MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování

Re: MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Ahoj Piráti,
ráda bych nominovala na šesté místo Lukáše Jansu. S Piráty dlouhodobě spolupracuje a v tuto chvíli netřeba zmiňovat, jak se podílí s nejen právní pomocí na řešení Opice, programu na MOaP a Magistrát. Dále bych také ráda nominovala našeho kandidáta do senátu Martina Tomáška, který nás svou kandidaturou na magistrát rád podpoří.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Romana.Korosi
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Jaroslav.Horejsi
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 65
Registrován: 12 dub 2017, 12:17
Profese: Informatik
Dal poděkování: 62 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování

Re: MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Příspěvek od Jaroslav.Horejsi »

Měl bych zájem 8 nebo 9 místo na kandidátce, z toho důvodu, aby na čele kandidátky na magistrát byli kandidáti z co nejvíce obvodů Ostravy. Zde je moje představení.

Vážení piráti,
Jmenuji se Jaroslav Hořejší a jsem vozíčkář. Vystudoval jsem na střední škole obor sociální administrativní činnost a následně jsem vystudoval informatiku na VŠB – Technické Univerzitě v Ostravě. V dnešní době studuji doktorské studium na VŠB. Od roku 2014 do roku 2018 jsem pracoval pro firmu CSYSTEM. Na základě svého zdravotního postižení a vystudovaných oborů, jsem se začal zajímat o sociální oblast a přístupnost města, ale i přístupnost informačních technologii pro osoby se zdravotním postižením. Z těchto uvedených zájmů vyplývá, zájem o veřejný život. Jelikož byli myšlenky Pirátů jsou mi blízké stal se jsem v dubnu 2017 registrovaným příznivcem a od května 2018 jsem se stal členem pirátů. Jsem svobodný a žiji v Ostravě- Mariánských Horách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Horejsi za příspěvky (celkem 3):
Veronika.Murzynova, Rostislav.Reha, Romana.Korosi
Uživatelský avatar
Ondrej.Rucka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 248
Registrován: 07 úno 2018, 22:49
Profese: právník
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování

Re: MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Příspěvek od Ondrej.Rucka »

Ahoj piráti, stále mám zájem o práci na magistrátě, pročež vše potřebné jsem o sobě asi již napsal :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Rucka za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kopecny, Veronika.Murzynova, Rostislav.Reha, Jakub.Dedek
Lukas.Jansa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 65
Registrován: 07 pro 2017, 22:11
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

Re: MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Příspěvek od Lukas.Jansa »

Zdravím Piráty,
rád bych se tedy ucházel o 6. místo na kandidátce. Program pro Ostravu jsem napsal a zveřejnil na fb, Pirátům pomáhám jak na celostátní úrovni, tak na místní, a to prakticky od jejich vzniku ( s výjimkou let 2014 - 2017, kdy jsem se od politiky z vážných osobních důvodů stáhl), nikdy jsem nebyl členem a nespolupracoval s jinou politickou stranou nebo hnutím. Podílím se na připomínkování právních předpisů pro poslance Pirátské strany a také jako člen Pracovní komise pro soukromé právo Legislativní rady vlády ČR, jsem asistentem poslance Ondřeje Polanského, spolupracuji s občanskými iniciativami v Ostravě, bydlím na Moravské Ostravě, jsem advokátem a společníkem větší advokátní kanceláře atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Jansa za příspěvky (celkem 6):
Petr.Kopecny, Veronika.Murzynova, Rostislav.Reha, Jakub.Dedek, Romana.Korosi, Andrea.Hoffmannova
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Text ke starostům. Boháč navrhnul tyto jména:

Tomáš Lefner, Nová Ves

František Šichnárek, Třebovice

Tomáš Výtisk, Krásné Pole

Jiří Jureček, Hošťálkovice

Pavel Bochnia, Polanka

Aleš Boháč, Radvanice a Bartovice

Požadavky jsou např.:
Například 6, 8, 11místo a pak bych osobně starosty na ukládal za sebou, ať se tím podpora a osobnosti zdůrazní (16až21).


"Programové body jsou na delší diskuzi, za nás hlavně podpora a motivace obvodů získávaní financí z EU. Oprava všeho běžného a zanedbaného k lepšímu žití občana v OV nad megalomanské stavby (lanovka, koncertní síně, chirurgický sál…). MHD a zastávky, parkovaní, hřiště, parky, sport a rodina. Vypadá to jako floskule ale dokážeme dát konkrétní projekty, příklady a shrnout financování."

Za Boháče je priorita téma životního prostředí.

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Taky můj zájem stále trvá, věci o sobě jsem napsal výše. :-)

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Příspěvek od Petr.Kopecny »

6, 8, 11místo a pak bych osobně starosty na ukládal za sebou, ať se tím podpora a osobnosti zdůrazní (16až21).
Já jsem ohledně Starostů proti. Oni si z nás dělají jen výtah na vyšší posty. Nelíbí se mi, že by byli na naší kadndidátce a když už by tam museli být, jsem rozhodně proti je dávat na místa vyšší než 16.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvek:
Romana.Korosi
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Tímto na další místa ještě navrhuji:
- Gabriela Macečková
- Radim Stach
- Pavlína Nováčková
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Jakub.Dedek, Romana.Korosi
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Lukas.Jansa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 65
Registrován: 07 pro 2017, 22:11
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

Re: MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Příspěvek od Lukas.Jansa »

Jakub.Dedek píše: 25 čer 2018, 20:49
Požadavky jsou např.:
Například 6, 8, 11místo a pak bych osobně starosty na ukládal za sebou, ať se tím podpora a osobnosti zdůrazní (16až21).
pokud ty lidi neznáme osobně, byl bych velmi opatrný... jakýkoliv přešlap nebo průšvih se odrazí na pověsti celé strany, která je teď pod drobnohledem médií. Proč nekandidují za strany, které je nominovaly v minulých komunálních volbách? Pokud by usilovali o kandidátku ve svém obvodu, kde chtějí pokračovat ve své práci, pak bych to pochopil. Výhody jejich kandidatury pro nás taky chápu, ale o kolik % by nám zvedli výsledek? A jak padla obava, nedojde k tomu, že oni z pozice starosty budou spíše křížkováni na úkor ostatních pirátů?

Já jen doručil podnět k rozpravě. Nejde o můj návrh. ;-)

Osobně si myslím, že bychom měli kandidovat sami. Problémem je cílené křížkování kandidátů a nedostatečný časový prostor, který mají k zapojení. Že Boháč přišel za poslanci a tuto možnost navrhnul spíše ukazuje, že nemají moc povědomí o tom, jak to u nás funguje. Do primárek se může přihlásit kdokoliv a taky si nedokáží představit hlasování o přípustností těch kandidátů do čela, když je skoro nikdo nikdy neviděl.
Nicméně si nemyslím, že by šlo o nějaké špatné jména, proto bych se nebránil případné spolupráci v budoucnu. Ono budeme mít ještě později čas zjistit, kdo za to stál a kdo ne. Každopádně za mě tato varianta podporu nemá a jednak by byla v rozporu s primárkama. Pokud by se hlásili do primárek, tak kandidáti nemají šanci projít. Pokud by se o tom jen dalo uvažovat, tak tato varianta měla být na stole již v lednu...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Jansa za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Petr.Kopecny, Romana.Korosi
Uživatelský avatar
Ondrej.Rucka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 248
Registrován: 07 úno 2018, 22:49
Profese: právník
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování

Re: MSK 14/2018 Kandidátní listina Ostrava (magistrát) [rozprava]

Příspěvek od Ondrej.Rucka »

Ohledně křížkování starostů, hrozí ještě jedno riziko spojené se systémem voleb do komunálu - jestli by lidé na kandidátce zaškrtli své známé politiky, tak jsou zvyklí z voleb do PSP, pak vlastně přicházíme o všechny ostatní hlasy. Jeden kroužek pro starostu (a určitě by to tak spousta lidí bez rozmyslu udělala) je ztráta všech ostatních hlasů na kandidátce. Pro nás je asi v tuto chvíli lepší, když jsme relativně noname Piráti a lidi by hlasovali pro celou kandidátku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Rucka za příspěvek:
Romana.Korosi
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“