MS KM 8/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, PMS Kroměříž

Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 557
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 1124 poděkování

MS KM 8/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Vážení Piráti a příznivci z Kroměříže,

tímto zahajuji primární volby na Pirátskou kandidátku do zastupitelstva města Kroměříže. Jednání bude probíhat na základně volebního řádu a jednacího řádu CF.

Dle volebního řádu, je třeba aby kandidáti splnili podmínky kandidatury.
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.
Volební řád - primární volby
§ 8 Primární volby
(1) Primárních voleb se může účastnit každý, kdo splňuje podmínky kandidatury (§10). Splnění podmínek u všech kandidátů zkontroluje před primárními volbami organizátor voleb.
(2) Primární volby9) probíhají po skupinách tajným hlasováním
a) nejprve o lídrovi,
b) potom o čelních kandidátech,
c) potom o všech ostatních místech na kandidátní listině.
(3) Do předložení kandidátní listiny republikovému výboru
a) lze kandidátní listinu stejným způsobem doplňovat o další kandidáty, kteří se řadí za již zvolené kandidáty,
b) lze usnesením jednotlivého kandidáta nebo náhradníka odvolat anebo kandidátní listinu jako celek zrušit.
(4) Primární volby probíhají přiměřeně pravidlům pro volbu do orgánu strany voleného celostátním fórem.10) Kandidáti se v dané skupině vybírají společně, není-li dohodnuto, že se volí po jednotlivých místech (např. volitelná místa postupně zvlášť).
(5) Republikový výbor může schválit alternativní volební systémy pro primární volby, které seřadí kandidáty s většinovou podporou jinak.
(6) Pokud se nedaří sestavit celou kandidátní listinu a hrozí nedodržení lhůt stanovených předpisem či harmonogramem, je k sestavení zbývající části kandidátní listiny zmocněn také ten, kdo na dané úrovni organizuje primární volby anebo jemu nadřízený tým. Tým dokončující kandidátní listinu zodpovídá za všechny doplněné kandidáty.

Po dohodě členů na schůzi, která proběhla 24. května, bude volba probíhat následujícím způsobem:
1) lídr (1. místo) - na foru

osobně na schůzi (bude vyhlášena)
2) I. užší (2. místo)
3) II. užší (3. místo)
4) III. užší (4. místo)
4) IV. čelo (5. místo)
5)bytek kandidátky (6.-27 místo)
(Lídra a čelo je nutné volit v primárkách, zbytek kandidátky lze případně i doplnit jednorázově usnesením MS na návrh PMS)
Toto vlákno slouží k rozpravě a nominaci kandidátů na místo 2.-27.
Na rozpravu o nominacích na lídra bude založeno samostatné vlákno.
Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat, jaké pro ní má předpoklady a jaké předpokládá časové možnosti v průběhu kampaně a po ní.
Uveďte prosím u své kandidatury na jaké pozice se hlásíte! V případě, že nebudete zvoleni na Vámi vybrané místo a chcete kandidovat i na nižší pozice, je toto nutné uvést ve svém představení či doplnit nejpozději den před začátkem hlasování o nižší pozici.

Nominace kandidátů bude probíhat do 22. června 2018
Schůze, na které proběhne hlasování, bude vyhlášena minimálně 7 dní dopředu. Termín konání schůze je pátek 22. června 2018, restaurace Slavia, salonek, od 17.00

Přihlášení kandidáti
3. místo
- Hana Ančincová
střed
- Yveta Martínková
druhá polovina kandidátky
- Martin Látal
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Uživatelský avatar
Yveta.Martinkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1113
Registrován: 30 čer 2017, 16:00
Profese: koordinátorka
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 770 poděkování
Dostal poděkování: 1065 poděkování

Re: MF KM 1/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Příspěvek od Yveta.Martinkova »

Ahoj Piráti a Pirátky!
Mé jméno je Yveta Marinková mám 39 let a pracuji jako koordinátorka Zlínského kraje.
Rozhodla jsem se kandidovat za Piráty v komunálních volbách a proto se přihlašuji do tohoto vlákna.
Prosím všechny kandidáty, aby tak učinili také. Představu o mé pozici na kandidátce mám někde mezi 7 až 10 místem...vzhledem k mé práci klidně i níže :mrgreen: :D
Neznám žádné okolností, které by měly být překážkou mě kandidatury.

