KF Pha 27/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 9 (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Michal.Jokes
Člen KS Praha
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 182 poděkování
Dostal poděkování: 700 poděkování

KF Pha 27/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes » 29 kvě 2018, 22:42

Vážené krajské forum,
tímto zahajuji primární volby na Pirátskou kandidátku do zastupitelstva na MČ Praha 9 (kde není místní sdružení, tudíž jsou primárky v gesci KF). Jednání bude probíhat na základně volebního řádu a jednacího řádu CF.

Pokud není námitek bude pro jednoduchost rozprava společná pro volbu lídra (1. místo), užší čelo (2. - 3. místo), širší čelo (4. - 6. místo) a zbytek kandidátky (7. - 33. místo), prosím kandidáty aby ve své kandidátské řeči uvedli do kterých z těchto voleb se hlásí. Lídra a čelo je nutné volit v primárkách, zbytek kandidátky lze případně i doplnit jednorázově usnesením na návrh PKS.

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury na lídra poběží do 5. 6. 2018. Další volby budou probíhat po sobě s 1-3 dní dlouhými rozestupy a rozprava (a tedy i čas na předložení kandidatury) bude u každé trvat vždy do dne předcházejícího volbě (vždy tak, aby neúspěšní kandidáti měli čas se přihlásit do volby na další pozice).

Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady.
Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby aktuální prezentaci na pirátském webu (lze se do volby přihlásit rovnou a profil doplnit časem). Návod na zřízení profilu najdete zde, pokud s tím budete mít problémy kontaktuujte mě na michal.jokes@pirati.cz a poradím vám (případně vám profil i vytvořím).

Kandidáti na lídra:
Kandidáti na užší čelo:
Kandidáti na širší čelo:
Kandidáti na zbytek:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Dohnal, Kornelia.Gottmannova
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Michal.Jokes
Člen KS Praha

Re: KF Pha 27/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes » 29 kvě 2018, 23:31

Po dohodě s lidmi z Prahy 9 bylo upraveno pořadí voleb (čelo bylo rozděleno na užší a širší).
77O 113 642

Petr.Daubner
Člen KS Praha
Profese: učitel
Dal poděkování: 340 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Daubner » 30 kvě 2018, 00:04

Ahoj, jmenuji se Petr Daubner a hlásím se jako kandidát na užší čelo kandidátky na Praze 9 (2.-3. místo). Pokud bych v této volbě neuspěl, hodlám kandidovat i v dalším kole na širší čelo (4.-6. místo). Mezi Piráty chodím od listopadu 2017, kdy jsem se stal registrovaným příznivcem. Členem Pirátské strany jsem od února 2018. Velmi se však zajímám o dění a různé v rámci celé Pirátské strany, a to především v Praze. Jelikož bydlím od roku 2007 v Praze-Vysočanech, zajímám se intenzivně především o dění v městské části Praha 9, která je mým domovem. Pracuji jako středoškolský učitel zeměpisu a dějepisu na Gymnáziu Špitálská ve Vysočanech. Mezi mé největší zájmy patří cestování a turistika u nás i v zahraničí, poslední dobou provozuji hlavně dálkovou pěší turistiku. Vzhledem k mé profesi mám nejblíže k oblasti školství, kterému bych se chtěl v případě svého zvolení do zastupitelstva Prahy 9 věnovat především. Myslím, že vzhledem ke své profesi bych mohl pro Piráty získat poměrně dost voličů na Praze 9 i v sousedních městských částech. Dále bych chtěl přispět k větší transparentnosti radnice. Naším cílem by mělo být pevně se uchytit v zastupitelstvu MČ Prahy 9 a nasbírat zde cenné zkušenosti. Do téměř neměnné stagnující politické situace na Praze 9 chceme určitě výrazně promluvit, a to tak, že i v případě, že skončíme po volbách v opozici, budeme mít významný vliv v zastupitelstvu, že budeme prostě vidět. Potenciál na to máme a byla by škoda ho nevyužít.
Další informace o mně najdete na mém pirátském profilu: https://wiki.pirati.cz/lide/petr_daubner

Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Profese: lektor a kouč
Dal poděkování: 230 poděkování
Dostal poděkování: 143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova » 30 kvě 2018, 08:32

Zdravím všechny!

