MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj, PMS Karlovy Vary

Uživatelský avatar
Jindrich.Cermak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 254
Registrován: 22 kvě 2015, 13:53
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování

MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od Jindrich.Cermak »

Vážené Pirátky, Piráti, příznivkyně a příznivci,

z pověření předsedy MS Pepy Janů zahajuji rozpravu o volbě čela kandidátky v Karlových Varech pro volby do zastupitelstev obcí v roce 2018.

Kandidatura probíhá přihlášením, jde-li o člena místního sdružení Karlovy Vary, jinak nominací skupinou členů (skupina členů je 2, uznávají se i palce). Takže pokud nějakého příznivce navrhne člen MS Karlovy Vary, stačí jeden palec pod příspěvkem a jeho nominace je potvrzena.

Kandidáty lze navrhovat do 18.5.2018 23:59. (Lze návrhem postupu prodloužit.)

Kandidáti na čelních místech musí mít aktuální prezentaci na webu (lze doplnit v termínu rozpravy, např. na úterním setkání v e-PICu) a ve své kandidátské řeči by měli uvést, jak chtějí funkci vykonávat, jaké pro ni mají předpoklady a na jaké místo kandidátky se cítí :-).

Toto vlákno slouží k přihlašování a vedení rozpravy.



Konstatuji, že máme přihlášeno celkem sedm kandidátů na pozice 2.-7.
Přihlášení kandidáti v pořadí jak se přihlásili:


Finální hlasování čela kandidátky začne 30.5.2018.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Cermak za příspěvek:
Daniela.Bila

Jindřich Čermák

radní pro školství a sport Karlovarského kraje
zastupitel města Karlovy Vary
předseda MS Karlovy Vary

Uživatelský avatar
Pavel.Susanin
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 28 úno 2018, 13:30
Profese: Projektant
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od Pavel.Susanin »

Dobrý večer všem.

Tímto projevuji zájem o nominaci do volby kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo.

Stručné CV:

Ing. Pavel Sušanin (*3. ledna 1984, Ostrov)

Vzdělání:
1999 - 2003 Střední průmyslová škola Ostrov
2003 - 2009 ČVUT - Fakulta strojní, studijní obor - Technika životního prostředí

Zaměstnání:
2005 - 2007 Witte Automotive - konstruktér přípravků
2007 - nyní KTS - CZ, s.r.o - projektant vzduchotechniky a klimatizace

Zájmy:
V letech 2009 - 2014 se aktivně podílel na pořádání klubových akcí/koncertů jako promotér, DJ, zvukař.
Souběžně se zabýval a nadále zabývá zvukovou technikou, hudební produkcí a postprodukcí (spolupráce na projektech domácích i zahraničních interpretů).
Od roku 2013 postupně graduje jeho zájem o politiku a místní samosprávu, který koncem roku 2017 vyústil v aktivní zapojení do činnosti místního sdružení Pirátů v Karlových Varech.


S čím do kandidatury vstupuji?

Rád bych v karlovarské politice akcentoval důležitost systematického a koncepčního přístupu k rozvoji města i řešení stávajících problémů. Často je v souvislosti s rozvojem města zmiňována absence vize. Za klíčový v tomto ohledu považuji fakt, že strategické dokumenty vznikají bez aktivní komunikace s odbornou i laickou veřejností, což vede kromě nemožnosti participace k tomu, že se obyvatelé města se vzniklými dokumenty nijak neidentifikují, nemají o ně zájem, případně je vnímají jako něco, co je potřeba zpochybnit, čehož se někdo z opozice vždy rád ujme. Tyto postupy je potřeba změnit. V oblasti veřejného prostoru již město nakročilo dle mě správným směrem a založilo Kancelář architektury města, která má být nositelem zmíněného koncepčního přístupu a má již ve své struktuře implementovány principy participace a komunikace s veřejností a všemi složkami veřejné správy. Obdobným způsobem bych považoval za vhodné nastartovat změny i v ostatních oblastech.

Dále bych rád podpořil jasné vymezení rozhraní mezi politickými a manažerskými pozicemi. Politické funkce obsazovat dle volebních výsledků, manažerské na základě otevřeného výběrového řízení s vysokým důrazem na to, aby se tyto dvě sféry neprolínaly.

V oblasti kultury vnímám jako největší deficit absenci multižánrového (sub)kulturního/komunitního centra. Perspektivních občanských iniciativ je poměrně hodně, ale jejich činnost je silně limitována nedostatečným zázemím a nejasnou strukturou grantové politiky města (opět ta chybějící koncepce).

