Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Zamčeno
Uživatelský avatar
MartinFreund
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 22
Registrován: 11 črc 2014, 07:42
Profese: aktivista,psycholog
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od MartinFreund »

Vážené Pirátky a Piráti,
rozhodl jsem se odstoupit z kandidátky Pirátů do ZMB. Před chvílí jsem to sdělil Tomášovi a rád bych to napsal i sem a velmi stručně popsal důvody, které mě k tomu vedly a nad kterými jsem v posledních dnech a týdnech přemýšlel.
1) Sociální politika kterou dělám se podařila v Brně v posledních letech prosadit pouze díky tomu, že jsem měl od hnutí plnou důvěru, že to bylo naše hlavní téma a že jsme ho byli ochotni prosazovat velmi razantně a obětovat kvůli němu třeba i některé jiné věci. U Pirátů tohle necítím. Podporu jak těm tématům, tak mě jako osobě vnímám spíše vlažnou a různě silnou od různých lidí. Vaše primární témata jsou trochu jiná. Beru to, ale nedává mi potom smysl u toho být, protože já tam jdu opravdu primárně prosazovat tohle.
2) Neměl jsem úplně dobrý pocit z toho, co zde na tomto foru proběhlo vůči ŽítBrno a některým mým spolustraníkům a kamarádům a částečně i vůči mě. Myslím, že si to nezasloužili, že jsme poslední čtyři roky dělali politiku v Brně spolu a nemyslím, že to bylo důstojné. A nechci, aby mě kdokoli označoval za oportunistu, nebo prospěcháře.
3) Chci kandidovat na kandidátce, které věřím, že je složena spíše z osobností, které se dlouhodobě zabývají v občanském a profesním životě tématům, za které kandidují a jsou v nich tím pádem uvěřitelní. Nejsem straník a nebaví mě být na kandidátce složené dle stranického klíče. Neuměl bych tomu věřit a neuměl bych přesvědčovat lidi, že jí mají volit.

Tedy tohle jsou důvody, proč odstupuji. Chápu, že se třeba neposlouchají jednoduše, ale přišlo mi fér to sem napsat. Nicméně na druhou stranu jste celkem fajn lidi, Piráti z mého pohledu na celostátní úrovni dělají dobrou politiku a nerad bych, abychom se rozešli zcela ve zlém. Přeji Vám v každém případě mnoho štěstí a doufám, že si to férově rozdáme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MartinFreund za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bohac, Patrik.Dolezal

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 2903
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1353 poděkování
Dostal poděkování: 3282 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

No, je fajn, žes nám to stihl oznámit ještě před tím, než jste dnes s Žít Brno oznámili kandidaturu (i když jen o hodinu). Jen si dovolím podotknout, že i přesto, žes po téměř třech měsících a více než 20ti urgencích nedokázal doložit ekonomiku celého čtyřistamilionového sociálního začleňování (zřejmě záměrně) a že ses z 10ti programových pracovních schůzek zúčastnil jedné jediné, jsme za tématem zvyšování dostupnosti bydlení stáli a nadále stojíme.

Přeji ti, Martine, hodně štěstí.
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Předseda rozhodčí komise
Příspěvky: 1145
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Student práva
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 1625 poděkování
Dostal poděkování: 1538 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Oznámení moderátora:
Vzhledem k tomu, že Martin Freund uvolnil 7. místo na kandidátce do ZMB, vyhlašuji tímto dovolbu tohoto místa. Do této dovolby se můžete během následujících 6 dnů hlásit přípisem do tohoto vlákna společně s kandidátskou řečí (hlásit se mohou i kandidáti, kteří již byli zvoleni na jiná místa v rámci této kandidátky). Po skončení této lhůty proběhne doba na rozmyšlenou, která potrvá 24 hodin. Poté bude vyhlášeno hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Kolacny, Pavel.Moravec, Monika.Spilkova, Lukas.Mamula, Marcel.Kolaja
Petr Springinsfeld
předseda Rozhodčí komise a 1. místopředseda KS JmK
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 147
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Milé Pirátky, milí Piráti,

chtěla bych se přihlásit do dovolby 7. místa Pirátské kandidátky do ZMB.
Jmenuji se Monika Spilková a jsem čerstvou členkou MS Brno. Můj profil na wiki je zde: https://wiki.pirati.cz/lide/monika_spilkova

Velmi si vážím toho, že jsem byla zvolena na dvanácté místo kandidátky do ZMB, ráda bych se ale ucházela o vaši podporu i v této dovolbě, protože si myslím, že mohu být Brnu jako zastupitelka prospěšná.

Jak jsem již v tomto vlákně uvedla výše, narodila jsem se v Brně, kde celý život bydlím (zejména Kohoutovice a střed), studuju (FF a PrF Masarykovy univerzity), podnikám (ve vinárně a doma u počítače), sportuju (bazény, cyklostezky či lesy), fotografuju (kdekoliv), řídím (nejraději skútr), chodím pěšky i jezdím MHD, navštěvuji koncerty či kina, posedávám v parcích (zejména na Obilňáku), potkávám se s jeho obyvateli, poslouchám jejich názory či problémy, diskutuju o jeho budoucnosti a moc mi na ní záleží (také kdekoliv).

Osobně chci transparenci a předvídatelnost ze strany veřejné moci k občanovi a také podnikateli, neboť nesmíme zapomínat, že nejen rezidenti, ale také tisíce podnikatelů přinášejí život a diverzitu služeb do Brna. Byla to právě moje osobní zkušenost ze světa OSVČ, která mi pomohla dozrát k rozhodnutí zapojit se do veřejného života. Moje nosné téma proto bude podnikání v Brně, protože se mám zájem zasadit o zlepšení situace podnikatelů z komunální úrovně.

Chci se snažit zejména o maximální míru digitalizace, protože si myslím, že je nepřípustné, aby v roce 2018 musel člověk např. při zařizování banálního povolení pro restaurační zahrádku osobně oběhnout čtyři úřady s vytištěnými žádostmi. Administrativní zátěž je pochopitelně je jednou z mnoha bolístek podnikatelské reality v ČR, a to ve všech politických patrech, proto je nutné se snažit ji zmírnit či zjednodušit na všech možných úrovních.

Chci zde znovu zdůraznit, že znám Brno z mnoha pozic a situací, ovšem mimo přímou politickou zkušenost. Ráda bych s pokorou a pomocí programu, který postavíme na pirátských hodnotách, pomohla k tomu, aby se v něm dobře fungovalo a žilo dál.

Moc děkuju za vaši případnou podporu, M.

Uživatelský avatar
Ondrej.Kotas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2279
Registrován: 29 srp 2011, 16:25
Profese: automatizační specialista
Bydliště: Brno - Nový Lískovec
Dal poděkování: 3723 poděkování
Dostal poděkování: 3392 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Příspěvek od Ondrej.Kotas »

Oznámení moderátora:
Téma přesunuto z fóra "Zasedání MS Brno" do "Místní fórum Brno", aby bylo lépe dohledatelné. V původním fóru ponechán stínový odkaz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvky (celkem 3):
Petr.Springinsfeld, Marek.Lahoda, Monika.Spilkova
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Příspěvky: 4813
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Bydliště: Brno, Sadová
Dal poděkování: 7228 poděkování
Dostal poděkování: 6701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Tímto se hlásím do dovolby na 7. místo v primárních volbách do ZMB. Momentálně okupuji 8. místo, za což děkuji, a chtěl bych tuto příležitost využít k posunu o jedno místo.

Původně jsem se hlásil pouze do křoví, a to zejména z toho důvodu, že nemám časové možnosti táhnout kampaň, na přípravu a realizaci předvolební strategie, zúčastňovat se mediálních výstupů, na povolební vyjednávání, atd. (ani nechci být radním). Myslím si, že nejvyšší místa na kandidátce náleží těm, kteří tuto energii volbám věnují. Své umístění na kandidátce však beru vážně a účastním se prakticky všech schůzek ke kampani, jak mi to jen čas dovoluje. Tímto také děkuji všem, kteří se účastní, i když jim pozice na kandidátce nepřipisuje velké šance na zvolení (dává mi to pocit, že to není o korytech) a apeluji na ty, kteří jsou v TOP 5 a dlabou na to.

Pokud mě máte spojeného spíše s evropskou politikou, tak to je správně (BTW dnes se v JURI hlasuje o směrnici o kopírovacím monopolu na jednotném digitálním trhu, tak doufám, že jste všichni splnili svůj domácí úkol a napsali Pavlu Svobodovi, aby směrnici odmítl; nevím, jak vám, mně neodpověděl) :-) Té se věnuji už od roku 2003 (ano, ještě před založením Pirátské strany). Ovšem komunální politika je pro mě osobně hned druhá nejzajímavější, neboť se nás týká zcela bezprostředně a ovlivňuje nám nejbližší prostředí, v kterém žijeme. Po období 2010--2014, kdy jsem se v Pirátské straně i mimo ni (Pirate Parties International) naplno věnoval zahraničním záležitostem a evropské politice, které bylo zakončeno pro mě velmi vyčerpávající kampaní a neúspěšnou kandidaturou do Evropského parlamentu z 2. místa pirátské kandidátky, jsem se přesunul (po snad zaslouženém odpočinku) spíše do oblasti komunální. Po celé současné funkční období dávám svá doporučení RMB (a není to jen o zvedání ploutve na jednání, dvakrát jsem byl obhajovat svoji pozici přímo na zasedání rady) a společně s ostatními Piráty (Jakub Michálek, Jirka Ulip, Ondřej Profant) jsem se podílel na založení spolku Otevřená města, jehož jsem od založení předsedou:

https://www.otevrenamesta.cz/

Cítím, že po nastavení směru spolku je potřeba mě vystřídat a budu více platný v projektové radě spolku, a tak příští týden na členské schůzi budu ve výboru nahrazen. Neobhajuji post předsedy ani člena výboru.

V Brně bydlím 20 let a bydlel jsem v mnoha městských částech. Jak možná vyplynulo z předchozího, mým profesním oborem jsou informační technologie, v kterém je dle mého názoru veřejná správa neustále pozadu. Svým působením bych chtěl Brno na tomto poli posunout trochu dopředu. Jelikož jsem zastáncem otevřeného přístupu při vývoji software, přirozeně se věnuji otevřenosti a transparenci v širším slova smyslu. Pro peníze to nedělám, ale to při těch odměnách, které za to jsou, snad nikdo :-) Děkuji za pozornost!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 6):
Tomas.Kolacny, Jiri.Ulip, Pavel.Moravec, Ondrej.Kotas, Monika.Spilkova, Patrik.Dolezal
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Tomas Babicky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 623
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 853 poděkování
Dostal poděkování: 203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Příspěvek od Tomas Babicky »

Marcel.Kolaja píše:
20 čer 2018, 08:47
ani nechci být radním
Proč tedy chceš na kandidátku?

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2662
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 11696 poděkování
Dostal poděkování: 5475 poděkování

Re: Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Tomas Babicky píše:
20 čer 2018, 10:12
Marcel.Kolaja píše:
20 čer 2018, 08:47
ani nechci být radním
Proč tedy chceš na kandidátku?
Radní != zastupitel, Marcel chce být "jen" zastupitelem. To je jako kdyby říkal, že u voleb do PSP se chce stát poslancem, ale v případné vládě nechce být ministrem z časových důvodů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
Petr.Springinsfeld
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Uživatelský avatar
Miroslav.Barta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 191
Registrován: 12 črc 2017, 12:24
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 285 poděkování

Re: Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Příspěvek od Miroslav.Barta »

Ahoj Pirátky a Piráti, tímto se ucházím o vaše hlasy v dovolbě na 7. místo do ZMB.

Nyní jsem na kandidátce do ZMB na 10. pozici a do zastupitelstva v Králově Poli jsem trojka. Ještě jednou děkuji za projevenou důvěru, které si moc vážím.

Je mi 45 let a trvale bydlím v Brně – Králově Poli. V Králově Poli mám také svou firmu, který se zabývá realitní činnosti, stavebním inženýringem a výstavbou. Mám jednoho syna a třeba časem přibude i dcera :) . Mám rad kolo, snowboard, hory ve všech ročních obdobích, potápění a hlavu si čistím za bicí soupravou. V současné době jsem vedoucí Mediálního odboru Jihomoravského kraje.

Aktivně se zapojuji do dění ve straně, a to z pozice vedoucího MO, aktivní účastí na všech schůzích a setkáních nad tvorbou programu pro volby do ZMB. Také mi nedělá potíž přiložit ruku k dílu, jako naposled třeba organizací a účastí na dětském dni s naší lodí u Šelepky.

Proč kandiduji na 7. místo?
Především proto, že z 10 místa se do zastupitelstva zřejmě nedostanu a smyslem mé kandidatury je být u toho. Chci se aktivně podílet na řízení města, ve které již 18. rok žiji a napomáhat tímto k prosazování pirátských myšlenek na komunální úrovni. Podporuji naprostou otevřenost všech radnic veřejnosti, participaci veřejnosti na rozhodování o zásadních věcech, vymýcení korupce jakékoli povahy, vytvoření opravdu fungující koalice na magistrátě, maximální digitalizaci a další.

Mou prioritou je územní plán města a související témata. Současný stav je naprosto neakceptovatelný a značně brzdí rozvoj Brna po všech stránkách, a to včetně fungující dopravy, což je další palčivé téma. Vím, že téma územního plánu je pro všechny strany mediálně zajímavé, ovšem v praxi se mu prakticky nikdo věnovat nechce. Dostupnost bydlení je stále aktuálnější, proto chci také s tímto problémem hnout. Ať už třeba výstavbou nájemního bydlení městem, tak také městskou výstavbou družstevního bydlení. Což zaručí únosné nájmy i únosné ceny pro vlastní bydlení. Družstevní bydlení nezatíží rozpočet města a přitom udrží lidi v Brně. Ani oblast kulturu mi není cizí a jsem pro rozvoj veškeré formy kultury v ulicích, parcích, ..... města. Předpokládám, že do zastupitelstva Králova Pole se dostanu, proto by bylo vhodné sedět i na magistrátě pro lepší koordinaci "věcí" města a městské části. Již dnes se bavíme o povolební spolupráci Královo Pole a Brno-střed, což je další důvod pro netříštění personálního obsazení. Dalším mým záměrem je, na magistrátu fungovat jako "ombudsman" pro občany a firmy, pokud se setkají s nečinnosti, nesmyslným rozhodováním nebo arogancí úředníků. Není možné, aby třeba restaurace investovala do, podotýkám se schváleným designem městem, zastínění zahrádky 200.000 Kč a nakonec dostala záporné vyjádření s odůvodněním, že by to překáželo výhledu na Petrov. Ve výhledu již cca 200 let překáží bytový dům o 5 podlažích!

Co mohu nabídnout?
Především čest, zdravý rozum a úsudek, vyzrálost, pracovitost a mnohaleté manažerské zkušenosti s vedením lidí a realizaci různých projektů. Jsem připraven si svůj profesní i osobní život zorganizovat tak, abych mohl práci pro město Brno věnovat potřebný čas.

Případné dotazy rád zodpovím.

Budu rád, pokud mě podpoříte a dáte mi možnost obsadit sedmou pozici.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Barta za příspěvky (celkem 2):
Monika.Spilkova, Patrik.Dolezal
Základním právem každého, je právo volby.

Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 905
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2457 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování

Re: Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Ahoj Pirátky a Piráti z Brna,také bych chtěl využít tuto příležitost k posunu, o celých 8 míst :) .

Hodně jsem váhal jestli se nemám soustředit na Brno-střed, kde jsem na 4. místě kandidátky a tímto všem za hlasy děkuju. Neuvěřitelně mě to naboostovalo, ještě jednou dík. Rozhodl jsem se znovu kandidovat po schůzi o školství, kde jsem si definitivně uvědomil, že z MČ v této oblasti moc neudělám a nejspíš ani nikdo jiný za mě, na Magistrátu. V minulosti jsem se nejvíce věnoval územnímu plánování, bezpečnosti a životnímu prostředí, detaily jsou ve starších příspěvcích - tady i s dalšími odkazy.
Proto vás ještě jednou prosím o podporu v primárkách i při té silné konkurenci.

Kromě toho, teď po odchodu Martina Freunda, budeme znovu definovat sociální priority a program v Brně pro příští volební období. K tomu chci napsat, že pravděpodobně nic obecně lepšího, než co Martin Freund napsal ve své kandidátské řeči, dohromady nedáme. Jistě navrhneme dílčí vylepšení a nové nápady o kterých jsme už debatovali, OFFTOPICsám si myslím, že základem je bydlení s důrazem na dostupnost a prevenci jeho ztráty, ale celkovou koncepci bude lepší zachovat a doufám, že město bude ve všech spuštěných projektech pokračovat. K tomu chci přispět jak to půjdeOFFTOPIC bez přímé souvislosti s místem na kandidátce, chci mít jistotu, že žiju ve městě připraveném na budoucí výzvy a schopném postarat se o svoje obyvatele.

Děkuju.

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů