Václav Kubaljak [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 517
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1515 poděkování
Dostal poděkování: 1083 poděkování

Václav Kubaljak [PŘIJAT]

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Ahoj!

Rád bych se stal Pirátem. viewtopic.php?p=563642#p563642 Cením si liberalismu, demokracie, společného i společenského konsensu a rozhovorů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Licka
Uživatelský avatar
Filip.Dite
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 108
Registrován: 02 lis 2017, 00:23
Profese: MS Mladá Boleslav
Bydliště: Palackého 828 Mladá Boleslav
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Re: Václav Kubaljak

Příspěvek od Filip.Dite »

Ahoj Václave,
děkujeme ti za tvůj zájem o Pirátskou stranu. Viděli jsme se na krajské schůzi v Černošicích ale i tak tě poprosíme o zodpovězení našich otázek:


1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
8. Názor na referendum?
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Dále bych tě rád pozval na další krajskou schůzi která proběhne 25.6 v Kolíně od 18:00 v Baru pod Hodinama https://www.facebook.com/events/837929129741108/
„Držte se tří R: - respektu vůči sobe - respektu vůči ostatním - responsibility .“ (Dalajláma)

Filip Dítě
MS Mladá Boleslav

filip.dite@pirati.cz
Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 517
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1515 poděkování
Dostal poděkování: 1083 poděkování

Re: Václav Kubaljak

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

1. Protože u Pirátů ve straně panuje demokracie, každý má možnost se vyslovit, ovlivnit dění. Demokracie je u Pirátů aplikována od samého spodku - volby předsednictva, volby na kandidátku atd. Považuji to za přínosné. Líbí se mi odsouzení kumulace funkcí a celková práce Pirátů. Jako jinou stranu jsem kdysi volil Zelené, ale do žádné jiné bych nevstoupil, každé toho z mého úhlu pohledu příliš mnoho chybí.
2. K legalizaci drog se stavím tak, že jsem pro, aby byly dostupné pro rehabilitační účely, pod přísným dohledem státu. Konopí vnímám jako dnes téměř nepronásledovanou drogu, u které jsem ochotný přivřít obě oči a posvětit leglizaci i pro rekreační užívání, byť sám jsem nekuřák, občasný uživatel alkoholu.
3. Dotace jsou nástroj a jako každý nástroj dobře fungují, jen když se dobře využívají. To znamená, že jsem pro jejich poskytování, zvláště začínajícím a malým podnikatelům bez ohledu na odvětví. Proces schvalování však musí být jasně čitelný a transparentní, proto aby dotace fungovaly především tam, kde je to žádoucí a nemizely na kontech pochybných miliardářů, kteří vysávají ostatní bez toho, že by danili větší částky, než přijmou.
4. Za mě je v pořádku, že se hlídá duševní vlastnictví - na druhou stranu všeho s mírou, například moje míra už je hrubě překročena nevhodným zákonným rámcem v němž se tyto firmy pohybují. Nepřijde mi v pořádku, že v tomto odvětví např. platí presumpce viny.
6. Jsem liberál, přesto že se věnuji historickým evropským bojovým dovednostem, jsem v podstatě pacifista. Osobně věřím, že proti podobným ideologiím se dá bojovat jedině informacemi, ne represí. Vyzívání k násilí je podle mě minimálně přečin proti dobrým mravům, pokud ne přestupek.
7. Migrace probíhá u všech živých tvorů na celé planetě, nechápu, proč by měl být člověk na území Evropy výjimkou? Migrace lidí probíhala od úsvitu dějin a je podle mě v pořádku. Na druhou stranu chápu, že dnešní migrace může způsobovat nebezpečí pro ČR a její obyvatele. I přes to věřím, že naše azylová politika a policie zvládnou pracovat pro naše bezpečí, které je eliminováno tím, komu azyl udělujeme.
8. Referendum je jen jeden z nástrojů demokracie. Aby nástroj dobře fungoval musí jen být dobře uchopen a člověk se s ním musí naučit pracovat. Věřím české společnosti a tomu, že se zvládne s referendy naučit žít tak, aby jí bylo referendum ku prospěchu.
9. Za mě českou republiku pálí nejvíce školství, které je v děsivém stavu a jak se zdá neexistuje jasná vize, jak jej uchopit, aby se začalo zlepšovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 5):
Filip.Dite, Jan.Licka, Martin.Martin, Jiri.Snizek, Hana.Chalusova
Uživatelský avatar
Filip.Dite
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 108
Registrován: 02 lis 2017, 00:23
Profese: MS Mladá Boleslav
Bydliště: Palackého 828 Mladá Boleslav
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Re: Václav Kubaljak

Příspěvek od Filip.Dite »

Ahoj,
děkujeme ti za odpovězení otázek, rád bych tě pozval na další krajskou schůzi která proběhne 9.7. v Pražském Pirátském centru.
FB událost: https://www.facebook.com/events/264276997454183/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Dite za příspěvek:
Vaclav.Kubaljak
„Držte se tří R: - respektu vůči sobe - respektu vůči ostatním - responsibility .“ (Dalajláma)

Filip Dítě
MS Mladá Boleslav

filip.dite@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“