Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Příspěvek od Robert.Magni »

Rostislav.Reha píše: 22 čer 2018, 07:54 Me vic medi ze mistopredseda Piratske strany ma zaludek prijit do FB skupiny a rict - "bezte na forum a hlasujte tak a tak". A ze ti lidi jdou a bez znalosti veci poslechnou. Deminimum uz ma holt dlouho dovolenou (pokud uz nema nekde nahrobek bez jmena).
Běžná praxe,dělá to víc lidí a začalo to všude ve stejné době. Dokonce existovali i seznamy lidí,se kterými ,,nekamarádit,, Žádná novinka a nic o ničem,takhle prostě příroda funguje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Příspěvek od Jan.Hora »

Rostislav.Reha píše: 22 čer 2018, 07:54 Me vic medi ze mistopredseda Piratske strany ma zaludek prijit do FB skupiny a rict - "bezte na forum a hlasujte tak a tak". A ze ti lidi jdou a bez znalosti veci poslechnou. Deminimum uz ma holt dlouho dovolenou (pokud uz nema nekde nahrobek bez jmena).
Já osobně jsem rád, že mě někdo na FB upozornil a vůbec mi nevadí, že mě požádal o podporu svého stanoviska. A světe div se, už jsem taky párkrát hlasoval jinak, než jsem byl požádán, protože jsem prostě měl na věc jiný názor. To se tak v životě dělá, že když mi na něčem záleží, tak pro to sháním podporu.

Můžeš tedy konkrétně doložit kdo poslechnul, šel a hlasoval bez znalosti věci? Když obviňuješ předsedu z používání mrtvých duší, tak bys to měl doložit neprůstřelnými důkazy - obzvlášť když jsi členem kontrolní komise a tudíž máš v popisu funkce mimo jiné i dohlížet, zda se toto děje - a jednat, pokud tomu tak je.

Vůbec mi nevadí diskutovat o slabinách toho projektu, ale docela mi vadí, když někdo zkouší nahradit věcné argumenty obviněním, které nejde ani dokázat, ani vyvrátit a odvádí pozornost od meritu věci. Pojďme se bavit o opatřeních, která sníží rizika projektu aniž bychom ho zastavili a ohrozili tak fungování finančního odboru strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Petr.Daubner, Robert.Magni, Vojtech.Pikal

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Příspěvek od Martin.Kucera »

Honza.Hora píše: 22 čer 2018, 10:15 Můžeš tedy konkrétně doložit kdo poslechnul, šel a hlasoval bez znalosti věci? Když obviňuješ předsedu z používání mrtvých duší, tak bys to měl doložit neprůstřelnými důkazy - obzvlášť když jsi členem kontrolní komise a tudíž máš v popisu funkce mimo jiné i dohlížet, zda se toto děje - a jednat, pokud tomu tak je.
Já myslím, že kdyby Rosťa požádal TO například o zjištění počtu stažení připomínkované specifikace https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... entVP.docx tak by těch stažení nebylo ani zdaleka 85.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Rostislav.Reha

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2663 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Honza.Hora píše: 22 čer 2018, 10:15
Rostislav.Reha píše: 22 čer 2018, 07:54 Me vic medi ze mistopredseda Piratske strany ma zaludek prijit do FB skupiny a rict - "bezte na forum a hlasujte tak a tak". A ze ti lidi jdou a bez znalosti veci poslechnou. Deminimum uz ma holt dlouho dovolenou (pokud uz nema nekde nahrobek bez jmena).
Já osobně jsem rád, že mě někdo na FB upozornil a vůbec mi nevadí, že mě požádal o podporu svého stanoviska. A světe div se, už jsem taky párkrát hlasoval jinak, než jsem byl požádán, protože jsem prostě měl na věc jiný názor. To se tak v životě dělá, že když mi na něčem záleží, tak pro to sháním podporu.

Můžeš tedy konkrétně doložit kdo poslechnul, šel a hlasoval bez znalosti věci? Když obviňuješ předsedu z používání mrtvých duší, tak bys to měl doložit neprůstřelnými důkazy - obzvlášť když jsi členem kontrolní komise a tudíž máš v popisu funkce mimo jiné i dohlížet, zda se toto děje - a jednat, pokud tomu tak je.
Jako že pošle odkaz na fórum někde na FB skupinu někdo je v pořádku, ale říkat jak má kdo volit a pak tam házet svoje argumenty, kde se nemůže předkladatel bránit, kde nemá veřejný přístup nebo kde si ho může na FB zablokovat, tak to je nepřípustné jednání.

Stav k večeru hlasování byl cirka 35 pro a pár lidí proti. Po zveřejnění v nocci, kde nebylo online moc lidí, do rána 9:00 bylo v podnětu najednou 50 lidí proti. Jasně, že bylo porušeno Deminimum se prokázat úplně dobře nedá, ale takhle naše referenda nemají větší váhu, než to, co teď předvedla ČSSD.

Osobně jsem pro to, že jakákoliv výzva obecně k hlasování je v pořádku. Jakákoliv výzva k podpoření té a té možnosti je špatně a měla by být postihována. By si pak člověk dobře rozmyslel, jestli to bude dělat a obepisovat různé lidi nebo ne. Pak by se mohli někteří nepohodnout a ten druhý by zveřejnil tyto sutečnosti a taky by na to mohl dojet. Vnímám tento přístup jako ohrožení demokratického procesu uvnitř strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jan.Kochert

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Příspěvek od Jan.Hora »

Jakub.Dedek píše: 22 čer 2018, 10:56 Jako že pošle odkaz na fórum někde na FB skupinu někdo je v pořádku, ale říkat jak má kdo volit a pak tam házet svoje argumenty, kde se nemůže předkladatel bránit, kde nemá veřejný přístup nebo kde si ho může na FB zablokovat, tak to je nepřípustné jednání.

Stav k večeru hlasování byl cirka 35 pro a pár lidí proti. Po zveřejnění v nocci, kde nebylo online moc lidí, do rána 9:00 bylo v podnětu najednou 50 lidí proti. Jasně, že bylo porušeno Deminimum se prokázat úplně dobře nedá, ale takhle naše referenda nemají větší váhu, než to, co teď předvedla ČSSD.

Osobně jsem pro to, že jakákoliv výzva obecně k hlasování je v pořádku. Jakákoliv výzva k podpoření té a té možnosti je špatně a měla by být postihována. By si pak člověk dobře rozmyslel, jestli to bude dělat a obepisovat různé lidi nebo ne. Pak by se mohli někteří nepohodnout a ten druhý by zveřejnil tyto sutečnosti a taky by na to mohl dojet. Vnímám tento přístup jako ohrožení demokratického procesu uvnitř strany.
S kritikou formy souhlasím. I s tím, že na fb nemá jet paralelní diskuse, má to být transparentně na fóru (díkybohu věcných argumentů tam moc nebylo, spíš si všichni vylili frustraci situací - a to co věcné bylo se pak na fórum i dostalo).

S kritikou výzvy ke konrétnímu hlasování souhlasit nemůžu. Jak jinak chceš sbírat podporu pro zásadní věci? Samotné volby kamkoliv jsou o tom, že říkáš "hlasujte pro mě, protože můj program je nejlepší" - a tohle není nic jiného. Fakt nemám problém někomu napsat "věnuj prosím pzornost tomuhle vláknu, prosímtě o podporu téhle konkrétní možnosti, myslím si že je správná protože <argumenty>, tady jsou detailní podklady <odkaz>"

Co bychom měli jako piráti dělat, když si říkáme o podporu je nasnadě - požádat vždycky, aby si dotyčný(či skupina dotyčných) nastudoval informace, nalinkovat vše potřebné a dál to nechat na něm, i když se třeba rozhodne opačně, než bych sám chtěl (a nezlobit se v takovém případě na ty, co tak učinili).

Martin:
Kdyby požádal, možná by se ukázalo že jich fakt bylo méně. Ale nepožádal. Rovnou vznesl nepodložené obvinění - to je to, co mi vadí.