Nebudu se rozepisovat, ale doufám, že jsem kvalitní kandidátka pro naše město.
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648
Martin.Latal
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 75
Registrován: 01 úno 2018, 19:26
Profese: Autoelektrikář
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Re: MF KM 1/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Příspěvek od Martin.Latal »

Nazdar piráti jmenuji se Martin Látal je mi 35 let a pracuji jako vedoucí elektro v jedné soukromé firmě.. baví mě to s vámi dělat proto jsem se rozhodl pro kandidaturu.. představa o pozici je někde v druhé polovině.. díky Lacin
Člen komise bytové.. Člen komise pro likvidaci nepotřebného majetku města
Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 557
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 1124 poděkování

Re: MF KM 1/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Ahoj,

pro ty co mě ještě neznají, mé jméno je Hana Ančincová, a v primárních volbách se chci ucházet o TŘETÍ MÍSTO (když to nevyjde, tak od třetího místa níže). Nejsem typ lídra, ale myslím si, že jsem velmi akční, spolehlivá a momentálně zastávám ve vší počestnosti v našem MS funkci holka pro všechno :)

Je mi 28 let, VŠ vzdělání ekonomicko-právního směru, dvě úžasné děti.

Úvodem chci říci, že mou motivací pro kandidaturu do primárek na komunál do zastupitelstva města KM, je můj blízký vztah ke Kroměřiži. Zde jsem strávila skoro celou část svého života a ráda bych přiložila ruku k dílu a měnila naše město k lepšímu. Z pracovního hlediska se věnuji finančnímu kontrolingu. Vystudovala jsem obor Finance a právo, pracovala jsem jak v soukromém, tak ve veřejném sektoru.

A proč jsem se rozhodla angažovat se nejen v komunálních volbách? Nechci jen sedět a koukat.
Právě vzdělání ve finančně-právní oblasti a praxe je to hlavní, co mohou nabídnout.
Z plných sil pomohu (nejen) v oblastech, kde jsem si jistá v kramflecích.
- dobře hospodařící, transparentní, otevřené město. Radnice, úřady se značně odcizily občanům, se kterými to chce navázat opětovné spojení.

Už mnoho let jsme v Kroměřiži svědky těch samých tváří a těch samých chyb. Chci kvalitní a odborné vedení města, transparentní hospodaření.
Dostat pod kontrolu městské příspěvkovky - ztransparentnit, obsadit orgány kompetentními a odbornými lidmi, provést audity,
Dalšími tématy, které se chci zabývat je sociální bydlení a zelené město.

Uvědomuji si, že změna na radnici je běh na dlouhou trať. S kvalitním týmem, který v našem kroměřížském MSku máme, vím, že změna v Kroměříži je možná. Naše činnost je momentálně důkazem, že pomocí našich aktivit dokážeme oslovit široký záběr lidí, napříč politickým spektrem. Nejsme jen kolegové, ale kamarádi. A právě díky našemu nadšení pro věc se nám daří v Kroměřiži budovat skvělou (nejen) pirátskou komunitu.
Jsem ráda, za sestavujeme kvalitní kandidátku, se kterou připlujeme na radnici a budeme hnacím motorem změn v Kroměříži.
Já osobně vidím naše místo v zastupitelstvu jako kvalitní a konstruktivní opozici.

Do kamapně se zapojím naplno, co mi děti dovolí :)

Díky všem za přečtení a podporu.
H.
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Uživatelský avatar
Hynek.Polasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 163
Registrován: 17 lis 2011, 21:43
Profese: Správce IT
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování

Re: MF KM 1/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Příspěvek od Hynek.Polasek »

Ahoj,
jmenuji se Hynek Polášek. V primárkách bych byl rád někde na čele nebo na středu. Tentokrát je mi to ještě trochu jedno ale přiznávám, že příště už bych se na úřad dostal rád.
Vystudoval jsem v KM provozní elektrotechniku ale většinu dospělosti pracuji v IT. Momentálně jako technik a správce některých systémů na rektorátu VUT v Brně. Tady čerpám zkušenosti s vypisováním veřejných zakázek v oboru.
A to je také ústřední téma, které mě zajímá. A protože si přiznejme je vyšší informatika obor do kterého běžný úředník bez odbornosti nepronikne vypadají a budou vypadat zakázky v tomto oboru jako černé díry. A tam, kde se schopní informatici na úřednické pozici objevují, tam jsou přepláceni a přetahováni k dodavatelům. Proto jsou třeba ještě i odborníci i nad úředníky. Ve volených pozicích.
A přidruženým tématem dnes úzce souvisejícím je otevřenost a tok informací, což si myslím je v menších městech problém ještě bolavější. Pro mě už je poměrně přirozené, že považuji informace za zveřejnitelné, pokud není jejich tajení dobře odůvodněno. Je to věc, kterou razím konec konců i v MS. Chci dosáhnout toho, aby za pár let bylo zveřejňování maxima informaci z radnice Kroměříže automatické a pro příští generaci úředníků už více přirozené. A aby se to pokud možno začlenilo přímo do systémů práce s dokumentací.
A ještě jeden rys je mi vlastní, který nemusí být každému občanovi po chuti. Nejsem příznivce hlasování za každou cenu. Dopředu upozorňuji, že pokud jde o hlasování kterým nebudu rozumět, zdržím se. A nebo budu chtít pomoc s pochopením problematiky. To ale neznamená, že by mi taková hlasování nastála za účast. Pokud by vám takový zástupce nebyl po chuti, tak klidně mě od příštích kandidatur zrazujte a klidně i nyní mou kandidaturu neschvalujte.

Snad oceníte, že si nehraji na úplně skromného a že si dovoluji být úplně otevřený a upřímný.
Hynek "Šotek" Polášek
Pirát - člen strany, a člen MS Brno
Uživatelský avatar
Jakub.Zach
Místní předsednictvo
Příspěvky: 259
Registrován: 07 lis 2017, 19:23
Profese: architekt, urbanista
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 339 poděkování

Re: MF KM 1/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Příspěvek od Jakub.Zach »

Ahoj piráti, příznivci,
jmenuji se Jakub Zach. V primárkách bych se chtěl ucházet o místa na užším čele nebo v čele kandidátky 4-7. Pokud by to nevyšlo určitě budu rád reprezentovat piráty na jakémkoliv místě kandidátky, nicméně proč to nezkusit :-). Je mi 33 let, mám VŠ vzdělání a to v oboru architekt se zaměřením na pozemní stavitelství a urbanismus. V současné době pracuji jako senior architekt v jednom architektonickém ateliéru.

Proč chci kandidovat do městského zastupitelství města Kroměříž? Protože jsem rodák, který je pyšný na to, kde se narodil a dlouhá léta žiju (s menšími přestávkami). Není mi lhostejná politika, směřování našeho města a budoucnost. Díky mému zaměření vzdělání, vnímám a orientuji se ve ztazích rozvoje města a jeho sociálního ospektu. Respektivě vliv rozvoje města na chodání obyvatelstva a jeho důsledky. Samozřejmě dále vnímám potenciál rozvoje, přednosti, ale i stávající problémy, potřeby města Kroměříž a jeho nejbližšího okolí, jelikož i mě samotného se často týkají.

Kampani se budu věnovat tak jak jen bude v mých silách.
Děkuji Všem, kteří mě podpoří a i těm, kteří si dali tu práci, přečetli si všechny medailonky kandidátů a hlasovali bez ohledu na to, komu dali svůj hlas.
Ahojte
Jakub
Předseda MS Kroměříž /// Krajský zastupitel ZLK /// architekt, urbanista, člověk s veselou povahou a věčný optimista
Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 557
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 1124 poděkování

Re: MF KM 1/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Navrhuji prodloužit lhůtu rozpravy do 15. 6.
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Uživatelský avatar
Filip.Matuska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 95
Registrován: 03 úno 2018, 18:32
Profese: fotograf
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 915 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: MF KM 1/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Příspěvek od Filip.Matuska »

Zdravím a pozdravuji všechny Piráty, příznivce, i ty z Vás, co zde třeba jen sondují ;-) .

