Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 136
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 243 poděkování

Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Příspěvek od petrchalus »

Milí členové předsednictva, jako Pirátský kandidát na senátora v obvodě Benešovsko Vás žádám o podporu ve svém záměru vyjednávat dohodu o podpoře mě jako Pirátského kandidáta od Hnutí Senátor21 a od Strany Zelených. V případě úspěchu vyjednávání a uzavření dohody, která bude vámi schválena, budu Pirátský kandidát "s podporou" jednoho nebo druhého subjektu (nebo obou). Záměr jednat o podpoře jsem už uvedl v rozpravě i v řeči před hlasováním. Případná dohoda o podpoře mnou akceptovaná bude jen taková dohoda, která neubere ani nepřidá nic k tomu co jsem deklaroval ve své řeči a v rozpravě. Mým cílem je akumulovat větší sílu při kandidatuře na Benešovsku, zvýšit naději na Pirátského senátora v tomto obvodě, i ukázat schopnost se dohodnout s demokratickými silami. Budu respektovat jakékoli vyjádření PKS, jakoukoli úpravu tohoto záměru jednat, i všechny připomínky k procesu i podobě dohody, i odmítnutí dohody. A uvítám případnou podporu PKS v dohadování, celkově se těším na spolupráci při společném úsilí o pirátštějsí senát. Petr Chaluš
Tito uživatelé poděkovali autorovi petrchalus za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Hana.Chalusova, David.Rejha
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2824
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Ahoj Petře, nemáš povinnost psát do evidence lobbistických kontaktů, přesto bych rád věděl, zda, a případně s kým a kdy, jsi o podpoře jednal a co případně bylo předmětem schůzek, jaké podmínky si protistrany kladly a na základě čeho (například pověření PKS) jsi jednal. Proč sis vybral Zelené a Senátora21? Můžeš prosím krátce popsat politiku Senátora21? Zelenou politiku asi popisovat netřeba přesto bych rád, aby zde zaznělo, že naše politika je od zelené politiky odlišná. Já například nechci podporovat zavírání jaderných elektráren ani příliš levicový program. Proto ani v tuto chvíli nechci, abys byl kandidátem s podporou Zelených.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 3):
petrchalus, Hana.Chalusova, Dalibor.Zahora

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jan.Lukasek
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 95
Registrován: 08 bře 2017, 12:07
Profese: zemědělský podnikatel
Dal poděkování: 121 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Re: Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Příspěvek od Jan.Lukasek »

Ahoj Petře, strana zelených je na ústupu, v minulých volbách propadla, má to smysl?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lukasek za příspěvky (celkem 2):
petrchalus, Hana.Chalusova
Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Krajský zastupitel
Příspěvky: 394
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: zastupitel, projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 566 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Příspěvek od Tomas.Zmuda »

Koukám, že aktuálně 2 ze 4 kandidátů za Senátor 21 jsou stávající nebo předchozí členové strany Zelených. Petře, Zelení získali ve volebním obvodě Benešov v posledních volbách do sněmovny 1,12% hlasů (tj. 567 z 50 654 odevzdaných hlasů). Od té doby řeší vnitřní problémy s fungováním strany a velké zadlužení. Myslíš, že se za ten rok od voleb vzchopí, dokáží opět aktivovat voličskou základnu, přitáhnout nové voliče aby dali svůj hlas právě Tobě? Dokázali by tě Zelení podpořit i finančně případně kampaní?
Teoretická otázka, pokud by jak Piráti, tak i Senátor 21 získali 4 senátory + by jsi byl zvolen ty, do kterého klubu by ses přidal s myšlenkou, že ten druhý kvůli tobě vzniknout nemohl?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, petrchalus, Hana.Chalusova, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova


:arrow: zastupitel Středočeského kraje
:arrow: uvolněný předseda Komise pro ICT a digitalizaci
:arrow: místopředseda Výboru pro zdravotnictví
:arrow: člen RT informatika
:arrow: vedoucí KET IT a chytrý kraj SčK
Pirátský profil
tel: 607 258 445
https://zmuda.cz

Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 136
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 243 poděkování

Re: Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Příspěvek od petrchalus »

