MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Milé fórum MS Prahy 3,

tímto zahajuji rozpravu primární volby na Pirátskou kandidátu do zastupitelstva na MČ Praha 3. Jednání bude probíhat na základně volebního řádu a jednacího řádu CF.

Po dohodě s PMS bude volba probíhat následujícím způsobem:
1) lídr (1. místo)
2) čelo (2. a 6. místo)
3) zbytek kandidátky (7. - 35. místo)
(Lídra a čelo je nutné volit v primárkách, zbytek kandidátky lze případně i doplnit jednorázově usnesením MS na návrh PMS)

Pokud není námitek bude pro jednoduchost rozprava společná rozprava na všechny pozice.
Uveďte prosím u své kandidatury na jaké pozice se hlásíte!

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 6. 6. 2018.

Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady.
Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby aktuální prezentaci na pirátském webu (lze se do volby přihlásit rovnou a profil doplnit časem). Návod na zřízení profilu najdete zde.

První kolo volby lídra bude zahájeno 7. 6. 2018. a bude trvat minimálně 48 hodin. Následovat bude případné druhé kolo volby lídra, 1. kolo volby čela, případné 2. kolo volby čela atp. Mezi volbami budou pak už relativně krátké rozestupy.


Kandidáti na lídra (1. místo):

Kandidáti na čelo (2. -6. místo):
Jan Bartko - přihlášení a kandidátská řeč
Karel Světlík - přihlášení a kandidátská řeč
Jiří Svrček - přihlášení a kandidátská řeč
Pavel Musil - přihlášení a kandidátská řeč
Martin Sumerauer - přihlášení a kandidátská řeč
Jana Belecová - přihlášení a kandidátská řeč
Štěpán Štrébl - přihlášení a kandidátská řeč
Martin Chour - přihlášení a kandidátská řeč
Margita Brychtová - přihlášení a kandidátská řeč
Iveta Pospíšilová - přihlášení a kandidátská řeč
Roman Nováček - přihlášení a kandidátská řeč
Štěpán Kavur - přihlášení a kandidátská řeč
Eva Kavurová DiS. - přihlášení a kandidátská řeč
Michal Konvička - přihlášení a kandidátská řeč
Filip Smoljak - přihlášení a kandidátská řeč

Kandidáti na zbytek (7. - 35. místo):
Tito uživatelé poděkovali autorovi Annette.Heidlova za příspěvek:
Martin.Arden
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 805
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1352 poděkování
Dostal poděkování: 1102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Tímto si dovoluji (ve smyslu §8 volebního řádu) se přihlásit do primárních voleb do ZMČ P3 a to do čela kandidátky (2.-6. místo). Profil je k dispozici na: https://wiki.pirati.cz/lide/frantisek_dosedel.
Proč nekandiduji na pozici lídra (ac jsem avizoval že budu): myslím, že Michal je lepší volba.

Kandidátská řeč:
Vzhledem k tomu, že již proběhlo grilování (a jeho výtah bude následovat) tak stručně: V rámci Pirátů se věnuji obecné právní problematice, sdílené ekonomice a bytové politice (viz: https://akirfa.cz/. To jsou oblasti jimž bych se rád věnoval i v případě zvolení (viz náš program a grilování). Vystudoval jsem Právnickou fakultu UK a 3 roky pracoval jako asistent advokáta, takže o sobě mohu tvrdit, že právu alespoň rozumím. Dlouhodobě se zajímám o transparentní vedení veřejné správy a racionální správu veřejných prostředků (vzhledem k tomu, že peníze státu jsou vlastně naše peníze, dává to docela smysl a měl by se zajímat každý, že?).

Výtah z Grilování:
Q:Jaké jsou pro tebe nejdůležitější základní pirátské principy?
A:Principy beru jako celek – hlavně ty transcendentní, které nejsou řečeny jako Pirátské principy, ale prostupují pirátskou doktrínou jako celkem a to enumerativnost veřejnoprávních pretenzí a zásadu legální licence. To první je, že stát zasahuje jen tam, kde mu to výslovně dovolí zákon a to druhé je, že občan si dělá co chce, když mu to nezakazuje zákon – z toho vychází například i ta transparentnost - občan má mít možnost ohodnotit, zda stát nakládá dobře s prostředky občana, je odpovědný občanovi a občan má možnost hodnotit a vyjádřit se k chování státu. A pak určitě Sharing is Caring.

Q:Co ty a členství ve straně a třeba legalizace?
A:Jsem členem a legalizaci podporuji – ale mám jasnou hranici – dokud to roste v přírodě, jenom si to usušíš, uvaříš, nakvasíš a vydestiluješ, pak ok, ale jakmile je pro rafinaci nebo přípravu účinné látky potřeba laboratoř, pak by užívání mělo být podmíněno svolením lékaře a tyto látky by měly být pozorně kontrolovány.

Q:Jak vidíte bytovou politiku?
A:Jednoduchá otázka, složitá odpověď... Každý chce bydet, chceme tu prostupný systém - od okamžité pomoci (jsem na ulici a potřebuju někde spát), kde se člověk stabilizuje, přesune se do azylové služby na cca půl roku, najde si práci, pořeší úvod do právního problému atp., pak přejde do startovacího/dostupného bytu (smlouva na dobu určitou do 2 let, potom zhodnocení, zda se může přesunout do bydlení v soukromém sektoru). Město (obec) nemá dělat konkurenci soukromým pronajímatelům, máme u nás model, který fungoval už za RU, přes 1. rep, ale kontinuita byla přetržena – nejdřív si má člověk pomoci sám, když mu to nejde, potom mu má pomoci rodina, potom známí a teprve tady má pomáhat obec. krom toho co jsem popsal do programových tezí se vyjádřím k prázdným bytům co nadhodil Zbyněk – základ je majetek konzervovat aby se jeho stav nezhoršoval, dle mého by bylo ideální tyto byty nabídnout – zlevněné nájemné u špatných bytů – nájemníci budou majetek zvelebovat a alespoň udržovat – zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Ad privatizace – dokončíme, co bylo slíbeno a pak nejdřív vyhodnotíme, kolik bytů potřebujeme pro plnění úkolů a pak se teprve můžeme bavit dál.

Q:Změny územní, zastavitelnost
A:Praha 3 je teď na hranici kapacity – záleží na projektu – chceme rozumná řešení nikoliv kolaps služeb a dopravy – parky mají zůstat parky, tečka. Není možné aby zeleně ubývalo – brownfieldy ano zastavět. Na konkrétní zmíněné lokality nemám dost informací.

Q:Pokud by jste se měli rozhodnout mezi zelenou plochou a novou zástavbou...
A:Za mě spíše zelěň.

Q:Budeš trvat na prověření jak bylo nakládáno s prostředky MČP3 speciálně na sociální oblast a na příspěvkovky?
A:Základem je nastavit kontrolu od teď a pak se zaměřit na zpětnou kontrolu projektů/neziskovek, u kterých tušíme problém. Plošná kontrola je zbytečně nákladná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvek:
Martin.Arden

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Jan.Bartko »

Tímto se ve smyslu §8 volebního řádu přihlašuji do primárních voleb do ZMČ P3, a to do čela kandidátky (2.-6. místo). Profil je k dispozici na: https://wiki.pirati.cz/lide/jan_bartko.

Kandidátská řeč: Že je na trojce potřeba hodně věcí změnit víme všichni. Asi i tak nějak tušíme jak. Nastal tedy pravý čas nastavit na radnici nový kurz, k čemuž bych chtěl spolu s ostatními kandidáty do co největší míry přispět. Nemám sice ani zkušenosti ani dostatečnou znalost nějakého konkrétního tématu, abych se troufl pasovat do role nějakého z programových bodů, naopak ale rád zabrušuju tak nějak do všeho, o všem mám aspoň elementární přehled a rád nasávám nové informace a nikdy nepodcením přípravu. Velmi rád taky šťourám, prudím, otravuju, na všem hledám chyby a obezličky, jak se z něčeho vykroutit, takže spolu s (snad) nadstandartními ekonomickými znalostmi, které umím zapojit do širšího sociálněvědního kontextu a touhou rozkrývat nepravosti snad disponuji nějakými kvalitami pro výkon funkce neuvolněného radního a pomocníka se zprůhledňováním radniční politiky.