Úzce s tím souvisí také další velmi důležité téma, kterým je atraktivita Karlových Varů pro mladou generaci. Existence (sub)kulturního centra podporuje vytváření sociálních vazeb a v kombinaci s vhodně nastavenou nabídkou vysokoškolských studijních programů zmírňuje odliv mladých lidí do větších měst. Zatraktivnit Karlovy Vary je také nutné ve vztahu k podnikání. V tomto smyslu probíhají aktivity na úrovni kraje, ale jsou nedostatečně komunikovány na úrovni města.

Tradičním Pirátským tématem je otevřenost veřejné správy a informovanost občana. Jednotný systém vytváření a zveřejňování dokumentů by měl být definován na celostátní úrovni, přesto bych rád podpořil bezodkladný vznik jednoduché veřejné databáze všech pořizovaných zápisů a záznamů z jednání, na které má občan nárok dle zákona o svobodném přístupu k informacím. Ušetří se tím spousta práce s vyřizováním žádostí od zvědavců jako jsem já.


Možná neskromně se tímto hlásím o 3. místo na kandidátce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Susanin za příspěvky (celkem 4):
Jindrich.Cermak, Barbora.Hradecna, Josef.Janu, Daniela.Bila
Pavel Sušanin
Uživatelský avatar
Rusev
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 28 úno 2018, 14:19
Profese: Stavební inženýr
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od Rusev »

Dobrý den všem.
tímto se také ucházím o nominaci do volby kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo.

Stručné CV:

Ing. Milan Rusev ( *30. srpna 1955, Praha )

Vzdělání:
1970 - 1974 Gymnázium Špitálská Praha
1974 - 1979 ČVUT - Fakulta stavební, studijní obor – Konstrukce a dopravní stavby
1994 - autorizovaný inženýr pro Pozemní stavby

Zaměstnání:
1979 - 1981 Pragoprojekt Praha, projektant
1981 - 1992 Sokolovská uhelná, referent investiční výstavby
1993 - 1996 OSVČ, inženýrská činnost ve výstavbě, stavební dozory
1996 – dosud KV-SVISS, s.r.o., společník a jednatel, projekty staveb, inženýrská činnost ve výstavbě, stavební dozory

Politika:

Volební období 2010-2014 za hnutí „O co jim jde“
– zastupitel města Karlovy Vary
– člen rady města
– předseda komise majetku
– předseda komise architektury a památkové péče
– člen a předseda představenstva Karlovarské teplárenské, a.s.
Iniciátor a spolutvůrce rozkrývání známých majetkových kauz, např. Multifukční hala, prodeje Lázní III, Golfového hřiště Olšová vrata, Zahradnictví Na Vyhlídce aj.
Řešení nápravy stavu při povolování staveb např. Hálkův vrch, Gaspar House Doubí, Karla Kučery Dvory, Hálkův vrch – Moravská, Komplex na Dolním nádraží aj.
Pořízení regulačních dokumentů výstavby v lázeňském centru (CASUA).

Volební období 2016-2020 za „Českou pirátskou stranu“
– kandidatura v krajských volbách 2016 (15. místo)
– člen výboru pro regionální rozvoj Karlovarského kraje
– člen dozorčí rady Karlovarské krajské nemocnice

Zájmy:
Hudba, zejména rocková muzika.
Zahrádka.

Co nabízím:
Zkušenosti z komunální politiky.
Svoji odbornou výbavu využitelnou zejména v oblasti dnešní působnosti technického a majetkového náměstka.

Co bych chtěl v komunální politice prosadit:
Zavedení koncepčního přístupu při plánování rozvoje města.
Zlepšení řízení města jak z hlediska odborného, tak i manažerského.
Maximální eliminaci klientelismu a korupce.
Větší transparentnost veřejné správy a zvýšení podílu občanů na správě města.
Zkvalitnění poskytování sociální péče.


Svoji pozici bych viděl někde okolo 5. místa kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rusev za příspěvky (celkem 3):
Jindrich.Cermak, Josef.Janu, Daniela.Bila
Uživatelský avatar
Josef.Janu
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 383
Registrován: 04 lis 2014, 15:49
Profese: stavař projektant
Bydliště: Karlovy Vary - Tuhnice
Dal poděkování: 206 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od Josef.Janu »

Dovoluji si tímto taktéž vstoupit do nominace kandidátů do karlovarského zastupitelstva - 2. - 7. místo.

