Zajištění interní komunikační platformy

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji projednání návrhu přiloženého usnesení

PRO
43
54%
PROTI
30
38%
zdržuji se
7
9%
 
Celkem hlasujících: 80 - Celkem hlasů: 80

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zajištění interní komunikační platformy

Příspěvek od Martin.Kucera »

K té fázi 1 - loni už se něco takového dělo v viewtopic.php?f=632&t=36516
Vera.Marusiakova píše: 21 čer 2018, 15:37 Zakázat Pirátům vnitrostranické diskuze jinde než na schválené platformě. To zní tak nějak nepirátsky...
Ať si Piráti plkají kde chtějí, to zakázat nejde. Ale oficiální diskuse (a tím zdaleka nemíním jen jednání CF, oblastních fór či stranických orgánů, ale třeba i programové diskuse, tvorbu stanovisek a mnoho dalšího) patří na stranické systémy, protože kdekoli jinde můžeme o jejich obsah snadno přijít.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: Zajištění interní komunikační platformy

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Hlasuji PROTI

vnitrostranická diskuze na pirátské platformě je zásadní, nicméně ustesení není dobrá cesta jak jí dosáhnout.

Zdeněk Kubala a Martin Rejman pracují na nasazení RocketChatu, už teď běží testovací verze na chat.pirati.cz
Je potřeba dořešit
- snadnějši přihlašování
- mobilní přístup
- přenést stranické skupiny
- několik dalších technických věcí.

Takovéto usnesení by mělo smysl v případě, že by se na systému nepracovalo. Nicméně TO na něm pracuje a snaží se aby byl co nejdřív, jen v tomhle případě by uspěchání mohlo být na úkor kvality.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvky (celkem 7):
Karel.Nejedlik, Robert.Magni, Ivan.Bartos, Stanislav.Stipl, Jan.Lipavsky, Petr.Daubner, Jan.Bednarik
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zajištění interní komunikační platformy

Příspěvek od Martin.Kucera »

Snadnější přihlašování než přes náš centrální přihlašovací nástroj? Co by to mělo být?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 278
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: Zajištění interní komunikační platformy

Příspěvek od B_Pat »

Marketa.Gregorova píše: 21 čer 2018, 14:24
Kdyby takto k věci a s konkrétním návrhem byla byť jen setina obsahu Fóra, jako byl příspěvek od Markéty, asi by se vyřešilo a udělalo hodně věcí. Ne jen řešit teorie a ztrácet čas nesmyslnými debatami mimo téma. OFFTOPICZa tu dobu, co Fórum sleduju (o hodně déle, než jsem registrován) pořád přemýšlím o tom, kde berou čas ti, kteří se vyjadřují ke všemu a často řeší debaty o ničem (to není případ tohoto vlákna). Přijde mi to jako vyloženě promarněný čas, který se dá věnovat čemukoli jinému - stejně tak nechápu, že je někdo ochotný utrácet čas např. sledováním TV (k FB se vyjadřovat nemůžu, nejsem napojen, ale dle toho, co slýchávám, je to s marněním času u FB podobné) :D . I když vzhledem k tomu, že
Jitka.Novotna píše: 21 čer 2018, 16:08 Zdeněk Kubala a Martin Rejman pracují na nasazení RocketChatu, už teď běží testovací verze na chat.pirati.cz
, tak je vlastně vše v běhu. Ten připomínkovací dokument od Markéty (https://pirati.cloud/s/s3ReEPFSzOgiN0s) se může využít ke komentářům k novému chatu. I když k tomu třeba někde diskuse už je vedena - mě se do toho chatu nejde přihlásit.

Je pravda, že můj příspěvek má taky poměrně malou vypovídací hodnotu - chci tím ale hlavně poděkovat Markétě. Mám radost z toho, že někdo má prostě chuť věci řešit a na nic nečekat. Super, díky. Zase mi to trochu otevřelo oči a připomněl jsem si, že není čas ztrácet čas. Ideály se sami nenaplní, musí na tom někdo pracovat a méně je někdy více... Díky. OFFTOPICTrochu mě teda mrzí ztráta času stráveného psaním tohodle příspěvku :D.
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Jiri.Ulip, Marketa.Gregorova, Martin.Rejman
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Zajištění interní komunikační platformy

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ondrej.Kotas píše: 21 čer 2018, 05:11 ...a zároveň ukladá republikovému předsednictvu přijmout takové opatření, aby interní komunikace volených a jmenovaných funkcionářů probíhala pouze na této platformě.
Hmmm.....pod tím si mám představit co?
- morální apel? Je to dostatečné?
- úpravu rozhodčího řádu, který by takové jednání učinila trestným, plus výzvu k donášení? Je to Pirátské?
- utajené rozmístění sledovacích skriptů na stranické weby a phishingovou kampaň v newsletterech pro členy s cílem ovládnout technická zařízení používaná ke komunikaci na jiných platformách? Jako asi abychom to uměli zařídit, ale nejsem si úplně jist, jestli je to záměr tohohle podmětu....

IMO všechny zbývající varianty, které by směřovaly k požadovanému cíli, zahrnují spolupráci s Babišem a získání ministerstva vnitra, odpojování Internetu, zostřené hraniční kontroly, plošné sledování nebo další věci, proti kterým obvykle bojujeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Petr.Daubner
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zajištění interní komunikační platformy

Příspěvek od Martin.Kucera »

Krom morálního apelu by třeba taky RP mohlo jít příkladem a vrátit svá internetová jednání zpět na fórum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Zajištění interní komunikační platformy

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Martin.Kucera píše: 21 čer 2018, 19:17 Krom morálního apelu by třeba taky RP mohlo jít příkladem a vrátit svá internetová jednání zpět na fórum.
Jako z Redmine?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zajištění interní komunikační platformy

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mikulas.Peksa píše: 21 čer 2018, 19:27
Martin.Kucera píše: 21 čer 2018, 19:17 Krom morálního apelu by třeba taky RP mohlo jít příkladem a vrátit svá internetová jednání zpět na fórum.
Jako z Redmine?
Přesně tak. Dosud jsem se nedověděl žádný racionální, natož pro členy přínosný důvod, proč se tam RP schovává.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Zajištění interní komunikační platformy

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

"Schovává"? Moc nechápu, já myslel, že ty URL jsou vidět i bez přihlášení. Pokud ne, tak to, pls, nějak pořeš.

Jinak já na redmine nijak extra nelpím. Ale je to issue tracker system, na sledování issues, který RP nebo někdo jiný ve straně řeší, mi to přijde logický ho použít, stejně jako na šrouby se používá šroubovák.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: Zajištění interní komunikační platformy

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Martin.Kucera píše: 21 čer 2018, 20:01 proč se tam RP schovává.
Slušná demagogie, resp. lhaní.

Redmine je veřejně přístupný i bez loginu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“