Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Ahoj,
doplňuji záznamy za poslední dobu:

Dne 5.4. jsem se sešel s náměstkem MO Danielem Koštovalem. Bavili jsme se o problematice armádního vyzbrojování.

Dne 6.4. jsem se v ČNB sešel s viceguvernérem České národní banky Vladimírem Tomšíkem a členem bankovní rady ČNB Tomášem Nidetzkým. Bavili jsme se o screeningu přímých zahraničních investic a zjišťoval jsem detaily ohledně metodiky licentování ČNB. Též jsme naťukly téma podvodných směnáren.

16.4. Setkání s Tomášem Kopečným, ředitelem odboru průmyslové spolupráce na Ministerstvu obrany. Debata o domácím zbrojním průmyslu a screeningu přímých zahraničních investic.

27.4. 2018 - Schůzka s Markem Šimandlem, I. náměstkem ředitele Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost. Bavili jsme se o činnostech NÚKIBu.

2.5. Schůzka s náměstkem MZV Martinem Tlapou. Bavili jsme se o postojích Pirátů k české zahraniční politice a o tématu ekonomické diplomacie a rozvojové pomoci.

14.5. Schůzka s Davidem Ondražkou z TI. Informoval mě o aktivitách v TI v oblasti boje proti korupci na straně zbrojařských firem. Bylo mě přislíbeno, že ještě pošle detailní informace.

15.5 Schůzka s James Tirem, senior political office americké ambasády v ČR. Bavili jsme se o aktuální politické situaci v ČR.

16.6. Jsem se zúčastnil veřejné debaty Projekt Evropa na právnícké fakultě. Debata byla organizována Masarykovou demokratickou akademií. Po debatě jsem se neformálně bavil s přítomnými diskutéry (Tomáš Prouza, Radka Sokolovská - ČMKOS, Lucie Studična - ČMKOS, Magdalena Davis - Zelení). Představiteli organizátora Michalovi Piclovi jsem přislíbil, že se pokusím zajistit připojení naší strany k projektu debat v krajích ČR o EU (tj., že budeme vysílat řečníky na debatní panel).

Pokud není uvedeno jinak, tak všude poskytnutné/přijaté maximálně na úrovni drobného občerstvení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Robert.Magni, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2662 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Ahoj,

dne 23.5.2018 jsem se na cestě zpět z Prahy potkal náhodou ve vlaku s paní místostarostkou za ANO, Zuzanou Bajgarovou z Ostravy - Poruby, která tam seděla společně se dvěma úřednicemi.

Bavili jsme se o plánovaných projektech Městského obvodu v Porubě a ve městě Ostravě. Taky jsme se bavili o komunální politice obecně i konkrétně a situaci u nás. Konverzace proběhla v přátelské atmosféře bez jakýkoliv závazku nebo dohod. Celostátní politiku jsme neprobírali.
Z témat to byla hlavně infrastruktura (tramvaj), architektura, městské akce a zapojovaní občanů do aktivit města, ostatní politické subjekty. Probírali jsme taky těžbu písku, údržbu zeleně (používání glyfosfátů), zachytávání vody a PaRo.

Přijaté a poskytnuté výhody nebyly žádné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Roman.Pasek »

s odkazem
viewtopic.php?f=570&t=13315&sid=bcccbc3 ... 80#p561163

23. 5. 2018 - Třebíč
předvolební jednání v rámci společné kandidátky v komunálních volbách

Za Piráty: Roman Pašek, Stanislav Neuman, Jiří Beranovský
Za TOP 09: Svatopluk Dvořák, Zdeněk Jakšík

- pokračuje jednání, MS Třebíčsko schválilo spolupráci v komunálních volbách
- bavíme se tedy už o konkrétních věcech - tisková zpráva s představením čela kandidátky, program předvolební kampaně

Poskytnuté výhody: 0
Přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Filip.Krska, Michaela.Vodova

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Michaela.Vodova píše: 17 kvě 2018, 14:36
22.5 jednání o spolupráci s TOP 09 a SZ v Jihlavě
(17.5 se setkání nekonalo)
- jihlavští Piráti a příznivci souhlasí se zapojením se do spolupráce s těmito stranami; spolupráci musí schválit KS Vysočina (chybí MS) a primárky budou probíhat také pod KS Vysočina
- komunikujeme koalici tří stran - řešíme obsazení kandidátky, lídra (ze které strany), grafiku, smlouvu, komunikační minimum pro spolupráci, kodex kandidáta, volební strategii atp.
- 25.5 je další setkání - budeme komunikovat ostré hrany a podmínky pro kandidáty prvních 15 míst
- kompletní zápisy zveřejníme až pominou důvody pro jejich nezveřejňování
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
Barbora.Stuchla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 16 zář 2017, 13:24
Profese: student
Bydliště: Finsko
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Barbora.Stuchla »

