Evidence lobistických kontaktů

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 4

Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Evidence lobistických kontaktů

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Zakládám to zde pro schůzky ke 4

V úterý 6.3. jsem náhodou narazil na Arkádách na Milana Mikundu (ex ODS). Zopakoval jsem mu to, co jsem mu psal po telefonu - že se sejdeme pouze za podmínky, že k tomu bude další svědek a pořídíme si audio zaznám.

V středu 7.3. jsem se v kavárně Na půl cesty sešel s arch. Eismannovou (ex TOP09). Paní Eismannová se na základě rozhovoru s Ivanem Foltmanem přišla informovat o plánech Pirátů v oblasti územního rozvoje a možnostech budoucí spolupráce. Vysvětlil jsem, že Piráti jsou v tomto velmi otevření, že je na naších schůzkách vítána ať už jako příznivec či zástupce konkurenční strany. Bavili jsme se také o Pirátské debatě k Masarykově nádraží a jakým způsobem by šla lépe strukturovat. Probírali jsme její zkušenosti se zaváděním regulačních plánů.

Ve čvrtek 8.3. jsem se v Karlově Pekárně sešel s Petrem Kuchařem (ČSSD). Řešili jsme možosti rozvoje sociálního bydlení na Praze 4. Ta nemá na výstavbu nových bytů k dispozici de facto žádné pozemky. Petr kuchař inicioval program startovacího bydlení, ale ten se dále nerozvíjí. Bavili jsme se o tom, jestli přesunout 4-majetkovou pod správu úřadu, zda jsou zde ještě nějaké byty, u kterých existuje pádný důvod k privatizaci. Dále jsme probírali prodej 4-energetické, Petrem Kuchař ji považuje za službu občanům a není prodeji nakloněn. Popisoval jsem mu procesy u Pirátů, obecně naši otevřenost - uvedl jsem, že je na naších schůzkách vítán ať už jako příznivec či zástupce konkurenční strany.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Evidence lobistických kontaktů

Příspěvek od Tibor.Vansa »

V úterý 13.3. jsem byl na tiskové konferenci DBK k plánovanému bourání. Po konferenci jsem se bavil s Martinem Veselým, který je z Pražského fóra a zároveň jeho firma zpracovávala většinu akcí Prahy 4 k dotazování občanů na místní rozvoj. Probírali jsme metropolitní plán, jednotlivé lokality Prahy 4 a drbali místní zastupitele. DBK připravilo dobrý raut s chlebíčky a jablečným závinem, že jsme se z toho oba celkem dobře naobědvali.
Ve středu 14.3 v 10.00 jsem se potkal s radním Růžičkou v Karlově Pekárně, probírali jsme plánování programu obou stran, aby byly v co největší schodě, alespoň u dlouhodobých věcí. Radní Růžička hovořil o svém plánu na revitalizaci Krčského potoka. Dále jsme hovořili o 4-energetické. Radní Růžička se vyjádřil, že si myslí, že obálky nebyly dosud otevřeny a probíhá další audit. Informoval jsem ho, že jsme vyhráli odvolání na dotaz 106, který požadoval nabídky zveřejnit. Domluvili jsme se, že bude další vývoj tvorby programu mezi sebou konzultovat. Přijaté poskytnuté výhody žádné.
Ve středu 14.3 v 12.00 jsem se potkal s daňovou poradkyní ing. Gabriela Hoppe, výstup popíši v centrálním registru.
Dne 15.3. jsem byl na tiskové konferenci magistrátu, večer pak na diskuzi Prahy 4 k budování jihovýchodní tramvajové tangenty.
Dne 16.3. jsem se sešel s Martinem Chmelařem ze společnosti Actherm Praha. Popisoval mi vývoj prodeje 4-energetické za poslední dobu. Nepochopili, proč byla jejich nabídka na odkup za 85 miliónů odmítnuta, i s poskytnými garancemi
- 10 let zůstane součástí skupiny, nebude prodána
- 3 roky nebudou zvedat cenu
Požadovali prodloužení pachtovních smluv. Jejich strategie po převzetí je založena na tom, že by vybudovali lokální zdroje - plynové, čímž by nemuseli investovat do oprav původních vedení, které je ve velmi špatném stavu. Potvrdili, že podali nabídku i v tomto výběrovém řízení, ale nebyla přijata a obálka s cenou nebyla otevřena. Domluvili jsme se, že mi pošlou právní posudek, že jejich vyřazení bylo neoprávněné a já jim pošlu ocenění 4-energetické vypracované Českou Spořitelnou. Informovali mne o podezřelých okolnostech, které doprovázely podobný prodej na Praze 9. Přijaté výhody koláč a kafe.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Evidence lobistických kontaktů

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Dne 11.dubna jsem se sešel se zastupitelkou Petrou Rejchrtovou. Probírali jsme především prodej 4-Energetické. P. Rejchrtová mi oznámila, že neví, kdy se bude projednávat na zastupitelstvu a v jaké je nyní proces přesně fázi. Nebyla přítomna otevírání obálek, s jejich obsahem není seznámena. Preferuje prodej silné stabilní firmě se zkušenostmi v oboru. Společností Actherm Praha se zatím podrobněji nezabývala. Požádal jsem ji, zda by mohla zjistit, jak dopadl proces s trestními oznámeními na bývalého ředitele.

Dále mi oznámila, že ukončila členství ve Straně Zelených, důvody podrobněji neuvedla. Uvažuje, že bude kandidovat i v následujících komunálních volbách, ale preferuje silnou nezávislost na politických stranách

Dne 12.dubna jsem se sešel s prof. Jirkou Štegem. Představoval jsem mu, jak bychom si představovali úpravu zákona, jímž se má zrušit superhrubá mzda. Diskutovali jsme dále důvody pro zavedení jednotného inkasního místa - snažil jsem se vysvětlit, proč má pro nás velkou prioritu. Trochu jsme probrali důchodovou reformu z makroekonomického hlediska. Ptal jsem se ho na možnosti daňových asignací - v ProAltu k tomu kdysi připravovali materiál.

Dne 12.dubna jsem se sešel s Evou Benešovou, členkou spolku Naše Michle. Šlo o první seznamovací schůzku, říkal jsem jí jak fungují Piráti, ptal jsem se na její politickou historii a orientaci. Řekl jsem, že máme zájem o nezávislé kandidáty. Probírali jsme územní rozvoj Michle, tramvaj, metroplán. Poté měla paní Benešová v restauraci besedu jejího spolku s Beseda s doc. Ing. Jiřím Pazderkou, Ph.D. Nejspíše nepozván tam přišel i nějaký člověk od Passera, jméno neznám. Beseda probíhala hlavně mezi členy spolku, já jsem pouze poslouchal. Náhodou tam měli i schůzku Svobodní (Sečkářovi) s Topkou (Michal Hroza). Pozdravili jsme se a chvíli povídali o tom, co se kde na 4 plánuje.

EDIT:
Beseda byla otevřená, pozvánka šla všem sousedům, v kopii na ing. Ungera z Passerinvestu
Dne 13.dubna jsem se sešel s Martinem Chmelařem ze společnosti Actherm Praha. Informoval jsem ho o proběhlých schůzkách, negativním výsledku naší žádosti přes zákon 106 na informace o nabídkách. Informoval jsem ho, že mám schůzku se Starostou a budu tlačit na zrušení výběrového řízení. Dotazoval jsem se ho na hospodářskou situaci jeho firmy. Diskutovali jsme elektronizaci daňových přiznání. Bavili jsme se o technických možnostech výstavby v těsné blízskosti magistrály či přímo nad ní. Přijal jsem pozvání na oběd v Huse.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Evidence lobistických kontaktů

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Dne 16.dubna jsem se sešel s předsedou ČSSD na Praze 4 Petrem Horálkem. Ten mi představil jejich možnou kandidátku na senátroku doktorku Miroroslavu Skovajsovu. Vysvětlil jsem mu mechanizmus získávání podpory pro senátory a sdělil můj osobní názor na jednotlivé kandidáty.

Dále jsem se setkal se předsedou Strany Zelených a starostou Prahy 4 panem Petrem Štěpánkem. Pan starosta velmi trval na tom, aby jednotlivé témata setkání byly v zápisu v registru lobistických kontaktů pouze holým výčtem témat. Odmítl i nabídku, aby měl možnost text zápisu předem schválit, aby mohl zkontrolovat, že neobsahuje citlivé neveřejné informace. Velmi mne tento odpor k transparentnímu jednání z jeho strany zklamal. Nic kontroverzního přitom v rozhovoru přitom nepadlo, snad jen to, že se k některým členům zastupitelstva vyjadřovat stejným způsobem, jakým se k nim veřejně vyjadřoval ještě předtím, než byl starostou. Naprosto výjimečně jsem tedy ustoupil, nejvíce problematické z Pirátského hlediska mi totiž přišlo toto úvodní jednání.
Diskutovali jsme o
Developerském projektu v Hodkovičkách
Koupališti Lhotka
4-energetické
Privatizaci bytů
senátní volby

Dne 18.dubna jsem se setkal s členem sdružení Stará Krč panem Burianem. Ten mi sděloval svůj negativní postoj k metroplánu a jednotlivé důvody. Celkem jsme se shodli, požádal jsem ho aby mi je poslal i písemně.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Evidence lobistických kontaktů

Příspěvek od Tibor.Vansa »

9.května
Schůzky
Účastníci: Tibor Vansa, Marek Paris, Petra Rejchrtová, Marie Jelínková

Předmětem byla diskuze o možnostech předvolební a povolební spolupráce. Největší riziko možných sporů jsme usoudili v oblasti územního plánování a výstavby. Dlouho jsme proto probírali jednotlivé developerské projekty na Praze 4. Nakonec jsme se rozhodli inspirovat koaliční smlouvou mezi Piráty a Zelenými na Praze 13.

10.května
Tibor Vansa, Svatomír Mydlarčík
Sešel jsem se s panem Svatomír Mydlarčíkem, který je zastupitel v Kunraticích. Byl zvolen jako nezávislý kandidát na kandidátce ANO. Představoval mi svoji práci zastupitele a obecně svoje politické názory. Vede jednání s KDU o možné předvolební spolupráci a chtěl se informovat i o možnostech získání podpory od Pirátů. Některé jeho názory mi přišly sympatické, nicméně jsem ho informoval, že bychom si potřebovali jeho činnost pořádně prověřit a že je to v tak krátké době do voleb težko stihnutelné.
Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Evidence lobistických kontaktů

Příspěvek od Adam.Jaros »

21.5. jsem se prošel ze zasedání školské komise s Petrou Rejchrtovou na metro na Pankráci.
Probírali jsme její nápady na kampaň i další občanské aktivity s kampaní nesouvisející.
S konkrétními návrhy jsem ji odkázal na Honzu (návrh na web/aplikaci) a Tibora, podal jsem jí obecné informace o průběhu primárek, papírových pirátských listech a penězích (což je všechno stejně veřejné).
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Evidence lobistických kontaktů

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Dne 21.5. jsem se sešel s Ondřejem Růžičkou ze Starostů. Tématem schůzky byl pirátský programový bod k ochlazení metropole. V té souvislosti jsme se bavili o jeho představách -
1,Revitalizace Kunratického potoka ( studie hotova, PD je ve fázi realizace) – projektuje HMP
- Rozsáhlé území – pro možné navazování – dlouhodobá akce

2, Revitalizace parku Udolní ( zde zbude určitě velká část pro rok 2019 a 2020)
- Nejsou dořešeny odkupy všech pozemků klíčové ( časově náročné)
3, Retenční nádrže na dešťovou vodu u ZŠ( pozemky škol)
- Jsou již nějaké vybudované, ale ještě bude potřeba dokončit značnou část 2019
4, Revitalizace Botič

Dále jsme probírali generel veřejných prostranství a náklady na údržbu zeleně.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Evidence lobistických kontaktů

Příspěvek od Tibor.Vansa »

30.června jsem byl na konferenci Potřebuje Praha moderní architekrutu a výškové budovy? v rezidenci primátorky. Byl jsem tam s Vítkem Šimralem a Evou Tylovou. Odmítl jsem se podílet na aktivismu Víta Janouška, který vnikl do prostor. Od jisté doby si na nepřátelské území nosím vlastní provient, takže přijaté výhody žádné.

1.července jsem se sešel s Martinem Chmelařem z Acthermu. Doptával se na aktuální vývoj k 4-energetické, bodužel jsem mu toho ale moc nového nemohl říci. Dále jsme se bavili obecně o Pirátském programu na 4-ce. Přijal jsem pozvání na oběd, ale odmítl jsem finanční příspěvěk na kampaň, výši Martin Chmelař nespecifikoval.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Evidence lobistických kontaktů

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Dne 27.6.2018 jsem šel s Tomášem Víchem a Kristýnou Jirsovou na oběd. Bavili jsme se o probíhajícím společném jednání k metroplánu.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Evidence lobistických kontaktů

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Dne 28.6.2018 jsem se sešel s Janem Schneiderem. Schůzky se za nás zúčastnil i Josef Vlach.
Projednávali jsme
-Jeho finanční ohodnocení
-Procesně personální audit navrhující sloučení zdravotnické zařízení a sociální péče
-Možnosti synergie s dalšími školskými zařízeními
-Nákup elektromobilů a automobilovou flotilu MČ Praha 4
-Náročnost získávání dotací z evropských fondů, jež jeho zdravotnické zařízení (jesle) čerpá ve značné míře
-Diskutovali jsme výhody a nevýhody registru smluv
-Informoval nás o výsledcích interního auditu
Přislíbil jsem mu, že po volbách budeme postupovat naprosto korektně a v případě, že by se nové vedení radnice rozhodlo pro jeho odvolání, proběhne standardní nestranné výběrové řízení s dostatečnou dobou na převzetí zařízení novým ředitelem, tak aby nebyly nijak poškozeni klienti.
Zamčeno

Zpět na „Praha 4“