Pepík Janů ... oficielně známý jako Ing. Josef Janů ( *24. června 1969, Tábor )

šťastné dětství v okolí jihočeského Tábora bylo přerváno pokusem o vzdělání
1983 - 1987 Stavební průmyslovka v Českých Budějovicích
1987 - 1992 ČVUT Praha - Fakulta stavební, studijní obor – Pozemní stavby
od roku 1995 - autorizovaný technik a následně inženýr pro Pozemní stavby

V roce 1991 si mne do Varů přivedla má žena a tak zde "kroutím" 27 rok a opravdu nechápu ty, kteří tvrdí, že jim nezbývá nic jiného než z kraje odejít.
Dá se zde:
Najít životní partnerku a v pohodě vychovat dvě dcery a synka.
Aktivně sportovat i úspěšně trénovat.
Dostat se k dobré odborné práci a to v pozici zaměstnance i OSVČ.
Pokud máte chuť se věnovat politice, tak kde jinde si klidně založíte O co jim jde?! a pak se, jako Pirát stanete krajským radním?
Jsme prostě hezký kraj s mořem příležitostí :)

S čím si myslím, že se má jít do politiky:
S jistou mírou neutuchajícího optimismu až naivity ohledně víry, že se dá cokoli změnit k lepšímu.
S chutí tvořit životaschopné vize a důsledně krok za krokem si za nimi jít.
V každém hledat to lepší a nebát se odpovědnosti za svá rozhodnutí.
... tady by toho bylo ještě spousta, ale ještě jednu věc musím: nezapomenout, že jsem správcem majetku nás všech a pokud chci zbohatnout, tak od toho je privátní sektor.

A nakonec nabídka konkrétní pozice:
Coby uvolněný krajský radní pro regionální rozvoj, informatiku a projektové řízení, chci pomoci Varům s tvorbou koncepce a zajištěním prostředků na její realizaci.
Coby projektant přicházet s realizovatelnými vizemi.
Coby trenér a sportovec zajistit dostatek pohybu pro všechny skupiny občanů.
Coby člověk ... spoluvytvářet hezký kousek Světa pro život každého z nás :)

A pozice na kandidátce ... bude tam asi přetlak, ale líbí se mi 3-ka :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Janu za příspěvky (celkem 4):
Jindrich.Cermak, Pavel.Susanin, Daniela.Bila, Renata.Kozakova
Renata.Kozakova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 11 kvě 2018, 10:33
Profese: právník
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od Renata.Kozakova »

Vážení Piráti
tímto jako registrovaný příznivce mám zájem o nominaci na kandidátní listinu pro volby do Zastupitelstva města Karlovy Vary na 2.-7. místě.
Životopis:
JUDr. Renata Kozáková (*4. února 1962, Brno)

Vzdělání:
Gymnázium Brno
Právnická fakulta UJEP Brno

Zaměstnání:
Pracovní pozice – právník v organizacích v letech 1984 - 1991
vedoucí kanceláře přednosty Okresní úřad Karlovy Vary (1991-2000)
ředitelka Kanceláře krajského ředitele HZS Karlovarského kraje (2001- dosud, služební poměr)
Politická příslušnost:
1992 – 1999 – členka ODS
Na základě ustanovení zákona o služebním poměru nejsem od roku 2001 členem žádné politické strany.
Od roku 2014 členka Zastupitelstva města Karlovy Vary (za politickou stranu Alternativa) a členkou Kontrolního výboru.

Zájmy:
Sport, zejména jízda na kole, četba, kvalitní hudba, a samozřejmě zájem o veškeré věci veřejné. Což mě vedlo k rozhodnutí kandidovat v roce 2014 do Zastupitelstva města Karlovy Vary. Svým programem mě oslovila Alternativa, a zejména snaha bojovat proti korupci, neprůhlednému hospodaření města, zpolitizování obsazování funkcí ve společnostech založených městem a celkově morální úpadek vedení města jako takového, kde občan je až na druhém místě. Od roku 1991 se profesně pohybuji v oblasti státní správy a samosprávy.

Jak bych chtěla pozici zastupitelky vykonávat:
Vzhledem k dosavadnímu působení v Zastupitelstvu mám představu v dalším volebním období dořešit z mého pohledu prioritní věci, které jsou již ve fázi určité rozpracovanosti a jejichž dokončení by bylo přínosem pro město.

1) Na základě Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb města dokončit realizaci Domova pro seniory ve Staré Roli, kdy tento projekt je ve fázi pořizování územní studie (investiční záměr byl již schválen Radou města) a dále zabývat se výstavbou Domova se zvláštním režimem, neboť z osobní zkušenosti vím, jak nesmírně složité je zajistit péči o seniory, kteří trpí stařeckou demencí v kombinaci s počínající Alzheimrovou chorobou. Na území města je poskytována v této oblasti ambulantní a terénní péče jak dobrovolnými tak profesionálními organizacemi, nicméně v praxi je to zcela nedostačující. Zařízení tohoto typu ve městě Karlovy Vary neexistuje.

2) Revitalizace Císařských lázní včetně vybudování multifukčního sálu jako zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr. V současné době jsou Císařské lázně v majetku Karlovarského kraje, kdy město Karlovy Vary se zavázalo finančně participovat na přepracování projektové dokumentace tak, aby byla schválena všemi dotčenými orgány, zejména orgánu památkové péče, a došlo k realizaci koncertního sálu pro KSO. Tímto by se vyřešilo vybudování odpovídajícího prostoru pro fungování KSO, kdy jeho existence v Lázních III. je zcela nevyhovující.

3) Dořešení havarijního stavu Vřídelní kolonády, kdy současná budova je v dezolátním stavu a vedení města nepokročilo v dalším řešení. Vzhledem k tomu, že jsem se seznámila s odbornými stanovisky jak architektonické obce tak i zprávou Správy přírodních a léčivých zdrojů a kolonád Karlovy Vary, jsem v současné době na pochybách, zda řešení formou totální demolice stávajícího objektu a výstavba repliky kolonády Fellmera a Helmera je správným řešením. Spíše se v současné době kloním k zahájení veřejné diskuse za účasti všech odborníků a vypsání architektonické soutěže na nový objekt.

4) Transformace KV Arény (Realistic Aréna) ze společnosti s ručením omezeným na příspěvkovou organizaci města. Důvodem je nemožnost odpovídající kontroly nad hospodařením, neboť vzhledem k zákonu o korporacích je velmi složité dostat se k podrobnějším zprávám. Funkci valné hromady zastává Rada města, v ostatním pak Dozorčí rada společnosti. Vzhledem k tomu, že hospodaření KV Arény je hluboko v červených číslech, její další existence jako s.r.o. postrádá svůj smysl. KV Aréna je dotovaná vysokými částkami z rozpočtu města, avšak důsledná kontrola je členům zastupitelstva, bohužel zcela legálně, znemožněna.

Dalšími obecnými tématy jsou otevřenost veřejné správy, informovanost občana o dění ve městě, obsazování manažerských pozic v obchodních společnostech a nadacích města podle odborného klíče a ne politického, jako tomu je doposud, transparentní veřejné zakázky, kvalitní dopravní infrastruktura města (ne IDT), podpora malému a střednímu podnikání, komunitní plánování sociálních služeb, podpora lázeňství a cestovního ruchu, atd.
Hlásím se o 2. místo kandidátky Pirátské strany, mohu nabídnout mimo jiné znalost práva obecně, se specializací na procesy a fungování státní správy a samosprávy a zkušenosti získané za 4 roky práce v Zastupitelstvu města a v Kontrolním výboru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Renata.Kozakova za příspěvky (celkem 3):
Jindrich.Cermak, Josef.Janu, Daniela.Bila
Uživatelský avatar
Bohdan.Vanek
Republikový výbor
Příspěvky: 97
Registrován: 15 úno 2018, 16:02
Profese: projektový manažer zástupce v RV za KVK
Bydliště: Karlovy Vary
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od Bohdan.Vanek »

Hezký den,

tímto se jako ekonomický analytik a manažer rozvojových projektů hlásím o místo na kandidátce.

Moje profese a odbornost:
Jsem vzděláním a kvalifikací matematik-ekonom (matematické inženýrství na FJFI ČVUT, finance na VŠE a CERGE UK). Praxi 14 let v Karlových Varech mám v oblasti plánování a řízení rozvojových projektů zejména v soukromé sféře a převážně se spolufinancováním ze strukturálních fondů EU. Pomohl jsem připravit a realizovat desítky výběrových řízení většinou v oblasti investic.

Jak hodlám přispět městu jako zastupitel:
Chci se zabývat na prvním místě strategickým plánováním (vize rozvoje města) a investičními akcemi (projekty typu: Aréna, Bazén, Meandr, Tržnice, Terminál, Kolonáda, Thermal). Rozumím porovnání nákladů a přínosů, zhodnocení efektivity vynaložených prostředků – co si město může dovolit, co to přinese občanům, přispěji k objektivnímu zvážení všech pro a proti každého projektu, který dlouhodobě ovlivní naše město.
Jako druhé vedlejší oblasti bych se věnoval výběrovým řízením, a to zejména v oblasti investičních akcí (z technicko-ekonomického hlediska, nikoliv právního). Doplňkově se pak rád zapojím v oblasti školství a vzdělávání – a to opět spíše z pohledu dlouhodobého vývoje a strategického plánování (vzdělávání budoucnosti ne minulosti), nikoliv řešení provozních problémů.

O jakou pozici se ucházím:
4.-7. (teď vím nejméně o 3 lidech, které bych rád viděl na na kandidátce před sebou :-))

Bohdan Vaněk.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdan.Vanek za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Susanin, Josef.Janu, Jindrich.Cermak, Daniela.Bila

člen Finančního výboru Karlovarského kraje a města Karlovy Vary

Vidíš-li to, co ostatní nevidí, pomož jim. Možná jen předbíháš svoji dobu.

Uživatelský avatar
Barbora.Hradecna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 223
Registrován: 25 úno 2013, 11:49
Profese: OSVČ - Freelancer
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 244 poděkování

Re: MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od Barbora.Hradecna »

Zdravím všechny Piráty, sympatizanty, registrované i neregistrované příznivce, spolukandidáty i spolubojovníky, všechny ženy, sestry a matky, taky všechny otce, a syny (a dál to znáte),

po dlouhé, velmi dlouhé úvaze jsem se rozhodla ucházet se o nominaci kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo.

Byť si uvědomuji, že je přede mnou (a bude i za mnou) mnoho velmi kvalitních kandidátů s vysokou odborností, domnívám se, že i já bych mohla býti přínosem a přispět tak svou troškou do politického mlýnku.

Více (krátce a stručně) se o mně dozvíte na pirátském profilu -od toho je máme žé áno (kde jsem si již aktualizovala své foto a tak již snad nebudu obětí Jindřichovo šprťouchlat :D ):
https://wiki.pirati.cz/lide/barbora_hradecna

Profesně
2009 – 2013 neziskový sektor (finanční gramotnost a sociálně-právní poradenství), práce s rodinou v sociálně vyloučených lokalitách a v nízkoprahových zařízeních pro děti
a mladé dospělé
2014 – 2016 OSVČ, provoz hudebního klubu a produkční činnost (eventy, koncerty, přednášky, besedy)
2016 – 2017 OSVČ, Česká pirátská strana (koordinátorka dobrovolníků, support ve Sněmovních volbách 2017 , plavba solární lodi)
2018 – freelancer

Politika
2013 – odsouzena na 5 let ke členství (přiznejte se, kdo jste se teď vyděsil) v České pirátské straně a zakládáme místní sdružení v Aši - Piráti ještě nejsou cool
2014 kandidátní listina koalice Piráti a SZ do komunálních voleb Aš 8.místo
2016 Krajské volby v KVK 5. místo
2017 Kandidátka do PS Parlamentu ČR Karlovarský kraj 2017 2. místo (zde jsem si troufla tak trošku rozbouřit vody a kandidovat proti Petrovi Třešňákovi na post lídra) - Piráti už jsou cool ;)

Koníčky:
Sem tam vyhraji nějakou tu fotografickou soutěž a to je pak radosti v příbytku

Proč jsem tady a teď
Jsem karlovarská rodačka, moje rodina zde žije již několik generací, nicméně kvůli snaze o studium jsem byla nucena odejít jinam. Po návratu ze studií mi zde však chybělo pracovní uplatnění; a i ten start podnikání (o kulturním vyžití nemluvě) je jinde snazší. To mě donutilo Vary opět opustit.
Ovšem rozvoj IT umožňuje pracovat téměř odkudkoliv (pokud máte kliku, a tu já občas mám :lol: ) a tak mě rodné kořeny opět přitáhly zpět. Mnoho se zde ale za ta léta nezměnilo, jen turistů a ruských nápisů ubylo. Vary dlouhá léta spí a je na čase je probudit!

Priority (zde bych asi jen opakovala, co už zaznělo, tak jen stručně)
• oživení a modernizace lázeňství, které by nám opět přivedlo jak české, tak zahraniční turisty
S tím souvisí nalezení „konečného řešení“ budovy Vřídelní kolonády – momentálně se stále kloním k variantě vyhlášení architektonické soutěže, ale hlavně otevření diskuze s širokou veřejností (jak s odborníky, tak s občany) a nalezení společného řešení
Oživení prostor kolonády i pro rezidenty a rozvoj návazných služeb (zážitkové restaurace, komunitní kavárny, apod)

• STOP politickým trafikám – politické vs manažerské pozice, otevřená výběrová řízení, odborné pozice ve firmách mají zastávat odborníci, nikoliv politici

• Kultura a podpora zájmových sdružení a komunit
Kulturní vyžití se nám z Varů pomalu ale jistě vytrácí (až na pár jednotlivých akcí a MFF pochopitelně). Za kulturou cestujeme raději už i do Sokolova či Teplé, bohužel. Přitom zde žije nebo odtud pochází mnoho zajímavých osobností a umělců, muzikantů. Já však vnímám, že zde chybí možnosti, příležitosti i prostory. Administrativa spojená s využíváním grantů je nesmyslně složitá a náročná. Využitelné komunitní prostory, ne předražené předimenzované multihaly (nebo multilhali spíš).


• Podnikatelské příležitosti k rozvoji malého a středního podnikání, podpora startupů, IT

• Vzdělání a síťování služeb (jejich návaznost)
Zde je mi jasné, že z pozice Města toho moc nezmůžeme, nicméně nemusí se jednat jen o formální způsoby vzdělávání. Mně v KV například chybí i možnost IT kurzů (něco po vzoru Czechitas například, kdo nezná https://www.czechitas.cz/cs/) což je ano jen pro ženy, ale.... s rozvojem moderních technologií se rozvíjí i nabídka pracovních pozic v této oblasti. Pracovní portály se takovými nabídkami jen hemží. Pokud má člověk kliku, může v této oblasti pracovat klidně i z domova, nutně ho to nenutí se za prací stěhovat mimo rodné město. Zároveň není nutně potřeba kvůli tomu studovat VŠ, stačí umět programovat - lehká nadsázka.

A napříč tím vším samozřejmě už zmíněná absence jak dlouhodobých, tak i krátkodobých vizí rozvoje města, transparentnost i větší zapojení občanů do fungování

Vize
Mou vizí je možnost žít a pracovat v moderním lázeňském městě, které má bohatou kulturní historii a úchvatnou přírodu. Skýtá dostatek atraktivních pracovních příležitostí, stejně tak startupových či podnikatelských možností. Kolonáda není odtržena od zbytku města, a disponuje smysluplným a funkčním využitím Vřídelní kolonády. O víkendu si mohu vybrat z kulturních akcí různých žánrů a aktivit, a dokonce se potkávat s mladou generací, jelikož již nemají důvodu či potřeby Karlovy Vary houfně opouštět. Případně se sem rádi vracejí.

Ženy v politice
Žen v politice je obecně málo, a proto chci poděkovat Renatě za pomyslné vykopnutí míče za nás ženy. Nebojme se do toho jít.

Jak chci funkci vykonávat a co mohu nabídnout?
Nabízím především zkušenosti z kampaně – a to těch Pirátských. Uvědomuji si, co to bude nejen v horké fázi kampaně obnášet a s čím je třeba do toho jít. S čím je třeba počítat a s čím nikoliv. Co funguje a co nefunguje, ale zejména se starým dobrým co si neuděláš, to nemáš
Případnou funkci bych vykonávala v pohybu, abychom opět neusnuli (a pohyb je zdravý), i když je mi jasné že někdy bude třeba i sedět …hlavně si to nemuset pak odsedět! Hlavně se z toho neposadit na zadek a nesedět na dvou židlích! (trochu žertu na závěr)

Po 6 letech jištění zad jiným spolustraníkům, supportu a podporou z nižších pozic si dovolím vystoupit z řady a vyrazit se svou kůží na politické kolbiště a proto si dovoluji, ucházím a drze si říkám o pozici č. 2.

Už je to i mně dlouhé a tak raději nechám prostor případným dotazům :arrow:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hradecna za příspěvky (celkem 3):
Jindrich.Cermak, Renata.Kozakova, Josef.Janu
Uživatelský avatar
Daniela.Bila
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 729
Registrován: 26 kvě 2014, 20:16
Profese: referent, přípravář
Bydliště: Karlovy Vary, Drahovice
Dal poděkování: 1520 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od Daniela.Bila »

Ahoj,
tak se taky na poslední chvíli hlásím do nominace kandidátů do zastupitelstva města Karlovy Vary - 2. - 7. místo.

Krátce z mého CV:

Funkce v Pirátské straně:
členka Republikového výboru za KS Karlovarského kraje
1. místopředsedkyně místního sdružení v Karlových Varech


Narodila jsem se 15.5.1970 v Podbořanech.
Od roku 1993 žiji a pracuji v Karlových Varech. Mám jednoho syna, Matyáše - Jakuba.

Studium:
Gymnázium Podbořany, Střední knihovnická škola Praha

Zaměstnání:
Po gymnaziálním studiu jsem pár let pracovala v Městské knihovně Podbořany. Odtamtud jsem se kvůli nízké mzdě přemístila do Karlových Varů, kde jsem začala pracovat v knihkupectví. Pak přišla léta v pozici vedoucí několika prodejen. V roce 1999 jsem odešla na 4-letou mateřskou dovolenou a po ní začala pracovat ve státní správě. Nejdříve na České školní inspekci, následně na Magistrátu města Karlovy Vary na odboru vnitřních věcí a poté 3 roky v advokátní kanceláři. Před pár lety jsem působila jako odborný referent na Finančním úřadu v Karlových Varech. Od ledna do července 2017 jsem byla krajskou koordinátorkou České pirátské strany. Nyní od prosince 2018 pracuji jako obchodní referent na Údržbě silnic Karlovarského kraje, a.s.

Pirátská strana:
Členem ČPS jsem od roku 2014, v březnu 2015 jsem spoluzakládala místní sdružení v Karlových Varech. Aktivně se zůčastňuji schůzí a jednání Pirátů spolu s Hnutím O co jim jde?. Podílela jsem se na pořádání prvního Karlovarského Vyosení v říjnu 2015. Jako aktivistka jsem pomáhala s propagací petice na záchranu bazénu hotelu Thermal v Karlových Varech. Působila jsem jako hospodářka KS Karlovarského kraje a pomáhala propagovat Piráty při kampani v krajských volbách. Mou hlavní snahou v roce 2017 bylo pomoci straně dostat se do Poslanecké sněmovny. Doufám, že jsem byla velkou posilou při volební kampani do sněmovny, v kraji, kde je jen pět poslanců se Pirátům podařilo mít jednoho svého, takže snaha se zúročila. ;-)

Zájmy:
Hudba, film, kultura, hudební a filmové festivaly, zahrada, bylinky, fytoterapie, ekologie, alternativní medicína, výroba mastí a dalších výrobků z léčebného konopí, pečení kváskového chleba a jiné pečení z kvásku, výroba domácích sýrů a mýdel a samozřejmě Piráti a politika ;)

Co nabízím:
Mám čerstvou zkušenost jako člen republikového výboru strany, takže musím studovat hodně materiálu, abych se mohla kompetentně rozhodovat. Jako členka Komise prevence kriminality rady Karlovarského kraje mám nové vědomosti a zkušenosti týkající se této oblasti života, jde hlavně o kriminalitu, drogovou scénu, domácí násilí a jejich prevenci. Zajímám se také o komunitní zahrady, spolkovou a komunitní činnost v obci, hodně řeším legalizaci léčebného konopí a s tím spojenou problematiku léčby nemocných konopím.
Ráda bych se dostala do městské Komise prevence kriminality, možná bych se hodila i do jiných komisí a výborů, např. pro životní prostředí.

Co chci v komunální politice prosadit:
Chci zlepšit situaci města ve vysokoškolském vzdělávání, v bytové politice města, v pracovním prostředí, abychom zabránili odlivu mladých z našeho města.
Zavedením pirátského přístupu transparence a otevřenosti otevřít možnost obyvatelům města spolurozhodovat a podílet se tím na vedení města. Ráda bych využila participativní rozpočet, zpočátku jen v určitých oblastech, zkušebně, později s rozšířením do dalších oblastí, tím by se dostali obyvatelé k spolurozhodování o tom, na co půjdou určené finance.
Ráda bych se věnovala zmiňované spolkové a komunitní činnosti. Takže chci založit komunitní zahradu, klidně i víc :), vyhledat k tomu vhodné pozemky a zařídit vše co bude potřeba. Také bych se ráda spolupodílela na vyhledání vhodných prostor pro komunitní centra a pomohla je zařídit a přitáhnout k jejich činnosti promotéry a lidi, kteří je budou využívat k bohulibým účelům.
Chtěla bych se také více věnovat seniorům, pomoci těm, kteří nezvládají svou finanční situaci a využít jejich zkušenosti a um v té komunitní a spolkové činnosti. Nabídnout jim v tomto zábavu, trávení volného času a tím zároveň dojde k zlepšení jejich sociálních kontaktů. Propojit seniory a školky, školy, matky s dětmi tak, aby spolupracovali a vzájemně si pomáhali.
Chci také zabránit korupci, propagovat zveřejňování veškerých smluv a zajistit otevřená výběrová řízení pro veřejné zakázky.

