Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Blanensko-Boskovicko

Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 373
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Ahoj Blanensko,

v souladu s volebním řádem svolávám zasedání místního fóra Blanensko, na kterém proběhnou primární volby pro komunální volby do zastupitelstva města Blanska 2018 a které se uskuteční dle schváleného harmonogramuv úterý, 12. června 2018 od 18 hodin v salónku v restauraci Punkva na ulici Rožmitálova 40/10, 678 01 Blansko.

Volební řád Pirátské strany stanoví následující podmínky kandidatury:
§10 VR - Podmínky kandidatury
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
  • podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a
  • vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
  • nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

Současně jsou volby do zastupitelstva obce upraveny Zákonem č. 491/2001 Sb. o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů.

Není-li nikdo proti, navrhuji následující pořad jednání:
Pořad jednání
1) Primární volby pro komunální volby do zastupitelstva města Blanska 2018
  • volba lídra
  • volba čelních kandidátů
  • volba ostatních kandidátů
Oznámení kandidatury
Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí a specifikací, zda kandidujete na pozici lídra, čelního kandidáta, nebo na zbytek kandidátní listiny.
  • lídrem se rozumí v pořadí první kandidát na kandidátní listině
  • čelními kandidáty se rozumí druhý až čtvrtý kandidát na kandidátní listině
  • ostatními kandidáty se rozumí pátý až dvacátý pátý kandidát na kandidátní listině
Kandidáti

Konstatuji, že primární volby jsou otevřené pro všechny kandidáty, kteří splní podmínky kandidatury.

Děkuji za pozornost, otevírám rozpravu a prosím o převzetí předsedání.
Naposledy upravil(a) Petr.Springinsfeld dne 07 čer 2018, 19:56, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubos.Sedlak za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Havac, Tomas.Gottwald
Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 340
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Re: Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Příspěvek od Tomas.Gottwald »

Proč kandiduji
Vážené Místní fórum Pirátů i naši příznivci,

děkuji členům za možnost kandidovat pro volbu na lídra Pirátů v komunálních volbách do zastupitelstva města Blanska 2018. Využívám své právo podílet se a prožívat aktivně budoucnost našeho města. Věřím, že z pozice leadera kantidátky Pirátů v komunálních volbách mohu nejlépe prospět našemu záměru upirátit Blanenskou radnici. Domnívám se, že leader by měl lidi vést, ne řídit, ani koučovat a měl by zajišťovat potřebné pro rozvoj lidí, kteří jsou ochotni mu poskytnout co nejvíce zpětné vazby, kterou prostě potřebuje.

Jsem přesvědčený, že se nám výsledek ve volbách podaří a pak společně začne to pravé tóčo.

Připravuji se, že se teď budu 4 měsíce naplno vedle civilního zaměstnání věnovat kandiátům na Blanensku a po volbách uvolňování radnice občanům a Pirátům.
Žádám tímto o váš hlas ve volbě na leadera kandidátky do komunálních voleb Blanska a jednomyslnou podporu pro tuto bitvu.
Díky za váš čas, že milujete svoje hodnoty a za zpětnou vazbu. Věřím že vaši důvěru vyjádřenou tímto hlasem nezklamu.

Tomáš Gottwald
občan


Jsem PRO
decentralizaci všeho a svět bez prostředníků
reflektaci reality třetího tisíciletí
nepodmíněný základní příjem
mír a lásku

Jsem PROTI
digitální totalitě
privatizaci zisků a socializaci ztrát
koncepci vynakládání peněz z blanenského rozpočtu v malých tlupách
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Gottwald za příspěvek:
Petr.Jelinek
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07
Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 373
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Ahoj,

většina z Blanenska mě už zná, ale i tak dovolte abych se představil.
Mé jméno je Luboš Sedlák a kandiduji do čela kandidátky. Jsem ještě studentem Agronomické fakulty Mendelu.