Výtah z (kratšího) Grilování:
1. Jaký máš vztah k současným komunistům?
Asi nespolupracoval, ale pokud se v něčem shodnem, pak proč ne. Jsou to extremisti, ale ne ultralevice.
2. Co si myslíš o kvótách na ženy?
Kvóty mi nepřijdou jako spravedlivé řešení, ale jak je jinak podpořit? Spíše podporuji. Znevýhodněným je potřeba pomoct.
3. Základní příjem.
Asi spíše ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvky (celkem 2):
Martin.Karel.Svetlik, Nikol.Marhounova
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Michal.Konvicka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 36
Registrován: 23 kvě 2018, 11:17
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Michal.Konvicka »

Tímto si dovoluji (ve smyslu §8 volebního řádu) se přihlásit do primárních voleb do ZMČ P3 a to na pozici lídra (1. místo). Profil je k dispozici na: https://wiki.pirati.cz/lide/michal_konvicka
Kandidátská řeč:

O komunální život a politiku na Praze 3 se zajímám již od roku 2002 a tudíž mohu hodnotit a porovnávat vývoj naší Městské části v čase. Důvodů, proč bych rád kandidoval na pozici lídra pirátské kandidátky je více. Velmi mi vadí zastaralost a schátralost veřejného prostoru Prahy 3, přičemž právě stav povrchů a veřejných prostranství má zcela zásadní vliv pro vnímání kvality městského prostředí potažmo života. Praha 3 nevzkvétá ale stagnuje. Okolní čtvrtě, ať jsou to Vinohrady, Karlín nebo Vysočany, prošly v posledních 10-15 letech výraznými proměnami. Bohužel, Praha 3 nikoliv, je zde velký dluh a mnoho práce, na které bych se chtěl podílet.
Způsob hospodaření radnice Prahy 3, která stále žije z finančního polštáře vytvořeného privatizací bytového fondu, je i přes tuto skutečnost stále schodkový. Je to projevem velké nezodpovědnosti do budoucna, kdy zdroje z privatizace vyschnou. Bude potřeba provést důkladnou revizi výdajů a příjmů. Zprůhlednit hospodaření dvou akciovek MČ, odkud odtékají finance na nečitelné projekty.
Praha 3 má kolem 300 volných nevyžitých bytů. A to v době, kdy poptávka a ceny pronájmů jsou na takových úrovních jako nikdy v minulosti. Tedy správa a efektivita využívání bytového fondu je další téma, který si vyžaduje důkladnou nápravu.
Více jak 15 let se hovoří o revitalizaci náměstí Jiřího z Poděbrad, stejnou dobu existuje i studie, která byla objednána a zaplacena radnicí. Avšak neschopnost (a vzájemná řevnivost) minulých vedení MČ komunikovat toto téma otevřeně s veřejností, vedlo k zamrznutí celého tématu. Spousta ztraceného času a financí bez jakéhokoliv výsledku. Tedy další silné téma k nápravě.
Sám, jako pravidelný sportovec, postrádám v našem obvodě multifunkční sportoviště tipu "Gutovka", přitom pozemky pro podobné využíti MČ vlastní.
Na závěr přikládám několik z mnoha článků, které jsem v minulosti na téma komunální politiky Prahy 3 napsal:

https://www.kauza3.cz/kauza-radnice/sve ... hurdy.html
https://www.kauza3.cz/archiv/kauza-priv ... u-nic.html
https://www.kauza3.cz/kauzy/kauza-akrop ... i-ja-.html
https://www.kauza3.cz/archiv/kauza-priv ... fondu.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Konvicka za příspěvek:
Martin.Karel.Svetlik
Uživatelský avatar
Martin.Arden
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 110
Registrován: 23 zář 2012, 00:58
Profese: Kouč FJ, evangelický pastor. pracovník
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Arden »

Tímto se hlásím na pozici lídra kandidátky za piráty do zastupitelstva MČ Praha 3

V Pirátské straně jsem dlouholetým členem a pirátské myšlenky se snažím naplňovat i realizovat. Spolupracuji napříč stranou s každým, jsem v rozhodčí komisi a aktivně řeším problémy uvnitř strany jako mediátor a stejně tak jsem k dispozici pro všechny členy, příznivce, sympatizanty i "občany z ulice", kteří se o pirátskou stranu zajímají. S kampaní na komunální volby jsem začal již na podzim minulého roku, kdy proběhly volby parlamentní. S aktivními piráty na Praze 1 jsem pomáhal zformovat partu, která bude mít tah na branku, partu která se vzájemně podporuje a která je otevřená přijímat další odhodlané a pracovité piráty mezi sebe a připravit se tím na frontální útok na radnici v problematické Praze 1. To se podařilo a nyní přecházím na Prahu 3, kde jsem připraven učinit stejné.
Jsem členem pracovních skupin ve sněmovně pro témata, která jsou dnes podle mne v komunální politice klíčová: dostupné bydlení, otevřené radnice a problém exekucí. Jako odborník na mediální komunikaci pomáhám pirátům učit se jak vystupovat v médiích i na veřejnosti a jak konstruktivně řešit problémy mezi sebou v pirátském stranickém prostředí.
Pro komunální politiku je nejdůležitější ukázat náš vztah k lidem, že se zajímáme o jejich problémy, že jim dokážeme naslouchat a že se nebojíme otevřeně vystupovat proti lumpárnám, které se za posledních minimálně dvacet děly. Obracejí se na mne lidé - občané z Prahy 3- se svými konkrétními špatnými zkušenostmi, kauzami a přinášejí materiály o tom, jak byli radnicí podvedeni, nevyslechnuti, či byli jinak v neprávu a nespravedlnosti. Za ně a pro ně musíme pracovat a ukázat že důvěru, kterou nám dávají, jsme si schopni udržet a ani v dlouhodobém horizontu ji neztratit. Navíc musíme dostát závazkům, slibům a cílům vycházejících z našeho volebního programu. "Kdo jiný než piráti by to mohl dokázat? A proto vás volíme!" - slýchám dnes a denně od našich voličů. Mám podporu velikých skupin na Praze 3, jako aktivní pastorační pracovník v evangelické církvi jsem s nimi v kontaktu. Na Žižkově máme dva veliké evangelické sbory a centrum pro menšiny v Žižkostele, tam všude cítím stoprocentní podporu. V romské komunitě se dlouhodobě angažuji a snažím se o širokou spolupráci a propojování s většinovou společností. V listopadu jsem inicioval skupiny dobrovolníků se kterými každých čtrnáct dní připravujeme jídlo potřebným. V parku na hlavním nádraží pak každou druhou neděli servírujeme co jsme uvařili a rozdáváme dary z potravinové banky, a to vše v atmosféře sounáležitosti. Zveme k tomu muzikanty a naše poslance, včetně lídra, jehož účast je autentická. A tak tam, ve vyloučené lokalitě pomáháme s pirátskou partou bezdomovcům i jiným potřebným a neděláme rozdíly - nabízíme i běžným kolemjdoucím. Ukazujeme všem že piráti nechodí ven mezi lid jen když je předvolební kampaň, ale že jsou lidem k dispozici pořád. Při té příležitosti debatujeme, ukazujeme že politiku lze dělat transparentně a že se musí dělat zezdola, a navíc to celé financujeme se svého. Mnohokrát se u nás zastavili cestující z celé republiky jdoucí na vlak, ale i občané z centra, Prahy 1 i Prahy 3. Pirátské guláše potřebným -to je jedna z vizitkek naší strany. Bezdomovectví je veliký problém Prahy i celé naší společnosti, občané jej cítí jako aktuální, viditelný a důležitý. A my-piráti přicházíme s konkrétním řešením i pomocí, jak tuto sociálně vyloučenou skupinu reintegrovat, navrátit jí důstojnost a původní společenské postavení.
Mezi piráty Prahy 3 se cítím jako mezi přáteli a parťáky. Věřím že společně se skupinou kandidující na magistrát dokážeme mnoho. Je fakt, že jsem patnáctka na magistrátní kandidátce. Kde budu uvolněný a kde ne rozhoduje situace a také jak dalece mohu být v dané chvíli užitečný. Nyní se všechny moje síly napínají na kampaň pro městskou část Prahy 3.
Těším se na Vás na všechny, kteří cítíte, že náš čas nadešel, že jako piráti máme nakročeno převzít radnici a realizovat, jak jen bude možné, náš program.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Arden za příspěvek:
Martin.Karel.Svetlik
Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Loď ahoj,
hlásím se na pozici kandidáta číslo 7, jednak je to šťastné číslo a jednak je to za silnou šestkou, v které by, myslím, měli být aktivní a zkušení pirátští členové, což já nejsem. Kdyby někdo vypadl z bárky, jsem ale k dispozici.
Asi bude potřeba nejen kapitána, kterým by měl být ostřílený Pirát, ale také řada lidí ke kormidlům, kteří mají zkušenosti v určitém typu vod. Nejvíc se v posledních 15 letech angažuji na poli sociálních služeb, sociální politiky a sociálních inovací (které jsou zároveň ekonomickým, lidskoprávním a také kulturním tématem). Jsem aktivní v oblasti filantropie (Cimrman žije! - na podporu ochotníků a komunitního života v menších obcích a městech). Komunitní život je také jedno z hlavních témat Pirátů na Praze 3 a při svém studiu na FF UK (5. roč. Mgr.) se specializuji vedle sociální ekonomiky a filantropie právě na komunitní práci.
Dále mám hodně zkušeností s vedením týmů, vyjednáváním s vlivnými osobami nebo například s projekty pod evropskými dotacemi (nepřekvapivě negativní). Vytvořil jsem a jako projektový manažer vedl celkem 10 velkých projektů financovaných buď z EU nebo ČR.
Podnětná byla připomínka na grilování k mému jménu a údajnému sporu se Svěrákem. Musím říct na vysvětlenou, že spor mám především s autorskoprávní mafií, která ostře zaútočila na naši rodinu přes jednu prestižní advokátní kancelář, která se nás snaží zbavit výkonu autorských práv zděděných po otci. To ale není záležitost komunální. Řeším to jak u obecných soudů, tak u Ůstavního soudu a angažuji se v novele autorského zákona, kterou budou Piráti předkládat v PS s tím, že vyjednávám s ministerstvem kultury a poslanci PSP ČR na základě petice Vraťme Cimrmana národu. Cílem petice je rozbít (vylepšit) zkostnatělé právo, zbavit se cenzury v kultuře a informačním světě a omezování svobody a dostupnosti uměleckých děl na internetu. Svěrák je starší pán, který se v tom vůbec neorientuje a fakticky za něj jedná i hovoří výše zmíněná advokátní kancelář, která je již vyšetřována nejen Českou advokátní komorou... To ale vážně patří na jinou úroveň.
Mojí výhodou je však to, že ve věci autorského zákona mám skvělý přístup do některých celoplošných médií, kde, pokud je to možné, propaguji pirátské myšlenky - zejména transparentnost a boj proti korupci a podvodům mocných. To jsou i moje témata v politice komunální. ODS se ještě bude divit!
Plavat umím dobře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvky (celkem 2):
Martin.Arden, Martin.Karel.Svetlik
Uživatelský avatar
Martin.Karel.Svetlik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2018, 15:20
Profese: učitel, koordinátor
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Karel.Svetlik »

Ahoj,
tímto bych se rád přihlásil do čela kandidátky (tedy 2.-6. pozice). (Profil zde: https://wiki.pirati.cz/lide/karel_svetlik). Komunální politiku na Praze 3 sleduji dlouhodobě, detailně od roku 2014, kdy jsem začal psát pro Kauzu 3 (www.kauza3.cz). Záhy jsem se stal i členem redakční rady. Díky této práci jsem se potkal s mnoha místními zastupiteli, radními, starostkou, úředníky, předsedy místních buněk politických stran, členy místních spolků, chodil na jednání zastupitelstva atd. Poskytlo mi to poměrně dobrý vhled do místní politiky v širokém smyslu slova. Teprve příchod Pirátů na Prahu 3 mi ovšem umožnil uvažovat o aktivním vstupu do místní politiky. Nejdůležitější důrazy pirátské politiky, tedy průhledné hospodaření a co největší přístup veřejnosti k informacím mi připadají nejzásadnější i pro Prahu 3. Přestože se tu v posledních letech událo i mnoho pozitivního, jsou tu stále velice podivné a neprůhledné finanční a politické machinace. Rád bych přispěl ke změně stylu politiky na Praze 3. Je tu velká šance, že se to může podařit.
Naposledy upravil(a) Martin.Karel.Svetlik dne 08 čer 2018, 15:43, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Karel.Svetlik za příspěvek:
Jana.Belecova
Jiri.Svrcek
Člen KS Praha
Příspěvky: 16
Registrován: 05 čer 2018, 19:01
Profese: Dendrolog
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Jiri.Svrcek »