A co si budeme povídat, ten počet stažení asi bude vyšší než 87, protože jej stahovali obě strany toho sporu. A troufám si tvrdit, že z něj opravdu nepůjde usuzovat, kolik lidí z které skupiny hlasovalo bez čtení (takoví budou v obou skupinách, nenalhávejme si něco nereálného).

Stále trvám na tom, že takové obviňování je nefér (protože "kdož jsi bez viny..." a tak dále), znesnadňuje nalezení přijatelného řešení situace a nemělo by se používat.

Podotknu že jsme off-topic - do tohohle vlákna jsem napsal ve snaze utnout svou výzvou diskusi o tom, kdo koho nemá rád a vrátit se k tomu, jak snížit rizika projektu bez jeho zastavení - tak aby ten podnět Martina Kučery ztratil smysl a i kritici stávajícího stavu mohli být spokojeni s dosaženým kompromisem. Očividně se to nepovedlo úplně dle plánu, omlouvám se a pojďme se k tomu tématu prosím vrátit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Robert.Magni

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2663 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Honza.Hora píše: 22 čer 2018, 11:02
Jakub.Dedek píše: 22 čer 2018, 10:56 Jako že pošle odkaz na fórum někde na FB skupinu někdo je v pořádku, ale říkat jak má kdo volit a pak tam házet svoje argumenty, kde se nemůže předkladatel bránit, kde nemá veřejný přístup nebo kde si ho může na FB zablokovat, tak to je nepřípustné jednání.

Stav k večeru hlasování byl cirka 35 pro a pár lidí proti. Po zveřejnění v nocci, kde nebylo online moc lidí, do rána 9:00 bylo v podnětu najednou 50 lidí proti. Jasně, že bylo porušeno Deminimum se prokázat úplně dobře nedá, ale takhle naše referenda nemají větší váhu, než to, co teď předvedla ČSSD.

Osobně jsem pro to, že jakákoliv výzva obecně k hlasování je v pořádku. Jakákoliv výzva k podpoření té a té možnosti je špatně a měla by být postihována. By si pak člověk dobře rozmyslel, jestli to bude dělat a obepisovat různé lidi nebo ne. Pak by se mohli někteří nepohodnout a ten druhý by zveřejnil tyto sutečnosti a taky by na to mohl dojet. Vnímám tento přístup jako ohrožení demokratického procesu uvnitř strany.
S kritikou formy souhlasím. I s tím, že na fb nemá jet paralelní diskuse, má to být transparentně na fóru (díkybohu věcných argumentů tam moc nebylo, spíš si všichni vylili frustraci situací - a to co věcné bylo se pak na fórum i dostalo).

S kritikou výzvy ke konrétnímu hlasování souhlasit nemůžu. Jak jinak chceš sbírat podporu pro zásadní věci? Samotné volby kamkoliv jsou o tom, že říkáš "hlasujte pro mě, protože můj program je nejlepší" - a tohle není nic jiného. Fakt nemám problém někomu napsat "věnuj prosím pzornost tomuhle vláknu, prosímtě o podporu téhle konkrétní možnosti, myslím si že je správná protože <argumenty>, tady jsou detailní podklady <odkaz>"

Co bychom měli jako piráti dělat, když si říkáme o podporu je nasnadě - požádat vždycky, aby si dotyčný(či skupina dotyčných) nastudoval informace, nalinkovat vše potřebné a dál to nechat na něm, i když se třeba rozhodne opačně, než bych sám chtěl (a nezlobit se v takovém případě na ty, co tak učinili).

Martin:
Kdyby požádal, možná by se ukázalo že jich fakt bylo méně. Ale nepožádal. Rovnou vznesl nepodložené obvinění - to je to, co mi vadí.

A co si budeme povídat, ten počet stažení asi bude vyšší než 87, protože jej stahovali obě strany toho sporu. A troufám si tvrdit, že z něj opravdu nepůjde usuzovat, kolik lidí z které skupiny hlasovalo bez čtení (takoví budou v obou skupinách, nenalhávejme si něco nereálného).

Stále trvám na tom, že takové obviňování je nefér (protože "kdož jsi bez viny..." a tak dále), znesnadňuje nalezení přijatelného řešení situace a nemělo by se používat.

Podotknu že jsme off-topic - do tohohle vlákna jsem napsal ve snaze utnout svou výzvou diskusi o tom, kdo koho nemá rád a vrátit se k tomu, jak snížit rizika projektu bez jeho zastavení - tak aby ten podnět Martina Kučery ztratil smysl a i kritici stávajícího stavu mohli být spokojeni s dosaženým kompromisem. Očividně se to nepovedlo úplně dle plánu, omlouvám se a pojďme se k tomu tématu prosím vrátit.
Já si bohužel musím stát za to, že obesílat lidi formou, hlasujte pro mě je špatně a to se ukázalo na volbě RV, když se hlasovalo o přípustnosti. Když se hlásí 44 lidí, tak aby by zvolen jeden člověk, musí se rozdat na průměrného voliče 22 hlasů. 22 hlasů na jednoho člověka, aby se dostal. Realita byla 13-15 hlasů a proto nebyl skoro nikdo nikdy zvolen.
Osobně podezřívám právě tu variantu, že byl někdo mobilizován, hodil to kamarádům, které zná a možná ještě někomu navíc a pak se můžeme divit, že to nefunguje. Pak tu je ještě část lidí, kteří hlasovali převážně jen pro ženy a tím to kvórum pro celek zvyšovali. Tyto věci jsou ale v rozporu s tím, jak funguje náš volební systém.
Ideální stav vidím tak, že pokud nevidím důvod, proč toho člověka nepodpořit, tak přijatelnost dám.
Ve volbách dál pak nastal i moment, kdy někteří členové se rozhodli dát hlasy úplně všem, aby snížili to kvórum pro celek.
Že byli obesílání lidé šlo vidět i rozdílností různých výsledků hlasování. Mobilizace pro jednoho kandidáta v prvním a třetím kole, ale v druhém to nějak nevyšlo a počet hlasů byl podstatně menší.

"Co bychom měli jako piráti dělat, když si říkáme o podporu je nasnadě - požádat vždycky, aby si dotyčný(či skupina dotyčných) nastudoval informace, nalinkovat vše potřebné a dál to nechat na něm, i když se třeba rozhodne opačně, než bych sám chtěl (a nezlobit se v takovém případě na ty, co tak učinili)."

S tímto postupem souhlasím a taky to tak dělám. Máme FB skupinu v kraji a já tam hodím odkaz na hlasování s čistě informativním vyjádřením, o čem se hlasuje nebo mluví a s prosbou ať se zapojí nebo vyjádří. Nic víc, nic míň.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jan.Hora

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Honza.Hora píše: 22 čer 2018, 10:15 Já osobně jsem rád, že mě někdo na FB upozornil a vůbec mi nevadí, že mě požádal o podporu svého stanoviska. A světe div se, už jsem taky párkrát hlasoval jinak, než jsem byl požádán, protože jsem prostě měl na věc jiný názor. To se tak v životě dělá, že když mi na něčem záleží, tak pro to sháním podporu.

Můžeš tedy konkrétně doložit kdo poslechnul, šel a hlasoval bez znalosti věci? Když obviňuješ předsedu z používání mrtvých duší, tak bys to měl doložit neprůstřelnými důkazy - obzvlášť když jsi členem kontrolní komise a tudíž máš v popisu funkce mimo jiné i dohlížet, zda se toto děje - a jednat, pokud tomu tak je.
Honzo, jsi fakt dobry spin doctor, prokazujes to v tom druhem threadu...