Dne 24.5. v 16:00 se Dana Balcarová sešla s veřejnou ochránkyní práv paní Annou Šabatovou. Setkání iniciovala paní ombudsmanka.
Na schůzce byly diskutovány kauzy životního prostředí a možnosti předávání informací mezi PSP a veřejnou ochrankyní práv.

poskytnuté výhody: -
přijaté výhody: -
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Stuchla za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Dan.Lestina »

Byl jsem se ukázat s pirátským odznáčkem na téhle akci nového konkurenčního (?) lokálního hnutí: https://www.facebook.com/events/2124214 ... 743995506/
Poté jsem pohovořil s pravděpodobným kandidátem do senátu Ladislavem Faktorem, který tam byl jako host.
Informoval jsem ho o čerstvém výsledku našich primárek (ani jeden ze dvou přilášených kandidátů neprošel prvním kolem) a o tom, že proběhly kontakty s dalším kandidátem, stávajícím senátorem Šestákem.
LF mi potvrdil, že o naší podporu úmyslně nežádal, prý z obecného odporu k politickým stranám, čemuž můžeme a nemusíme věřit. Zmínil (sám od sebe), že by se o tom dalo uvažovat, pokud bychom my chtěli, na což jsem mu řekl, že si nemyslím, že by pro to byla v KS podpora.
Vyměnili jsem si kontakty s asistentem s tím, že se ozveme, pokud bychom se chtěli dál sejít.
Výhody nic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Robert.Magni

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Dne 18. 5. 2018 jsem se v pražském sídle společnosti Vodafone sešel s pány Stonavským, Walasem a Koškem, abych s nimi probral problematiku Data retention s ohledem na paragraf 68 zákona o policii a ústavní stížnost proti zákonům nařizujícím uchovávání provozních a lokalizačních údajů o telekomunikačním provozu podanou v prosinci 2017.

Z diskuse vyšlo na jevo, že Vodafone tyto údaje uchovává pro svoje vlastní účely po dobu alespoň 6 měsíců, takže v případě úspěchu naší ústavní stížnosti nedojde k tomu, že by paragraf 68 zákona o policii přestal fungovat, protože by nebylo, jaké údaje si od operátora vyžádat. Zároveň bylo zdůrazněno, že jiní operátoři mohou tyto údaje pro svoje účely uchovávat jinak dlouho, takže je potřeba se pobavit i s nimi.

Pánové mi dále sdělili svoje znepokojení s připravovanou novelou zákona o vojenském zpravodajství, která je podle nich přímým ohrožením pro český internet tak, jak ho známe.

Přijaté výhody: časopis Čilichilli, informace o plánech na budování infrastruktury pro vysokorychlostní internet v ČR, které po pěti letech nemusejí být aktualizovány, protože se v tomto směru nestalo vůbec nic, a příslib dalších informací ke zmíněné novele zákona o vojenském zpravodajství
Poskytnuté výhody: příslib pomoci v přístupu na jednání o novele zákona o vojenském zpravodajství, která v budoucnosti proběhnou na půdě Sněmovny
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Frantisek.Hagara
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 743
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 2032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

Dnes, 25.5., jsem ve sněmovně měla rychlé setkání s Erikem Čiperou z Asistence.org (znám ho zejm. z happeningů na zlepšení ovzduší v Praze z dřívějška). Asistence je poskytovatelem sociálních služeb pro více než 250 lidí s tělesným a kombinovaným postižením v Praze. Jejich cíl je podpořit svobodný a samostatný život v běžném prostředí. Tématem rozhovoru byl senátní návrh zvýšení příspěvku pro lidi, kterým náleží příspěvek ve 4. stupni postižení, na 19200,- Kč. Erik zdůrazňoval, že ideál by byl, aby každý dostal tolik podpory, kolik potřebuje. Dnes máme 3. stupeň, v němž lidé dostávají 8800,- Kč na péči, a ti, kteří potřebují péči 24/7 jsou ve 4. stupni s 13200,-.

Hlavně jsme probírali, že dnes klienti platí max. 130,- Kč za hodinu asistence, ale celkem náklady na tu hodinu jsou cca 400,- Kč. Takže je nezaplatitelné chtít vázat vyplácení příspěvku na sociální služby (jak navrhovala v prohlášení paní ministryně práce a soc. věcí). Zvýšení příspěvku podpoří možnost péče v domácím prostředí - a to je v souladu s pirátským programem. Týkat se to má cca 25-30 tisíc lidí.

