Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Martin.Polak »

26.6 jsem se sešel společně s 4. místopředsedou SČK Jiřím Snížkem s panem Cyrilem Koky, který je politolog, koordinátor pro romské záležitosti a integraci cizinců Středočeského kraje a všeobecně aktivní při různých aktivitách a výborech o Romech a cizincích.
Pan Koky by rád spolupracoval s naší MS potažmo s krajem a celou stranou. Pan Koky by byl rád na naší kandidátce v komunálních volbách.
Celý rozhovor byl v přátelském duchu a nebylo shledáno překážek pro vzájemnou spolupráci.
S rozhovorem se bude pokračovat pravděpodobně toto pondělí, kdy je krajská schůze strany v Kolíně.

Přijaté výhody: 1x voda, 1x pivo. Pan Koky trval na tom, že nás zve.

Poskytnuté: naděje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Kozlova, Robert.Magni, Filip.Krska, Dalibor.Zahora

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Dnes 23.6.2018 jsem se na Ladronce byla podívat na veřejné grilování ODS Praha 6. Vzhledem k tomu, že tam nepřišli žádní občané, dala jsem se do řeči s politiky ODS Prahy 6. Pan Stárek a nějaký člen jejich strany se mě zeptali na náš volební program. Řekla jsem, že už ho máme hotový a v současné době pracujeme na povolební strategii. Překvapení z jejich strany si vysvětluji tím, že neví jak to u nás funguje. Prozradila jsem náš volební claim NA PRAHU ZMÉNY, který je známý už asi tak měsíc a že chceme na Praze 6 otevřenou radnici.

Přijaté výhody: 1 ks grilované klosbásy s chlebem (po přemlouvání a argumentu, že je to placeno z jejich volebního rozpočtu).
Poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Filip.Krska
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

9.5.2018 – velmi zapomenutý zápis. Sešli jsme se v odpoledních mé kanceláři na žádost s ředitelem BIS - - Bezpečnostní informační služby plk. Ing. Michalem Koudelkou. Za bezpečnost byl za Piráty přítomen ještě Lukáš Kolařík (který měl ten zápis zapsat, ale asi to zapomněl).

Jednalo se o neformální setkání nad řadou témat týkající se činnosti služby v ČR i bezpečnostní situace. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o neoficiální jednání nejsem si jist, které typy informací jsou jaké povahy, takže detaily raději nebudu zaznamenávat.

Nicméně jsem pana plukovníka požádal, pokud by se nějaký náš Pirát či Pirátka dostal nevědomky do nějakého hledáčku „cizích agentů“ či byl zaplétán do špionážních hrátek a BIS by to zmerčila, zda by nás na to mohli upozornit. Byl jsem ubezpečen, že pokud by to bylo nevědomé (což prý předpokládají), tak že by na nutnost zvýšené opatrnosti případného balamuceného upozornili. Prý. Jinak jsme OK 

Poskytnuté výhody: 0
Přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Vit.Fux, Filip.Krska, Jiri.Ulip, Jan.Mejsnar
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Jan.Polak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 240
Registrován: 20 bře 2018, 18:27
Profese: strategie a transformační leadership
Dal poděkování: 417 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jan.Polak »

23.6.2018 jsme se potkali se zástupci Společně pro Jablonec.

Za Piráty byli: Jan Polák, Jakub Chuchlík, Jaroslav Šída, za Společně pro Jablonec: Jakub Macek, Petr Klápště a Štěpán Matek.

Jednání proběhlo v přátelské atmosféře, shodli jsme se na potřebě transparentní samosprávy a aktivního zapojení občanů do procesu správy města. Shodu máme i v pohledu na přístup většiny zastupitelů k tématu referenda o hazardu, kdy zastupitelstvo v podstatě ignoruje vůli občanů Jablonce nad Nisou.

Jsme otevřeni dalším setkáním.

Dostali jsme kávu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Polak za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Filip.Krska, Ida.Chuchlikova
Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Dne 13. června jsem se společně s Petrem Letochou (STAN), lídrem naší společné kandidátky v Karviné sešla v sídle společnosti Asental Land, s.r.o. s Markétou Paskovskou, ředitelkou správy pozemkového portfolia,ohledně možnosti uvést do provozu pirátskou pláž v oblasti Darkovského moře. Na jednání jsem prezentovala předběžný souhlas dosavadního nájemce, kterým je Rybářský svaz (p. Martínek). Bohužel vlastník pozemků nám sdělil, že není reálné pláž do začátku prázdnin otevřít, chybí parkoviště, řešení příjezdu, odpadu, museli bychom ověřovat kvalitu vody, problém je také v zajištěni bezpečnosti koupání. Projekt se tedy zřejmě nepodaří realizovat do doby, než budeme schopni dodat komplexní projekt a návrh řešení. Poskytnuté výhody: 0
Přijaté výhody: Káva,voda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Dedek, Robert.Magni, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12339
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5384 poděkování
Dostal poděkování: 20693 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Předminulé pondělí jsem se sešel ze své iniciativy s Tomiem Okamurou a probírali jsme nepříliš úspěšně naše návrhy zákonů na schůzi.
Dále jsem byl pozván na večeři s Taiwanským zastoupením v ČR, kde byli i další poslanci napříč politickým spektrem, řešili jsme roli Taiwanu a perspektivu v mez. organizacích, možnosti spolupráce včetně e-governmentu a obdržel jsem dárkový předmět originální Taiwanskou whiskey.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Jan.Polak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 240
Registrován: 20 bře 2018, 18:27
Profese: strategie a transformační leadership
Dal poděkování: 417 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jan.Polak »

Dne 26.6.2018 jsme se sešli s lídrem hnutí ANO v Jablonci nad Nisou, panem Milanem Kroupou.
Za Piráty byli: Jan Polák, Jaroslav Šída

Probírali jsme naše vize ohledně správy města a hodnotové nastavení. Přes jednotlivé odlišnosti v pohledu na věc bylo jednání konstruktivní a přátelské, shodu jsme našli v tom, že je třeba kultivovat prostředí kolem jablonecké přehrady, což je zásadní místo rekreace většiny místních občanů, že město je třeba spravovat s ohledem na urbanistické zákonitosti a že máme zájem na poctivém hospodaření města.

