MF Pha4 2/2018 - Volby čela kandidátky (rozprava)

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 4

Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Příspěvky: 455
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 761 poděkování

MF Pha4 2/2018 - Volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Tibor.Vansa » 15 kvě 2018, 11:44

Vážené fórum MS Prahy 4,
jménem PMS Praha 4 tímto zahajuji jednání ve věci volby čelních kandidátů. Ještě není známo, zda, bude Praha 4 rozdělena na 5 obvodů nebo ne. V tomto jednání budeme proto v 1.kole jednat o přípustnosti na
a) lídra volebního obvodu, a to v případě, že bude 2 a více obvodů
b) kandidáta na 2. - 5. místě v případě jednoho volebního obvodu.

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 8. 6. 2018. Kandidáti se budou moci představit členům na veřejném grilování 27. 5. 2018. První kolo volby bude zahájeno v pátek 9. 6. 2017. a bude trvat 96 hodin.

Druhé kolo volby proběhne až ve chvíli, kdy bude znám počet volebních obvodů. Druhou informací potřebnou pro spuštění druhého kola volby je schválení koaliční kandidátky s uskupením nezávislých kandidátů, jimž nabízíme poskytnout místa na našich kandidátkách, a to včetně pozice lídra v jednom obvodu. Třetí a poslední potřebnou informací je rozhodnutí volebního lídra Tibora Vansy, který obvod si vybere pro svoji kandidaturu.

V případě pouze jednoho volebního obvodu proběhne pouze jedno 2.kolo, které rozhodne o pořadí kandididátů.
V případě 5 volebních obvodů proběhne 5 jednokolových hlasování pro každý obvod zvlášť.

Druhé kolo proběhne týden poté, co zastupitelstvo P4 rozhodne o počtu obvodů.

Kandidát by ve své kandidátské řeči měl uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady. Je též dobré mít aktuální profil na Pirátské wiki/stránkách. Kandidát uvede, které volební obvody preferuje, zda se hlásí na čelní místo či současně na více pozic. Kandidát se může v tomto vlákně současně přihlásit i do primárek na ostatní místa.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvek:
Vladimira.Sykorova

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Příspěvky: 507
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 725 poděkování

Re: MF Pha4 2/2018 - Volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Viktor.Derka » 18 kvě 2018, 12:24

Nemáš na mysli 8. a 9.6.? :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, Tibor.Vansa, Vladimira.Sykorova
Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Zastupitel MČ Praha 4
viktor.derka@pirati.cz
Profil na lide.pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1462
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2309 poděkování
Dostal poděkování: 2785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha4 2/2018 - Volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Jan.Hora » 25 kvě 2018, 09:05

Ahoj,

rád bych vás požádal o podporu na pozici jednoho ze lídrů obvodů. Můj profil naleznete zde: Wiki

Pocházím původně ze středočeského kraje z Kladenského okresu, ale už patnáct let žiju v Praze.

Na Praze 4 bydlím už víc jak deset let, postupně jsem bydlel v Hodkovičkách, Michli a nyní už léta žiju a pracuju na Pankráci. Zároveň jsem léta pracoval a stále cvičím iaido na Praze 11, takže mám vztah i k téhle oblasti.

Živím se jako analytik / programátor, ve volném čase se věnuju iaido, výrobě drobností z kůže, střeleckému sportu a samozřejmě pirátským činnostem.

U Pirátů jsem koordinátorem skupiny k zákonu 119 (tzv. Zákon o zbraních) a souvisejícím předpisům, členem předsednictva našeho místního sdružení a nově jsem se přihlásil do skupiny zabývající se evropským právem (rád bych nějak přispěl k práci na tématech "bezpečnost a obrana", "terorismus" a "ochrana spotřebitele", uvidíme, jestli tam pro mě bude místo a budu mít co přispět).

To jsou ale všechno témata, která nemají přesah pro naši městskou část - u nás jsou moje srdcové záležitosti "otevřená radnice", "doprava" a opět "bezpečnost".

Otevřená a přístupná radnice
Rád bych zpřehlednil informace již podávané radnicí, rozšířil rozsah o oblíbená pirátská témata (rozklikávací rozpočet na úroveň faktur, smlouvy s dodavateli, infromace o výběrových řízeních atd). Zároveň bych rád rozšířil rozsah informací zveřejňovaných městskými firmami, které v současnosti považuji z hlediska otevřenosti za neprůhledné díry na peníze. Taktéž považuju důležité zveřejňovat přehledně jmenovitá hlasování týkající se (nejen) těchto firem. A v neposlední řadě bych rád konečně na P4 viděl možnost se na úřady elektronicky objednávat na konkrétní termíny k vyřizování agend.

Doprava
Hlavními tématy v oblasti dopravy budou pro blízkou budoucnost parkovací zóny a doprava v klidu. Rád bych ale dosáhl toho, že P4 bude mít dlouhodobou koncepci dopravy, alespoň do roku 2030. Svět se mění je potřeba mít plán na víc než jedno volební období

Bezpečnost
Zde opět chybí dlouhodobá detailní koncepce, současný obecný dokument bezpečnostní strategie je příliš vágní. Základem činnosti radnice v této oblasti by měla být prevence -nejen v podobě práce s rizikovými skupinami osob, ale též v oblasti výchovy a výuky mládeže, aby si děti a dospívající uměli poradit s nástrahami moderního světa. Jako příklad toho, na co by se mělo naše místní školství nějakou formou zaměřit, je lepší výuka ke kritickému myšlení a výuka zaměřená na bezpečné nakládání s osobními informacemi.

Rád zodpovím jakékoliv dotazy a těším se, až si spolu zakampaňujeme :)

Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Vladimira.Sykorova
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Josef.Vlach
Místní předsednictvo
Příspěvky: 16
Registrován: 23 kvě 2018, 20:57
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: MF Pha4 2/2018 - Volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Josef.Vlach » 31 kvě 2018, 23:30

Ahoj,
tímto bych se rád uvedl a zároveň Vás požádal o podporu na 2.-5. místo kandidátky (nebo dalších pozic), v případě jednoho volebního obvodu. Nebo na přední pozice jednoho z volebních obvodů (preferuji Krč a okolí – dříve to byl obvod II.), a to v případě, že bude 2 a více obvodů.

Úvodem mi dovolte, abych se Vám v krátkosti představil.
Jmenuji se Josef Vlach, v letošním roce mi bylo 39 let a žiji od narození v Praze. Jsem ženatý a mám dvě děti (předškolní a školní).
Osmnáctým rokem pracuji v IT společnosti na pozici projektového manažera a současně jsem součástí vedení společnosti. V rámci oboru se orientuji: IT, Marketing, Projektové řízení, Lidské zdroje a Bezpečnost (prevence proti kyberšikaně, prevence proti šíření nevhodného obsahu na internetu, problematika soc. sítí – role dětí a rodičů).

Dovolte mi také, abych shrnul své osobní důvody, které mě vedou ke kandidatuře a proč zrovna s Piráty:
Jeden z důvodů, proč do kandidatury vstupuji je, že chci být součástí dění na P4, a to nejen v roli pasivního pozorovatele. Vážím si lidí – Pirátů (Tibor, Honza, Marek a další) a jejich práce v rámci naší městské části a s jakou vervou se pouští na politické hřiště. Chci spoluvytvářet prostředí, kde budou naše děti vyrůstat a my stárnout:-) – se zájmem o své okolí, bez strachu. Chci společně dělat politiku čitelnou, bez lží a přetvářek. Vlastně tak, jak k tomu piráti, již několik let, přistupují. Chci být blíže lidem, naslouchat jejich problémům a být nápomocen při jejich řešení. Do volby vstupuji s pokorou a jsem připraven i v případě nepodpory dále spolupracovat s MS Pirátů na P4. Věřím, že mohu přinést do naší společné práce myšlenky, náměty nebo způsoby řešení problémů, zcela nezatížené běžnou politickou praxí.

Moc citáty nepoužívám, ale přeci jen mám jeden od Platona, který mě v mém úsilí, tak trošku podporuje: „Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“ .-)

Mám dvě hlavní tematické oblasti, kterým bych se rád na P4 věnoval a dále s vámi spolupracoval (samozřejmě současně s pirátskými programovými prioritami na P4, ať již se jedná o problematiku dopravy, školství apod..) a shrnutí proč:

1) Bezpečnost: hlavně část „prevence v oblasti bezpečnosti dětí a mládeže“.
- Mám za to, že nejsou dostatečně, a hlavně pravidelně, oslovováni zástupci škol, pedagogů, PČR, kvalifikovaných pracovníků v rámci různých organizací, kteří by k danému tématu mohli přinést další cenné poznatky.
- Chybí zde více vstupních nezávislých dat (analýza), která by jasně ukázala na možná rizika na P4 (jak na současná, tak na budoucí).
- Nenašel jsem jasný koncept spolupráce pedagogů, rodičů, třídních učitelů, vedení škol s neprospívajícími studenty a studenty s výchovnými problémy.
- Je nutné klást větší důraz (ve školách) na výchovné poradenství, vzdělávání, boj proti drogám, záškoláctví a trestné činnosti mládeže.
• Pravidelná školení, poradenství učitelů a žáků
• Pravidelná sezení s rodiči
- Protidrogová prevence – věnovat se systematicky a s jasným cílem lokalitám P4, které jsou problematické. Za důležité považuji i rekultivaci zanedbaných lokalit.

2) Sport a volnočasové vyžití na P4:
V rámci tohoto tématu bych se chtěl zaměřit na efektivnější využívání grantů, které proudí do této oblasti. Je nutné úzce spolupracovat se sportovními kluby, spolky, neziskovými organizacemi atd... Vytvořit jasný sportovní koncept P4, který by měl stanovit priority a směr využití peněžních prostředků.
Dále spatřuji velké rezervy v problematice rozvoje dětských hřišť a senior parků na P4. Kladl bych důraz na:
- Oživit existující webový projekt detskahriste.praha4.cz (případně připravit nový projekt), kde by se měli sbírat postřehy, náměty od občanů P4.
- Připravit koncept rozvoje a úprav dětských hřišť a senior parků i s přihlédnutím na demografické rozdělení (P4 je nejstarší pražský obvod).
- Spolupracovat se školami (které mají hřiště) k zajištění přístupnosti a nastavení jasných pravidel pro širokou veřejnost, hlavně v rámci víkendů.
- Pořádání různých akcí v rámci jednotlivých lokalit/hřišť (seznámení s vybavením hřiště, ukázky cvičení apod..).

Děkuji za Vaši pozornost a případnou podporu. Pokud budete mít dotazy piště nebo si můžeme, na našem dalším „pirátském“ setkání, říci více.

Josef Vlach
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Vlach za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Vladimira.Sykorova

Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Příspěvky: 455
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 761 poděkování

Re: MF Pha4 2/2018 - Volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Tibor.Vansa » 08 čer 2018, 08:06

Z důvodu, že administračně vázne příjimání členů, dávám procedurální návrh na prodloužení rozpravy do doby, než budou mít možnost hlasovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvek:
Jan.Hora

Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Příspěvky: 455
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 761 poděkování

Re: MF Pha4 2/2018 - Volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Tibor.Vansa » 08 čer 2018, 09:35

Po dohodě s Vlaďkou zde dávám její medailonek. Vlaďka má akutní problémy se zády, takže nejspíše do operace nesmí k počítači.
Jmenuji se Vlaďka Sýkorová, je mi 55 let, jsem rozvedená, mám dvě úžasné dcery /18 a 24 let/, a dva psy /chovnou fenku Bílého švýcarského ovčáka a mix pita z množírny/. Mám nedostudované Mgr. studium na Metropolitní univerzitě – Právní specializaci ve veřejné správě. Pracuji ve státní správě od roku 2004, na různých referentských pozicích, poslední bezmála tři roky vedu sporná správní řízení. Mám bezpečnostní prověrku NBÚ na stupeň Důvěrné. Nebyla jsem členem žádné politické strany, ani hnutí, Piráti jsou můj první a myslím, že i poslední politický počin.
Během svého života jsem pracovala v Cestovních kancelářích, také jsem podnikala, vedla jsem malý obchod, mandlovala jsem a žehlila prádlo, vedla noční klub. Jsem narozena ve znamení berana, miluji svoji rodinu, přírodu a vše krásné v ní, a také jsem duší Pirátka. Svoboda, a to na všechny způsoby, je pro mne velmi důležitá, Straním slabší straně. Miluji Fantasy, jsem pro každou legraci, jsem tolerantní k slabostem a k nedostatkům ostatních, sama je mám, nesnáším lhaní, podvody a demagogii. Mám vrozenou neúctu k vnucovaným autoritám a nenávidím chamtivost. A s panem bohem jsem zadobře.
Co mne zajímá: nepravosti a nemravnosti v politice, především na komunální úrovni, zadluženost nejchudších a cesty k existenčnímu narovnání těchto znevýhodněných obyvatel, možnosti obce zajistit pro tyto obyvatele, při jejich snaze zlepšit svoji životní situaci, přeměřené a dostupné bydlení, neboť dostupnost obecních sociálních bytů je pro zlepšení životní situace znevýhodněných občanů velikou motivací, nakonec právo na bydlení je základním lidským právem, dále možnosti a způsoby oddlužení co nejvíce existenčně ohrožených osob, zkvalitnění péče o opuštěné seniory na sídlištích, důsledné odstraňování hamižnosti za státní peníze.
Co mne motivuje: Zdravý náhled Pirátů na politiku a dění kolem ní, jejich čistý vítr vzdělanosti a mravna, který do politiky přinesli a přináší. Piráti politiku „dělají“ po bezmála třiceti letech jinak a zatím dobře!!
V čem vidím svoje uplatnění do budoucna: umím pomoc s finančním narovnáním sociálně znevýhodněných občanů třeba zpracováním návrhu na oddlužení u insolvenčního soudu. Dále se budu snažit bojovat proti vytváření nových dlužníků státní správou, například diskusí o zákonnosti doručování správních rozhodnutí na ohlašovny obecních úřadů a městských částí, neboť většina těchto exekučních titulů se stává pravomocnými a vykonatelnými vyvěšením na ÚD příslušného úřadu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, Vladimira.Sykorova, Vera.Marusiakova