Napr. tady pouzijes vyraz "mrtve duse" - coz je terminus technicus pro neco uplne jineho, nez jsem ja rekl. Ale mas uz zahackovano u toho kdo to cte, coz ti staci. Vytvaret mrtve duse je samozrejme proti pravidlum a bylo by to na vyhazov ze strany. Ja zadne indicie pro to nemam a proto jsem z niceho takoveho Jakuba neobvinil.
Ale to, ze prijde do uzavrene FB skupiny (kam mi napr. nektery ze spravcu zrejme nepovolil pristup btw) a tam pozada o podporu - tim svym specifickym zpusobem, kdy uvede pouze "svou cast pravdy" - a nasledne se na foru objevi 50 lidi kteri behem nekolika desitek minut az jednotek hodin zvrati hlasovani, svedci o jednom. Ti clenove nejen ze necetli ty doklady (vsem dostupne), ale necetli zrejme ani tu celkem dnes uz rozsahlou diskuzi, proste jen hlasovali protoze o to byli pozadani. Coz je proti deminimu, coz je proti filosofii Piratu a co pak nasledne zcela diskredituje nasi filosofie prosazovani prime demokracie. Protoze prima demokracie zalozena na tom, ze proste posloucham nejakeho "vudce" (ci opinionmakera) jsou naboje pro odpurce prime demokracie, kteri ostatni lidi oznacuji za plebs a nehodne vubec hlasovat. Pokud si tohle budeme pestovat i uvnitr strany, tak si sami podkopavame stolicku a v budoucnu se nam to vrati. Ukaze se, ze si lzeme do kapsy. A ja jsem porad dost velky idealista na to, aby mi to vadilo.
Muj velky problem je v tom, ze ti clenove se po "odkliknuti" vratili do te FB skupiny a uz si neprectou ani tohle. Treba by se zamysleli.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Příspěvek od Jan.Hora »

Rostislav.Reha píše: 22 čer 2018, 13:54 Honzo, jsi fakt dobry spin doctor, prokazujes to v tom druhem threadu...
Odkdy se spin doctorem označuje někdo, kdo se snaží stopnout nepodložené útoky a vrátit diskusi k meritu věci? Měl jsem za to, že jeho úkol je opačný. Není to tak trochu útok "ad hominem", když jsme u těch zásad pirátské komunikace? ;) Pro pořádek vypíchnu co všechno tahle jedna věta porušuje celkem očividně.

Komunikační minimum:
Předpokládej dobrou vůli.
Respektuj ostatní.
Přebírej iniciativu.
Domýšlej důsledky.
Komunikuj svobodně a věcně.
Kritizuj konstruktivně.
Buď otevřený.
Buď fér.
Rostislav.Reha píše: 22 čer 2018, 13:54 Ale to, ze prijde do uzavrene FB skupiny (kam mi napr. nektery ze spravcu zrejme nepovolil pristup btw) a tam pozada o podporu - tim svym specifickym zpusobem, kdy uvede pouze "svou cast pravdy" - a nasledne se na foru objevi 50 lidi kteri behem nekolika desitek minut az jednotek hodin zvrati hlasovani, svedci o jednom. Ti clenove nejen ze necetli ty doklady (vsem dostupne), ale necetli zrejme ani tu celkem dnes uz rozsahlou diskuzi, proste jen hlasovali protoze o to byli pozadani. Coz je proti deminimu, coz je proti filosofii Piratu a co pak nasledne zcela diskredituje nasi filosofie prosazovani prime demokracie. Protoze prima demokracie zalozena na tom, ze proste posloucham nejakeho "vudce" (ci opinionmakera) jsou naboje pro odpurce prime demokracie, kteri ostatni lidi oznacuji za plebs a nehodne vubec hlasovat. Pokud si tohle budeme pestovat i uvnitr strany, tak si sami podkopavame stolicku a v budoucnu se nam to vrati. Ukaze se, ze si lzeme do kapsy. A ja jsem porad dost velky idealista na to, aby mi to vadilo.
Muj velky problem je v tom, ze ti clenove se po "odkliknuti" vratili do te FB skupiny a uz si neprectou ani tohle. Treba by se zamysleli.
Tohle je přesně ono - co ti dává právo tvrdit, že takhle ti hlasující "PROTI" skutečně postupovali (btw pokud skutečně chodí hlasovat podle toho, jak Jakub pískne, tak jsou to mrtvé duše - proto jsem to tak nazval)? Diskutujme věcně o tom, co je podstatou podnětu a snažme se to fixnout. Neříkám že takoví tam nebyli, jen mi vadí ta vynechaná část informace - že mezi podporovateli toho podnětu jsou taky a ve stejném množství, protože statistiku neoblafneš a budeme tu mít normální rozdělení.

