KF Pha 29/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 12 (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Jakub.Horak.P12
Člen KS Praha
Příspěvky: 11
Registrován: 28 úno 2018, 11:52
Profese: Profi prudič
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: KF Pha 29/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 12 (rozprava)

Příspěvek od Jakub.Horak.P12 »

Ahoj chlapci a děvčata, Piráti a Pirátky,

tímto bych Vás chtěl informovat o mém záměru kandidovat na 6. místě za Pirátskou stranu do komunálních voleb na Praze 12.

Pocházím z Jeseniků a do Prahy jsem se přestěhoval v roce 2009. Již v 90. letech jsem ji jako díte často navštěvoval a proto mé kroky pak logicky směřovali do hlavního města, které mi učarovalo.

Jsem zatím čekatelem na členství a minulý čtvrtek (7.6.) došlo k mému grilování na Krajské schůzi. Piráty jsem si zvolil, protože je to snad první netradiční (nesystémová) strana, která má skutečné výsledky. První více jak půl rok ve sněmovně dokázali, že si stojí za tím, co řeknou a drží slovo a jsou těmi, kteří skutečně makají a ne jen těmi, kteří o tom pouze mluví. Vysoce oceňuji stranickou sebereflexi a pokoru, se kterou se Piráti stávají tím pravým hráčem v politickém boji. A proto jsem tady, protože toho chci být součástí. Ztotožňuji se s pirátskými myšlenkami, líbí se mi moderní a koncepční řešení problémů, které bych rád aplikoval jako případný zastupitel. Myslím, že to naší městké části, kde bohužel vládne obdobná garnitura jako na magistrátu, chybí. Chci politiku vrátit lidem a dělat ji pro lidi a zároveň věřím, že s lidmi, které mám kolem sebe, to dokážeme.

Nebojím se přimout zodpovědnost a prosadit si cíle, které si stanovím. Jsem průbojný a nezávislý, snažím se na věci dívat z vícero stran. Jsem otevřený novým myšlenkám, jež jsou v duchu moderní vyspělé civilizace a zároveň si vážím odkazu našich předků a jejich činů.

Pravidelně se účastním schůzek naší místní buňky, rozdávám noviny a vzdělávám se na pirátských akcích. Rád bych se věnoval dopravě a podnikání, jelikož jsou to obory mé osobě nebližší a využil tak své znalosti. Praha 12 má svá specifika a proto se snažím samostudiem ponořit do hlubší problematiky i jednotlivých řešení, která povede k tomu, abychom v budoucnu byli čtvrtí, kde se nám bude bydlet, pracovat a žít podle představ moderní společnosti.

Se srdečným pozdravem,

Jakub Horák
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Horak.P12 za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Slavka, Eva.Tylova, Martin.Arden
Zombik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 21 bře 2017, 20:59
Profese: nyní provozní ekonom
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: KF Pha 29/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 12 (rozprava)

Příspěvek od Zombik »

Ahoj přátelé oslovení pirátským étosem a piráti. Jsem registrovaným příznivcem pirátů, ale i t.č. neaktivní podporovatel TOP09. Neaktivní proto, že celostátní politika TOP09 je v některých ohledech na mne příliš konzervativní. Jinak u ní spatřuji mnoho společného s Piráty, což se může na místní úrovni příznivě projevit. Nejvíce si cením důrazu na odpovědnost a to mají společné v širokém sortimentu oborů.

Rozhodl jsem se posílit náš tým nejen občanskými/pirátskými aktivitami, ale i kandidaturou do 10. místa kandidátky za Pirátskou stranu na Praze 12 i na jakémkoliv místě na Magistrát hl.m. Prahy. Důvodem je rozjitřenost nad konáním vedení Prahy 12, připravovaný Metropolitní plán vycházející z, dle mého soudu, megalomanských představ současné magistrátní reprezentace. Mám za to, že namísto zvyšování napětí koncentrací osidlování české kotliny do velkých, pro život nepřátelských sídel, bych volil uváženě propojovat každá sousedství a umožňovat tak co nejvíce práci/výdělečnou činnost, služby, vzdělávání, kulturu, sport, zásobování a prostě vše potřebné v přiměřeně velké jedinečné komunitě. Spokojenost vytváří předpoklad přátelství s okolím a soutěživost nesmí být příležitostí k závisti, ale iniciátorem zdravých aktivit druhých.

Je mi v podstatě lhostejné, kde a zda uspěji v kandidatuře. Na Praze 12, kam jsem se přestěhoval v cca 1980 z krásné zelené Solidarity na Praze 10 do panelového domu nedokončeného sídliště a aktivně organizačně, projektově, a pracovně příspíval do proměny v kultivované prostředí. Mimo jiné nahodile ve spolupráci s Evou Tylovou. Přesto či proto, že se snažím co nejméně pobývat v místě trvalého pobytu z důvodu malé přijatelnosti vzhledem k nárokům jaké by mne uspokojily, tak jsem se rozhodl ve prospěch společného a tím je rozvoj v Praze 12. Nemíním tím projekty k dalšímu osidlování, ale při zachování zeleně (plic města), či jejího rozšíření, rozvoj příležitostí zaměstnání, umistění do vzdělávacích zařízení, účasti na kulturních a sportovních počinech (aktivní i konzumní), místních služeb všech typů, včetně zdravotních. To vše na Praze 12 nevnímám jako řiditelné z radnice od zeleného stolu.
Přeci jen Praha 12 je tak nějak uměle zplozené i narozené dítě s několika komunitními oblastmi rozdělenými nepřirozenými hranicemi. Není to záležitost jednoho volebního období, ale míním, že by měla vznikat přirozená centra života komunit poskytování a spotřeby všeho co jsem již jmenoval nebo i opomněl. Své případné působení v zastupitelstvu spatřuji především v roli přizpůsobení Metropolitního plánu uvedeným představám, podpoře místního života v jednotlivých přirozených komunitách (třeba přeshraničních) a podpora vzdělávání. Všiml jsem si, že příroda je pro mnohé žáky/studenty "španělská vesnice" a to je velká příležitost k předvedení toho co umí a měli bychom dovolit.