Tímto se podle §8 volebního řádu přihlašuji do primárních voleb do zastupitelstva městské části Praha 3, a to do čela kandidátky (2. - 6. místo).
Profil je k dispozici na: https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_svrcek

Kandidátská řeč:
Na Praze 3 bydlím již od narození a nikdy my nebylo lhostejné, co se na Praze 3 děje, jak věci v samosprávě fungují a jak by se daly zlepšit. O komunální politiku jsem se začal více zajímat v roce 2009, kdy vzrostly aktivity developerů a lidí z radnice při snaze o zástavbu pozemků pod Parukářkou, hřištěm před ZŠ Chelčického a mimo jiné i nahrazení skautské klubovny v Pitterově ulici (kde jsem již 20 let členem oddílu) novým projektem. Tyto okolnosti mě vedly k aktivnějšímu zapojení do místní politiky a vstupu do Strany zelených, kde jsem byl členem jeden rok. U komunálních voleb v roce 2010 jsem se nejprve aktivně podílel na kampani Sdružení KDU-ČSL, SZ, NK a poté v roce 2014 na kampani koalice Žižkov (nejen) sobě SZ, KDU-ČSL, Starostové a nezávislí s podporou Pirátské strany.

V současné době dokončuji inženýrské studium na České zemědělské univerzitě v Praze obor Ochrana přírody, které navazuje na mé předchozí bakalářské studium oboru Aplikované ekologie. Posledních 10 let se aktivně zajímám a pracuji v ochraně přírody se zaměřením na mimolesní zeleň, maloplošná chráněná území a krajinný ráz.
Rád bych nabídl své znalosti ke zlepšení stavu životního prostředí a územního plánování na Praze 3. Jako hlavní věci, kde vidím možnosti změny, je výsadba nových stromořadí v ulicích, zlepšení péče o existující zelené plochy ve správě městské části nebo odstranění vizuálního smogu v ulicích. I když všichni víme, že je nejen na Praze 3 jistá potřeba nové bytové výstavby, tak považuji za rozumné, prosazovat alespoň částečnou ochranu několika biotopů s výskytem zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů. Tyto lokality Prahy 3 jsou unikátní nejen v místním, ale i v celopražském měřítku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Svrcek za příspěvek:
Jana.Belecova
Pavel.Musil
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 36
Registrován: 05 čer 2018, 19:29
Profese: advokát
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování

Re: MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Musil »

Tímto si dovoluji (ve smyslu § 8 volebního řádu) se přihlásit do primárních voleb do ZMČ P3 a to na pozici č. 6.
Můj profil je zde: https://wiki.pirati.cz/lide/pavel_musil

Myslím si, že by čelo kandidátky mělo být správným mixem dlouhodobých aktivních členů Pirátů a dalších lidí, kteří by mohli přispět k volebnímu výsledku Pirátů v komunálních volbách a k jejich fungování v zastupitelstvu. Myšlenky a cíle Pirátů jsou mi blízké. Dříve jsem ani o vstupu do místní politiky neuvažoval, ale přesvědčila mě možnost podílet se na prosazení těchto cílů s lidmi, kteří nejsou zatíženi politiuckým kariérismem a snahou získávat politikou vlastní materiální výhody. Pokud jde o problematické jevy komunální politiky na Praze 3, v rámci zastupování Občanského sdružení Kauza 3 jsem se seznámil s tím, na co Kauza 3 poukazovala (ať šlo o obhájení pravdivosti článků o neprůhledném financování a dalších problematických rozhodnutích radnice, tak o konflikt zájmů zastupitelů, nebo např. o pro městskou část extrémně nevýhodné veřejné zakázky.
Doufám, že přispěji k tomu, aby správa veřejných věcí na Praze 3 byla transparentnější a otevřená názorům i dotazům jejích občanů.
Uživatelský avatar
Pavel.Kralicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 103
Registrován: 26 úno 2017, 22:12
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: MF P3 2018/1 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 3 (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Kralicek »

Organizační poznámka: Rád bych poprosil o prodloužení lhůty pro předložení kandidatury a tím i přijetí kandidátských řečí Filipa Smoljaka, Karla Světlíka, Jirky Svrčka a Pavla Musila.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Kralicek za příspěvek:
Martin.Arden
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 3“