KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 634
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 694 poděkování

KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes » 03 čer 2018, 20:55

Vážené krajské forum,
tímto zahajuji primární volby na Pirátskou kandidátku do zastupitelstva na MČ Praha 7 (kde není místní sdružení, tudíž jsou primárky v gesci KF). Jednání bude probíhat na základně volebního řádu a jednacího řádu CF.

Pokud není námitek bude pro jednoduchost rozprava společná pro volbu lídra (1. místo), čelo (2. - 5. místo) a zbytek kandidátky (7. - 29. místo), prosím kandidáty aby ve své kandidátské řeči uvedli do kterých z těchto voleb se hlásí. Lídra a čelo je nutné volit v primárkách, zbytek kandidátky lze případně i doplnit jednorázově usnesením na návrh PKS.

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury na lídra poběží do 8. 6. 2018. Další volby budou probíhat po sobě s 1-3 dní dlouhými rozestupy a rozprava u každé bude trvat vždy do dne předcházejícího volbě (vždy tak, aby neúspěšní kandidáti měli čas se přihlásit do volby na další pozice).

Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady.
Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby aktuální prezentaci na pirátském webu (lze se do volby přihlásit rovnou a profil doplnit časem). Návod na zřízení profilu najdete zde, pokud s tím budete mít problémy kontaktuujte mě na michal.jokes@pirati.cz a poradím vám (případně vám profil i vytvořím).

Kandidáti na lídra:

Kandidáti na čelo:
Kandidáti na zbytek:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvek:
Daniel.Mazur
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 14972
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9523 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Příspěvek od Roman.Kucera » 07 čer 2018, 13:52

Vážené krajské fórum.
Oznamuji tímto, že mám zájem být lídrem za Piráty v komunálkách na Praze 7.
Dlouhou dobu jsme byli jediní aktivní Piráti na Sedmičce s Ondrou Profantem, dokonce jsme byli na kandidátce koalice Pro7, ale vinou souběhu několika okolností jsme se do zastupitelstva nedostali ani jeden.
Na Praze 7 proběhla minulými komunálními volbami určitá téměř "pirátská revoluce", kdy byla od moci ODStavena mafie. Pomohlo k ní úspěšné referendum proti stavbě předražené radnice, které iniciovala parta lidí, ve které jsme byli i my, Piráti. V čele této party byl i budoucí starosta Jan Čižinský, který náš aktivismus dokázal nejlépe politicky využít. Parta se potom rozdělila na dvě víceméně stejně silná křídla, a vyhrálo to, ve kterém byl Čižinský, nikoli to, kde byli Piráti (a Zelení). Naše koalice Pro7 získala jen 4 mandáty.
Nicméně to je dnes již minulost. Svů program do budoucnosti nastíním takto:

1. Praha 7 je specifická tím, že zde není proti komu bojovat, radnice je otevřená a lze pouze poukazovat na drobné nedostatky a odlišné programové cíle. Ale víceméně jde o maličkosti. To z vašich městských částí asi neznáte :)

2. Od podzima děláme průzkumy, co zde lidi nejvíc trápí a jsou to vlastně jen dvě věci: nedostatek parkování a nedostatek bytů. Zatímco nedostatek bytů pro volby není příliš taktickým tématem, protože voliči jsou ti, kteří zde již bydlí, parkování je naprosto zásadní téma a tyto věci jdou v podstatě proti sobě. Půdní vestavby zvětšují počet bytů, nikolv parkovacích míst, takže se situace stále zhoršuje, parkovacích karet je vydáno na P7 o 2 tisíce více, než je reálně míst.
Je zde taky nedostatek míst ve školkách, jako asi v celé Praze.
Jinak na Praze 7 lidi netrápí nic, krome nešťastných lásek :)
(neberte mě za slovo, pochopitelně zde problémy jsou, například Libeňský most a všechny mosty, ale to buď není v působnosti MČ, nebo jsou to každodenní lapálie, které se řeší)

3. Pirátský kolektiv se zde teprve utváří a není nás dost na sestavení samostatné kandidátky z prověřených lidí, za které můžeme dát ruku do ohně.

Výše uvedené věci hovoří pro jednoznačný závěr. Spojit se z někým, kdo je součástí stávající Rady, stavět na tom dobrém, co ve vedení MČ dělá, a ještě se to snažit zlepšit, což jde vždy.
Pro mě z toho vycházejí Zelení. To oni byli hlavní tahouni aktivismu, který svrhl ODS, to oni byli tak trochu vyšachováni spolu s námi skupinou Praha 7 sobě.
Zelení mají na Praze 7 silnou členskou základnu, v rámci své strany tvoří opozici proti "neomarxistickému křídlu" sympolizovanému Stropnickým. Jsou to pohodoví lidé, mají velký zájem o spolupráci a čekají na nás.

V případě, že budu zvolen lídrem, jsem připraven okamžitě zavolat Frantovi Voseckému a Ondrovi Mirovskému ze Zelených a stát se součástí společného volebního štábu. I toto byl jeden z důvodů, proč jsem se nakonec přestal ucházet o senátorský post na Praze 4.

Mám zájem jak o pozici lídra, tak o pozici čelního kandidáta.
Děkuji.

Edit: překlepy, doplněny odkazy
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Barbora.Hruzova, Ondrej.Kliment, Iveta.Pospisilova, Ivor.Kollar, Pavel.Tauer, Ladislav.Kos
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Pavel.Tauer
Člen KS Praha
Příspěvky: 31
Registrován: 05 lis 2013, 01:38
Profese: IT specialista
Bydliště: U smaltovny 7, Praha 7
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Tauer » 07 čer 2018, 16:18

Zdravím všechny pirátky a piráty.

Jmenuji se Pavel Tauer, je mi 49 let a jsem dlouholetým obyvatelem Prahy 7. Budoucnost této městské části mi leží na srdci natolik, že jsem se rozhodl kandidovat na lídra kandidátky do zastupitelstva.
Politika mě zajímá již od mých 15 let a přesto, že jsem členem Pirátské strany jsem teprve krátkou dobu, mé názory s jsou v souznění s těmi pirátskými již dlouhá léta. Moje znalosti jsou především technického charakteru ale přesto se nepovažuji za naprostého technokrata.

Na Praze 7 nás nečeká jako v ostatních městských částech boj proti korupci a trafikám. Rád bych zde navázal na to, co se povedlo hnutí Praha 7 sobě. Některé z členů zastupitelstva znám osobně a doufám, že se nám po volbách podaří v koalici s tímto hnutím a se Zelenými, s kterými budeme společně do voleb kandidovat, navázat na všechno dobré, co se v minulém volebním období podařilo a v této veskrze pozitivní cestěypokračovat.

Na schůzích Pirátů Prahy 7 jsme si vybrali témata, která bychom do budoucnosti rádi vyřešili. Hlavním, ale těžko vyřešitelným problémem je parkování. Dalším tématem, který taktéž spadá do oblasti dopravy jsou mosty. Diskuze se vede hlavně okolo Libeňského mostu, ale v ve velmi povážlivém stavu se nachází i most Hlávkův. Rádi bychom prosadili urychlené zpracování potřebné dokumentace pro stavbu nového mostu z ulice Komunardů do Karlína, aby případné uzavírky obou zmíněných mostů nebyly pro obyvatele natolik bolestivé. Mým dalším tématem jsou cyklostezky, jichž máme v této a přiléhajících částech Prahy celkem hodně, ale stejně jako všude jinde se jedná jen o čáry na silnici. Ve spolupráci s MHMP, bych rád prosadil fyzické oddělení těchto komunikací, aby je cyklisté mohli konečně začít využívat bez strachu, že je někdo srazí autem.

Další zlepšení bych rád prosadil ve vzdělávání našich dětí. Viděl bych možnost v podpoře zavedení volitelné výuky Minecraftu. Toto tzv. novodobé Lego rozvíjí nejen kreativitu a představivost, ale i zároveň kooperaci v řešení úloh a při hlubších znalostech, například i základy fyziky a logiky.

Mojí silnou stránkou je vysoké nasazení v čemkoliv, čemu se rozhodnu věnovat, schopnost pochopit téměř jakoukoliv problematiku a zachovat si analytický nadhled i ve stresových situacích.
Slabou stránkou je určitě neschopnost skrýt rozladění, v případě, když ostatní nesplňují mé nemalé nároky při řešení společných úkolů.
Krátké shrnutí o mé osobě naleznete zde:
https://wiki.pirati.cz/lide/pavel_tauer

Děkuji :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Tauer za příspěvky (celkem 7):
Barbora.Hruzova, Ondrej.Kliment, Ivor.Kollar, Roman.Kucera, Ondrej.Profant, Gerald, Ladislav.Kos

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 1429
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1351 poděkování
Dostal poděkování: 1258 poděkování

Re: KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 08 čer 2018, 19:43

Roman.Kucera píše:
07 čer 2018, 13:52
Vážené krajské fórum.
Oznamuji tímto, že mám zájem být lídrem za Piráty v komunálkách na Praze 7.
...
A herny, Roji, herny na sedmičce máte? Zapracuješ do svého programu pomoc prohrávajícím svou duši na výherních automatech? Dopředně, ne až to někdo vytáhne. OFFTOPICJá mám teď svou kauzu s Dalynem, na jehož předvedení jsi byl nesmírně zvědavý, i když nadšení záhy opadlo. A teď se toho chytil JXD a chce ze mě udělat podporovatele perpetua mobile (pro tachyonovou léčbu do Českého Krumlova jede, pozvání do Zlína k výrobci nazval "Dělají mrtvého brouka"). Takže už to řeším s Mikim a Karolínou Sadílkovou, aby, až to tomu "zvláštnímu" pánovi otisknou, jsme byli schopní vydat profesionální odvetu. Ne s křížkem po funuse
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Uživatelský avatar
PMatus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 6
Registrován: 03 bře 2018, 19:57
Profese: Architekt
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Příspěvek od PMatus » 08 čer 2018, 22:06

Zdravím Vás Piráti, Pirátky, Pirátčata! ")

Kvapem se blížím ke 40 letům mého života a popravdě posledních pár měsíců jsem se dostal do dimenzí , které způsobily i to, že jsem se dal "natvrdo" k Pirátům...Byla to zejména moje práce pro pražské Výstaviště 2017/2018, kde jsem viděl doposud nevídané. Pracoval jsem v minulosti jen minimálně pro veřejný sektor a nějak jsem zase nevěřícně zíral, jak se zbytečně mrhají peníze města.
Během toho se navíc přidal i problém Libeňského mostu, kde bohužel zatím zvítězila politika nad věcnou a odbornou stránkou. Nesmyslná dopravní řešení - zúžení z Trojského mostu pdo železniční viadukt a následně rozšíření za ním...kvůli předimenzovanému chodníku a cyklostezce...
Nevzhledné předpolí Výstaviště, kde bude brzo tlak developerů na zástavbu - nikoliv!!! Je potřeba tady řešit plynulý přechod z končíci Stromovky do zástavby města s podzemním parkováním pro residenty a návštěvníky Výstaviště.
Mým přáním je postupně dostávat auta z ulic do okolí, kde se dá rozumným způsobem řešit statická doprava, Třeba i využít potencál nově urbanizované části nádraží Bubny...
Na pirátské schůze vznikající MS Praha 7 občas dojíždím autem a kolaps statické dopravy je znatelný při beznadějném projíždění všemi ulicemi. Parkování je problém v podstatě celopražský, ale nějaké chabé zónování, nebo zákazy tuto situaci nevyřeší. Auta budou přibývat, ale ulice zůstanou stejné...Táto část Prahy má Stromovku a velký kus řeky s přístavem, no končí v ní i magistrála, povede přes ní VRT z Letište VH, řeší se urbanistický koncept nádraží Bubny a osobně mě mrzí dlouholetá "demilitarizovaná zóna" bývalých Zátor... Nastínil jsem těmito řádky, o co mi zhruba v mé budoucí práci, jakožto možná budoucího zastupitele MČ Praha 7 jde:
Rád bych zúročil své zkušenosti v architektuře, urbanismu, ale hlavně v citlivém prolínání tolika různých funkcí, potřeb a viditelných jizev na tváři Prahy 7 z minulosti v místo příjemné pro život s tím, co velkoměsto nabízí a s využitím plného potenciálu od Letné až k meandru Vltavy ! Není to práce na 4 roky, ale hodně se dá udělat i za tak krátkou dobu


