Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Blanensko-Boskovicko

Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 373
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Ahoj Blanensko,

v souladu s volebním řádem zahajuji rozpravu pro primární volby pro komunální volby do zastupitelstva města Boskovice 2018.

Volební řád Pirátské strany stanoví následující podmínky kandidatury:
§10 VR - Podmínky kandidatury
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
  • podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a
  • vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
  • nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

Současně jsou volby do zastupitelstva obce upraveny Zákonem č. 491/2001 Sb. o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů.

Není-li nikdo proti, navrhuji následující pořad jednání:
Pořad jednání
1) Primární volby pro komunální volby do zastupitelstva města Boskovice 2018
  • volba lídra
  • volba čelních kandidátů
  • volba ostatních kandidátů
Oznámení kandidatury
Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí a specifikací, zda kandidujete na pozici lídra, čelního kandidáta, nebo na zbytek kandidátní listiny.
  • lídrem se rozumí v pořadí první kandidát na kandidátní listině
  • čelními kandidáty se rozumí druhý až čtvrtý kandidát na kandidátní listině
  • ostatními kandidáty se rozumí pátý až dvacátý sedmý kandidát na kandidátní listině
Kandidáti

Konstatuji, že primární volby jsou otevřené pro všechny kandidáty, kteří splní podmínky kandidatury.

Děkuji za pozornost, otevírám rozpravu.
Naposledy upravil(a) Lubos.Sedlak dne 04 črc 2018, 00:27, celkem upraveno 6 x.
Důvod: Přidání kandidátů a jejich řečí
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubos.Sedlak za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Gottwald, Ondrej.Vichta
Uživatelský avatar
Radek.Samsula
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 15
Registrován: 30 kvě 2018, 18:45
Dostal poděkování: 32 poděkování

Re: Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od Radek.Samsula »

Jmenuji se Radek Šamšula, jsem absolventem bakalářského oboru Informační technologie na VUT v Brně. Je mi 30 let a kandiduji na pozici lídra pirátské kandidátky v Boskovicích. Momentálně podnikám v Informačních technologiích na živnostenský list. Převážně pracuji na vývoji a správě webů a informačních systémů.

Moje kandidatůra na lídra vzešla z dlouhé debaty a většinového hlasování většího okruhu lidí z Boskovic, se kterými společně s Kristýnou Znamenáčkovou tvoříme jádro kandidátky pro komunální volby v Boskovicích. Hlavní témata pro volby tvoříme ve skupině kolektivně a konsenzuálně. Můj hlavní přínos je zřejmě schopnost složité věci vyplývající z debat shrnout a dám jim rozumnou formu. Mým tématem je zapojení občanů města do dění na radnici. Ať už zlepšením stávajících komunikačních kanálů nebo vytvořením nových, které u nás chybí. Jsem pro maximální transparentnost v rozhodování o věcech veřejných a pro větší aktivitu směrem k občanům.

Rád zahrádkařím. Letos jsem se zaměřil na pěstování hrášku. Vyrábím domácí bezovou šťávu a nemám rád houby.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Samsula za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Gottwald, Lubos.Sedlak, Kristyna.Znamenackova, Ondrej.Vichta
Uživatelský avatar
Kristyna.Znamenackova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 41
Registrován: 05 bře 2018, 08:28
Profese: klavíristka, pedagožka
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování

Re: Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od Kristyna.Znamenackova »

Jmenuji se Kristýna Znamenáčková, je mi 30 let a kandiduji na pozici čela pirátské kandidátky pro komunální volby v Boskovicích. Jsem čerstvou členkou Pirátské stranty a iniciátorkou pirátské aktivity v Boskovicích, kde jsem v letošním roce svolala a dala dohromady skupinu podobně smýšlejících lidí, s nimiž chceme na boskovickou radnici přinést čerstvý vzduch.

V momentálním prostředí boskovické komunální politiky vnímám velkou bariéru mezi děním na radnici a obyvatelstvem, která vede ke všeobecnému napětí a nedůvěře z obou stran. Ráda bych se podílela na tom, aby se dění ve vedení města zpřístupnilo občanům, aby rozhodování o veřejných věcech probíhalo standardním a přehledným způsobem, aby se minimalizovaly případy netransparentních a podezřelých zakázek a rozhodnutí, zvláště pokud se jedná o netriviální investice a změny s bezprostředním dopadem na život ve městě.

Mojí specializací je kultura, proto se budu angažovat zejména v této problematice (průběh výstavby nové knihovny, podpora rekonstrukce sokolovny), dále v oblastech práce pro mládež (podpora komunitních projektů, neziskových organizací (skaut, volnočasové nízkoprahové zařízení ELIM)). Zároveň můžu být prospěšná svojí schopností bezprostředně komunikovat, svojí trpělivostí a organizačními schopnostmi.

