Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jako vážně člen mediálního odboru Jan Vrobel a manažer sociálních sítí Pirátské strany tímto způsobem bagatelizuje/schvaluje cenzuru?

Takže si dovolují požádat o jeho vyjádření i o vyjádření šéfa MO Mikuláše Ferjenčíka, za odpovědi předem děkuji.

link na inkriminovaný tweet https://twitter.com/gnostic_punk/status ... 7893986304
Přílohy
Screenshot 2018-06-08 at 10.17.49 (1).png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 7):
Vit.Fux, Ivor.Kollar, Jitka.Novotna, Ivo.Vasicek, Ales.Sura, Roman.Kucera, Jan.Kochert

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3069
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4840 poděkování
Dostal poděkování: 6415 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Jan.Hora »

Nevím, jestli se dá blokování dezinformačních webů považovat za cenzuru. Přijde mi to na stejné úrovni, jako blokování webů obsahujících malware nebo mazání rasistických příspěvků.

Navíc Honza samotné blokování nekomentuje, jen si utahuje z pana Ovčáčka a jeho zvyku linkovat pochybné zdroje do svých tweetů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 8):
Radek.Strouhal, Jan.Prokop, Jiri.Koudelka, Zbynek.Janoska, Michalrada, Pavel.Moravec, Bára.Vávrová, Michal.Spacek

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 965
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2204 poděkování
Dostal poděkování: 2515 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Honza.Hora píše: 08 čer 2018, 10:29 Nevím, jestli se dá blokování dezinformačních webů považovat za cenzuru. Přijde mi to na stejné úrovni, jako blokování webů obsahujících malware nebo mazání rasistických příspěvků.

Navíc Honza samotné blokování nekomentuje, jen si utahuje z pana Ovčáčka a jeho zvyku linkovat pochybné zdroje do svých tweetů.
Samozrejme ze sa to da povazovat za cenzuru, pretoze to cenzura je. Sice momentalne fungujuca v zaujme clovecenstva, ale je to mechanizmus cenzury, a v buducnosti sa moze lahko zvrtnut. Koniec koncov, nie je to tak davno, co aj pirati boli v "medialnej nemilosti".

Druha vec je, ze twitter je sukromna americka spolocnost, a v principe moze robit, co uzna za vhodne. (podobne ako facebook, atd.) Vyuzivat sluzby spolocnosti zameranej na zisk, podpisat jej de facto bianco sek v podobe uzivatelskych podmienok, a nasledne sa divit ze sa chova ako sa chova je naivne a hodne posmechu. Za zamyslenie ale stoji, ze do podobnej situacie sa mozu dostat aj pirati, pokial by sa napr. hollywoodska nahravacia loby dokazala dohodnut s facebookom/twitterom.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Martin.Kucera »

Honza.Hora píše: 08 čer 2018, 10:29Nevím, jestli se dá blokování dezinformačních webů považovat za cenzuru. Přijde mi to na stejné úrovni, jako blokování webů obsahujících malware nebo mazání rasistických příspěvků.
Mně to přijde spíš na stejné úrovni, jako kdyby pošťák na pohlednicích začerňoval věty, které nezapadají do jeho morálky / víry / hodnotového žebříčku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek, Marek.Necada, Robert.Magni, Ales.Sura, Roman.Kucera, Jan.Kochert

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Ještě si nezvykl, že si musí dát pozor, co kam píše a co kde říká, aby občas nevědomky někoho neurazil. Autocenzurou ke světlým zítřkům! :D
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Samozřejmě Štěpáne, pokud jsou tvoje názory v rozporu se stanovami a hodnotami Pirátské strany, je nutné používat autocenzuru. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Marek.Necada, Ales.Sura, Janka.Michailidu

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jan.Vrobel
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2018, 11:27
Profese: social media consultant
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Jan.Vrobel »

Ahoj,

tak když už jsem byl soukromě i veřejně vyzván, tak tedy:

a) řešení Twitteru nepovažuji za šťastné, ostatně z něj sám Twitter už ustupuje
b) cenzuru neschvaluji ani nebagatelizuji
c) i jako člen mediálního odboru a tudíž reprezentant Pirátské strany si nicméně nadále uzurpuji právo na humor, včetně možnosti dělat si prču z hysterie nižšího státního úředníka


d) mimo protokol: ačkoli s řešením Twitteru nejsem ztotožněn a vždy preferuji prevenci před represí, tedy informovanou společnost před jakýmikoli zákazy, neztotožňuji se s východiskem Dalibora Záhory, že blokace dezinformačních webů na soukromé platformě je automaticky cenzura. Cenzura je nesmírně široký pojem, pod který se může schovat leccos, včetně jakéhokoli omezení svobody slova, a ta je do nějaké míry omezena všude. I s ohledem na ochranu osobnosti. V USA na to navíc existují precedenty s ohledem na hate speeches, které přímo vyvolaly pogromy, v Evropě je omezená s ohledem na historickou zkušenost, kterou snad antifašistovi nemusím připomínat. Je to prosté: spousta základních práv a svobod může často existovat v zjevném protikladu (typicky právo na důstojné zacházení vs právo na svobodu projevu), právní filosofie se těmito otázkami zabývá po staletí. Jsem vždy na straně toho, aby svoboda slova byla omezena co nejméně, pokud není přímo ohrožen důležitější zájem, což je pro mě prakticky jen právo na život jakožto tzv. korunní právo.
Jan.Vrobel
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2018, 11:27
Profese: social media consultant
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Jan.Vrobel »

Aby to bylo naprosto jasné: pan Ovčáček má právo sdílet a psát lži, já mám právo si z něj v rámci své psychické hygieny dělat prdel. I to je ta svoboda slova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Vrobel za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Jakub.Nepejchal, Magdalena.Valdmanova, Josef.Kadlecek, Jan.Hora
Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

To že si Honza na svém osobním twitterovém účtu dělá legraci z toho, že Ovčáčkovi nešly linkovat parlamentní listy, opravdu není schvalování cenzury mediálním odborem Pirátů. A konec konců ani Honzou. Za MO se zde není k čemu vyjadřovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 5):
Jan.Vrobel, Jan.Hora, Zbynek.Janoska, Robert.Magni, Martin.Smida
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bagatelizace cenzury Janem Vrobelem?

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Jelikož Honza nevykonává žádnou veřejnou funkci, považuji jeho účty na sociálních sítích za soukromé, necítím potřebu je znárodnit (zestranit) a ponechal bych mu svobodu vyjadřovat na nich své názory (dokud nejsou v rozporu s dobrými mravy). :D

Ale jsem ve střetu zájmů, neboť mám styl jeho humoru rád.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 6):
Jan.Hora, Jan.Vrobel, Martin.Polak, Robert.Magni, Pavel.Moravec, Josef.Kadlecek

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“