Ještě dodám, že je super, že je nás tolik žen, které do toho chtêjí jít. :)

Ucházím se o 4. - 5. místo kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Bila za příspěvky (celkem 2):
Jindrich.Cermak, Josef.Janu

Daniela Bílá
členka Komise bezpečnosti a prevence kriminality Rady Karlovarského kraje, členka Komise lázeňství a cestovního ruchu Rady města Karlovy Vary

tel. 607 046 969, mail: daniela.bila@pirati.cz, FB: https://www.facebook.com/daniela.bila

Legalizace a dekriminalizace léčebného konopí je nutná. ;)

Jana.Jandova
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 41
Registrován: 18 kvě 2018, 10:47
Profese: předseda
Dostal poděkování: 64 poděkování

Re: MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od Jana.Jandova »

Dobrý den,
až večer 18.5. v 21:47 hod. mně přišlo potvrzení o registraci do pirátského fóra, což jsem již večer bohužel nezaznamenala.
Dovolte, abych se ještě dnes ráno 19.5. ucházela o nominaci do voleb kandidátů zastupitelstva města Karlovy Vary 2018. 2. – 7. místo
Snad to nebude problém, děkuji.

Stručné CV:

Bc. Jana Jandová, DiS. ( *12. května 1954, Karlovy Vary)

Vzdělání:
2012 VŠRR
Bakalářský studijní program – Regionální rozvoj
2011 VOŠ Územně správní a střední hotelová škola – Diplomovaný specialista
1982 SEŠ Karlovy Vary

Zaměstnání:
2018 –nezisková organizace - Předseda
2016- učitel Euroinstitut
2002 - 2016 –nezisková organizace - Předseda
2000 - 2002 – Exekutorský úřad Cheb - Referent
1995 - 2000 – Rossmann - Vedoucí prodejny Karlovy Vary
1990 - 1995 OSVČ
1983 - 1990 strojírenský podnik - Vedoucí expedice
Time management, vedení týmu a organizační schopnosti, kurz pedagogického minima, kurz sociální práce

Politika:
Volební období 2010 – 2014 (Alternativa)
- Zastupitelka města Karlovy Vary 2013 – 2014
- Předsedkyně komise životního prostředí
- Členka komise bezpečnostní a protidrogové
- Členka Nadace film festival
- Členka dozorčí rady Nadace města Karlovy Vary
- Členka dozorčí rady Jockey park
- Pracovní skupina v Radě vlády pro udržitelný rozvoj při Úřadu vlády
- Pracovní skupina MA 21 Karlovy Vary
- Pracovní skupina při realizaci SPURM a IPRÚ

Zájmy:
Kultura, zahrada, ruční práce, veřejné dění, dobrovolnictví, společenské akce, zdravý životní styl.

Nabízím:
Zkušenosti z komunální politiky, komisí a pracovních skupin. Zaměření se na ekonomické, sociální, ekologické a politické faktory pro místní rozvoj.

Co bych chtěla prosadit v komunální politice:
Větší zaměření na okrajové části města a řešení jejich problémů.
Parkovací domy
Spolupráci s místními podnikateli
Řešení problémů způsobených demografickými změnami, zejména stárnutím populace, a s tím související větší poptávkou po sociálních službách a jejich zajištění, které souvisí jak s budováním infrastruktury pro tyto občany, tak se zajištěním podmínek pro kvalitní život a uzpůsobení městského prostoru životu starších obyvatel.
Dlouhodobé strategické řízení veřejné správy zajišťující dostupnost a kvalitu veřejných služeb a veřejných prostor
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Jandova za příspěvky (celkem 2):
Jindrich.Cermak, Josef.Janu
Uživatelský avatar
Jindrich.Cermak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 254
Registrován: 22 kvě 2015, 13:53
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování

Re: MF Karlovy Vary 3/2018 Volba kandidátů do zastupitelstva - 2. - 7. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od Jindrich.Cermak »

Po dohodě to problém vskutku nebude :-).

Jindřich Čermák

radní pro školství a sport Karlovarského kraje
zastupitel města Karlovy Vary
předseda MS Karlovy Vary

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Karlovy Vary“