Jmenuji se Kornélia Gottmannová, říká se mi Nela a kandiduji na lídra kandidátky Pirátů na Praze 9. O Piráty jsem se začala zajímat vloni na jaře, členkou Pirátů jsem od února tohoto roku. Od listopadu 2017 se intenzivně věnuji formování funkčního týmu Pirátů na Praze 9.
Vystudovala jsem VŠCHT v Praze, 10 let jsem pracovala v manažerských pozicích v několika korporacích a 11 let pracuji jako lektor a kouč. Zabývám se osobním rozvojem lidí a jejich komunikací v rámci pracovních týmů. Žiji se svým partnerem a máme dvě dcery.

Jaká je má vize pro Prahu 9?

Vyrovnaný rozpočet. Praha 9 už několik let funguje se schodkem rozpočtu, který vyrovnává prodejem svého majetku a problém před občany zastírá. Potřebujeme skutečně vyrovnaný rozpočet městské části, abychom za několik let nepřišli „na buben“.
Silná radnice, která bude rovnocenným partnerem ve vyjednávání s developery a dalšími soukromými i státními subjekty. Její síla bude založená na nezkorumpovaných zastupitelích, kteří budou mít maximum informací a schopnost vyjednávat a na spolupráci s občany. To, jak se bude dále Praha 9 vyvíjet by měli určovat její občané, a nejen „parta chytrých pánů v oblecích“, kterým se to hodí do krámu.
Řízení městských firem. Během své desetileté manažerské praxe jsem měla možnost s některými městskými firmami spolupracovat (např. v oblasti nakládání s odpady nebo při nasazování olejů a maziv). Velké rezervy vidím především v managementu firem díky systému politických trafik a klientelismu.
Propojení rodinného, vzdělávacího a společenského systému. Školy jsou přirozenými centry komunit a tento potenciál není zdaleka využit. Kvalita výuky na základních školách povážlivě klesá a tento trend musíme zvrátit. Sociální služby by měly být schopny zajišťovat potřeby obyvatelů i při jejich měnící se věkové struktuře.

Petr.Karel
Člen KS Praha
Profese: technik
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Příspěvek od Petr.Karel » 31 kvě 2018, 08:56

Ahoj, jmenuji se Petr Karel a hlásím se jako kandidát na širší čelo kandidátky na Praze 9 (4.-6. místo). Mezi Piráty chodím od listopadu 2017 a členem Pirátské strany jsem od dubna 2018. Rovněž jsem členem přípravného výboru České pirátské strany Praha 9.
Vystudoval jsem VŠCHT Praha a potom jsem 10 let pracoval jako projektant měření a regulace a systému ASŘTP v chemickém průmyslu.Následně jsem byl 12 let hlavním metrologem a manažerem Útvaru metrologie v Pražských vodovodech a kanalizacích. Mimo jiné jsem měl na starosti všechny vodoměry v majetku HM Praha (včetně organizování veřejných zakázek pro HM Praha). Nyní pracuji jako technický konzultant pro odpočet z daní z příjmů na výzkum a vývoj .
Více než 25 let žiji na Praze 9-Vysočany, takže mi na dění na P9 velmi záleží. V současné době mne znepokojuje návrh Metropolitního plánu HMP, protože má umožnit navýšení počtu obyvatel ve správním obvodu Praha 9 (Vysočany, Prosek, Střížkov) z 57 000 na 126 500 obyvatel (v roce 2050) bez toho, že by bylo v M plánu zaručeno vybudování potřebné infrastruktury - dopravní, technické i veřejné (školy, hřiště, nemocnice).
Vzhledem k výše uvedenému a i k mým praktickým profesionálním zkušenostem v technických oborech i s investiční výstavbou bych se v případě úspěšné kandidatury chtěl zabývat územním rozvojem, životním prostředím a obchodním firmám patřících P9.
Díky za podporu
PK
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Karel za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Dohnal, Petr.Daubner, Ondrej.Kalis, Kornelia.Gottmannova, Michal.Stepan

Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Profese: dopravní inženýr
Dal poděkování: 724 poděkování
Dostal poděkování: 533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Kalis » 31 kvě 2018, 15:58

Ahoj všem!
Jmenuji se Ondřej Kališ a ucházím se o 7. - 12. místo na kandidátce Pirátů na Praze 9. Dlouhodobě se zabývám zejména dopravní obslužností, které bych se chtěl aktivně věnovat i v rámci zastupitelstva Prahy 9 nebo ve spolupráci s ním, současně s dalšími potřebnými činnostmi. Vzděláním jsem dopravní inženýr a pracuji na Ministerstvu dopravy, kde se věnuji problematice silniční infrastruktury. Pro podporu Pirátů jsem se rozhodl, protože se jedná o stranu, jejíž hodnoty jsou mi osobně velmi blízké a jejímž jsem již několik let voličem. Na Pirátech je pro mě zásadní především důraz na osobní svobodu a také věcný přístup k řešeným otázkám, což je pro mě zásadní i v osobním životě. Mým cílem je Piráty na Praze 9 svou kandidaturou především podpořit, proto se hlásím na nižší místa kandidátky, ale jsem připraven být v případě zvolení zastupitelem Prahy 9.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvky (celkem 3):
Petr.Daubner, Kornelia.Gottmannova, Michal.Stepan

Aneta.Heidlova
Člen KS Praha
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aneta.Heidlova » 05 čer 2018, 00:13

Ahoj,

jmenuji se Aneta Heidlová a tímto kandiduji na 2. místo na kandidátce do ZMČ Praha 9. Něco k mé osobě: mám bakalářský titul z oboru Aplikovaná informatika, kterou jsem vystudovala na UJEPu v Ústí nad Labem. V současné době pracuji na hlavní pracovní poměr pro firmu Software602 jako interní tester pro FormFlow Server. Zároveň pracuji na půl úvazek pro Piráty jako koordinátor dobrovolníků. Mými kompetencemi na této pozici jsou například komunikace (písemná, telefonická), propojování nováčků s ostatními Piráty dle jejich potřeby a také podpora a motivace k různé činnosti u nás; vytváření newsletterů, podpora místních sdružení a akčních výborů, pořádání posezení s nováčky, různá administrativa, aktualizace materiálů, atd. Na této pozici jsem již od listopadu jako náhrada Michaely Krausové a jelikož jsem na začátku března prošla výběrovým řízením, mohu tuto pozici zastávat i nadále. Důvodem, proč jsem chtěla na této pozici pokračovat je to, že mě baví nejen komunikace s lidmi, ale i poznávání nových lidí, od kterých se mohu hodně nových věcí přiučit.

Je potřeba také říci, že jsem i jeden z kandidátů na MHMP (16. místo).

Rovnou bych velmi ráda chtěla sdělit, že kumulaci pozic nehodlám provádět a v případě, že budu zvolená na MHMP nebo do ZMČ Praha 9, ukončím půl úvazek coby koordinátor!! Jelikož jsem zatím jen kandidátem, neshledávám nic špatného na mé kandidatuře a zároveň práci pro KoDo. V opačném případě by jinak svou placenou pozici zde u Pirátů nemohlo vykonávat vícero kandidátů.

Čemu se chci věnovat? V podstatě se mé priority shodují s těmi magistrátními, byť mají na MČ odlišnou důležitost/velikost.