Ano, ty jsi reagoval na věcné argumenty věcně a takovou diskusi s tebou vždycky povedu nejlíp jak dokážu. Ale když vytáhneš argument "nojo, Jakoubek nahnal ovečky", tak tomu prostě budu oponovat. Taky jsem idealista a chci věcnou diskusi - a tohle prostě není příklad férové argumentace.

Jeden z důvodů, proč padají mé argumenty na úrodnou půdu (a vysloužil jsem si za to od tebe toho "spin doctora") je fakt, že argumentuju věcně, uznám, když má někdo lepší argument nebo se v něčem seknu a nesahám ke zkreslování a k osobním výpadům (tj. přesně opak toho, co jsou běžné nástroje spin doctorů). Piráti nejsou takové ovce (aspoň většina ne), jak je v tom svém tvrzení prezentuješ, většina se rozhoduje na základě argumentů a lišíme se jen v tom, kterým přikládáme jakou váhu.

A teď už konečně zpátky k tématu, co ty na to?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Jakub.Dedek

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Příspěvek od Martin.Kucera »

Honza.Hora píše: 22 čer 2018, 14:45
Rostislav.Reha píše: 22 čer 2018, 13:54 Ale to, ze prijde do uzavrene FB skupiny (kam mi napr. nektery ze spravcu zrejme nepovolil pristup btw) a tam pozada o podporu - tim svym specifickym zpusobem, kdy uvede pouze "svou cast pravdy" - a nasledne se na foru objevi 50 lidi kteri behem nekolika desitek minut az jednotek hodin zvrati hlasovani, svedci o jednom. Ti clenove nejen ze necetli ty doklady (vsem dostupne), ale necetli zrejme ani tu celkem dnes uz rozsahlou diskuzi, proste jen hlasovali protoze o to byli pozadani. Coz je proti deminimu, coz je proti filosofii Piratu a co pak nasledne zcela diskredituje nasi filosofie prosazovani prime demokracie. Protoze prima demokracie zalozena na tom, ze proste posloucham nejakeho "vudce" (ci opinionmakera) jsou naboje pro odpurce prime demokracie, kteri ostatni lidi oznacuji za plebs a nehodne vubec hlasovat. Pokud si tohle budeme pestovat i uvnitr strany, tak si sami podkopavame stolicku a v budoucnu se nam to vrati. Ukaze se, ze si lzeme do kapsy. A ja jsem porad dost velky idealista na to, aby mi to vadilo.
Muj velky problem je v tom, ze ti clenove se po "odkliknuti" vratili do te FB skupiny a uz si neprectou ani tohle. Treba by se zamysleli.
Tohle je přesně ono - co ti dává právo tvrdit, že takhle ti hlasující "PROTI" skutečně postupovali (btw pokud skutečně chodí hlasovat podle toho, jak Jakub pískne, tak jsou to mrtvé duše - proto jsem to tak nazval)? Diskutujme věcně o tom, co je podstatou podnětu a snažme se to fixnout. Neříkám že takoví tam nebyli, jen mi vadí ta vynechaná část informace - že mezi podporovateli toho podnětu jsou taky a ve stejném množství, protože statistiku neoblafneš a budeme tu mít normální rozdělení.
Protože když krátce po té výzvě na FB začnou masivně přibývat hlasy proti, tak je celkem zjevné, že ti hlasující rozhodně nemohli mít čas přečíst si příslušné dokumenty, natož pak související diskuse, které už proběhly (a natož pak o obsahu těch dokumentů a diskusí přemýšlet).

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový účetní software - nahrávání dokladů na 2 kliky

Příspěvek od Jan.Hora »

Já jsem třeba hlasoval cca 15 minut po zveřejnění té výzvy a v reakci na ni (ten podnět jsem přehlídl a všiml si až toho FB postu). Zcela upřímně - máš dojem, že jsem hlasoval jak mi někdo poradil a v rozporu s deminimem?

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“