Uživatelský avatar
Marek.Paris
Člen KS Praha
Příspěvky: 29
Registrován: 12 lis 2016, 17:55
Profese: Analytik
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Re: MF Pha4 2/2018 - Volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Marek.Paris » 09 čer 2018, 13:24

Ahoj Pirátky a Piráti,

rád bych Vás, členky a členy místního sdružení požádal o důvěru ke kandidatuře na čelo kandidátky naší městské části.

Důvody mé kandidatury jsou velmi osobní. Na Praze 4 jsem prožil drtivou většinu svého dosavadního života a stále jsem jejím hrdým obyvatelem. Za více než dvacet let jsem zde na vlastní kůži okusil snad vše, co naše městská část v různých životních fázích nabízí.

Chodil jsem zde do mateřské školy i základní školy a pracoval pro dvě nadnárodní společnosti, které na čtyřce sídlí. Za tu dobu jsem byl svědkem masivní výstavby kancelářských budov na úkor rezidenčních výstavby a veřejné vybavenosti, ale také celkového úpadku čtyřky, který je zřetelný především v přímém porovnání s ostatními velkými městskými částmi.

Kromě všeobecné zanedbanosti a nevyváženého funkčního složení zástavbami jsme se dočkali destrukce kulturního dědictví na modernistických sídlištích a uzavření několika kvalitních škol.

Právě ve školství vidím potenciál, který pokud bude naplněn, může naší městskou část opět zvelebit a učinit vyhledávaným místem pro život všech generací.

Základní a mateřské školství je jednou z mála oblastí, který na principu subsidiarity plně zřizují městské části – jmenují ředitele a spravují budovy škol. Je také druhou největší položkou rozpočtu. Díky těmto pravomocem mohou MČ z části formovat školství k obrazu svému.

Pro školství bych rád prosadil principy, které se dají shrnout do tří bodů:
1. Diverzita – věřím, že pestrost v typech základních škol je to, co nejen naší MČ chybí nejvíce. Po nepochopitelném zásahu Ministerstva školství, které znemožnilo vznik nových soukromých škol, bych rád, aby právě MČ Praha 4 pomohla uspokojit tuto neukojenou poptávku po kvalitním alternativním vzdělávání.
2. Participace – hlas rodičů musí být slyšet. Koneckonců jsou to právě jejich děti, které jsou ve školách vzdělávány a mají lepší přehled o potřebách svých dětí více než vyučující, který je sám na celou třídu.
3. Kvalita a pravidla – po doběhnutí mandátu ředitele musí proběhnout výběrové řízení a školská rada zvolena demokratických volbách musí být samozřejmostí. Školy by měly vyhodnocovat kvalitu podle mezinárodně uznávaných postupů.

Dále bych rád, aby Piráti prosazovali na MČ Prahy 4 toto:
1. Přívětivé úřady, které dodržují lhůty a jsou zde pro lidi.
2. Pravidelná údržba veřejného prostoru místo masivních investic.
3. Úcta ke kulturnímu dědictví a investice do umění formou „1% na umění“.

Díky
– Marek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Paris za příspěvky (celkem 4):
Tibor.Vansa, Matej.Sandor, Adam.Jaros, Vladimira.Sykorova

Uživatelský avatar
Vladimira.Sykorova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 124
Registrován: 04 úno 2018, 22:08
Profese: úřednice ve veřejné správě
Bydliště: Zapomenutá 4, Praha 4, 14100
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha4 2/2018 - Volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Vladimira.Sykorova » 02 črc 2018, 23:43

Všem chci poděkovat za krásné příspěvky!! Vážím si Váš všech, neboť v každém prispevku vidím přesně To, co v komunální politice i mně zajímá. . Velmi děkuji Tiborovi, za vložení mého příspěvku. Můj zdravotní stav mi opravdu nedovolí sedět více jak pět minut.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimira.Sykorova za příspěvky (celkem 2):
Adam.Jaros, Matej.Sandor
Vlaďka Sýkorová
MS Praha 4

https://lide.pirati.cz/personProfile/150/#

"Važte si svých rodičů a milujte svoje děti"

Zamčeno

Zpět na „Praha 4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů