jednoho hada. Pocházím z Brna, kde jsem třicet let žil, studoval gymnázium a pracoval ve slévárně.

Posledních dvacet let žiju v Boskovicích, pracoval jsem v hudebním klubu Sklepy, v regionálních novinách Boskovicko. Živil jsem se také výškařinou nebo jako podlahář. Momentálně jsem zaměstnán ve zdejší firmě Láník. Aktivně se zapojuji do kulturního života v Brně i v Boskovicích, ať už jako zpěvák kapel Oka mžik a Idiot Crusoe nebo jako herec v boskovickém divadle Naboso. Divadlo Naboso funguje v Boskovicích už patnáct let a za dobu svojí existence se projevilo jako mimořádný zjev nejen na místní, ale i celorepublikové scéně. Přesto funguje divadlo v provizorních a nuzných podmínkách, čemuž lze ve městě, které si na kvalitní kultuře zakládá, jen stěží věřit. Vnímám zcela nedostatečnou podporu podobných organizací a uskupení ze strany města, a to nejen jako herec a muzikant, ale také jako otec dětí, které v Boskovicích vyrůstají.

Do místní Pirátské strany bych rád přispěl svými názory a návrhy z nové perspektivy a se svými životními zkušenostmi. Podporuji iniciativu, která by měla vést ke zefektivnění komunikace mezi městem a občany, ke transparentnosti rozhodování o věcech s dopadem na život ve městě.
Pirátskou kandidátku bych chtěl podpořit z patnáctého místa.

Ve volném čase se věnuji adrenalinovým aktivitám, počítačovým hrám, knihám, hudbě, divadlu, historii a kvalitním destilátům
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marty K. za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Gottwald, Ondrej.Vichta

David.Tvardik
Profese: učitel
Dostal poděkování: 3 poděkování

Příspěvek od David.Tvardik » 08 črc 2018, 22:39

Ahoj,
mé jméno je David Tvardík a je mi bezmála 45 let. Narodil jsem se a dětství prožil v Ostravě (proto mám rád jasne!, přime! a stručne! informace).
Vystudoval jsem Přírodovědeckou fakultu UP v Olomouci. Poté jsem byl ošetřovatelem zvířat v ZOO Dvůr Králové, pak jsem učil na mikulovském a vsetínském gymnáziu, následně jsem byl truhlářem, prodavačem a teď učím na ZŠ Salmova v Blansku. (Změny jsem si vybíral cíleně, protože v nich vidím zkušenosti a možnost učit se větší empatii a pochopení názorů lidí). V Boskovicích bydlím čtvrtým rokem. Jsem přesvědčen, že Boskovice mají, na rozdíl od mnoha jiných měst, obrovský potenciál stát se velmi přívětivým místem k životu - svou polohou, historií i mnohými lidmi, kteří zde žijí. Vnímám však, že je k tomu potřeba ještě minimálně jedné věci: mnohem většího propojení lidí na radnici s těmi "pod" ní. Zkrátka vzájemného respektu. A protože přesně o tohle jde pirátům, rozhodl jsem se za ně kandidovat.
Podporuji participativní rozpočet (výborný nástroj k propojení radnice s občany), zefektivnění a zpřehlednění komunikace mezi občany a radnicí, což souvisí s koncepčností rozvoje Boskovic v různých oblastech. Z nich mě zajímá především zdravé prostředí města - z hlediska architektury veřejného prostoru (veřejné osvětlení, ekologičnost a efektivita dopravy v rámci i přes rámec města).
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Tvardik za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Vichta, ++++--, Tomas.Gottwald

++++--
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: učitelka MŠ
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Příspěvek od ++++-- » 09 črc 2018, 17:35

Já - Dana Marvanová, 64 let, vdaná, dva synové, tři vnoučata - jsem pirátská babička.
Absolvovala jsem Střední pedagogickou školu obor vychovatelství a učitelství pro MŠ. Ve školství jsm pracovala 42 let s dětmi a studenty, občas ještě zastupuji.
O politické dění jsem se vždy zajímala, v Pirátské straně jsem jako registrovaný příznivec od roku 2012, potěšilo mě její založení v Boskovicích a nadšení
zakladatelů. Proto bych se chtěla aktivně podílet na její činnosti. Zařadili mě na sedmé místo a já jsem byla vychovaná poslouchat.
V Boskovicích ráda žiji od 18ti let, přesto si myslím, že by se zde při dobré vůli dalo žít ještě lépe. Přála bych si, aby v zastupitelstvu města pracovalo více lidí bez minulých vazeb, s novým pohledem na aktuální dění a problematiku města. Líbí se mi, když se problémy řeší racionálně a konkrétně. Proto nastíním ve stručnosti tři témata, která trápí mne, lidi z mého blízkého okolí a velký okruh mých známých. Pokud budu moci, ke zlepšení těchto problémů nějak přispět, velice ráda to udělám.
- Pocházím z malé vesničky na Vysočině, kam se ráda a často vracím. Vážím si tamních obyvatel, kteří se brání tomu, aby se okolí vesnice devastovalo necitlivými zásahy do přírody, což je problém v Boskovicích - např. rozšiřování Westernového městečka do krásného pískového lesa, neutěšený stav Vinohrádek, atd.
- Velmi si cením obrovské výhody našeho města v dostupnosti zdravotní péče. Ale nejenom já si myslím, že by si naše nemocnice zasloužila ještě větší konfort pro pacienty na lůžkových odděleních - polohovací elektrické postele - což je ve většině nemocnic a ústavů již běžným standartem.
- Asi proto, že jsem v politickém dění málo zkušená, tak dost dobře nechápu, proč už v Boskovicích po mnohaletých politických jednáních již dávno nestojí víceúčelová sportovní hala. Naši malí i dospělí sportovci by si to již konečně zasloužili. Můj muž, dříve aktivní hráč a trenér basketbalu je z toho móóóc smutnej a kdo to má pořád poslouchat...
Co se týká mé osoby, tak ráda pomáhám v místním kině, čtu,sbírám fosílie, miluji písničku a klip Novembr Rain od Guns N´Roses, Davida Kollera a Chorvatsko. Lyžuji na běžkách, pokud napadne v okolí sníh a opravuji rodnou chaloupku. A když mi zbude čas, tak si udělám test, jestli už nemám Alzheimerovu nemoc - můžete posoudit i vy. Totˇsnad vše.
Naposledy upravil(a) ++++-- dne 10 črc 2018, 13:26, celkem upraveno 5 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ++++-- za příspěvky (celkem 5):
Petr.Springinsfeld, Lubos.Sedlak, Ondrej.Vichta, Tomas.Gottwald, Jiri.Hruby

alzbeta.tatosova
Profese: Grafik, animátor, teď na rodičovské d.
Dostal poděkování: 5 poděkování

Příspěvek od alzbeta.tatosova » 09 črc 2018, 19:20

Ahoj,
jmenuji se Alžběta Tátošová a jsem absolventka bakalářského studia animované tvorby v Plzni (při Západočeské univerzitě). Momentálně jsem na rodičovské dovolené s druhým dítětem. Nepocházím z Boskovic, ale už 6 let zde žiju a zajímá mě, co se děje ve městě, v kterém žiju ráda, a záleží mi na tom, jak se bude vyvíjet dál.
Kandiduji za pirátskou stranu na poslední místa. Vzhledem k malým dětem nemám mnoho času ani soustředění, ale pokud mohu podpořit kandidáty první poloviny kandidátky, jsem tu.

Ráda cvičím jógu a jezdím na snowboardu. Šiju módní doplňky, třeba vložky. Baví mě vařit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi alzbeta.tatosova za příspěvky (celkem 5):
Lubos.Sedlak, Ondrej.Vichta, Tomas.Gottwald, Jiri.Hruby, Kristyna.Znamenackova

Jiri.Hruby
Profese: Geolog
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od Jiri.Hruby » 10 črc 2018, 00:36

Jmenuji se Jiří Hrubý je mi 49 let, jsem ženatý a mám dvě děti. V Boskovicích bydlíme osm let.
Vystudoval jsem obor geofyzika na Karlově univerzitě. Díky své práci jsem hodně cestoval po světě. Jsem přesvědčený, že Boskovice jsou jedno z nejlepších míst pro život,  ale zároveň je zde hodně věcí které se dají vylepšit.
Kromě odborných projektů aplikované geologie se věnuji lektorské činnosti v ČR i v zahraničí. Ve volném čase pasivně sportuji a jsem aktivním farmářem.
Ačkoliv jsem velice pracovně vytížen, chci svoji kandidaturou podpořit piráty v Boskovicích z osmnácté pozice. Systém tradičních politických stran mi nevyhovuje a ztratil jsem k němu důvěru. Piráti pro mě představují nový způsob, jak dělat politiku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hruby za příspěvek:
Kristyna.Znamenackova

Ales420
Profese: Student pedagogické fakulty
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od Ales420 » 10 črc 2018, 11:20

Ahoj,
jmenuji se Aleš Bárta, je mi 24 let. Jsem absolventem boskovického gymnázia a v současné době jsem studentem pedagogické a ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Živím se jako barman. V Boskovicích bych se chtěl věnovat zejména kulturnímu dění.
Ve volném čase rad poslouchám hudbu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales420 za příspěvek:
Kristyna.Znamenackova

panijana
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od panijana » 10 črc 2018, 13:11

Ahoj,
jmenuju se Jana Starová, je mi 28 let a vystudovala jsem VOŠ v Boskovicích, obor Podnikání a Management se zaměřením na cestovní ruch. Občas pracuju, občas cestuju, občas zvládám obojí zároveň. V Boskovicích žiju skoro celý svůj život a jsou moje Srdcovka, a ač jsem v komunální politice naprostý nováček, místním pirátům věřím a ráda přispěju svou účastí a (po doplnění znalostí) i svou energií a názory.

Mám ráda psy, stromy a feminismus a myslím, že všeho o trošku víc by Boskovicím jen prospělo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi panijana za příspěvky (celkem 2):
Lubos.Sedlak, Kristyna.Znamenackova

Lubos.Sedlak
Místní předsednictvo
Profese: student zemědělství
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Příspěvek od Lubos.Sedlak » 11 črc 2018, 17:01

Oznámení moderátora:
Na schůzi místního fóra byla členy odhlasován usnesením zbytek kandidátky a to je následující:
5. Jan Nádvorník
6. Jiří Klimek
7. Dana Marvanová
8. David Liber
9. Daniela Sedláková
10. Lukáš Pokorný
11: Jitka Urbanová
12. Anna Trávníková
13. Jan Hejna
14. Markéta Kopecká
15. Martin Kolář
16. Tomáš Odehnal
17. David Tvardík
18. Jiří Hrubý
19. Jana Starová
20. Petra Vaďurová
21. Zuzana Šamšulová
22. Miron Valter
23. David Strnad
24. Aleš Bárta
25. Jana Ondruchová
26. Alžběta Tátošová
Vzhledem k tomu, že ještě není plný počet kandidátů, stále je možnost kandidatury na 27. místo kandidátky. Rozprava je tímto stále otevřená. Děkuji a gratuluji kaidátům.
Bc. Luboš Sedlák
Předseda MS Blanensko
773 917 508; lubos.sedlak@pirati.cz

Lubos.Sedlak
Místní předsednictvo
Profese: student zemědělství
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Příspěvek od Lubos.Sedlak » 15 črc 2018, 22:38

Oznámení moderátora:
Na základě hlasování o usnesení byla doplněna na kandidátku na 27. místo Magdalena Sabolová. Gratuluji a děkuji zájemcům. Kandidátka je tímto plná, rozprava je zatím otevřena v případě změn.
Bc. Luboš Sedlák
Předseda MS Blanensko
773 917 508; lubos.sedlak@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Blanensko“