Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Nechci tu rozjíždět žádné hejty, ale tohle téma se nám ozývá v několika různých tématech napříč fórem, často s komentářem "nepřijde mi vhodné se o tom bavit v tomto tématu", přijde mi proto vhodnější k tomuto tématu založit samostatné vlákno a diskusi nějak zkonsolidovat a nějak si názory na toto téma vyříkat.

Za mě: Účast poslanců na této akci byla naprosto v pořádku. Myslím, že Piráti se profilují tak, že "když se někde něco děje, chceme být u toho, protože když u toho nebudeme, nebudeme vědět, co se děje" a domnívám se, že je to naprosto správný přístup. Je ale nutné si tento přístup obhájit, musíme být schopni vysvětlit, že nejsme žádní ruští agenti, ale že je lepší u daných situací být a vědět, co se děje. Mně osobně úplně stačilo následující vysvětlení Mikuláše Peksy:
Ve vztahu ke 150miliónovému státu se takto chovat nelze. Takže i když mám tisíc výhrad k cenzuře médií, šikaně opozice atp., musím najít nějakou příležitost o tom mluvit. Porážka nacismu mi přijde jako věc, na které se snad všichni shodnou, že se měla stát. O tom to je. Mluvit je třeba s každým, ne jen s těmi, kteří se mnou souhlasí
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Vit.Fux »

Za mně: přijde mi to blízko hrany, ale furt ještě v limitu. Fotka a prezentace je na drobnou lidskou ostudu a přátelský facepalm. A i když chápu, že pro některé lidi je to už za hranou, tak mi nepřijde, že by to stálo za takovou hysterii.
Obecně: Velká a prázdná gesta mě spíš dráždí a jsem rád, že to u nás není standard.
Za moji soc. bublinu: výrazně větší a negativnější ohlas měl Vondráček nebo ta věc s advokáty, tohle v mém okolí neřešil nikdo (jako opravdu nikdo)
Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 306
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Petr.Daubner »

Mně osobně to tedy přijde už za hranou. Ale pokud se už Mikuláš vydá slavit na ruskou ambasádu, měl by si to umět obhájit lépe. Ten rozhovor působí skoro strašidelně :weep: :
https://video.aktualne.cz/dvtv/pirat-pe ... 47ab5f122/
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Michael.Polak »

Faktem je, že mi překvapilo, že pozvánku (kterou určitě dostalo víc poslanců) přijal právě Mikuláš Peksa. Já si kvůli tomu zase schytal menší vlnu trollingu od známých na diskuzních fórech a sociálních sítích. Ale co se dá dělat, no. Ale sám si nejsem jistý, co by bylo správně (to si poslední dobou ale nejsem téměř u ničeho).

Možná by stálo za zmínku zjistit, jestli teda opravdu nějakou tu řeč o cenzuře médií a šikaně opozice dal, no.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Dave1789
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 32
Registrován: 08 kvě 2018, 14:57
Profese: Finanční analytik
Bydliště: Hostivice
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Dave1789 »

Osobně to považuju za hranou. Bylo-li cílem uctít památku sovětských vojáků, mohlo se zvolit kladení věnců u jednoho z mnoha památníků. Pokud bylo cílem navázat komunikaci s ruským velvyslancem (viz rozhovor v DVTV), určitě existují jednodušší způsoby, které by Piráty nestavěly po bok lidí, kteří tam byli přítomní, a o jejichž morální integritě lze s úspěchem pochybovat.
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Kdyby se neblížily volby, tak by to nejspíš prošlo téměř bez povšimnutí. Dana udělala chybu, že to dala na FB. Tím se toho chytly politické strany, které na tom chtějí získat voliče. To je to celé.
Naposledy upravil(a) Barbora.Hruzova dne 12 kvě 2018, 09:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od David.Wagner »

Michael.xChaos.Polak píše: 11 kvě 2018, 20:09 Faktem je, že mi překvapilo, že pozvánku (kterou určitě dostalo víc poslanců) přijal právě Mikuláš Peksa. Já si kvůli tomu zase schytal menší vlnu trollingu od známých na diskuzních fórech a sociálních sítích. Ale co se dá dělat, no. Ale sám si nejsem jistý, co by bylo správně (to si poslední dobou ale nejsem téměř u ničeho).

Možná by stálo za zmínku zjistit, jestli teda opravdu nějakou tu řeč o cenzuře médií a šikaně opozice dal, no.
Ta flow pozvánky byla jasná - dostali jí poslanci z meziparlamentní skupiny přátel Ruska a dostal jí Ivan jako předseda, který jí dále pinknul na Mikuláše. Ten se skutečně nijak nehnal zrovna tam, ale jednou holt zastává tuhle funkci, tak musí i reprezentovat. Kde reprezentovat znamená potkat se s náhodnými lidmi, být vidět a zase jít s lepším přehledem o tom jak to funguje + neurazit hostitele. Selfíčky s pelmeni jsou ofc úplně špatně, prostě úlet - obzvlášt blbý, že od poslanců, kde nějaká proputinská orientace fakt vůbec nehrozí. Šance na to, aby tam jako jeden ze stovek hostů pronesl proslov je nula nula nic.

Blbý je, že se slil zbytečný mediální megafail (to by se opakovat fakt nemělo) s tím, že základem naší zahraniční politiky je fakt dialog téměř s každým kde to může mít aspoň náznakově smysl (z čehož by se couvat nemělo). To, že pak Miki úplně neustál Veselovského ultra tvrdý rozhovor (a teda i hustě ideologický, ale co už, má na to plný právo) je druhá věc, nevím ale jestli šlo být lépe připraven a kdo by tohle vychytal lépe.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Petr.Vileta »

David.Wagner píše: 11 kvě 2018, 22:12 Ta flow pozvánky byla jasná - dostali jí poslanci z meziparlamentní skupiny přátel Ruska a dostal jí Ivan jako předseda, který jí dále pinknul na Mikuláše. Ten se skutečně nijak nehnal zrovna tam, ale jednou holt zastává tuhle funkci, tak musí i reprezentovat. Kde reprezentovat znamená potkat se s náhodnými lidmi, být vidět a zase jít s lepším přehledem o tom jak to funguje + neurazit hostitele.
Tak můžeš neurazit hostitele, ale zároveň mu dát slušně najevo, že ho nehodláš ani objímat, ani líbat "na Brežněva". ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od David.Wagner »

Tak můžeš neurazit hostitele, ale zároveň mu dát slušně najevo, že ho nehodláš ani objímat, ani líbat "na Brežněva". ;)
[/quote]

Tak to se tam myslím fakt nedělo a neybl to ani zdaleka záměr :)

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Ales.Sura »

Samotná návštěva je za mě v pořádku.
Haló kolem fotky je komedie. Kdyby to byla jakákoliv jiná ambasáda, tak by to nikomu nestálo ani za poznámku pod čarou. Je to jen pokračování snahy vykreslit Rusko jako třídního nepřítele. To už to jednou bylo, akorát na opačnou světovou stranu. :(
Rozhovor v DVTV byl poněkud divný. Ocenil bych Mikulášovu snahu, kdy údajně chce komunikovat se všemi. Rozhovor bohužel vyznívá alibisticky - tj. ve stylu "na ambasádu jsem šel, abych mohl nebyl nařčen z rusofóbie a moje kritika Ruska byla brána vážně." To ovšem nemá s upřímnou snahou o komunikaci nic společného.
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“