1) Bytová politika - v současnosti ceny bytů rostou nahoru, bytové fondy jsou vesele rozprodávány, na Praze to mají i v programu a lide mají pocit, že to je super; chybí tu podpora tzv. mladých rodin (=> potřeba se zadlužit hypotékou na spoustu let) a přitom jsou k dispozici byty, ve kterých však bydlí "za hubičku" funkcionáři; Air BnB. Také do toho vnímám i zahušťování Prahy 9 (a Prahy jako celek).

2) IT - předražené zakázky a "smart city" - zakázky, které jsou předražené a také které proběhnou bez řádné soutěž, případě je ta soutěž nějakým způsobem nekorektní. Smart city nejsou jen drahé lavičky s USB portem, kterých je po Praze málo, ale má například snižovat spotřebu energií. Pod tento pojem se dá zařadit například doprava (bike sharing, elektromobily, inteligentní osvětlení), životní prostředí (např. chytré využití obnovitelných zdrojů, motivace lidí k recyklaci a šetrnému přístupu) nebo také i samotní lidé (potřeba motivovat lidi k celoživotnímu vzdělávání - i enviromentální vzdělávání a výchova, sdílení dat - i ze strany města).

3) Nejen školství - (kyber)šikana - nejen na místní úrovni by bylo vhodné dělat osvětu a řešit prevenci a nikoliv následky různými zákazy. S příchodem technologií se stala ze šikany kyberšikana. Žáci především na základních školách (a také i na učňovských oborech) jsou šikanovány z "klasických" důvodů (finance rodiny, barva pleti/vlasů, váha, povaha nebo prostě jen tak). Ubližování je pak natáčeno/foceno na mobily nebo tablety a následně sdíleno na různé sociální sítě s různým hanlivým textem, díky čemuž se to dítě dostává pod ještě větší psychický tlak díky tomu, že ho uráží další skupinka aktérů (např. známí šikanujících). Před fyzickou šikanou (která jde ruku v ruce s psychickým ponížením) má pořád "oběť" šanci utéct - doma má klid a pocit bezpečí. V případě kyberšikany nelze utéct nikam, díky sociálním sítím nebo mobilním telefonům. Tato forma šikany se však netýká jen žáků nebo v některých případech i studentů nebo vyučujících (!!), ale i bohužel dospělých pracujících lidí. Kyberšikana v podstatě není nijak řešená, byť je ji věnována nějaká forma pozornosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Aneta.Heidlova za příspěvky (celkem 6):
Petr.Daubner, Iveta.Pospisilova, Ondrej.Kliment, Ondrej.Kalis, Josef.Kadlecek, Adam.Jaros

Petr.Daubner
Člen KS Praha
Profese: učitel
Dal poděkování: 340 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petr Pomykal - kandidátská řeč (kandidát na zbytek kandidátky)

Příspěvek od Petr.Daubner » 05 čer 2018, 07:47

Ahoj, vzhledem k časové tísni (dnes končí rozprava) mě Petr Pomykal požádal, abych sem umístil jeho kandidátskou řeč. Petr zatím není členem Pirátské strany a rád by kandidoval v Praze 9 na zbytek kandidátky (tj. od 7. místa dále), tímto ho tedy oficiálně přihlašuji. Zde je jeho řeč:

"Ahoj :-)!
Jmenuji se Petr Pomykal, je mi 55 let, narodil jsem se v severočeském Litvínově, kde jsem bydlel do roku 1999. Jsem ženatý, mám jednu dospělou dceru a 2 roky starou vnučku. Vystudoval jsem střední průmyslovou školu strojní v Mostě a studium jsem ukončil maturitou. Na Praze 9 bydlím od roku 2006, a mám zde trvalé bydliště. Nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany, pouze v mládí jsem byl cca 3 roky členem vedení hnutí Brontosaurus v Litvínově.

