Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Příspěvek od Adam.Jaros »

Robert.Magni píše: 24 kvě 2018, 11:42 Došlo k tomu snadno. Nemyslíš - zaplatíš.

Jinak mi v SZ přišel odkaz na zajímavý článek,jen nedokážu posoudit jeho obsah - moje čeština není kompatibilní s jeho angličtinou
https://www.digitaltrends.com/computing ... r-quarnot/
Francouzský startup miner, který je designovaný jako topení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2455
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2008 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Příspěvek od Jan.Prokop »

Robert.Magni píše: 24 kvě 2018, 11:27
Máš i nemáš pravdu. Chybí tam např ,,průměrného přímotopu,, Protože snadno lze najít topení,co žere jak svině a netopí pomalu vůbec :D A už jsem se tu i dozvěděl,že těžba může být i výdělečná i provar jako prase. Příliš mnoho proměnných.
Můžeš být konkrétní, protože tohle mi přijde, že tohle jde proti zákonu o zachování energie, samozřejmě, že by se ta elektrika mohla přeměnit na něco jiného než teplo (světlo, pohyb), ale to by u topidla bylo celkem postavený na hlavu.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

wojta píše: 24 kvě 2018, 11:36 Pravda, beru zpět, ten rozdil bude minimální.
Pro mne osobně je vůbec problém tahle zlatá horečka, kdyby se to používalo třeba k vědeckým výpočtům (tuším, že něco takového existuje) byl bych velice proto aby to měl každý ve svém domě. Ta spotřeba musela být o mnoho vyšší než obvyklá, že si toho někdo všiml a upozornil na to (čili měl třeba otevřené okno). Jak k tomu došlo?
Spotřeba byla za ty 3 týdny, kdy Tomáš těžil, v řádu jednotek tisíc. O tolik vyšší než v jiných bytech byla proto, protože Tomáš v tom bytě na rozdíl od ostatních poslanců bydlel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 9):
Robert.Magni, Ivor.Kollar, Jan.Mejsnar, Vojtech.Pikal, Vojtech.Sazel, Jiri.Ulip, Frantisek.Hagara, YjM, Marcel.Kolaja

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5559
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22543 poděkování
Dostal poděkování: 4546 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Příspěvek od Robert.Magni »

Jan.Prokop píše: 24 kvě 2018, 12:12
Robert.Magni píše: 24 kvě 2018, 11:27
Máš i nemáš pravdu. Chybí tam např ,,průměrného přímotopu,, Protože snadno lze najít topení,co žere jak svině a netopí pomalu vůbec :D A už jsem se tu i dozvěděl,že těžba může být i výdělečná i provar jako prase. Příliš mnoho proměnných.
Můžeš být konkrétní, protože tohle mi přijde, že tohle jde proti zákonu o zachování energie, samozřejmě, že by se ta elektrika mohla přeměnit na něco jiného než teplo (světlo, pohyb), ale to by u topidla bylo celkem postavený na hlavu.
Tak jinak Vyrábíš teplo a spotřebováváš proud.
A zároven Vyrábíš peníze a spotřebováváš proud.
a Proud = peníze
Není to jedna rovnice,kde by se hmota měnila na energii

Je to několik rovnic současně
V chemii zvratná reakce
Zvratná reakce = Probíhá-li reakce od výchozích látek k reakčním produktům a současně od reakčních produktů k výchozím látkám.

o CH3COOC2H5 +H2O CH3COOH + C2H5OH (Hydrolýza esteru nebo zpětná reakce esterifikace)

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3436
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2607 poděkování
Dostal poděkování: 5037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Libor.Adamek píše: 24 kvě 2018, 11:18 Chybí mi tu vyjádření ke členům od pana poslance...

Jinak kontrolní komise je zjevně nefunkční..
Ale je funkcni. Jen neni tak rychla. Ted, pro zacatek, bylo by pekne uslyset nazor vedeni kubu a RP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Vaclav_Mraz, Libor.Adamek

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 278
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Příspěvek od B_Pat »

Celá kauza je - snad, oproti jiným - natolik úsměvná, že se tím nadále snad žádná "normální" média nebudou zabývat. Co mě osobně velice trápí, je ale nepirátský přístup, lhaní, slovíčkaření. To není ani tak na nějaká silová vyjádření směrem ven (možná, že když se to teď už nechá vyhnít, bude to mít menší negativní dopad - ale na todle posouzení určitě máme lidi), ale spíš směrem dovnitř strany - proč? Podle mě je to osobní selhání na více úrovních - neznám podrobnosti, je to jen dojem.

Celá tato diskuse se ale zajímavě stočila k efektivitě vytápění a těžbě kryptoměn. Kryptoměny mají svoji budoucnost zatím ne úplně jasnou, ale potenciál je veliký. Co ale vidím jako doopravdy velký problém, je celková energetická náročnost těžby samotné. Namátkou třeba zde: http://oenergetice.cz/rychle-zpravy/tez ... ele-irsko/

Je to vůbec něco, co chceme touto formou podporovat? Je nám bližší energeticky velmi náročná těžba, která má ekonomický přínos pro jedince (víceméně) NEBO se chceme spíše více orientovat na jeden bod z programu "Prioritou v oblasti energetiky je výzkum, vývoj a nasazení nových technologií, které sníží spotřebu a zvýší efektivitu." Vždyť to je úplně na hlavu.

Nejsem odborník ani na jedno z výše uvedených témat, jen předkládám otázku...
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Vaclav_Mraz, Petr.Vileta, Zbynek.Janoska, Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3436
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2607 poděkování
Dostal poděkování: 5037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

B_Pat píše: 24 kvě 2018, 13:01 Celá kauza je - snad, oproti jiným - natolik úsměvná, že se tím nadále snad žádná "normální" média nebudou zabývat.
Poprve jsem se s ni potkal na ceskem rozhlasu. Je na ceskem rozhlasu neco nenormalniho?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Pavel.Moravec

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 278
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Příspěvek od B_Pat »

Andrej.Ramaseuski píše: 24 kvě 2018, 13:02
B_Pat píše: 24 kvě 2018, 13:01 Celá kauza je - snad, oproti jiným - natolik úsměvná, že se tím nadále snad žádná "normální" média nebudou zabývat.
Poprve jsem se s ni potkal na ceskem rozhlasu. Je na ceskem rozhlasu neco nenormalniho?
OK, tak to jsem nezaregistroval. TV a rozhlas moc nesleduju, ale pokud kvůli tomu mají hodinový diskusní pořad, tak to je problém o hodně větší, než jak mi přišel do teď.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Příspěvek od Martin.Kucera »

B_Pat píše: 24 kvě 2018, 13:01 Celá tato diskuse se ale zajímavě stočila k efektivitě vytápění a těžbě kryptoměn. Kryptoměny mají svoji budoucnost zatím ne úplně jasnou, ale potenciál je veliký. Co ale vidím jako doopravdy velký problém, je celková energetická náročnost těžby samotné. Namátkou třeba zde: http://oenergetice.cz/rychle-zpravy/tez ... ele-irsko/

Je to vůbec něco, co chceme touto formou podporovat? Je nám bližší energeticky velmi náročná těžba, která má ekonomický přínos pro jedince (víceméně) NEBO se chceme spíše více orientovat na jeden bod z programu "Prioritou v oblasti energetiky je výzkum, vývoj a nasazení nových technologií, které sníží spotřebu a zvýší efektivitu." Vždyť to je úplně na hlavu.
Pokud je někdo rozhodnut topit elektřinou (a nedá si to vymluvit), tak pak už asi nesejde na tom, jestli použije přímotop anebo těžírnu kryptoměny se stejnou spotřebou.
Pravda, sympatičtější by bylo, kdyby nešlo o těžírnu, ale o zařízení k vědeckým výpočtům, ovšem to nařídit nelze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Janka.Michailidu, Michaela.Nepejchalova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4111
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Tomáš Vymazal - těžba kryptoměn za náklady státu

Příspěvek od Ondra.kl »

Dle mne všichni zatím míníte jeden zásadní bod - tedy to že TV nepoužil státní prostředky k tomu čemu byly určeny (=topení) ale k tomu aby se sám obohatil (= natěžil si kryptoměny).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 8):
Vaclav_Mraz, Mikulas.Ferjencik, Libor.Adamek, Ivan.Sirko, Petr.Vileta, Adam.Jaros, Zbynek.Janoska, Pavel.Moravec
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“