Pro ty, s kým jsem ještě neměl tu čest, krátké představení. Jmenuji se Filip Matuška, je mi 32 let, mám VŠ vzdělání a několik let zkušeností s prací v sociální oblasti. Posledních pár let jsem již "pouze" živnostníkem, konkrétně se cítím býti hlavně svatebním fotografem. Dále jsem Pirát a mám dvě skvělé holčičky. Co se týče primárek, chtěl bych se ucházet o místo v čele kandidátky, tedy o 5. - 7. místo, pokud to nevyjde, tak samozřejmě i níže. Myslím, že Kroměříž je krásné město s velkým potenciálem, který by bylo velká škoda nevyužít. Věřím, že ať už se z naší pirátské bandy dostane do zastupitelstva kdokoliv, bude to svěží vítr a především urputná a konstruktivní opozice, která postupně vytěsní všechny ty, co za těch x let mnoho neudělali, nebo naopak hledali ve funkci spíše vlastní prospěch. Samozřejmě čest výjimkám. Do samotné kampaně se samozřejmě rád zapojím, jak mi práce, dětičky, a přítelkyně, která je též aktivní členkou místního sdružení, umožní. Velké díky všem za přečtení i případnou podporu.

Filip
místopředseda MS Kroměříž (zatím :-) ...tak už ne ;-) )
člen Komise sociální a zdravotní, člen Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality (Kroměříž) ...zatím :-)

„Kritika není negace.“ — Tomáš Garrigue Masaryk
Uživatelský avatar
Linda.Matuskova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 295
Registrován: 04 úno 2018, 10:49
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 432 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF KM 1/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Příspěvek od Linda.Matuskova »

Ahoj Piráti a příznivci Pirátů Kroměříž,

jako správná žena následuji svého "muže", a tak se hlásím na kandidátku našeho města. Představa mého umístění na kandidátce je střídmá, někde kolem 10. místa, zatím jsem na plný úvazek máma našich oužasných dvou holčiček, pracuju spíš po nocích, což se zatím s nějakým postem moc neslučuje :) Nebrání to však pomoci místním Pirátům v odborných oblastech, které ovládám. Moje představa fungování místní politiky je hlavně srozumitelnost občanům a obyvatelům města, vstřícnost a budování pozitivní komunity.

Co můžu nabídnout. Široké znalosti rodinné problematiky a sociálně-právní ochrany dětí s mezinárodním přesahem, které jsem získala za posledních asi 18 let, co se těmto tématům odborně věnuji. Vystudovala jsem sice obecnou pedagogiku (od střední školy po dva doktoráty), ale zaměřuji se spíše do sociální oblasti a rodinné problematiky. Přehled mám i v oblasti negativních společenských jevů, blízká je mi práce s dětmi předškolního věku. Za svou desetiletou kariéru na univerzitní půdě (UP Olomouc) jsem zdokonalila v projektové činnosti (noční můra každého akademika), byla jsem takový Brouk Pytlík, každý semestr učila něco nového, od azylové politiky, přes etiku a etiketu až po pedagogickou diagnostiku :)

Aktuálně mám vedle svého životního poslání mámy ještě 2 živnosti - jednu krásnější než druhou. Fotím miminka a věnuji se výrobě rekvizit pro tuto oblast focení. Příležitostně spolupracuji s místní střední pedagogickou školou, kterou jsem kdysi dávno absolvovala a je to taková má srdeční záležitost. Před vstupem do MS Piráti Kroměříž jsem zvažovala založení sdružení, které by se zaměřovalo na práci s dětmi, pořádalo aktivity pro rodiny s dětmi, třeba i zřídilo dětskou skupinu či dětskou herničku, prozatím však tyto plány můžeme realizovat prostřednictvím místního sdružení a já jsem moc ráda, že jsou místní Piráti taková skvělá banda :)

A piju hodně kafe :)

Linda
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, www.go-ed.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116
Jan.Buksa
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 02 úno 2018, 15:47
Profese: autoelektrikar
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: MF KM 1/2018 Primární volby (Komunálky Kroměříž) /rozprava 2.-27.místo/

Příspěvek od Jan.Buksa »

Ahoj piráti jmenuji se Jan Buksa pracuji jako autoelektrikař v jedné soukromé firmě.. K mým zálibám patří myslivost a zbraně když je čas věnují se cyklistice.. Ma představa je někde ke konci kandidátky.. Díky lovu zdar Honza
Odpovědět

Zpět na „Kroměříž“