Můj druhý a hlavní cíl je účastnit se na (ne revitalizaci,revitalizuje se něco, co jěště trochu žije) vzkříšení Výstaviště v Holešovicích v moderní a zajímavý celek, který bude výkladní skříní nejenom Prahy 7. Ale bez oněch nekoncepčních drahých nesmyslů, které si vymyslela současná "vládkyně" Prahy.

Jsem rád, že jsem mezi piráty na Praze 7 potkal zajimavé lidi se kterými můžeme společně hodně věcí posunout správným směrem.

Ucházím se o čelo v kandidátské skupině pro Prahu 7.

Děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi PMatus za příspěvky (celkem 3):
Gerald, Karel.Kovarik, Pavel.Tauer

Uživatelský avatar
Iveta.Lysonkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 4
Registrován: 18 úno 2017, 16:23
Profese: Projektový manažer v reklamní agentuře
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Příspěvek od Iveta.Lysonkova » 26 čer 2018, 01:17

Vážené Pirátky a vážení Piráti,

ráda bych vás tímto požádala o důvěru a podporu při umístění na Pirátskou kandidátku do zastupitelstva na MČ Praha 7.

U Pirátů se cítím stále jako nováček, především v porovnání s mnoha zkušenými matadory. Loni jsem se zapojila do parlamentní volební kampaně v rámci realizačního týmu. Přemýšlela jsem poměrně dlouho jak mohu být i nadále Pirátské straně nápomocná a logicky jsem zvolila participaci, která mi přijde momentálně nejsmysluplnější a mně nejbližší, protože na Praze 7 nejenom léta žiji, ale i pracuji a stejně jako všichni co tu bydlíme ji mám velice ráda.

Jak již moji kolegové zmínili, Praha 7 je poměrně specifickou čtvrtí s otevřenou radnicí a obyvateli, kteří se o svoji čtvrť zajímají. Myslím si, že Piráti v koalici se Zelenými mají šanci tento stav ještě vylepšit a pozitivní duch čtvrti prohloubit. Stále je tu co zlepšovat.

Na Praze 7 jsou různá méně či více důležitá témata ať už je to parkování, mosty, Výstaviště či cyklostezky. Já osobně bych se chtěla kromě výše zmíněného zasadit o veřejný prostor se zelení, posezením a funkčním mobiliářem v ulicích. Stejně tak jako citlivou revitalizaci okolí stanic Vltavská a Nádraží Holešovice. V pirátském duchu bych chtěla podporovat nápady a aktivity místních, které jsou iniciovány zespodu a dále čtvrť rozvíjejí.

Dobré organizační schopnosti, plnění termínů a závazků, konstruktivní přístup, věcná komunikace a férovost jsou moje pozitiva.

Krátké shrnutí o mně naleznete zde:
https://wiki.pirati.cz/lide/iveta_lysonkova

Děkuji za podporu nejen mojí, ale i skvělých Pirátů, kteří do toho na Praze 7 jdou.

Iveta
Tito uživatelé poděkovali autorovi Iveta.Lysonkova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Tauer, Tomas.Murnak

Martina.Halas.Vackova
Člen KS Praha
Příspěvky: 1
Registrován: 06 črc 2017, 20:46
Profese: Visual merchandiser

Re: KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Příspěvek od Martina.Halas.Vackova » 28 čer 2018, 12:35

Zdravím všechny Piráty a Pirátky,

po všech velmi trefných příspěvcích mých pirátských kolegů z Prahy 7, je opravdu těžké říct k naší městské části říct něco, co nebylo ještě řečeno! Praha 7 je skvělé místo k životu a to i díky práci, která tady radnice za poslední 4 roky odvedla. To ale neznamená, že nemáme jako Piráti co přinést a jak tuto městskou část posunout dále! Kromě skvělých návrhů naší pirátské sedmičkové party výše, bych taky připojila: dále prohloubit otevřené účty radnice, pustit se do redukce odpadu, podpořit projekty které se snaží o pozitivní změny našeho společného veřejného prostoru a obecně společně s našimi koaličními partnery udělat z P7 zářný příklad otevřené a progresivní městské části, která je připravena hájit zájmy svých sousedů.

