Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Já sem věděl Yossi, že si ti to bude líbit. ;)

A co třeba, kdyby Pirátská strana prosazovala , že komunikační firmy typu TW odkazy blokovat nesmí, podobně jako to kdysi (bohužel neúspěšně) prosazovala u hazardu. To je přece legitimní, soukromé firmy jsou omezovány řadou zákonů, proč ne v tomto, že...

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2337
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2220 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Jakub.Backa »

Dalibor.Zahora píše: 11 čer 2018, 17:04 Já sem věděl Yossi, že si ti to bude líbit. ;)

A co třeba, kdyby Pirátská strana prosazovala , že komunikační firmy typu TW odkazy blokovat nesmí, podobně jako to kdysi (bohužel neúspěšně) prosazovala u hazardu. To je přece legitimní, soukromé firmy jsou omezovány řadou zákonů, proč ne v tomto, že...
U hazardu prosazovala, že to nesmí blokovat stát a ze zcela jiných důvodů. Ale baví to super, ta neschopnost uznat, že člověk zadřel hloupost a místo toho se v tom dál patlat.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tak jasně, že pro tebe bude zřejmě hloupost všechno, co nějak vybočuje ze současného právního rámce.
Nebo existuje něco, co je podle tebe legitimní prosazovat mimo tento rámec?

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2337
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2220 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Jakub.Backa »

Dalibor.Zahora píše: 11 čer 2018, 18:01 Tak jasně, že pro tebe bude zřejmě hloupost všechno, co nějak vybočuje ze současného právního rámce.
Nebo existuje něco, co je podle tebe legitimní prosazovat mimo tento rámec?

A tímto slaměným panákem můžeme debatu ukončit, když ani po 10 postech jsi nebyl schopen jakkoli obhájit názor, že to, co dělá TW, je jakkoli závadné. Nashle.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Martin.Kucera »

Yossi píše: 11 čer 2018, 19:04 názor, že to, co dělá TW, je jakkoli závadné.
Ten se dá obhájit velice snadno.
Napřed nalákat lidi, aby začali nějaký nástroj (ať už TW, FB nebo jiný) používat jako globální komunikační prostředek, a pak jim začít diktovat, jaké informace (které nejsou v rozporu se zákonem) smějí sdílet a jaké ne, to je prostě svinstvo. I když je to legální.
Úplně stejné svinstvo, jako když se nedávno provalilo, že Centrum zahazuje maily, v nichž jsou odkazy na Parlisty nebo Aeronet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dalibor.Zahora píše: 11 čer 2018, 10:42 Ale zpátky k TW, plotu a PL.

To srovnání kulhá v tom, že nikdo z lidi kdo mají plot, nikdy nedělal to, že by říkal, lidi pojďte si vyvěsit vaše bannery na můj plot - přesně to TW celou dobu dělal.
Já mám plot a lze na něj vyvěsit pouze bannery Pirátů. :evil: Soused tam měl "Volte Čecha" a to bych ze svého plotu strhal okamžitě, stejně jako on by strhnul "Pusťte nás na ně". Cenzůůůůůůrááááááááá :twisted:

Pravidla Twitteru máš dokonce česky tůdle https://help.twitter.com/cs/rules-and-p ... tter-rules
Dalibor.Zahora píše: 11 čer 2018, 15:09Informace musí být svobodná.
Informace, nebo i dezinformace? :o Nebo i naprostý blábol? :shock:
BTW https://cs.wikipedia.org/wiki/Die_Tageszeitung
Martin.Kucera píše: 11 čer 2018, 19:22 Napřed nalákat lidi, aby začali nějaký nástroj (ať už TW, FB nebo jiný) používat jako globální komunikační prostředek, a pak jim začít diktovat, jaké informace (které nejsou v rozporu se zákonem) smějí sdílet a jaké ne, to je prostě svinstvo.
Řezník z naší čtvrti prodával fakt dobré párky vlastní výroby, ale trochu drahé. Pak se tu objevil supermarket a měl stejně dobré párky, jen byly levnější. Když konečně řezníka ekonomicky zničil, začaly stát párky za prd a zdražily. Je to neetické, ale normální už několik tisíc let. Od té doby, co spolu lidé začali obchodovat. ;) Každý tě napřed naláká a pak tě vy/zne-užije. Jediná obrana je "furt ve střehu".

Když se něco znelíbí ale fakt moc, tak si lidi najdou něco jiného, co je pro ně přijatelnější. Máš pravdu, že to od těch firem není etické, ale hledej etiku mezi miliardami dolarů. V pravé poledne a s baterkou, stejně nenajdeš. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2894
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1909 poděkování
Dostal poděkování: 3389 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Michal.Ketner »

Já v tom vidím morální pochybení twitteru, ale imho je to jen kulka do vlastni nohy, protože prijde o uživatele.
Kazdopadně za cenzuru to považuju, ale taky souhlasím s tím, že soukromá firma si může dělat se svým webem co chce.
Cesta prostě vede k tomu začít používat sociální sítě jako diaspora, kde člověk vlastní svoje data a nikdo nemůže jeho data manipulovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Michal.Ketner píše: 11 čer 2018, 23:22 Cesta prostě vede k tomu začít používat sociální sítě jako diaspora, kde ...
Naštengroval mě do ní Aleš Sůra, ale nic se tam neděje. Na FB mám denně minimálně 50 "zajímavostí" a přinejhorším si můžu jen tak listovat tím, co mi FB sám předhodí.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2894
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1909 poděkování
Dostal poděkování: 3389 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Michal.Ketner »

Petr.Vileta píše: 11 čer 2018, 23:36
Michal.Ketner píše: 11 čer 2018, 23:22 Cesta prostě vede k tomu začít používat sociální sítě jako diaspora, kde ...
Naštengroval mě do ní Aleš Sůra, ale nic se tam neděje. Na FB mám denně minimálně 50 "zajímavostí" a přinejhorším si můžu jen tak listovat tím, co mi FB sám předhodí.
Nauc se tam pouzivat hashtagy a informaci je tam celkem dost, kazdopadne ano facebook ma monopol, protoze si tohle rekne kazdej druhej.

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Michal.Ketner píše: 11 čer 2018, 23:39 Nauc se tam pouzivat hashtagy a informaci je tam celkem dost, kazdopadne ano facebook ma monopol, protoze si tohle rekne kazdej druhej.
Zkouším #sjetejketner a "There are no posts to display here yet." :D #ivanbartos to samé. Na #piratipraha na mě vyskočí Jakoubek a ještě dva, to je fakt na prd. Kdyby tam alespoň šlo nastavit, že chci vidět jen příspěvky v češtině. :roll: Nejsem stádní typ, ale "sociální poustevník" také ne. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“