Jinak nahlížíme přístup současného zastupitelstva Jablonce nad Nisou k otázce plnění vůle občanů, vyjádřené v referendu o hazardu.

Z výzev, které pro Jablonec budou třeba vyřešit, jsme zatím shodně označili vybudování dopravního terminálu a řešení problematického dopravního podniku, který má Jablonec společný s Libercem.

pan Kroupa od nás dostal zaplaceno 1 pivo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Polak za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 555
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Dne 26.6. jsem byl kontaktován MUDr.Richardem Kremlem (městský zastupitel Kroměříže). 27.6. jsme vzájemně zahájili e-mailovou komunikaci, která se týká koncepce zdravotnictví ZLK, kterou navrhuje hejtman Jiří Čunek. Je našim společným cílem, aby nedošlo k fůzi, kterou navrhuje HATEman Čunek. Ta by měla za následek sloučení všech nemocnic v kraji, pod jednu a.s., kdy by pak prosperující nemocnice dotovali KNTB, která je na tom ekonomicky nejhůře.

Poskytnuté/nabídnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Takac za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Katerina.Zavrska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 10 led 2017, 13:27
Profese: skladnice, zatím
Dal poděkování: 39 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Katerina.Zavrska »

V pátek 22.6. jsem se sešla se členy spolku Sova Jiřím Svobodou (Strana Zelených Havlíčkův Brod - předseda) a Kateřinou Dubnovou (hlavní iniciatorka petici proti výstavbě obvchvatu v Lazničce v HB).
A pondělí 25.6. jsem se sešla s Jiřím Svobodou Strana Zelených Havlíčkův Brod a ing Tomášem Hermannem SZ - mluvili jsme o případné společné kandidátce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Zavrska za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

V úterý 26.6.2018 mě z pléna jednacího sálu vyzval na krátkou debatu Petr Pávek (STAN). Zjistil jsem, že se to týká komise OKD, která byla z iniciativy Pirátů založena, proto jsem ze sálu přizval i jejího předsedu poslance Pirátů Lukáše Černohorského. Shůzce byla přítomna právnička paní Hana Marvanová, která je do komise přizvána jako poradkyně Petra Pávka (jinak vede za STAN koalici s TOP09 v komunále v Praze).

Debata se týkala volby vyšetřujících, které je na programu komise. Paní Marvanová nesouhlasila s postupem výběru těchto lidí, o kterých nakonec hlasuje celá komise a navrhovala specifický tým postavený kolem pana Šlachty. https://www.echo24.cz/a/SiaD2/nova-funk ... mise-k-okd

Lukáš Černohorský ji sdělil, že toto není možné ani z pohledu uvolnění lidí celní správou.

Já jsem za sebe přislíbil, že když mi argumentaci zašle do emailu, rád to proberu, nicméně jsem jí sdělil že Lukáš Černohorský postupuje v zájmu vyšetření kauzy. Paní Hanna Marvanová kontaktovala i Jakuba Michálka (tímto supluji potřebu jeho zápisu), který ji odkázal právě na Lukáše Černohorského, který má věc v kompetenci.

Email jsem následně obdržel ve středu 27.6. , nicméně navrhovaná jména či odkazy na práci lidí (nejen pana Šlachty) jsem neobdržel, pouze se zopakovala argumentace. Odpověděl jsem tedy následovně:
Dobrý den paní Marvanová,

chápu vaši argumentaci, nicméně budu reagovat opět v rovině faktické, která se opírá o naši včerejší krátkou diskusi při jednání sněmovny a jména, která padla z vaší strany jako variantní.

Komise se má shodnout na osobách, proto se bavme o konkrétních osobách a jejich vhodnosti a konkrétních návrzích, jak jsem již zmínil včera.

Hovořili jsme také o tom, že pokud existují osoby a jména, které kdokoliv doporučuje, nechť jsou předloženy s odkazy proč právě tito lidé a zda je jejich angažmá reálné vzhledem k jejich současné pracovní alokaci a struktur, ve kterých fungují.

Zaznělo od vás jméno pana Šlachty a dalších z jeho týmu jako možný “balíček” - team, který by věc měl dle vašeho názoru řešit. O nich ovšem v emailu není žádná informace.

Celá záležitost byla prodiskutována s Lukášem Černohorským a bylo mi sděleno, že dle informací od p. Hájka není generální ředitel celní správy ochoten uvolnit p. Šlachtu a ani další spolupracovníky. Celá tato varianta je tedy v rovině hypotetické nikoliv reálné.

Ve věci jmenování vyšetřovatelů z řad PČR vycházím z předpokladu, že toto není primárně v rukou předsedy, ale celé vyšetřovací komise, která o dotyčných bude hlasovat.

Pokud tedy poslanci v komisi budou jména diskutovat, věřím že preference a důvody zazní právě na jednání komise.

Předseda Lukáš Černohorský má v této věci naši plnou důvěru a věřím, že k názorům kolegů z komise bude přihlížet a výsledný výběr bude ku prospěchu věci vyšetření kauzy, což je primárním cílem této iniciativy.

S přáním hezkého dne

Ivan Bartoš
předseda České pirátské strany
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“