Petr Řáda

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
petr.rada
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2017, 10:18
Profese: IT service manager
Dostal poděkování: 2 poděkování

Petr Řáda

Příspěvek od petr.rada »

Hezký den,

na jméno už ste si klikli, teď tedy kdo je ta osoba, která se za ním skrývá.
Pocházím z Pelhřimova, kde jsem se v srpnu 1986 narodil a následujících 18 let žil. Po úspěšné maturitě na místní Obchodní Akademii (obor Ekonomické lyceum), mne další studium přivedlo do jihomoravské metropole.
Na Podnikatelské fakultě VUT Brno jsem strávil 4 semestry a nastoupil nedaleko v IBM Delivery Center. Po 4 letech přišla nabídka z Prahy do, rovněž nadnárodní, firmy Interoute, kde jsem působil 7 let. V obou společnostech jsem začínal na technických pozicích a postupoval přes procesní (projektové) až k vedoucím. Toho času pracuji pro Škoda Auto jako externista na projektech spojených ConnectedCar službami.
Bydlím se svou rodinkou v Dolních Břežanech, okres Praha - Západ.

Považuji se za člověka, který rád obhajuje základní principy fungování světa, firem, politiky.
V práci se vždy snažím o Win-Win řešení problémů nejen technických, procesních ale i politických, jak už to tak v korporátním světě bývá.
Koníčkem jsou mi mé dvě malé dcery :), občasné sportovní vyžití a společenské tance.

V neposlední řadě bych chtěl zmínit, že politický / občanský život byl a je od mala mým malým koníčkem, takže jako perličku bych se chtěl pochlubit, že jsem byl aktivním členem dětských výborů na městské úrovni, předsedou Krajského parlamentu dětí a mládeže Vysočina a členem Národního parlamentu dětí a mládeže.

Po každém představení následuje z krajského výboru dotazník, doufám, že níže zkopírovaný je aktuální, a snad nevadí, že jsem tím někomu ušetřil pár kliknutí. :D

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Dle svého skromného názoru se definuji jako liberál pravého středu. V dané části spektra jste jedinou alternativou, pokud úhel pohledu rozšířím, tak by přicházeli (čistě zaměřením) následující strany:
- TOP09 - nejsilnější alternativa, ale příliš konzervativní
- ODS - ve voličských začátcích jsem je volil, ale v současnosti jsou nekoncepční, tedy pro mě nedůvěryhodní, a opět konzervativnější než Piráti

2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
- užívání a výroba pro vlastní potřebu legální, jakýkoliv prodej / šíření by měl zůstat mimo zákon

3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

- pokud jsou jasně definované a mají podpořit ohrožené a zároveň nezbytné odvětví, nedeformují (na národní úrovni) trh, je to relevantní nástroj státu, druhou cestou by byly restriktivní metody v podobě cel na import
- tedy v zemědělství s nimi souhlasím, v průmyslu si jimi nejsem jistý, co se podpory podnikání týče - pokud by vůbec měli spatřit světlo světa, pak mají být přístupné a přehledné (tedy využitelné)

4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
- jejich existence je opodstatněná, avšak současná podoba je "pokřivená" (ve smyslu přílišné byrokracie na jedné straně a nekonzistence a přílišné horlivosti na straně druhé)

5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
- v sobě samém, resp. na začátku je vždy uživatel, který má použít zdraví rozum v tom, komu co poskytuje, a na druhé straně je problém (i s tou slušnější částí zpracovatelů) zpětná dohledatelnost, komu byl jaký údaj za jakým účelem poskytnut

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
- v předsudku a zobecnění (to by asi bylo na delší komentář, tak snad si za těmi 2ma slovy každý něco najde

7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
- současná legislativa mi vyhovuje, přerozdělení v rámci EU jak bylo navrhnuto tzn. akceptace v řádu setin promile "nakvótováných" uprchlíků (nikoliv migrantů) na počet obyvatel, je myslím ohleduplné a solidární
- nepovažuji se za "vítače" - imigraci (ostatně i emigraci) pro mě definuje rčení, "Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti." - tedy s tím kdo někam přichází by měla přicházet i jistá úroveň dobrovolné přizpůsobivosti (opět asi na delší diskuzi :) )

8. Názor na referendum?
- je relevantním nástrojem, pokud mu předchází dobrá občanská informovanost a iniciativa

9. Co nejvíc pálí Českou republiku?
- absence koncepčního směřování
- přílišná koncentrace moci
- nedůvěra v politiku jako názorová norma
Tito uživatelé poděkovali autorovi petr.rada za příspěvky (celkem 2):
Filip.Dite, Jiri.Snizek
Uživatelský avatar
Filip.Dite
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 108
Registrován: 02 lis 2017, 00:23
Profese: MS Mladá Boleslav
Bydliště: Palackého 828 Mladá Boleslav
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Re: Petr Řáda

Příspěvek od Filip.Dite »

Ahoj Petře,
děkujeme za tvůj zájem o Pirátskou stranu a děkujeme že jsi již zodpověděl naše obvyklé otázky. Rádi bychom tě tímto pozvali na naši krajskou schůzi která proběhne 25.6 v Kolíně od 18:00 v Baru pod Hodinama https://www.facebook.com/events/837929129741108/ kde se budeme těšit na osobní setkání.
„Držte se tří R: - respektu vůči sobe - respektu vůči ostatním - responsibility .“ (Dalajláma)

Filip Dítě
MS Mladá Boleslav

filip.dite@pirati.cz
Uživatelský avatar
Filip.Dite
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 108
Registrován: 02 lis 2017, 00:23
Profese: MS Mladá Boleslav
Bydliště: Palackého 828 Mladá Boleslav
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Re: Petr Řáda

Příspěvek od Filip.Dite »

Dobrý den,
další krajská schůze proběhne 9.7. v Pražském Pirátském centru.
FB událost: https://www.facebook.com/events/264276997454183/
„Držte se tří R: - respektu vůči sobe - respektu vůči ostatním - responsibility .“ (Dalajláma)

Filip Dítě
MS Mladá Boleslav

filip.dite@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“