Jsem jakožto příznivec Zombik, jinak jako možný kandidát Andrej Koudelka a zdravím srdečně všechny přátele a zvědavce
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zombik za příspěvky (celkem 2):
Eva.Tylova, Lukas.Findeis
Uživatelský avatar
theophil
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 2
Registrován: 11 čer 2018, 14:38
Profese: knihovník, redaktor
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: KF Pha 29/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 12 (rozprava)

Příspěvek od theophil »

Zdravím Piráty,
tímto bych chtěl oznámit svou kandidaturu na třetí místo kandidátky.

Jako současný člen školské komise na Praze 4 bych se v našem obvodě rád věnoval tématu školství, které mi připadá klíčové pro budování lepší a spravedlivější společnosti. Chtěl bych na Praze 12 více rozmanitosti a možností pro rodiče vybrat si školu, jakou si představují. Současný stav s jedinou Montessori školou, kam se stěží dostanou i děti ze spádové oblasti, mi připadá zoufalá. Myslím, že bychom měli prosazovat rozmanitost v rámci více škol a školek tak, aby si mohli vybírat všichni rodiče a ne jen ti, kteří shodou náhod vedle té vyhledávané bydlí.

Jako dlouholetý člen redakce kulturně-společenského čtrnáctideníku A2 bych se rád zaměřil i na větší kulturní vyžití, za nímž musí naši občané vyjíždět do jiných čtvrtí. V ideálním případě by Praha 12 měla mít vlastní divadelní soubor a také prostory v nichž by se daly pořádat koncerty klasické i současné hudby. V rámci renovace Sofijského náměstí by mohla vzniknout další pobočka Městské knihovny, případně by se sem mohla přesunout obtížně dostupná pobočka z Vazovovy ulice. Líbilo by se mi hustší pokrytí Prahy 12 kavárnami s dobrou kávou. Ale také více míst přitažlivých pro rodiče s dětmi.

Budu podporovat radnici otevřenou občanům, zachování stávajících zelených ploch a udržitelnou bytovou výstavbu, odpovídající současné dopravní infrastruktuře. A také Prahu 12 ekologičtější, s kompostéry, retenčními nádržemi a solárními panely na střechách.

V rámci společné kandidátky kandiduji za Stranu Zelených, v současné době pracuji jako knihovník v knihovně DAMU, redaktor A2 a recenzent Rádia 1. Mezi mé koníčky patří včelaření, čtení, turistika, vaření piva a míchání likérů.

Jiří G. Růžička (*1978)
Tito uživatelé poděkovali autorovi theophil za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Slavka, Tomas.Murnak
Uživatelský avatar
Matej.Mlcoch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 53
Registrován: 26 bře 2018, 11:30
Profese: Předseda zast. klubu pirátů Prahy 12
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: KF Pha 29/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 12 (rozprava)

Příspěvek od Matej.Mlcoch »

Ahojte,

nevím, proč nefunguje proklik na pirátské wiki, ale profil tam mám již nějakou dobu založený. Bohužel již nelze editovat text, tak pro jistotu vkládám ještě takto:

https://wiki.pirati.cz/lide/matej_m

Mějte se fajn
Mates
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 29/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 12 (rozprava)

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Lesapan píše: 26 čer 2018, 23:46 Ahojte,

nevím, proč nefunguje proklik na pirátské wiki, ale profil tam mám již nějakou dobu založený. Bohužel již nelze editovat text, tak pro jistotu vkládám ještě takto:

https://wiki.pirati.cz/lide/matej_m

Mějte se fajn
Mates
Ahoj,

je to proto, že správný tvar URL adresy má být https://wiki.pirati.cz/lide/matej_mlcoch .

Anet
Uživatelský avatar
Matej.Mlcoch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 53
Registrován: 26 bře 2018, 11:30
Profese: Předseda zast. klubu pirátů Prahy 12
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: KF Pha 29/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 12 (rozprava)

Příspěvek od Matej.Mlcoch »

Aneta.Heidlova píše: 28 čer 2018, 13:07
Lesapan píše: 26 čer 2018, 23:46 Ahojte,

nevím, proč nefunguje proklik na pirátské wiki, ale profil tam mám již nějakou dobu založený. Bohužel již nelze editovat text, tak pro jistotu vkládám ještě takto:

https://wiki.pirati.cz/lide/matej_m

Mějte se fajn
Mates
Ahoj,

je to proto, že správný tvar URL adresy má být https://wiki.pirati.cz/lide/matej_mlcoch .

Anet
Ahoj,

děkuji za zpětnou vazbu - už je vyřešeno :-)

Mates
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“