Přijaté a poskytnuté výhody: 0
Přítomná byla i moje asistentka Zuzana Freitas
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Filip.Krska, Petr.Prochazka

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 620
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1160 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Praha 6 se hlásí se svou další evidencí. Jako lídr šestkové kandidátky pokračuji v setkávání:
17.5.2018
Setkal jsem s některými doktory na Poliklinice pod Marjánkou. Začátku schůzky se krátce účastnil i náš člen Ivan Hrůza mladší, který je jednak místní pacient a jednak se problematice dlouhodobě věnuje. Pozvala mě paní doktorka Stupková, která je dlouhodobě v problematice aktivní, postupně jsme potkali některé další doktory. Všichni sdílí velké rozčarování z toho, jak vypadá postup radnice v rámci rekonstrukce a správy Polikliniky, ať po otázce odborné, tak otázce památkové apod. Celý případ se táhne již dlouhá léta, bylo mnoho peticí, interpelací i snah o konstruktivní dialog ze strany lékařů, problémů tam je skutečně mnoho a jsou dlouhodobě neřešené. Lékaři na místě by byli rádi, kdyby se s nimi alespoň někdo bavil o budoucí podobě a využití, to se dlouhodobě neděje. Radnice v tomto volebním období vyplatila původní firmu, která Polikliniku spravovala. Za toto vyplacení, které opozice silně zpochybňuje, sám na sebe podal starosta Kolář trestní oznámení. Ujistil jsem všechny, že Piráti se Poliklinice budou věnovat nejenom formou slibů, jako někteří politici doposavad, ale že podnikneme konkrétní kroky, aby jejich hlas byl poslouchán a reflektován. Poliklinika je „krásným“ příkladem našeho programového bodu o nutnosti komunitního plánování v sociálních a zdravotních službách.
-
18.5.2018
Na základě domluvy z již evidovaného osobního setkání se starostou Ondřejem Kolářem (TOP09), jsme ho opět navštívili u něj v úřadě, abychom ho podrobně seznámili s našimi výhradami a návrhy řešení ohledně rozsáhlého bytového komplexu Dračky, který radnice velmi nerozumně a netransparentně prodala. O tomto podrobně informujeme veřejně např. zde:
https://www.facebook.com/PiratiP6/posts ... 7093743842

Schůzky se se mnou účastnili ještě Viktor Mahrik, Jana Kabelová, Eva Tichá a Tomáš Šídlo.
-
25.5.2018
Já jako lídr kandidátky na Praze 6, spolu s Michalem Zacharem, čerstvým předsedou MS Prahy 6 a o dost později na závěr se přidala i Jana Kabelová (č. 3 komunální kandidátky), jsme se setkali s lídrem kandidátky za Zelené, Petrem Píšou a předsedou Zelených na Praze 6 Pavlem Weberem. Zelení nás na začátku roku žádali o koalici, tu jsme tehdy hlasováním místního fóra odmítli. Programově se na Praze 6, až na pár výjimek, zásadně nerozcházíme, na druhou stranu Zelení jsou 12 let v zastupitelstvu a nic zásadního se jim, prozatím, prosadit nepodařilo, i když na začátku tohoto volebního období byli více jak rok v koalici. To bychom měli změnit právě my, i když to samozřejmě nebude jednoduché. Řešili jsme celkem podrobně jednotlivé resorty na radnici, fungování společnosti SNEO i celkové fungování úřadu. Opět jsme opakovali, podobně jako na setkání s dalšími stranami, že naším cílem je především věcná a konstruktivní kampaň.
-
Jak plyne čas, potkávám se ještě s mnohými obyvateli Prahy 6, které občas přesvědčuji, aby šli k nám na kandidátku do dolnějších pater, kde potřebujeme také místní osobnosti. Nejedná se o schůzky k evidenci zde, ale informuji o nich lidi v MS.
-
Přijaté výhody, kromě informací, u všech zmíněných schůzek žádné. Poskytnuté výhody, kromě informací a našich postojů, také žádné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Robert.Magni, Filip.Krska

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Mamula
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2016, 20:10
Profese: programátor, analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 199 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lukas.Mamula »

Ahoj
Dne 25.5 2018 jsem se setkal s p. Hanou Chalupskou z organizace Nesehnutí v Brně na adrese Údolní 37, 602 00 Brno-střed. Řešili jsme aktuální stav spolupráce zastupitelstva města Brna ve věci životního prostředí. Dále jsme řešili možnou vzájemnou budoucí spolupráci a sdílení informací v rámci evropských trendů v oblasti ŽP. Přislíbil jsem další schůzky s dalšími organizacemi, které mají zájem na ŽP v Brně. P. Chalupská mi v pátek zaslala materiály, které prezentují postoje organizace nesehnutí.
Přijaté výhody: materiály k nahlédnutí, budoucí možné know-how
Poskytnuté výhody: možná budoucí spolupráce
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mamula za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
"Nemyslím si, že existuje větší vzrušení než to, které inovátor zažívá, když univtř cítí nějaký výtvor mysli, který povede k úspěchu… Díky těmto emocím muž zapomene na jídlo, spánek, přátele, lásku, všechno" Nikola Tesla

Lukáš Mamula
zastupitel města Brna
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“