Živím se jako klavíristka a učitelka hudby. Ve volném čase chodím po horách, lezu po skalách, luštím šifry a ráda peču.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kristyna.Znamenackova za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Gottwald, Lubos.Sedlak, Petr.Springinsfeld
Uživatelský avatar
dana.hruba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 11 čer 2018, 23:08
Profese: Učitelka
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od dana.hruba »

Jmenuji se Dana Hrubá, je mi 42 let. Vystudovala jsem PF Jihočeské univerzity, obor výtvarná výchova a dějepis a později na Masarykově univerzitě arteterapii.
Učím na Střední pedagogické škole v Boskovicích. Jsem vdaná a mám dvě dospívající děti. Kandiduji do čela pirátské kandidátky v Boskovicích, kde žijeme osmým rokem.
Už delší dobu mi vadí postoj společnosti, kde si každý stěžuje, ale není ochotný pro svůj stát ani obec nic udělat. Jsem ráda, že Kristýna Znamenáčková založila naši pirátskou skupinu a dala mi možnost se podílet na aktivitách, které snad po volbách povedou k tomu, že se budeme moci podílet na efektivnějším fungování samosprávy našeho města. Nedostatky vidím v nejasné koncepci vedení města, absenci srozumitelného plánování do budoucna a v chaotických změnách investičních záměrů.
Mým tématem bude tedy snažit se změnit to, co mi vadí. Dále bych se chtěla věnovat problematice využití lepšího trávení volného času dětí a mládeže, ale také se zaměřit na zkvalitnění života seniorů.
K mým zájmům patří vodní sporty, farmaření a sběr hub.
Naposledy upravil(a) dana.hruba dne 15 čer 2018, 12:21, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi dana.hruba za příspěvky (celkem 3):
Lubos.Sedlak, Kristyna.Znamenackova, Tomas.Gottwald
Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 373
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Ahoj,

jen malé upozornění pořadí čela, na které se hlásite nemůžete určit, čelo se poskládá následně po hlasování.

Děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubos.Sedlak za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Gottwald, dana.hruba
VoidSec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2018, 22:28
Profese: Barman
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od VoidSec »

Zdravím,

jmenuji se Vojtěch Sedlák, je mi 25 let, mám vystudovaný obor Hudební Management na JAMU v Brně a momentálně se živím jako barman. Kandiduji do čela pirátské kandidátky v Boskovicích, kde jsem se narodil a žil v nich většinu svého života a i když teď trávím více času v Brně, do Boskovic velice často vracím, jsem v nich občansky aktivní a sleduji pečlivě zdejší dění.

Pro svoji kandidaturu jsem se rozhodl, protože mi záleží na tom, jak se v Boskovicích žije a jak zde probíhá kooperace a komunikace mezi aktivními občany a radnicí. Přestože si nemyslím, že by situace na boskovické radnici byla kdovíjak kritická, jsou určitá témata, kterým se Boskovice věnují málo, špatně a nebo vůbec. K těmto tématům patří stěžejní téma komunikace vedení města s občany a ochota nechat občany se podílet na diskusi ohledně zásadních otázek, zejména v oblasti investic.

Jakožto dlouholetý pořadatel kulturních akcí se chci zaměřit zejména na kulturní život v Boskovicích (absence alternativního kulturního prostoru podporovaného městem, rekonstrukce Sokolovny) a na práci s mládeží (Nízkoprahová centra, drogová prevence).

Ve volném čase se věnuji DJingu, hře na bicí, svým přátelům a kvalitnímu pivu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi VoidSec za příspěvky (celkem 4):
Lubos.Sedlak, Tomas.Gottwald, Kristyna.Znamenackova, daniela.sedlakova
Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 373
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Oznámení moderátora:
Tímto ukončuji možnost hlásit se na kandidátku na pozici lídra nebo čelních kandidátů. Mezi ostatní kandidáty se lze nadále hlásit. Zároveň v rozpravě ukončuji možnost dotazovat kandidáty na lídra, protože jsem zahájil 1. kolo volby.
Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 373
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Oznámení moderátora:
V 1. kole volby lídra hlasovalo 5 členů MS Blanensko. Jeden hlasující se zdržel. Druhé kolo se nekoná. Radkovi gratuluji ke zvolení.

Zároveň tímto ukončuji možnost dotazovat čelní kandidáty, protože jsem zahájil 1. kolo jejich volby.
Naposledy upravil(a) Lubos.Sedlak dne 19 čer 2018, 16:32, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava odkazu z důvodu předešlého zmatečného hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubos.Sedlak za příspěvek:
Tomas.Gottwald
Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 373
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Oznámení moderátora:
1. kole volby čelních kandidátů hlasovali celkem 3 členovéMS Blanensko. Pro postup do 2. kola bylo tedy potřeba získat alespoň 3 hlasy. Do druhého kola tudíž postupují Kristýna Znamenáčková, Dana Hrubá, Vojtěch Sedlák.

2. kolo volby jsem již vyhlásil ZDE
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubos.Sedlak za příspěvek:
Tomas.Gottwald
Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 373
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Rozprava - primární volby Boskovice 2018

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Oznámení moderátora:
Ve 2. kole volby hlasovalo celkem 5 členů MS Blanensko, Kristýna Znamenáčková obdržela 5 hlasů, Vojtěch Sedlák obdržel 3 hlasy a Dana Hrubá 2 hlasy. Výsledné pořadí na kandidátce je tedy:

2. místo: Kristýna Znamenáčková
3. místo: Vojtěch Sedlák
4. místo: Dana Hrubá

Další kandidáty na pozici ostatní kandidát lze doplnit usnesením, v případě většího zájmu vyhlásím hlasování. Děkuji hlasujícím a gratuluji kandidátům k umístění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubos.Sedlak za příspěvek:
Tomas.Gottwald
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Blanensko“