KF 03/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - Podpora/koalice - Martin Uhlíř

Moderátor: PKS Plzensky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Martin.Uhlir
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2018, 06:36
Profese: specialista online marketingu
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

KF 03/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - Podpora/koalice - Martin Uhlíř

Příspěvek od Martin.Uhlir » 15 čer 2018, 19:06

Vážení členové Pirátské strany,

dovolte mi prosím, abych tímto oficiálně požádal o Vaši podporu mé senátní kandidatury v obvodu č. 8. Mám vystudovanou Provozně ekonomickou fakultu ČZU (2000 - titul Ing.), v letech 2008-10 jsem to na stejné škole doplnil MBA studii (pro závěrečnou 100 str. práci v AJ jsem si vybral téma sociálních médií).

Mé profesní CV je transparentně zde: https://www.linkedin.com/in/martinuhlir/ V pár větách, od roku 2004 pracuji v "digitálu”. Přes 10 let v online médiích, byť ne přímo v redakci (Aktuálně.cz, Centrum.cz, E.15, Zive.cz, weby vydavatelství Mladá fronta), poslední 2,5 roku pracuji pro Business Factory (www.b.cz), v regionu střední a východní Evropy jediného Facebook Marketing Partnera v kategorii AdTechnologies.

V letech 2010-14 jsem byl opozičním zastupitelem na Praze 10, v nechvalně proslulé "líhni kmotrů" či také "zátoce sviní”. Pár odkazů z té doby:

- Praha 10: radnice za miliardu, obstrukce & dehonestace oponentů https://martinuhlir.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=399250
- Příslušnice komunistické rozvědky Kleslová místostarostkou Prahy 10 https://martinuhlir.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=192720
- Rezignace na členství v TOP 09 aneb modré nebe nade mnou.. https://martinuhlir.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=279009

Poté jsem se dal na dráhu občanského aktivisty, spolu s přáteli jsme hájili práva menšin, žijících v ČR (Romové) i lidí, kteří se pod útlakem ocitli v zahraničí (akce na morální i materiální podporu Ukrajinců při ruské ofenzivě). Iniciativy na jejichž založení jsem se podílel:

- Iniciativa OPEN DOORS (předseda spolku): www.open-doors.cz
- Češi pomáhají (jeden ze spoluautorů, člen): www.cesipomahaji.cz
- Politika a svědomí (jeden ze spoluautorů, člen): www.politikaasvedomi.cz

Stačí prosím takto stručně?

Jsem připraven se zúčastnit osobního grilování. Věřím, že i kdyby to nedopadlo vzájemnou spoluprací, takže to bude minimálně zajímavá zkušenost.

Zatím děkuji a přeji příjemný víkend,

Martin Uhlíř

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1840
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 6858 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 15 čer 2018, 19:22