Mimochodem revitalizace Vltavské a oblasti Bubny - Zátory je v plánu http://www.iprpraha.cz/bubny tak doufám, že se nám podaří na radnici P7 nenechat tyto návrhy zapadnout do kategorie projektů daleké budoucnosti.

Moje rozhodnutí zapojit se do komunální politiky, mi pro mě přijde jako naprosto přirozená volba. Přijde mi, že to že výsledky svojí práce na radnici opravdu pak vidíte i v reálu, a že přispíváte k lepšímu žití vás i vašich sousedů, je velkou motivací. Proto budu doufat, že mě v této volbě podpoříte.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 14972
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9523 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Příspěvek od Roman.Kucera » 10 črc 2018, 22:45

BUMP.
Otálením se sestavením kandidátky se asi připravíme o možnost být významnou součástí pražské komunální politiky. Tohle čekání "na kraj" mě osobně teda trochu demotivuje.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Aneta.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 288
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 66 poděkování
Dostal poděkování: 170 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Příspěvek od Aneta.Heidlova » 11 črc 2018, 08:41

Martina.Vackova píše:
28 čer 2018, 12:35
Zdravím všechny Piráty a Pirátky,

po všech velmi trefných příspěvcích mých pirátských kolegů z Prahy 7, je opravdu těžké říct k naší městské části říct něco, co nebylo ještě řečeno! Praha 7 je skvělé místo k životu a to i díky práci, která tady radnice za poslední 4 roky odvedla. To ale neznamená, že nemáme jako Piráti co přinést a jak tuto městskou část posunout dále! Kromě skvělých návrhů naší pirátské sedmičkové party výše, bych taky připojila: dále prohloubit otevřené účty radnice, pustit se do redukce odpadu, podpořit projekty které se snaží o pozitivní změny našeho společného veřejného prostoru a obecně společně s našimi koaličními partnery udělat z P7 zářný příklad otevřené a progresivní městské části, která je připravena hájit zájmy svých sousedů.

Mimochodem revitalizace Vltavské a oblasti Bubny - Zátory je v plánu http://www.iprpraha.cz/bubny tak doufám, že se nám podaří na radnici P7 nenechat tyto návrhy zapadnout do kategorie projektů daleké budoucnosti.

Moje rozhodnutí zapojit se do komunální politiky, mi pro mě přijde jako naprosto přirozená volba. Přijde mi, že to že výsledky svojí práce na radnici opravdu pak vidíte i v reálu, a že přispíváte k lepšímu žití vás i vašich sousedů, je velkou motivací. Proto budu doufat, že mě v této volbě podpoříte.
A na jaké místo se hlásíš? Na čelo?

Uživatelský avatar
Tomas.Murnak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 199
Registrován: 23 čer 2010, 13:28
Profese: softwarový operátor
Bydliště: Praha 13
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 239 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 28/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 7 (rozprava)

Příspěvek od Tomas.Murnak » 11 črc 2018, 11:40

Aspoň víš proč jsem založil místní sdružení už v roce 2015, i když jsi nebyl nadšený. :-)

Roman.Kucera píše:
10 črc 2018, 22:45
BUMP.
Otálením se sestavením kandidátky se asi připravíme o možnost být významnou součástí pražské komunální politiky. Tohle čekání "na kraj" mě osobně teda trochu demotivuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Murnak za příspěvek:
Roman.Kucera
Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel ZHMP

E-mail: tomas.murnak@pirati.cz
Profil: https://praha.pirati.cz/lide/tomas-murnak/
Facebook: https://www.facebook.com/tomas.murnak

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů