KF ÚsK 12/2018 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Ustecky kraj, Predsedajici

Odpovědět
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8296 poděkování
Dostal poděkování: 4769 poděkování

KF ÚsK 12/2018 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 04 kvě 2018, 14:56

Svolávám zasedání krajského fóra na neděli 13. 5. 2018 do Pirátského centra v Ústí nad Labem od 14:00 do 18:00 s Adamem Komendou jako organizátorem.

Po ukončení zasedání zde bude umístěn zápis.

Program zasedání se sestavuje zde. Od teď do 6. 5. 2018 14:00 navrhujte body zasedání. (Pokud nepožadujete, aby se o věci hlasovalo, podávejte klidně do začátku zasedání, ale čím dříve, tím lépe.)

Nezapomeňte uvést předpokládanou dobu pro rozpravu.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Frantisek.Kindl
Člen KS Ústecký kraj
Profese: důchodce - spisovatel
Dal poděkování: 129 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: KF ÚsK 12/2018 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Frantisek.Kindl » 04 kvě 2018, 15:20

do programu, prosím, zařadit komunální a senátní volby v Chomutové, děkuji slušně..., Franta Kindl

Frantisek.Kindl
Člen KS Ústecký kraj
Profese: důchodce - spisovatel
Dal poděkování: 129 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Kindl » 09 kvě 2018, 12:54

Ještě bych rád přidal do programu diskuzi o propagaci Pirátů v kraji, děkuji, Franta Kindl
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kindl za příspěvek:
BIRKY

Adam.Komenda
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Student práv
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Příspěvek od Adam.Komenda » 23 kvě 2018, 17:14

KF Ústecký kraj 12/2018: Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem 13.5.2018

Přítomní
předsednictvo :
- František Navrkal (předsedající)
- Mikuláš Peksa

Členové:
- Adam Komenda
- Daniel Komenda
- Adam Janík
- František Kindl
- Vojtěch Karban
- Jan Koťas
- Tomáš Macháček
- Lili Beutelová
- Lukáš Blažej
- Jan Maixner
Zájemci o členství:
- Hana Vodrážková
- Jana Hladová
- Martin Strnad
- Jan Mareš
- Boris Debeljak
- Filip Škrábal
- Petr Šimon
- Vítek Rous
- Šárka Rousová
- Kamil Ignác
- Jaroslav Šajgal
- Zdeněk Ledvinka
- Matěj Štetl
- Radek Rákos
-

Program zasedání:
1. Představení nováčků a grilování
2. Zhodnocení otevírání pirátského centra
2. Komunální volby v Chomutově
3. Komunální volby v Litvínově
4. Diskuze o propagaci Pirátů
5. Správa pirátského centra
6. Doplňující volba krajského předsednictva

Zápis
Zasedání zahájeno v 14:15.

1) Představení nováčků
Zdeněk Ledvinka, přijel z Vejprt, rád by tam kandidoval s místním sdružením.
Vítek Rous nováček z Dubí, studuje PhD na zemědělské univerzitě.
Matěj Štetl studuje přírodovědu na UJEP.
Radek Rákos studuje na pedagogické fakultě.

Grilování zájemců o členství:

Zájemkyně: Jana Hladová
Nedaří se mi prosazovat ekologické záležitosti ve veřejné správě, kde pracuji, tedy na oddělení životního prostředí v Chomutově. Velmi mě zajímá problematika životního prostředí. S poslankyní Balcarovou jsem už několikrát řešila spalovnu u Mostu.
Co se ti na Pirátech líbí?:
Nejvíce se mi líbí, že se mohu v Pirátské straně svobodně vyjádřit.
Co se ti na Pirátech nelíbí?:
Nelíbí se mi digitalizace úřadu, mnoho kolegů by, včetně mě, mohlo přijít o práci. Ráda bych dále pracovala s lidmi jako úředník, o práci přijít nechci. Jsem pro autorská práva omezit, ale něco by autorům z jejích díla zůstat mělo. Parcipativní rozpočet je nefunkční, lidé navrhují nerealizovatelné věci. V EU máme zůstat. Odvolatelnost politiků by asi byla dobrá. Legalizace marihuany ano, legalizace všech drog nevím, je to třeba promyslet. Svazky pro homosexuály ano.
Proč zrovna Piráti?:
Bartoš není křivák, ale fajn člověk, na rozdíl od jiných lidí v politice, myslím, že v Pirátech jsou vědecké špičky v daných oborech. Jsem zásadně proti pěstování GMO rostlin i proti genetickým úpravám člověka.

Zájemkyně: Hana Vodrážková
15 let vedu neziskovou organizaci v Kadani, která se věnuje dětem. Ráda bych změnila město Kadaň k lepšímu. Líbil se mi nápad se základním příjmem. Parcipativní rozpočtování ano, ale v mezích. Legalizace marihuany OK, k tvrdším drogám přistupovat opatrně. Svazky homosexuálů podporuji, prý může být problém s adopcí, kvůli článku v ústavě. V současné době jsem proti klonování, jelikož je to dle mého názoru velmi nebezpečné. Bojím se, že doba klonování lidí jednou přijde. Nemám ráda OSU, pořád po nás chtějí poplatky za hraní na besídkách pro děti.
Zrušit monopol OSY?:
Ano jsem pro.

Zájemce: Martin Strnad
Už v roce 2014 chtěl kandidovat za Piráty v Děčíně, tehdy si to ale nakonec rozmyslel. 20 let pracuje na úřadě jako IT administrátor. Před 10 lety udělal online přenos ze zastupitelstva. Jeho snem je, aby lidé v Děčíně všechno mohli dělat přes internet z obýváku, pořád to tak není, ještě to musí dokončit, rád by za to bojoval v Pirátech. Chce kandidovat za Piráty, věří si na 15 %. Technologie ano, vše zveřejnit na netu a v registrech, k tomu dodal: Na to jsem se těšil, Piráty jsem si vymodlil. Klonování lidi je zajímává budoucnost, rád bych se toho dožil. Rád bych nechal dělat výběrová řízení a soutěže na všechno

Jan Mareš
Studuje v Německu a v Praze, dojíždí. Nechce kandidovat, nestíhal by, rád by nám pomáhal například formou rešerší a poradenstvím, zejména v oblasti historie, jelikož studuje dějiny. Hodně se věnuje dějinám Němců ze Sudet. Registr smluv je dobrá věc, super u ČEZU, problém u Budvaru, přišli by o konkurenční výhodu, to by byl problém v rámci tržního prostředí. Budvar je dle jeho názoru výjimečný případ, je to státní podnik a přesto vydělává. Budvar by měl mít jako jediný výjimku z registru. Místní referenda ano, celostátní referenda mohou být problém, viz Brexit.
Manželství je zastaralé, stát by to nemusel regulovat. Nejsem proti homosexuálům, ale manželství je dle mého názoru zbytečné, jak pro heterosexuály i homosexuály. Jsem pro adopci. Umělá technologie je super. Klonování je problém, bojím se, že klonovací průmysl by ovládl nějaký oligarcha, který by ovládl svět. Vlastnická práva na internetu je potřeba zjednodušit, je potřeba zlepšit volný přístup k datům.

Zhodnocení otevření pirátské centra SUPICE
Došlo se k závěru, že se řada věcí v rámci otevření povedla, ovšem nezdařilo se vše. Pro příště je potřeba zahájit přípravu takto velké akce alespoň měsíc dopředu a určit konkrétního organizátora akce.

Komunální volby v Chomutově.
František Kindl: Když já budu na kandidátce Pro Chomutov do 10 místa, dal bych na kampaň 20 až 30 000, pokud nebudou peníze, dají mě mimo 10. Rozhodne krajské fórum, po předložení koaliční smlouvy. Přispějeme na kampaň Přemysla Rabase z centrálního rozpočtu.

Komunální volby v Litvínově
Adam Janík: Kandidoval bych jako dvojka na kandidátce Zelených. Stanovisko PKS, smlouvu schválí či neschválí KF, Zelení v Litvínově klidně mohou ohlásit, že kandidují s podporou Pirátů, když to neprojde hlasováním, tak musí Zelení počítat, že dopadnou jako Ruml.

Propagace Pirátů
František Kindl by rád udělal pirátské propagační leporelo. Vymyslí návrh a předloží ho předsednictvu.

Správa pirátského centra SUPICE
Klíče bude mít Mikuláš Peksa, dva asistenti, plus jeden člověk za Ústí nad Labem. Klíče od SUPICE budou tedy 4.

Schůze skončila v 17.13

Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Profese: úředník státní správy
Dal poděkování: 98 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Příspěvek od Jana.Hladova » 26 kvě 2018, 07:51

Vážení, nesouhlasím se zněním vloženého zápisu z krajské schůze. Přesněji s pasáží grilování nových zájemců o členství. To málo co bylo napsáno je mnohdy vytrženo z kontextu, některé věci jsem takto neřekla a nebo byly zapisujícím špatně pochopeny. Chybí mi tam mnoho, pro mne, poměrně zásadních sdělení, které jsem naopak řekla. Chápu, že není možné do zápisu reprodukovat vše a tak jak bylo řečeno, ale tohle vůbec není vypovídající. S digitalizací úřadu mám problém pouze ten, že jsem zastánce osobní komunikace - a to jak jsou zde reprodukovány mé názory z krajské schůze mne jen utvrzuje v přesvědčení, že není nad sdělení face to face. To, že má Pirátská strana odborníky na vše jsem také neřekla, naopak si myslím, že některé oblasti má dosti nepokryté. S poslankyní Balcarovou jsem se sešla jen jednou a to hlavně kvůli problematice světelného znečištění, kterou se zabývám a řeším v rámci pracovní skupiny při MŽP (což jsem na schůzi opravdu nezmínila). ZEVO jsme samozřejmě také řešily, protože je to v našem kraji velké téma. V zápisu se vůbec neobjevila naše (když to vztáhnu na všechny grilované) vyjádření ohledně ostatních oblastí programu Pirátské strany, které se netýkají našich oborů, ale jsou pro nás důležité a rádi bychom je pomohli prosadit! To se mi zdá pro lidi, kteří budou asi i dle tohoto zápisu rozhodovat o našem přijetí, mnohem důležitější než některé jiné (navíc dost bez kontextu) uvedené informace. JH
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvek:
Jakub.Pribyl

Martin.Strnad
Člen KS Ústecký kraj
Profese: IT - eGoverment, webdesigner
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Strnad » 27 kvě 2018, 20:08

Zdar Pirati,
zeptam se..kdy je asi tak mozno ocekavat, ze se prepne status profilu na clen Piratu a tim i zde nastavena prava + by mozna nebyl od veci oficial e-mail @pirati.cz pro oficialni komunikaci s vnejsim svetem? Diky mooc..vim, ze se asi musi zuctovat clensky prispevek a tak..ale jen pro info..diky

Jani ja myslim, ze je to treba brat s rezervou. Hodne jsme toho namluvili a nejde delat asi presny prepis. Mozna nektere vyroky jsou vytrzene z kontextu - je to u vsech uchazecu, ale mysim, ze to neni zasadni a ani tento prepis nebyl rozhodujici nebo ovlivnujici hlasovani o clenstvi. To myslim byl samotny grilovaci proces osobne.

Michaela.Schwarzova
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 650 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Schwarzova » 27 kvě 2018, 22:25

Martin.Strnad píše:
27 kvě 2018, 20:08
Zdar Pirati,
zeptam se..kdy je asi tak mozno ocekavat, ze se prepne status profilu na clen Piratu a tim i zde nastavena prava + by mozna nebyl od veci oficial e-mail @pirati.cz pro oficialni komunikaci s vnejsim svetem? Diky mooc..vim, ze se asi musi zuctovat clensky prispevek

Ahoj Martine,
pokud dobře koukám, tak už jsi veden jako člen Krajského sdružení.
Přepnout si to můžeš v uživatelském panelu, v sekci skupiny.
Email si už taky můžeš zřídit.
Víc info vypátráš u našich KoKs.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Schwarzova za příspěvek:
Martin.Strnad

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“