KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Příspěvek od Vit.Simral »

Ahoj KF,

dávám k rozpravě modelovou koaliční dohodu, kterou jsme konsensuálně dotvořili v PKS.

Takové dohody bychom chtěli podepsat v MČ, kde se vyskytují 1-2 aktivní příznivci, ale kde nemáme dostatek lidí na vytvoření samostatní kandidátky.

Z MČ, které mám na starost, je koaliční dohadování teď nejdále na P15 (Patnáctka náš domov), Praha - Libuš (KDU a nez) a P19 (KDU a nez).

Pokud vím, podobné dohadování momentálně probíhá i na P17, P20 a na P22, kde by podobný model měl být použit taky.

Prosím o komenty, ke konci týdne bych spustil hlasování o podobě dokumentů.

Díky a do dalšího týdne kampaně hodně sil!

V.
Přílohy
Kodex kandidáta Praha XX.docx
(14.38 KiB) Staženo 57 x
Dohoda o vzájemné spolupráci v komunálních volbách 2018 v Praze XX.docx
(15.73 KiB) Staženo 81 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Jan.Hora, Jiri.Dohnal, Vladimira.Sykorova
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

AHoj, díky za toto téma neb se mi bude hodit.

Jen mi přijde, že v místě kde máme 1 - 2 lidi co jdou na kandidátku kde je celkem 25 lidí a dožadovat se striktně našich pravidel bude dost těžké vyjednat. Já na P22 už mám předjednanou spolupráci s dalšími třemi subjekty abychom si právě nebrali hlasy. Za Piráty jsem tam sám, prosazuji naše myšlenky celkem úspěšně ( povolební strategie, transparentní účet atd.) ale představa, že přijdu a řeknu hle jestli chceme jít dál tak tady je dokument, který musíte všichni podepsat. No myslím, že se mi to úplně nepovede.

EDIT: a to že to nebudou chtít podepsat není proto, že by se všim co tam píšeme nesouhlasily, nevím jak to popsat, tak nějak nikdo se nesnaží to tlačit stranicky. Prostě jsme skupina lidí co na P22 žije, to že sice každý kopeme na celopražské úrovni za jiné strany moc na P22 neřešíme. Ano umím si představit, že převezmeme mnohé úryvky z toho dokumentu, ale striktně vyžadovat tak jak je to napsaný mi přijde v počtu 1 pirát zhovadilost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvek:
Karel.Nejedlik

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Příspěvek od Vit.Simral »

Ondrej.Kallasch píše: 13 čer 2018, 23:18 AHoj, díky za toto téma neb se mi bude hodit.

Jen mi přijde, že v místě kde máme 1 - 2 lidi co jdou na kandidátku kde je celkem 25 lidí a dožadovat se striktně našich pravidel bude dost těžké vyjednat. Já na P22 už mám předjednanou spolupráci s dalšími třemi subjekty abychom si právě nebrali hlasy. Za Piráty jsem tam sám, prosazuji naše myšlenky celkem úspěšně ( povolební strategie, transparentní účet atd.) ale představa, že přijdu a řeknu hle jestli chceme jít dál tak tady je dokument, který musíte všichni podepsat. No myslím, že se mi to úplně nepovede.

EDIT: a to že to nebudou chtít podepsat není proto, že by se všim co tam píšeme nesouhlasily, nevím jak to popsat, tak nějak nikdo se nesnaží to tlačit stranicky. Prostě jsme skupina lidí co na P22 žije, to že sice každý kopeme na celopražské úrovni za jiné strany moc na P22 neřešíme. Ano umím si představit, že převezmeme mnohé úryvky z toho dokumentu, ale striktně vyžadovat tak jak je to napsaný mi přijde v počtu 1 pirát zhovadilost.
Kodex je jen pro lidi nominovane Piraty; a jen pro ty, co nekandiduji i na magos, protoze takovi uz ho stejne podepsali. Nemusi ho rozhodne podepisovat vsichni kandidati.

Ad koalicni smlouva: Ktera cast by ostatnim stranam mohla vadit?
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

V pondělí to přednesu na setkání subjektů a dám vědět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvek:
Vit.Simral

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Příspěvek od Vit.Simral »

První koaliční dohoda podle tohoto modelu ke schválení KF je na Praze 15, kde naše nominantka, Radka Daníčková, figuruje na 3. místě (očekává se zisk 5-7 mandátů).

Radka chodí na krajské schůze a podepsala Kodex kandidáta. Práci P15ND dlouhodobě sleduji (dělali jsme s nimi i kampaň pro Láďu Kose) a osobně jej doporučuji ke schválení. Hlasování o koalici na P15 zahájím v pondělí.

Děkuji!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Vladimira.Sykorova
Uživatelský avatar
Jaromir.Beranek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 291
Registrován: 25 dub 2016, 17:37
Profese: ekonom, právník
Bydliště: Praha 6 - Bubeneč
Dal poděkování: 690 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování

Re: KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Příspěvek od Jaromir.Beranek »

Druhou vlaštovkou je Praha 20, kde bude kandidovat Hnutí občanů Počernic (HOP) s podporou Pirátů. Spolupráci jsme dojednali s lídryní kandidátky Alenou Štrobovou. Alena nás vedle osobních schůzek navštívila i na krajské schůzi. HOP se ztotožňuje s pirátským programem a těší se na spolupráci s ostatními MČ. Aleně a jejímu týmu věřím a kandidátku doporučuji ke schválení. Případné dotazy Alena ochotně zodpoví.
Dohoda o spolupráci na Praze 20_sken.pdf
(602.2 KiB) Staženo 59 x
P20 - kandidatka_HOP_2018.docx
(22.99 KiB) Staženo 73 x
Postup schvalování bude podobný jako v případě P15.

Díky,

Mirek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Beranek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Vit.Simral

Jaromír Beránek
předseda Výboru pro zahraniční vztahy a EU fondy ZHMP
tel: 720 761 616
Profil | FB | LinkedIn

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Příspěvek od Vit.Simral »

Další koaliční dohoda vzniká na Praze 21 - Újezdě nad Lesy. Společnou kandidátku bychom složili se STANem zipovou metodou. Potřebné dokumenty přikládám.
Přílohy
Demokratické_minimum1.pdf
(369.33 KiB) Staženo 69 x
Dohoda o vzájemné spolupráci v komunálních volbách 2018 v Praze 21.odt
(8.65 KiB) Staženo 69 x
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Ahoj, dnes jsme si rozhodli v Klánovicích kandidovat také a zvolili jsme si čelo kandidátky (první 5 kandidátů z 15).

Opakujeme stejný model jako v minulých volbách, tj. společná kandidátka Nezávislý, LES a Piráti.

Tak vypadala kandidátka v roce 2014: https://volby.cz/pls/kv2014/kv21111?xja ... strana=552

a tady jsou těhdější výsledky: https://volby.cz/pls/kv2014/kv1111?xjaz ... 0&xvyber=0

Budeme mít na čtvrtém místě příznivkyně a na pátem místě člena.

Náš letošní cíl je dostat alespoň 17% hlasů. Pevně věřím, že bude jich víc.


Držte nám palce

Giuseppe
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvek:
Vladimira.Sykorova
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Ahoj tak u nás nebude s podpisem dohody problém.

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Uživatelský avatar
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Příspěvky: 745
Registrován: 25 lis 2013, 10:23
Profese: fyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 30/2018 Kandidátky v pražských MČ s podporou Pirátů

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Ahoj,

v Praze - Vinoři je domluvena kandidatura v koalici s KDU-ČSL a TOP09 formou "sdružení politických stran a nezávislých". Přikládám návrh kandidátní listiny a o něco níže i medailonky příznivců, kteří v ní chtějí kandidovat za Piráty.

1) Spolupráce:
Spolupráce vznikla na půdorysu občanské aktivity, která loni prosadila konání referenda proti developerskému projektu (referendum nakonec nebylo platné, https://zpravy.aktualne.cz/regiony/refe ... 1531589348). Začátkem roku jsem se z iniciativy Tomáše Tenzera setkal za Piráty s několika lidmi z té referendové aktivity, že by se měla vytvořit koalice pro komunální volby.

S panem Janem Obručou (KDU-ČSL), nejaktivnějším vyjednavačem té koaliční kandidátky, Tomášem Tenzerem a většinou našich kandidujících příznivců jsem se od té doby setkal alespoň jednou. Bylo dojednáno vytvoření volebního sdružení "VINOŘ – MÍSTO PRO ŽIVOT, sdružení KDU-ČSL, Pirátů, TOP 09 a nezávislých kandidátů".

Když na naší straně vykrystalizovala šablona smlouvy o spolupráci, ostatní strany s ní souhlasily a je připravena k podpisu.
EDIT: Spoluúčast ČPS na kampani přislíbena ve výši 5 000 Kč, sdružení použije transparentní účet KDU-ČSL.

2) Kandidátní listina (přehled):
  1. Doc. Ing. Lenka Turnerová, CSc - bez politické příslušnosti, nezávislá kandidátka (ale do letošní zimy členka ODS)
  2. Ing. Jan Obruča - KDU-ČSL
  3. Ing. Tomáš Tenzer - BPP, navržen ČPS (před touto iniciativou se setkal s titulu své práce s Adamem Zábranským, viz záznam v ELK)
  4. Mgr. Šárka Minarčíková - BPP, navržena TOP09
  5. Ing. Nicole Lebedová - BPP, navržena ČPS
  6. Mgr. Kamila Brunovská - BPP, navržena KDU-ČSL
  7. Jakub Vosecký - BPP, navržen TOP09
  8. Ing. Petr Císař - BPP, navržen ČPS
  9. Michal Halík - BPP, navržen KDU-ČSL
  10. Hana Stiebitzová - BPP, navržena ČPS
  11. PharmDr. Alena Klánová - BPP, nezávislá
  12. Dominik Matula - BPP, navržen KDU-ČSL
  13. Radek Růžička - BPP, nezávislý
  14. Olga Francová - BPP, navržena TOP09
  15. Hana Böhmová - BPP, nezávislá
3) Medailonky kandidátů navrhovaných Piráty:

3. místo - Ing. Tomáš Tenzer
Je mi 38 let, narodil jsem se v Praze a většinu života v Praze také žiju. Vystudoval jsem SPŠ Stavební a následně VUT, fakulta stavební, obor materiálové inženýrství v Brně. Po škole mi byla nabídnuta možnost pokračování ve výzkumu v rámci doktorského studia, nicméně jsem dal přednost škole života a jel na rok a půl pracovat do Libye, kde jsem ve městě Benghazí stavěl veřejnou kanalizaci. Po návratu do Čech jsem jako hlavní stavbyvedoucí realizoval mimo jiné projekty Central Park Praha či rekonstrukce Nemocnice ve Svaté Anně (Brno).
Od roku 2010 jsem na manažerském postu v české pobočce velké francouzské společnosti. V rámci své práce se již 8 let setkávám s vrcholnými představiteli městských organizací a společností jakkoli ovlivňujících veřejný prostor v Praze a své zkušenosti a kontakty bych chtěl využít ku prospěchu Vinoře.
Mám rád přírodu, děti, pracovitost a optimismus. Mezi mé zájmy patří vysokohorská turistika, sporty, především fotbal a tenis, architekturu a veřejný prostor.
Proč kandiduji
Základním důvodem je nespokojenost se současnou místní politickou prezentací a bohužel zjištění, že zde není ochota diskutovat o rozvoji městské části a o běžných záležitostech ale snaha vše na sílu protlačit. Chci se zasadit další rozvoj Vinoře z hlediska kvality života, ale zároveň, pokud možno, při zachování současného počtu obyvatel. Jsem důrazně proti masivní a nepřipravené zástavbě v malých městských částech, jako je naše Vinoř. Vinoř je krásným místem pro sport a rekreaci, je to spíše vesnice než část velkoměsta a tento genius loci by měl zůstat zachován. Záleží mi na spokojenosti nás všech, co ve Vinoři žijeme, ať již dětí chodících do školky, tak seniorů kteří pro Vinoř vykonali mnohé v minulých desetiletích a teď je na nás, jak s tímto dědictvím naložíme. V neposlední řadě bych rád místní úřad více zpřístupnil veřejnosti k diskuzi i plánům.
Proč s Piráty
Protože se mé názory shodují s jejich cíli, způsobem řešení problémů a většinově se shoduji s pirátským volebním programem pro komunální volby v Praze.

5. místo - Nicole Lebedová
Je mi 27 let. Vystudovala jsem Střední zemědělskou školu v Brandýse nad Labem a následně Českou zemědělskou univerzitu v Praze v oboru živočišná produkce. V současné době jsem doktorandkou na Katedře speciální zootechniky ČZU v Praze.
Pocházím ze Zelenče. Mám ráda přírodu a aktivní životní styl. Mezi mé zájmy patří vysokohorská turistika, cyklistika a vodní sporty. Ve Vinoři žiji s partnerem a naším kocourem od loňského roku.
Proč kandiduji
Chci přispět k udržování našich přírodních lokalit a zasadit se o jejich další rozvoj, tak aby byly i nadále krásným místem pro sport a rekreaci. Záleží mi na spokojenosti našich spoluobčanů, a proto se chci zasadit o zlepšování životních podmínek a podporu zájmů většiny obyvatel Vinoře. Nechci dál přihlížet plýtvání peněz z obecní pokladny na zbytečnosti sloužící pouze úzké skupině občanů Vinoře.
Proč s Piráty
Protože se mé názory shodují s jejich cíli a volebním programem, podpořila jsem je v Parlamentních volbách, moji důvěru nezklamali, a tak je chci podporovat i nadále.

8. místo - Ing. Petr Císař
Je mi 49 let. Vystudoval jsem elektrotechnickou fakultu ČVUT. Pracoval jsem jako IT technik v Ericssonu jako externí konzulant pro DHL. V současné době pracuji jako IT technik ve firmě NVision CZ a.s.
Jsem ženatý, mám 2 děti.
Proč kandiduji
Když jsem se do Vinoře přistěhoval, od sousedů jsem často slyšel stesky a kritiku na téma infrastruktury, výstavby a řešení dopravy ve Vinoři. Uběhlo několik let a téměř nic se nezměnilo. Dospěl jsem k názoru že k tomu aby se něco změnilo, navzájem si občas postěžovat u piva asi nebude stačit. Rozhodl jsem se tedy vzít změnu v rámci zákonných možností do vlastních rukou. Rád bych přispěl k tomu aby se ve Vinoři všem žilo lépe.
S Českou pirátskou stranou mám velmi podobné názory a patřím k jejich dlouhodobým voličům. Za nejdůležitější témata která Piráti přinášejí do současné politiky považuji transparentnost, čitelnost, předvídatelnost ("Držíme kurz!") a kompetentnost.
Proto jsem se současně se vstupem do komunální politiky rozhodl podpořit právě Piráty.
Současně tímto prohlašuji:
- že jsem v minulosti nespáchal trestný čin
- že nemám osobní zájem na záležitostech projednávaných zastupitelstvem
- že jsem nikdy nebyl členem politické strany a nekandidoval jsem do žádného zastupitelského orgánu
- že jsem za posledních 5 let nečerpal podporu z veřejných zdrojů

10. místo - Hana Stiebitzová
Ahoj,
je mi 42 let, v Praze žiji 8 let. Střední ekonomickou školu jsem vystudovala v Novém Bydžově. Několik let žila v Hradci Králové a Pardubicích. Pracuji jako obchodní manažerka pro telekomunikační odvětví. Provdala jsem se a mám 2 děti. Posledních 6 let žiji na Praze 9.
Piráty sleduji a podporuji poslední 2 roky, kdy se stále více ztotožňuji s jejich názory i jejich vystupováním v médiích. S politikou zkušenosti nemám, přivedla mne k ní až snaha o změnu v regionu, kde jsem zakotvila. Piráti mi ale stále častěji ukazují, že jednotlivé hlasy mohou doplout do cíle, když je přes moře korupce kormidluje někdo, kdo nemá v podpalubí schované uloupené poklady a je vyzbrojen dobře čitelnou mapou i pro obyčejné námořníky a ještě ke všemu zůstává slušný.
Často komunikuji s množstvím lidí, mohu se snažit o rozšíření svého nadšení pro Pirátskou stranu i na okolí, které třeba váhá. Nabízím upřimné a poctivé jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvek:
Vladimira.Sykorova

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“