Jiri.Snizek píše: 15 kvě 2018, 08:15 Ahoj Petře, nemáš povinnost psát do evidence lobbistických kontaktů, přesto bych rád věděl, zda, a případně s kým a kdy, jsi o podpoře jednal a co případně bylo předmětem schůzek, jaké podmínky si protistrany kladly a na základě čeho (například pověření PKS) jsi jednal. Proč sis vybral Zelené a Senátora21? Můžeš prosím krátce popsat politiku Senátora21? Zelenou politiku asi popisovat netřeba přesto bych rád, aby zde zaznělo, že naše politika je od zelené politiky odlišná. Já například nechci podporovat zavírání jaderných elektráren ani příliš levicový program. Proto ani v tuto chvíli nechci, abys byl kandidátem s podporou Zelených.
Ahoj,
dozvěděl jsme se před několik měsíci, že Pirátská strana jedná se Senátor21 o rámci vzájemné podpory kandidátů. Na Benešovsku měl být nominován Senátorem21 jeden starosta menšího města u Prahy a zdálo se že to dopadne tak, že Piráti by na Benešovsku nestavěli kandidáta, a podpořili toho starostu. Tak jsme se prostě ptal, co nejvíce lidí jak to je, abych věděl zda jít do primárek. A senátora Lásku mám v přátelích na fb a občas na něj narazím i osobně, tak jsem se ho zeptal a potvrdil mi plán nominovat starostu. S tím, že pokud nakonec starosta odmítne, a pokud já vyhraju primárky, můžeme se znova spojit a jednat. Teď je ta situace se znova spojit a jednat a čekám na váš souhlas, a doufám že jednat bude i někdo za Piráty, nejen já. Politika Senátor21 je přitáhnout do senátu osobnosti, jak jsem si ověřil z různých jejich zdrojů, např: "Hnutí SENÁTOR 21 chce naplnit smysl Senátu jako souboru zkušených, respektovaných a důvěryhodných osobností, které sdílejí hodnoty a principy liberální demokracie." Celkově podporu Senátor21 a Zelených vnímám v současnosti vhodné spojování liberálních demokratických sil, proti totalitním a nedemokratickým tendencím, které se také spojují a jsou silnější.
Pokud jde o podporu Zelených. V Benešově nás při zakládání MS oslovili Zelení, že by rádi podpořili Piráty v komunální úrovni a zeptali se i na senátorství a já odpověděl, že uvažuji jít so primárek. Pan Klempera Zelení Benešov to uvítal, že bychom mohli jednat o podpoře. Opět čekám na vaše potvrzení i v tomto případě, zda do konkrétního jednání jít. A Zelený vnímám tak, že nemají aktuálně korupční skandály a neprosazují totalitu, tím se stávají možným partnerem (a Piráti neřeší levice pravice co vím, a Zelení nyní taky různě obrací tyhle směry) a jaderný elektrárny mi přijde dost specifický téma, nemám na něj odborný názor, je to věc diskuse, kterou uvítám. Nebudu mít potřebu primárně obhajovat jejich program před Pirátským, kromě těch částí, kde se shoduje s Pirátským, a kde s tím Piráti budou souhlasit. Podle mých zkušeností jak jsou nastavené dohody, pokud kandiduješ "s podporou" pak respektuješ primárně Pirátský program, a tam kde jsou rozpory s programem Zelených, se přikloním k Pirátskému řešení nebo otevřu dialog k tématu. Je i na Zelených, aby řekli zda do tohoto přístupu chtějí jít nebo ne. To by mělo být součástí dohody, kterou můžeš i ty ovlivnit a nebo odmítnout, je škoda jí ani nezkusit vyjednat. Pokud bude nakonec shoda v předsednictvu, že nelze se nechat podporovat Zelenými, budu to respektovat. Počkám na váš finální postoj.
Petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi petrchalus za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Hana.Chalusova, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 136
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 243 poděkování

Re: Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Příspěvek od petrchalus »

Jan.Lukasek píše: 15 kvě 2018, 08:19 Ahoj Petře, strana zelených je na ústupu, v minulých volbách propadla, má to smysl?
Ahoj,
nejde jen o matematiku voleb, jde o to, že podpora od demokratických stran ukazuje, že věří určité osobnosti více různých lidí. A to je vlastně něco jako dobrá reference na člověka, zvlášť u senátu. Nicméně, co říkáš je pravda a můj záměr není snižit šance na Pirátského senátora, takže je to i na vás. Můj odhad je, že kandidovat s podporou nesníží šance, naopak, i když to bude třeba jen od "malých politických subjektů". Pokud to vnímáte jako riziko, budu respektovat vaše doporučení.
Petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi petrchalus za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Hana.Chalusova, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 136
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 243 poděkování

