MF ČB 3b,c/2018 - volba kandidátky (lídr, čelo)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj, PMS Ceskobudejovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Zuzana.Kudlackova
Krajské předsednictvo
Profese: Chůva
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 172 poděkování

Re: MF ČB 3/2018 - volba kandidátky

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova » 08 kvě 2018, 08:35

Vážené členky a členové,

Svou kandidátskou řečí zároveň odpovím na Ivovu otázku. Chci se věnovat tomu, aby členové rady a zastupitelstva nezapomněli, že především slouží, nikoli vládnou a to nikoli budovám a pozemkům, ale lidem. Hlavní věc na kterou se chci zaměřit je komunikace radnice s lidmi, kterou dnešní radnice nezvládá. To – vedle obecných Pirátských snah o transparentnost a otevřenost - znamená nezapomínat vysvětlovat své kroky všem občanům, nejenom těm, co čtou emaily, nejenom těm, kteří tzv. prudí a dožadují se informací. Názor občanů je pro mě legitimním poradním hlasem, na který nesmíme zapomínat. Poslouchat a vysvětlovat je Pirátský přístup, který je mi nejbližší.

Budu se věnovat i menším problémům, které vycházejí z mých životních zkušeností matky, manželky, pečovatelky, občanky, nájemníka, zaměstnankyně a v neposlední řadě osoby odkázané na pomoc druhých a státu. Konkrétním krokem by mohlo být zpřístupnění úřadů rodičům, kteří často absolvují nepříjemná a dlouhá vyřizování na úřadech s dětmi. Proč by městské úřady nemohly mít dětské koutky, když je má každý obchoďák?

Celá tahle situace je pro mě obrovskou výzvou, objevila jsem, že mě tahle práce baví, že to snad i zvládnu a můžu být užitečná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvky (celkem 3):
Ludek.Blaha, Ivo.Vlasaty, Lukas.Mares
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 1417 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 13 kvě 2018, 21:31

Zuzana Kudláčková byla zvolena na druhé místo kandidátky.

Nyní běží rozprava k třetímu místu. Prosím o nominaci, či přihlášení a splnění všech potřebných povinností.

H.

Adela.Kucerova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: mistopredsedkyne neziskovky
Dostal poděkování: 3 poděkování

Příspěvek od Adela.Kucerova » 16 kvě 2018, 13:08

Děkuji Ivovi za nominaci a přijímám.

Adela.Kucerova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: mistopredsedkyne neziskovky
Dostal poděkování: 3 poděkování

Příspěvek od Adela.Kucerova » 17 kvě 2018, 15:13

Milé pirátky, milí piráti,
představuji se vám jako členka Strany Zelených, která se uchází o kandidaturu do komunálních voleb na vaší kandidátní listině. Velmi mě těší, že půjdeme do voleb společně a budeme usilovat o naplňování programových bodů, které vzájemně považujeme za prioritní. Na úvod mé kandidátské řeči musím zmínit, že si současné symbiózy Zelených a Pirátů velmi vážím. Reprezentuje totiž pro mě aspekt, který se, mám pocit, ze současné politiky vytratil do pozadí. A tím je smysl pro spolupráci a vzájemné porozumění. V mé optice totiž každý, kdo nakonec usedne do zastupitelských lavic, musí chápat, že v této pozici neslouží pouze voličům své strany, nýbrž rozhoduje i o záležitostech ovlivňujících jeho nevoliče. Vystoupit z vlastní sociální bubliny a přemýšlet o věcech komplexně a dlouhodobě tak považuji za hlavní výzvu pro každého kandidáta, včetně mé osoby.
A co já dávám za sebe na pomyslný pracovní stůl? Zejména mé pozitivní naladění směrem do budoucnosti, pracovitost, vize, empatii, snad i v mém věku (36) mohu i říct určité životní zkušenosti a nadhled. Pochopila jsem, že za každou cenu bojovat proti někomu a něčemu, poukazovat pouze na nedostatky bez vlastní iniciativy a návrhů řešení je pouhým rozséváním „blbé nálady“. A ta, jak známo, brání kreativnímu a vzájemnému řešení společenských otázek. Proto nekritizuji, nýbrž analyzuji. Nehledám za každou cenu chyby u ostatních. Nepláču nad „rozlitým vínem“ a neztrácím čas s věcmi, které nemohu ovlivnit. Místo toho směřuji energii tam, kde něco ovlivnit mohu a zejména chci. A proto se ucházím i o vaši podporu a chci kandidovat do zastupitelstva. Nejsilnější se cítím v otázce školství, kterému se věnuji 11 let jak profesně, tak i jako rodič dvou dětí. A jako srdcem Zelená mám pochopitelně blízko k ekologii, přírodě, veřejnému prostoru a městské architektuře. Nebojte, nepřivazuji se na tovární komíny s tím, že skočím (beztak by mě klidně nechali). Nicméně péči o naše okolí ve všech jeho ohledech považuji za něco tak samozřejmého, jako že dýchám a chodím. Pokud jsou vám mé myšlenky sympatické, budu ráda za podporu a případné dotazy.

Adéla
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adela.Kucerova za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Zuzana.Kudlackova, Jan.Novak

Jan.Hosek
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 105 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Kandidátská řeč

Příspěvek od Jan.Hosek » 27 kvě 2018, 15:14

Ahoj,
rozhodl jsem se, že budu stručný. Děkuji za pozornost. Případné dotazy rád zodpovím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvek:
Zuzana.Kudlackova

Jan.Hosek
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 105 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Příspěvek od Jan.Hosek » 27 kvě 2018, 20:10

Ještě stručně odpověď na Ivovu otázku: Přednostně se chci zabývat transparentností radnice, IT (můj obor), případně financím.

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 30 kvě 2018, 11:36

Na třetím místě je Adéla Kučerová. Gratuluji. Pokračujeme volbou 4. a 5. místa.

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 30 kvě 2018, 16:50

Předávám předsedání čelních míst Zuzaně Kudláčkové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Zuzana.Kudlackova
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova » 31 kvě 2018, 18:05

Díky Honzo.Přebírám předsedání.
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

Zuzana.Kudlackova
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova » 01 čer 2018, 21:13

Registruji nominaci pouze na 4. místo. A to Jana Hoška. Volba se tedy bude týkat 4. místa.
Hlasování zde

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“