Proč kandiduji?
Protože se mě ji delší dobu nelíbí netransparentní radnice v Blansku a její veřejné zakázky. Zastupitelstvo nefunguje a je tam zřetelný střet zájmů mezi službami v Blansku a zatupitelstvem. Chci navrhnout participatitativní rozpočet. Chci změnu územního plánu, stavět byty a nerozprodávat majetek města soukromníkům.
Na další otázky rád odpovím, děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubos.Sedlak za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Gottwald, Petr.Jelinek
Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 373
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: Doktorand AF, Výzkumník projektu
Bydliště: Blansko Brno
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Příspěvek od Lubos.Sedlak »

Ahoj, tímto předávám předsedání Petru Jelínkovi.

Děkuji
Uživatelský avatar
Petr.Jelinek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 71
Registrován: 30 led 2018, 20:35
Profese: učitel VŠ
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Příspěvek od Petr.Jelinek »

Ahoj. Přebírám předsedání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jelinek za příspěvky (celkem 2):
Lubos.Sedlak, Tomas.Gottwald
Uživatelský avatar
Ondrej.Havac
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2018, 12:10
Profese: Učitel a odborný asistent
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Příspěvek od Ondrej.Havac »

Ahoj všichni,

Jmenuji se Ondřej Haváč a jsem učitelem angličtiny a historie na Gymnáziu Mojmírovo náměstí v Brně. Zároveň působím jako doktorand na Historickém ústavu Masarykovy univerzity, kde mě čeká v následujícím semestru obhajoba mé dizertační práce. Minulý rok jsem strávil na pracovní stáži v kanadském Edmontonu.

Do místního veřejného života jsme spolu s Honzou Stříteckým a dalšími kamarády aktivně vstoupili v momentě, kdy jsme se dozvěděli o chystané stavbě dalšího hypermarketu na místě současných skleníků, kde je nejúrodnější půda. Nekvalitně zpracovaný projekt nehledící na místní prostředí a nechvalně proslulý developer nás přiměly k založení spolku Blansko sobě a uskutečnění petiční akce, na jejímž konci bylo přes 600 podpisů vyjadřujících nesouhlas s plánovanou stavbou. Projekt stavby se sice podařilo odložit, ale zkušenosti s jednáním radnice a s nejasným jednáním zastupitelstva nás přiměly se politicky angažovat.

Přál bych si větší transparentnost během jednání zastupitelstva, možnost kontrolovat a aktivně spolurozhodovat o rozpočtu města a méně přehlíživého jednání na radnici. Proto kandiduji na pozici "ostatní kandidát". Rád zodpovím jakékoliv vaše dotazy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Havac za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Gottwald, Lubos.Sedlak
Uživatelský avatar
Zbynek.Pokorny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 56
Registrován: 03 bře 2018, 00:21
Profese: učitel a překladatel ANJ
Bydliště: Blansko
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Re: Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Příspěvek od Zbynek.Pokorny »

Nazdar Piráti a příznivci,

Jmenuji se Zbyněk Pokorný, a ač původně strojař, živí mě posledních 13 let výuka a překlady angličtiny.
Proč chci kandidovat za Piráty v Blansku?
Zaprvé jsem Piráty již delší dobu sledoval a s jejich programem se ve většině bodů shodoval, takže pokud jsem se chtěl nějak aktivně zapojit do politického dění v Blansku, byla to vlastně i jediná možná varianta.
Proto jsem loni kontaktoval Radka Holomčíka, kterého jsem znal z předvolebních mítínků, a pozval ho a Toma Vymazala na "pivo s poslanci", a tím snad i urychlil vznik MS Blanensko.
Hodně mě motivovali i iniciátoři petice "Skleníky" Honza Střítecký a Ondra Haváč. Takže super, že se i oni rozhodli kandidovat v Blansku.
Já sám chci kandidovat jako čelní kandidát (mám na to dost vysoké čelo) :-)

Také jsem 5 let pracoval ve výboru SVJ a měl jsem možnost nahlédnout do problematiky dodávek tepla a vody. Přesvědčil jsem se nejen o jejich "výhodnosti" pro odběratele = občana, ale také že lobbing a korupce vzniká již na místní úrovni a jediný způsob, jak jí zamezit, je vlastní angažovaností a přímou kontrolou, ideálně z lavic zastupitelů.

Tak doufám, že se nám to na podzim podaří! :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Pokorny za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Gottwald, Lubos.Sedlak
michal00266
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2018, 17:54
Profese: ridic autobusu
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Příspěvek od michal00266 »

Ahoj,

jmenuji se Michal Paclík je mi 28 let a pocházím z Blanska. Živím se jako profesionální řidič i když moje profese, kterou jsem studoval je nástrojař.
Líbí se mi za co pirátská strana bojuje a chtěl bych přispět k vymýcení korupce v Blansku. Žiju v Blansku od narození a na vlastní kůži vnímám obrovské zdražení nemovitostí v této lokalitě. Štve mě, že běžně pracující člověk si jen stěží může dovolit koupit byt nebo rodiný dům. Soukromé subjekty v této oblastiv Blansku mnoho neudělay a město byty nestaví. Nevidím důvod proč by město nepostavilo např. bytové domy a neprodalo levně. Kandiduji mezi čelní kandidáty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi michal00266 za příspěvky (celkem 2):
Lubos.Sedlak, Tomas.Gottwald
jstritecky
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 07 čer 2018, 09:52
Profese: Lektor a překladatel
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Příspěvek od jstritecky »

Ahoj Blanensko,

jmenuji se Jan Střítecký a živím se jako lektor jazyka a překladatel (ŠJ).

Do Blanska jsem chodil 8 let na gymnázium a shodou zajímavých okolností v Blansku od r. 2014 i žiju. Jelikož jsem strávil nějaký čas v cizině a viděl, že města mohou vypadat i jinak než plné betonu a zámkové dlažby, rozhodl jsem se spolu s dalšími kamarády zapojit do veřejného života. To byl prvotní impuls. Zkrátka, záleželo nám a záleží na tom, v jakém prostředí budeme s našimi dětmi žít. Založili jsme spolek "Blansko sobě" a vyjádřili se nesouhlasně k záměru města Blanska prodat pozemky v areálu tzv. Skleníků developerovi se záměrem vybudovat tam nákupní středisko. Abych neopakoval fakta uvedená Ondrou - myslím, že se nám podařilo rozproudit stojaté vody blanenské samosprávy a obecně veřejného života.

Ke zdejší pirátské partě mě "přivedl" Zbyněk Pokorný. Uvažoval jsem o zapojení do místní samosprávy již delší dobu, ale žádná příležitost s fajn lidmi se doposud nenaskytla. Jelikož se s velkou částí pirátského programu ztotožňuji, rozhodl jsem se kandidovat jako nezávislý právě za Piráty.

Rád bych se zaměřil na urbanistický vývoj v Blansku s přihlédnutím k environmentálním aspektům, jinými slovy, aby Blansko bylo ještě příjemnějším městem pro život s dostatkem odpočinkových a volnočasových zón. Rád bych k tomu využil i kontakty na odborníky v tomto oboru, které se nám podařilo získat i díky aktivitě "Skleníky". Blansko rozhodně může nabídnout zcela jiný obrázek města než ten, který má zafixovaný spousta lidí v okolí (Město, kde nic není.). Kandiduji mezi čelní kandidáty, i když bude záležet na primárkách a domluvě (poslední dobou jsem dost vytížen).
Tito uživatelé poděkovali autorovi jstritecky za příspěvky (celkem 2):
Lubos.Sedlak, Tomas.Gottwald
Uživatelský avatar
Petr.Jelinek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 71
Registrován: 30 led 2018, 20:35
Profese: učitel VŠ
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Zasedání MF Blanensko 2/2018 - primární volby Blanska

Příspěvek od Petr.Jelinek »

Ahoj, předávám předsedání Petru Springinsfeldovi
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jelinek za příspěvek:
Tomas.Gottwald
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Blanensko“