Ve svých profesích jsem vystřídal hodně zaměstnání od samostatného projektanta po škole, přes pozice obchodních zástupců až po manažerské pozice v nadnárodních společnostech (vedení obchodních týmů, vedoucí prodeje pro ČR). Také jsem pracoval v bankovnictví jako ředitel poboček (5 let KB, pobočka Praha 8 - Palmovka, 2 roky Oberbank, pobočka Praha 6 - Dejvice a 1/2 roku Equabank, pobočka Plzeň. Jsem dlouholetým členem výboru SVJ a jeho předsedou u nás v domě (Českomoravská č.p. 1181) o 181 jednotkách od roku 2016 zde zajišťuji i kompletní správu domu.

Do Pirátské strany se hlásím z důvodu, že je mi vystupování a řízení strany sympatické, včetně volebního programu a zatím mi přijde, že do strany vstupují "srdcaři" a to mně bylo vždy blízké.

V zastupitelstvu by se chtěl věnovat ideálně správě majetku, event. řízení městských společností nebo jejich kontrolou.

Nejsem a nikdy jsem nebyl trestně stíhán a mám tedy čistý trestní rejstřík.

Hezký den.

Petr Pomykal"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvek:
Kornelia.Gottmannova

Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Profese: lektor a kouč
Dal poděkování: 230 poděkování
Dostal poděkování: 143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kamila Viktorinová - kandidátská řeč - kandidátka na širší čelo kandidátky na Praze 9

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova » 05 čer 2018, 21:00

Zdravím Piráti! Dávám sem kandidátskou řeč Kamily Viktorinové, která by chtěla kandidovat na širší čelo kandidátky na Praze 9. Kamila zatím není členkou Pirátské strany. Její registrace jako příznivce Pirátů právě probíhá. V tuto chvíli je, jako učitelka v mateřské škole, s dětmi na škole v přírodě. Věřím, že se po návratu na fóru objeví sama za sebe :-).

Jmenuji se Kamila Viktorinová. Jsem matka dvou dětí. Ve svém životě jsem prošla několika druhy zaměstnání. Začínala jsem v umělecké branži, kde jsem si přivydělávala různými druhy brigádnických prací, které měly rozptyl od manuální až po tvořivé profese. Potkala jsem mnoho zajímavých lidí, a právě potkávání s lidmi mne nejvíce baví. V současné době jsem zástupkyní ředitelky mateřské školy a zároveň i učitelkou. Mám vystudovanou Karlovu Univerzitu v Praze - Specializaci v pedagogice, obor Učitelství pro mateřské školy. Největším zájmen tedy pro mne je vytvořit podnětné a bezpečné prostředí pro novou generaci.
Kandiduji do zastupitelstva MČ Praha 9 za stranu Pirátů. Jsem benjamínkem této strany, ale postupně si lidé v této straně získávají moje sympatie. Je to pro mne strana s konkrétními lidmi a svými názory, které se nebojí sdělit. Není to žádná monopolní a gigantická strana bez tváře.
O co mi půjde, pokud se dostanu do zastupitelstva:
☺ zvyšovat kvalitu vzdělávání na Praze 9, umožnit potřebné změny
☺ vytvářet preventivní programy, které budou podporovat bezpečí a informovanost našich dětí
Kamila Viktorinová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvek:
Petr.Daubner

Michal.Jokes
Člen KS Praha

Příspěvek od Michal.Jokes » 06 čer 2018, 12:47

seznám kandidátů aktualizován, ty kteří se zatím nepřihlásili sami za sebe bych prosil, aby svou kandidaturu do začátku aspoň krátce potvrdili, je také velice vhodné vytvořit si profil na pirátské wiki (zlášť když hlasujeme na KF, kde vás většina lidí osobně nezná to pro ně může být rozhodující vodítko)
volba lídra probíhá zde viewtopic.php?f=349&t=41913, další volby budou následovat
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 2):
Kornelia.Gottmannova, Iveta.Pospisilova
77O 113 642

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“