Dobrá, Martine
Martin.Uhlir píše:
15 čer 2018, 18:30
vystoupení v roce 2012 na protest proti KONKRÉTNÍM slovům a činům tehdejšího místopředsedy Miroslava Kalouska
Zhlédnul jsem Hyde Park z té doby. Nepůsobil na mě úplně nejlíp, ale zásadovost a odvahu cením.
do Senátu kandiduji jako nezávislý kandidát, podporu demokratických stran však vítám
Jako nezávislý kandidát nominovaný TOP 09, nebo sbíráš podpisy?
tehdy jsem byl zadržen policií poprvé, když bych to měl zkrátit do jedné věty: Pokud mi policista dává pokyn, který je v rozporu s mým svědomím, nevidím žádný důvod, abych jej uposlechl.
Já to chápu, ale na můj vkus se ti to děje nějak často.
Nevěřte drbům, nedělejte si obrázek na základě zpráv, obzvlášť na Parlementních listech
To nemám z ParL, a tohle je taky očividně dehonestační článek, který neberu vážně (o poměrech na P10 jsem slyšel leccos). Bohužel je to hodnocení lidí, jejichž úsudku si vážím.
"Hlásáte, že je třeba se spojit, ale dle mého ve výsledku spojujete extrémy, prohlubujete polarizaci." Tady bych asi potřeboval, abyste byl konkrétnější.
Vytváříte vyhrocené situace. Podle mě ne úplně účelně, ani nejsem přesvědčený, že jste vždycky tak úplně v právu. Hájí vás lidé, kteří mají stejněn vyhraněný názor, jako vy, a rovněž vaši odpůrci se tím utvrzují ve své pravdě. Ale ztěžuje to porozumnění mezi umírněnými na obou stranách, případně těmi, kdo to vidí ještě jinak, než ty dva nejhlasitější znepřátelené tábory.
Ale ve chvíli kdy jsem sondoval potenciální možnost podpory jsem o něm ještě nevěděl. A když jsem se o něm dozvěděl, tak jsem jej nemohl použít, protože to ještě neprošlo formálně posledním hlasováním na straně TOP09 . Pokud jsem tím způsobil komukoli nějaké nepříjemnosti, tak se omlouvám.
Já myslím, že tady se bude očekávat omluva hlavně Pirátů (krajského předsednictva, předpokládám), kteří, jak vyplulo na povrch, před pár týdny krajské buňce zamlčeli jiného možného kandidáta, a kteří se s vámi bavili a dopustili, že se o té možnosti členové dozvěděli až z médií. V tom fungujeme asi jinak, než ostatní strany, a jsme na to hákliví. Mě se to přímo netýká, nejsem z Plzeňského kraje, neznám moc vnitřní poměry. Ale jako členovi Republikového výboru se mi může stát, že budu rozhodovat o řešení vnitrostranického sporu, který tu hrozí. Jak asi víte, u nás si kandidáty vybírá krajské sdružení, ale Republikový výbor má možnost rozhodnutí přezkoumat a zrušit.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 15 čer 2018, 19:25, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Martin.Uhlir, Jiri.Pek, Marek.Habrun
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Martin.Uhlir
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2018, 06:36
Profese: specialista online marketingu
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Martin.Uhlir » 15 čer 2018, 19:24

P.S. Ještě k tématu, proč se chystám kandidovat na oblasti Rokycanska a Plzně Sever, ačkoliv v té oblasti nebydlím.

- jsem rodilý Západočech (narodil jsme se 9.2.1976 v Karlových Varech)
- v květnu 1945 vjel s armádou gen. Pattona a v amerivké uniformě do Plzně můj strýc Vojtěch Kozel (více zde: https://goo.gl/8TYdJn)
- v 60. letech minulého století v Plzni studovali VŠ mí rodiče a seznámili se tam (pokud by se tak nestalo, nebyl bych na světě)
- na konci května 2012 jsem se v severní části Plzně podruhé narodil, stalo se tak poté co jsem se svým vozem střetl s trolejbusem (více zde https://goo.gl/EzcpG1, vč. snímků vozu zde: https://goo.gl/eoBYUS)
- můj mladší bratr Tomáš Kozel (také aktivista) v Plzni do letoška několik let bydlel, navštěvoval jsem jej tam
- město mého narození Karlovy Vary a Rokycany propojuje demarkační čára :-)

Uznávám, že logičtější by bylo kandidovat v Praze 10 (místě trvalého bydliště) nebo v Karlových Varech (místě narození), ale ani v jednom z těchto obvodů se letos volby nekonají. Kandidovat v jiném pražském obvodě jsem zavrhnul - cítím, že větší potřeba zabojovat je v regionech mimo Prahu či velká města.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Uhlir za příspěvek:
Robert.Magni

Martin.Uhlir
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2018, 06:36
Profese: specialista online marketingu
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Martin.Uhlir » 15 čer 2018, 19:36

Ivo.Vlasaty píše:
15 čer 2018, 19:22
- Správně to má znít nezávislý kandidát nominovaný TOP 09, děkuji za upřesnění. Ale pokud by došlo ke koalici (s čímž by TOP09 neměla problém), znělo by to kandidát "nominovaný TOP 09, LES a Pirátskou stranou" :)
- ten článek na extra.cz byl vypuštěn nedlouho poté, co jsem kritizoval vedení radnice P10 utratit imho zbytečně miliardu Kč na imho zbytečnou výstavbu nové radnice, více zde: https://martinuhlir.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=399250
- "Bohužel je to hodnocení lidí, jejichž úsudku si vážím." - Co k tomu říci? Škoda, že ti lidé postrádají odvahu mi to dát vědět osobně. Ale nevím, třeba k tomu mají nějaký pádnů důvod. :)
- "Ale ztěžuje to porozumnění mezi umírněnými na obou stranách, případně těmi, kdo to vidí ještě jinak, než ty dva nejhlasitější znepřátelené tábory." Jak prosím do toho hodnocení zapadá má snaha zasypávat příkopy, které se vyskytují napříč naší společností? Příklad https://www.facebook.com/martin.uhlir/p ... 9545435828
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Uhlir za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ivo.Vlasaty, Vladimir.Vapenik

Martin.Uhlir
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2018, 06:36
Profese: specialista online marketingu
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Martin.Uhlir » 15 čer 2018, 19:56

Tomas.Pastircak píše:
14 čer 2018, 13:10
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/top- ... &source=hp
Na Benešovsku se chce senátorkou stát bývalá kastelánka hradu Český Šternberk Terezie Radoměřská. Na Rokycansku potom Martin Uhlíř, který ještě jedná o podpoře s Liberální ekologickou stranou a Piráty.
Víme o tom něco? :) Na fóru jsem o tom nic nenašel.
Dobrý den, jde zřejmě o mé pochybení. Nechtěl jsem nikomu způsobit problémy. Vysvětlím: před pár týdny jsem zkontaktoval Vašeho kolegu Pavla Šrámka, a sondoval možnost podpory mé kandidatury. Pavel Šrámek mne informoval o existenci fóra. Odpověděl jsem, že probíhá schvalovací proces nominace v orgánech TOP09 a že bude třeba počkat na poslední krok, což bylo hlasování výkonného výboru TOP09 minulý čtvrtek 7. června a následná tisková konference, což se stalo včera 14. června. Bylo by poněkud nešťastné, pokud by se informace o mé kandidatuře novináři dozvěděli z pirátského fóra a ne z tiskové konference strany, která mne jako prvního nominovala (je zde možnost koalice, pokud by byl zájem na Vaší straně. Pana Pavla Šrámka jsem požádal, aby informaci, že jsme spolu v kontaktu nikam nešířil a jsem mu velmi vděčný, že to dodržel. Opravdu mne mrzí, že jsem mu způsobil nepříjemnosti. Svoji ofiviální žádost bych se býval vložil již včera, hned po tiskové konferenci, ale pro zaneprázdněnost (oficiální focení a točení prvních spotů) jsem to nestihl. Mrzí mě to. Omlouvám se. Učinil jsem tak dnes.

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 3932
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 14639 poděkování
Dostal poděkování: 2689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Robert.Magni » 15 čer 2018, 20:03

Tady na Rokycansku TOP09 nezískala ani 4% . Jasně,že se nebrání ničemu. Nemají co ztratit. O nic jim nejde. Naopak jejich podpora je spíš oním ,,Polibkem smrti,, který jsem zmínil na facebooku.
Proč máme jít do toho ? Co tím získáme ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 3):
Martin.Uhlir, Barbora.Hruzova, Ivo.Vlasaty
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Martin.Uhlir
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2018, 06:36
Profese: specialista online marketingu
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Martin.Uhlir » 15 čer 2018, 20:32

Robert.Magni píše:
15 čer 2018, 20:03
Tady na Rokycansku TOP09 nezískala ani 4% . Jasně,že se nebrání ničemu. Nemají co ztratit. O nic jim nejde. Naopak jejich podpora je spíš oním ,,Polibkem smrti,, který jsem zmínil na facebooku.
Proč máme jít do toho ? Co tím získáme ?
Domnívám se, že senátní volby jsou spíše o lidech než o politických stranách. Uvědomuji si, že šanci zvítězit mám pouze v případě, že půjdu do kampaně naplno. Chystám věnovat tři celé měsíce door-to-door kontaktní kampani. Chystám se nevynechat žádnou ze 185 obcí v daném obvodě, tedy zajedu i do té nejmenší vesničky. Těším se na to, že si tři měsíce budu od rána do večera povídat s lidmi, tedy hlavně jim naslouchat, abych se dozvěděl, co jak žijí a co je trápí.

Vedle toho, že Senát prokázal svoji klíčovou roli ústavní pojistky naší mladé demokracie, role senátora je dle mne širší. Vnímám jej coby jakéhosi regionálního ombudsmana. Osobu, u které by občané měli najít oporu například v situaci, kdy mají pocit, že s nimi dostatečně nekomunikuje jejich starosta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Uhlir za příspěvek:
Robert.Magni

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27097
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22045 poděkování
Dostal poděkování: 18939 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Petr.Vileta » 15 čer 2018, 23:39

A já bych se docela rád dozvěděl, s kým z Pirátů v našem kraji jste o případné podpoře jednal. Že si to ten dotyčný nechal pro sebe mi docela vadí. :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Martin.Uhlir
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2018, 06:36
Profese: specialista online marketingu
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Martin.Uhlir » 16 čer 2018, 05:37

Petr.Vileta píše:
15 čer 2018, 23:39
A já bych se docela rád dozvěděl, s kým z Pirátů v našem kraji jste o případné podpoře jednal. Že si to ten dotyčný nechal pro sebe mi docela vadí. :(
Jasně, o kousek výše to popisuji, ale mohu ještě jednou a podrobněji. Tou osobou je Pavel Šrámek, ale šlo jen o prvotní neoficiální kontakt (neznali jsme se, jméno jsem si nějak vygooglil). Pavel Šrámek mi popsal proces a že ten může oficiálně začít až poté, co o podporu požádám. Abych se zachoval fér vůči subjektu TOP09, považoval jsem za správné vložit oficiální žádost sem do fóra až poté, co proběhne tisková konference (čtvrtek 14/7), tak aby si to některý novinář nepřečetl zde dříve, než by se to dozvěděl na té tiskovce.

Když si to takto zpětně analyzuji, zjišťuji, že JSEM UČINIL CHYBU právě na tiskové konferenci ve čtvrtek 14/7, místo slov "probíhají jednání s LES a Piráty" jsem měl říci "probíhá jednání s LES a plánuji o podporu požádat i Piráty". Za tuto lekci jsem rád, pomůže mi do budoucna se více snažit vyjadřovat fakticky přesněji tak, abych podobným zbytečným nedorozuměním předešel.

Hlavně by mne mrzelo (byť jsme se nikdy neviděli osobně), pokud bych způsobil nějaké problémy Pavlovi Šrámkovi, protože on (z mého pohledu) neučinil nic špatně. Popsal mi jen podrobně proces a respektoval moji prosbu o diskrétnost, tedy (z mého pohledu) jednal charakterně.

Celé vysvětlení jsem připraven zopakovat i na úvod hromadného setkání (grilování).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Uhlir za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 611
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 944 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 16 čer 2018, 06:57

Petr Vileta: Já si myslím, že je to v souladu s předpisem o lobbingu https://wiki.pirati.cz/rules/prl protože není splněn §2. Prvotní kontakt se zájmem o účast v Senátních volbách se těžko dá považovat za lobbistický kontakt, protože těžko bude lobbovat člena strany, když je po něm nutné i celé zbývající "kolečko" podle našich předpisů (sbírání palců, grilování, primárky).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 3):
Martin.Uhlir, Robert.Magni, Petr.Vileta
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů