Dominik Bečka

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Dominik Bečka

Příspěvek od Dominik.Becka »

Ahoj,

jmenuju se Dominik Bečka, je mi 26 let. Původně pocházím z Vysočiny, v Praze jsem vystudoval bankovnictví s vedlejším zaměřením na veřejné rozpočty a daňovou politiku. Rok a půl jsem brigádničil jako copywriter, teď jsem specialistou v bance v Praze. Letos jsme se se ženou přestěhovali do centra Pardubic, kam jsem už předtím několik let pravidelně jezdil a odkud žena pochází.

V letech 2013–2015 jsem byl členem Strany zelených na Praze 7. Účastnil jsem se sněmovní kampaně 2013, referenda o zákazu hazardu (nedopadlo pro nízkou účast) a komunální kampaně 2014 pro Koalici PRO7 – Zelené, Ondřeje Profanta, SNK-ED a nezávislé (druhé místo za Čižinského Prahou 7 sobě). Dělal jsem tam facebook, něco málo grafiky a psaní, něco málo jsem si odkroutil na ulicích. Byl jsem též v širším štábu prezidentské kampaně Vladimíra Franze (2012–13) a delegátem za VŠE v Radě vysokých škol (2015–16).

Rovnou vám vystřelím standardní otázky:

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější, než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
Strana zelených. Je tam spousta schopných lidí a mají fakt promakané policies. 2013–15 jsem byl členem na Praze 7, pak jsem se ale odstěhoval a správně studentsky se stěhoval rok co rok (navíc mj. přes trojku a desítku, kde se mi vstupovat fakt nechtělo).

Piráti jsou v programových záležitostech zdaleka nejblíže. Navíc mi už přijdete výrazně dospělejší, nezávislejší na Ivanu Bartošovi a schopní řešit na slušné úrovni širokou plejádu témat (srovnejte si program 2017 a 2013). Působení Pirátů ve sněmovně je mi nakonec (u mě navzdory kampani) sympatický. Že jste se dokázali udržet v jednom kuse a v souladu s povolební strategií, mi dává silnou naději, že za pár let budete stále v jednom kuse a relevantní :). Přijde mi fakt zajímavý vaše veřejné vnitřní fungování. A myslím, že s penězi od státu jste se vyrovnali docela se ctí, včetně poměrně seriózního financování krajů.

Takže když jsem se rozhodoval, kam v už konečně stálém bydlišti, napsal jsem nakonec sem k vám.

2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš
Ano. Celý až teď. Líbí se mi váš obecný přístup k otevírání státu, dat a byrokracie, důležitý mi přijde, že i k pirátům se dostal boj s (pracující) chudobou (politiky kolem bydlení, práce, dluhů). Byl bych opatrnější ve vrtání do základů dělby mocí a právního státu. Konkrétně fakt nechci přímo volené exekutivní, úřednické a justiční funkce v americkém stylu. Samozřejmě velká otázka jsou podmínky referenda.

Vůbec nejhezčí bod programu je „Využijeme jednoduchá a osvědčená řešení: Inspirujeme se stylem ‚když to jde jinde, půjde to i u nás.‘“ :)

3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Svoboda internetu musí zůstat zachována. Země, která omezuje přístup k informacím, si nemůže říkat demokratická. Otázka jsou samozřejmě dezinformace, které jsou u nás nezřídka šířeny zahraničními armádami a tajnými službami. Recept nemám. Ocenil bych výraznou redukci ruské ambasády, ale co dál? Odpovědnost za to, co veřejně šíříš? Omezení anonymity? Blokování stránek? To i další má víc problémů než přínosů. Co se vlivu korporací týče, síťová neutralita je základ.

4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
Ano. Je dobrý čas o něm začít diskutovat, výhledově si i zkusit nějaký pilot ve finském stylu. Vzhledem k očekávané finanční náročnosti asi není reálné nic jiného než jím nahrazovat značnou část současného sociálního systému. Osobně bych se dál bál hlavně inflačních tlaků.

5) Co si myslíš o migraci do ČR?
Současnej hiphop okolo je nafouknutá bublina. To, že se politický mainstream i pravý okraj kolektivně podělá z řádově stovek lidí, co se tu za cca tři roky objevily, nám znemožňuje zabývat se nějakým konstruktivním řešením. To musí být celoevropský, což se pravděpodobně neobejde bez tvrdejch kompromisů. Možnost členských států de facto vybrat si mezi materiálním a finančním podílem na řešení krize by asi měla bejt základem. Ale rozhodně nejsem expert a už mě dost unavuje se o tom bavit, obzvláště ve stylu bebebe, kvóty, Merklová, Makarón, diktát, Hitler. Nicméně, je potřeba to řešit, protože skutečně masová migrace nás ještě čeká. Za vodou.

6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Nevidím důvod nepovolit manželství (případně skutečné zrovnoprávnění registrovaného partnerství) ani adopci. Začal bych u toho zrovnoprávnění a dětí partnera, to by mohlo bejt pro začátek průchodnější.

7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
Zákonná ochrana těchto svazů a jejich pravomoc i nad nečleny jsou nepřijatelné.

8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
Hybridní válku, kterou proti nám i dalším evropským státům vede Rusko. USA opouštějící svou úlohu lídra svobodného světa. Soumrak demokratických systémů už i u našich sousedů.
EU: ano, některé aspekty vhodné k reformě. NATO: jednoznačně ano. Anexe Krymu: nepřijatelná. KLDR: extrémně tvrdý oříšek.

9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
Na dekriminalizaci marihuany bylo včera pozdě. Začal bych i s postupnou legalizací. Legalizovat všechny drogy teoreticky určitě lze, ale já bych to nedělal.

10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
Zvolení politici zhruba od úrovně zastupitelů statutárních měst výše majetková přiznání, na centrální úrovni i daňová. Bylo by samozřejmě hezké, kdyby se to stalo součástí politické kultury. Odměny u vedoucích zaměstnanců (na příkladu pošty řádově od ředitelů regionů výše).

11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
Chtěl bych se angažovat v komunálu, přičemž teda teď jsem se fakt neprobudil proto, abyste mě strkali na kandidátku. A malou troškou přispět do stranických diskuzí, co Piráti chtějí. V čem, to se uvidí, něco dokážu říct hlavně v oblastech financí, vzdělávání, daní.

Co jsi dělal pro ČPS před volbami?
Nic. Přesvědčoval jsem známý, kteří nechtěli volit Zelený, ať to hodí Pirátům. A známý, kteří chtěli volit Babiše, ať zůstanou doma :).

Co nejvíc pálí tvoje město?
Doprava. Pro Pardubice je železniční koridor zásadní spojka ven. Nádraží má projít zásadní rekonstrukcí. Chystají se terminály na obou stranách železnice, ale furt nevíme, jak přesně budou vypadat. Město brzy přijde o autobusové nádraží. MHD vázne v silné individuální automobilové dopravě. V centru se staví vyšší stovky nových bytů, vše vesměs na jednom místě, bez vyřešeného parkování i MHD, naskládané na jednosměrce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 2):
Jan.Mejsnar, Pavel.Stepanek

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Dominik Bečka

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Ahoj Dominiku, co tě motivuje stát se rovnou členem? Do fungování strany se mohou zapojovat i příznivci:
https://wiki.pirati.cz/rules/st#cl_3_clenstvi
Tím tě nechci nijak odrazovat, ber to prosím jen jako zvídavý dotaz :)
Zároveň bych tě rád pozval na naši pátou schůzku o komunálu:
viewtopic.php?f=85&t=40371
Případně se můžeme vidět a popovídat si na akci Ukliďme Česko, pokud budeš mít čas a chuť:
http://www.uklidmecesko.cz/event/17955/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvek:
Dominik.Becka
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Dominik Bečka

Příspěvek od Dominik.Becka »

Ahoj, Ondřeji,
možnost registrovaného příznivce chápu jako určenou pro lidi, kteří z nějakého důvodu nechtějí být členem (jakékoliv) strany a/nebo nechtějí řešit stranickou politiku a/nebo se stranou chtějí spolupracovat jen ad hoc (komunál, referendum, konkrétní problematika, …, ale už ne třeba PSP). Navíc si myslím, že český strany mají strašně málo členů a obecně mě štve „nepolitická politika“ (včetně ekologie bez ideologie :-)), takže je to i hodnotová věc.

Děkuji za pozvání, v sobotu nejspíš nemám čas, ale do Palety bych zašel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvek:
Ondrej.Karas

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Dominik Bečka

Příspěvek od Ondrej.Karas »

S odstupem tří měsíců bych chtěl Dominikovi vyjářit podporu pro přijetí za člena. Dominik se velmi aktivně zapojuje do společných aktivit a udržuje i po morální stránce laťku velmi vysoko. Je jednoznačně přínosem a pevnou součástí týmu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvek:
Dominik.Becka
Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 343
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 399 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dominik Bečka

Příspěvek od Filip.Varecha »

Za mě taky jednoznačný souhlas, Dominik je pro náš tým velkým přínosem a jsem přesvědčen, že dostatečně svoje kvality ukázal. Naposledy například perfektní analýzou pirátské voličské základny. Prosím o zrychlené přijetí, aby mohl být coby Pirát už na kandidátce. Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Varecha za příspěvek:
Dominik.Becka
Uživatelský avatar
Jiri.Jansa
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 13 bře 2012, 20:48
Profese: pojistný matematik
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 338 poděkování

Re: Dominik Bečka

Příspěvek od Jiri.Jansa »

Pro prijeti
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jansa za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Karas, Dominik.Becka
Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Re: Dominik Bečka

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

Pro přijetí
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Cesik za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Karas, Dominik.Becka
Budovatel o kousek lepšího světa.
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“