Re: Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Příspěvek od petrchalus »

Tomas.Zmuda píše: 15 kvě 2018, 09:55 Koukám, že aktuálně 2 ze 4 kandidátů za Senátor 21 jsou stávající nebo předchozí členové strany Zelených. Petře, Zelení získali ve volebním obvodě Benešov v posledních volbách do sněmovny 1,12% hlasů (tj. 567 z 50 654 odevzdaných hlasů). Od té doby řeší vnitřní problémy s fungováním strany a velké zadlužení. Myslíš, že se za ten rok od voleb vzchopí, dokáží opět aktivovat voličskou základnu, přitáhnout nové voliče aby dali svůj hlas právě Tobě? Dokázali by tě Zelení podpořit i finančně případně kampaní?
Teoretická otázka, pokud by jak Piráti, tak i Senátor 21 získali 4 senátory + by jsi byl zvolen ty, do kterého klubu by ses přidal s myšlenkou, že ten druhý kvůli tobě vzniknout nemohl?
Jak už jsem výše odpovídal, můj odhad je, že kandidovat s podporou kohokoli neznamená sbírat hlasy několika jeho voličů na Benešovsku. Znamená to získat hlasy těch mnoha nerozhodnutých voličů, kteří chtějí, aby kandidáti měli reference o přijatelnosti z více různých směrů (demokratických a bez korupčních afér).
Až mi potvrdíte, že se Zelenými budeme jednat o detailech, dozvíme se to, jak si představují pomoc při kampani. Nemám v plánu, aby jejich "podpora" dopadla tak, že se to otočí a bude to "podpora" jen jedním a opačným směrem.
A jak jsem psal výše, pokud mi to nepotvrdíte, že to považujete za možné jednat s nimi, v jednáních pokračovat nebudeme.
Ta poslední otázka, vždy budu přece Pirátský kandidát, takže v tý variantě co píšeš je jasný do jakýho klubu ;-).
Petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi petrchalus za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Tomas.Zmuda, Hana.Chalusova
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2824
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Příspěvek od Jiri.Snizek »

petrchalus píše: 15 kvě 2018, 13:01
Jiri.Snizek píše: 15 kvě 2018, 08:15 Ahoj Petře, nemáš povinnost psát do evidence lobbistických kontaktů, přesto bych rád věděl, zda, a případně s kým a kdy, jsi o podpoře jednal a co případně bylo předmětem schůzek, jaké podmínky si protistrany kladly a na základě čeho (například pověření PKS) jsi jednal. Proč sis vybral Zelené a Senátora21? Můžeš prosím krátce popsat politiku Senátora21? Zelenou politiku asi popisovat netřeba přesto bych rád, aby zde zaznělo, že naše politika je od zelené politiky odlišná. Já například nechci podporovat zavírání jaderných elektráren ani příliš levicový program. Proto ani v tuto chvíli nechci, abys byl kandidátem s podporou Zelených.
Ahoj,
dozvěděl jsme se před několik měsíci, že Pirátská strana jedná se Senátor21 o rámci vzájemné podpory kandidátů. Na Benešovsku měl být nominován Senátorem21 jeden starosta menšího města u Prahy a zdálo se že to dopadne tak, že Piráti by na Benešovsku nestavěli kandidáta, a podpořili toho starostu. Tak jsme se prostě ptal, co nejvíce lidí jak to je, abych věděl zda jít do primárek. A senátora Lásku mám v přátelích na fb a občas na něj narazím i osobně, tak jsem se ho zeptal a potvrdil mi plán nominovat starostu. S tím, že pokud nakonec starosta odmítne, a pokud já vyhraju primárky, můžeme se znova spojit a jednat. Teď je ta situace se znova spojit a jednat a čekám na váš souhlas, a doufám že jednat bude i někdo za Piráty, nejen já. Politika Senátor21 je přitáhnout do senátu osobnosti, jak jsem si ověřil z různých jejich zdrojů, např: "Hnutí SENÁTOR 21 chce naplnit smysl Senátu jako souboru zkušených, respektovaných a důvěryhodných osobností, které sdílejí hodnoty a principy liberální demokracie." Celkově podporu Senátor21 a Zelených vnímám v současnosti vhodné spojování liberálních demokratických sil, proti totalitním a nedemokratickým tendencím, které se také spojují a jsou silnější.
Pokud jde o podporu Zelených. V Benešově nás při zakládání MS oslovili Zelení, že by rádi podpořili Piráty v komunální úrovni a zeptali se i na senátorství a já odpověděl, že uvažuji jít so primárek. Pan Klempera Zelení Benešov to uvítal, že bychom mohli jednat o podpoře. Opět čekám na vaše potvrzení i v tomto případě, zda do konkrétního jednání jít. A Zelený vnímám tak, že nemají aktuálně korupční skandály a neprosazují totalitu, tím se stávají možným partnerem (a Piráti neřeší levice pravice co vím, a Zelení nyní taky různě obrací tyhle směry) a jaderný elektrárny mi přijde dost specifický téma, nemám na něj odborný názor, je to věc diskuse, kterou uvítám. Nebudu mít potřebu primárně obhajovat jejich program před Pirátským, kromě těch částí, kde se shoduje s Pirátským, a kde s tím Piráti budou souhlasit. Podle mých zkušeností jak jsou nastavené dohody, pokud kandiduješ "s podporou" pak respektuješ primárně Pirátský program, a tam kde jsou rozpory s programem Zelených, se přikloním k Pirátskému řešení nebo otevřu dialog k tématu. Je i na Zelených, aby řekli zda do tohoto přístupu chtějí jít nebo ne. To by mělo být součástí dohody, kterou můžeš i ty ovlivnit a nebo odmítnout, je škoda jí ani nezkusit vyjednat. Pokud bude nakonec shoda v předsednictvu, že nelze se nechat podporovat Zelenými, budu to respektovat. Počkám na váš finální postoj.
Petr
Velmi děkuji za odpovědi, Petře. Tvoje argumentace se mi velmi líbí. V tuto chvíli bych se hlasování zdržel. Nejsem proti. Prosím tě tedy, pokud stále chceš vyjednávat o podpoře Zelených a S21, abys mě zkusil ještě přesvědčit, abych hlasoval pro. Ostatní členy KS i regp prosím, aby vyjádřili svůj názor, pokud chtějí ovlivnit moje hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
petrchalus, Hana.Chalusova

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 136
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 243 poděkování

Re: Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Příspěvek od petrchalus »

:-) Já ti děkuju za dobrý otázky, pomohly mi si to ještě víc ujasnit. Podpoř myšlenku abychom jednali a výsledek jednání před finálním rozhodnutím můžeme znovu probrat. Petr
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidát do senátu Benešovsko - žádost na PKS

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Nepodporuji jednání s jednadvacítkou ani se Zelenými a tady jsou moje důvody.
Senátní volby jsou o osobnostech, ale přesto se mohou zvrhnout a být jen o kšeftu.
Jednadvacítka je čistě účelová záležitost, nemá žádný program a kromě servisu pro senátora (mimochodem, zavání to zajišťováním fleků v senátu pro podpůrný personál, kterým bývají i bývalí členové senátu) neslibuje nic. Tudíž ani nevíme za co bude pan Láska (protože to je celá jednadvacítka) lobbovat.
Zelení jsou vnitřně hluboce rozvrácení, proto neuspěli ve volbách do parlamentu a jejich podpora spíš potáhne k zemi, navíc mají v programu body, které jdou vyloženě proti našemu programu.
Jak uvádíš Petře, zkusil bys diskutovat, mám neblahou zkušenost s tím, čemu říkáš diskuse.
Zjistila jsem, že diskusí nazýváš nebývalou tvrdohlavost a urputnost v postojích i přes ujištění jsi nakonec stejně po "diskusi" volil jinou cestu, než byla tebou samým deklarována. Bohužel, ověřila jsem si, že nemá cenu prosit tě o ohledy a přímou cestu se zřetelem na vnitrostranické normy.
Proto nesouhlasím s tím, aby se jednalo o podpoře s jednadvacítkou ani se Zelenými, nejsem si jistá zda se dá počítat s tvou podporou našeho programu a cílů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Lenka.Wagnerova

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“