KF Pha 21/2018 Senátní volby - obvod č. 20 (Praha 4) (hlasování)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Odpovědět

Kandidátem Pirátů ve volbách do Senátu 2018 ve volebním obvodě č. 20 bude:

Anketa končí za 11 kvě 2018, 09:08

Roman Kučera
36
53%
zdržuji se (hlas proti)
32
47%

Celkem hlasujících: 68 - Celkem hlasů: 68

Vit.Simral
Asistent senátora
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

KF Pha 21/2018 Senátní volby - obvod č. 20 (Praha 4) (hlasování)

Příspěvek od Vit.Simral » 04 kvě 2018, 09:08

Vážené krajské fórum,

zahajuji hlasování o podpoře kandidatury Romana Kučery v obvodě č. 20 (Praha 4).

Hlasování bude ukončeno v pátek 11.5.

Vit.Simral
Asistent senátora
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Re: KF Pha 21/2018 Senátní volby - obvod č. 20 (Praha 4) (hlasování)

Příspěvek od Vit.Simral » 11 kvě 2018, 10:52

Kandidátem Pirátů do Senátu ve volebním obvodu č. 20 se stává Roman Kučera.

Gratulujeme!

Petr.Daubner
Místní předsednictvo
Profese: učitel
Dal poděkování: 228 poděkování
Dostal poděkování: 227 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Daubner » 11 kvě 2018, 15:10

Koukám, že hlasování bylo hodně těsné... Romane, gratuluji a držím palce :-)!. Já osobně kvituji kladně fakt, že máme v Praze alespoň jednoho kandidáta, který je členem Pirátské strany, a to dlouholetým. Osobně bych si v dalších senátních volbách představoval více čistě pirátských kandidátů. Čím více jich bude, tím lépe, bude z čeho vybírat. Myslím, že volby do Senátu se neprávem podceňují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Roman.Semik, Dalibor.Zahora

Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 217 poděkování
Dostal poděkování: 708 poděkování

Příspěvek od Tibor.Vansa » 11 kvě 2018, 15:49

Ahoj Roji,

bohužel se musím veřejně vyslovit proti Tvé kandidatuře na senátora na Praze 4, a to z důvodu předmětu Tvého minulého podnikání. Nedílnou součástí Pirátského programu je i řešení problému návykových látek, u kterého drtivá většina serózních studií říká, že tvrdá prohibice je neúčinný způsob řešení. Snažit se omezit negativní dopady užívání návykových látek na společnost pomocí správně zvolené míry tolerance je proto chvályhodné konání.
Každý se něčím živit musíme, proto by bylo obecně špatné výrazně stigmatizovat člověka, který se živí/živil provozováním hazardu. Jde o legální, státem regulovanou činnost. Každý také ale nechce kandidovat do senátu. Jako člověka si Tě vážím a Tvé názory respektuji. V minulosti jsi se ale živil podnikáním, které považuji za silně neetické a na které podle mne sociálně citlivý člověk nemůže mít žaludek. Závilost na hazardu je mnohem závažnější problém než rekreační užívání marihuany, téměř automaticky se přidává závislost na alkoholu, kriminalita, socální vyloučení, exekuce. Naopak vzhledem k narůstajícímu online hazardu mezi mládeží je na tento problém nutné výrazně upozorňovat a vést diskuzi o nejúčinnější možné prevenci.
Na Praze 4 mnoho místních občanů dlouho trpělo přebujelým hazardem a máš zde proto výrazný hendikep. Do senátu by podle mne měli jít jen Ti nejlepší z nás, kteří nemají žádný výrazný škraloup ve svém životopise. Kontroverznost Tvého škraloupu ukazuje i nepříliš přesvědčivý výsledek hlasování. Chtěl bych Tě proto ještě jednou požádat, aby jsi zvážil stažení své kandidatury.

Není to ode mne zrovna kolegiální, ale podporovat do senátu člověka, který teprve nedávno z donucení ukončil provozování heren je věc, přes kterou se mé svědomí nedokáže přenést a musím se vůči ní výrazně veřejně vymezit.

Jako Piráti na Praze 4 budeme prosazovat další omezení hazardu. Aby nešlo o totální zákaz, dovedu si představit povolení 1-2 provozoven, ovšem za přísných podmínek. Nesmí být umístěny ani v centru, ani v žádné sociálně vyloučené lokalitě, blízkosti školy apod.. Nesmí mít žádnou výraznou venkovní reklamu, výrazněji než ukládá zákon bych omezil provozní dobu. Herny nesmí být polepené fotkami úspěšných, hezky oblečených a radostných lidí (většinou se sklenkou v ruce) a o hazardu i alkoholu vytvářejí velmi falešnou představu. Podobná reklama se podle mne podílí na normalizaci alkoholu a hazardního hraní ve společnosti a tedy s ní nesouhlasím. Požadoval bych aktivní spolupráci se sociálními pracovníky.

Díky
Tibor Vansa

lídr komunální kandidátky na Praze 4
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Hoskovec, Jitka.Novotna, Jiri.Koudelka, Jan.Hora, Marek.Paris, Martin.Polak

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9501 poděkování
Dostal poděkování: 17084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 11 kvě 2018, 18:31

Zdravím z Kodaně.
Děkuju za důvěru :-)

Tibore, mohu tě ujistit, že i já všechny závislosti považuji za problém a proto je i v rámci eventuálního působení v Senátu budu řešit racionálně, neideologicky, protože o nich něco vím. A vím hlavně dost o tom, jak se řešit NEMAJÍ, protože jsem si s demagogií a lživými argumenty dost užil.
Ačkoliv momentálně závislý na ničem asi nejsem, byl jsem tomuto stavy blízko při svém hraní ďábelské hry Travian.
Vím, jaké to je, když i pouhý pohled na obrazovku s tou hrou, která běžným lidem nic neříká, zapomeneš na všechno a ... prostě MUSÍŠ.
Ta tenká hranice, která dělí zábavu od závislosti je mi dobře známá. K tomu, abych věděl, kde leží, jsem se k ní musel sám přiblížit. Je to jako učit se zvládat smyk v autě. Dokud se ti kola neutrhnou, nevíš, o co jde.

Troufám si říct, že v řadě věcí už vím, o co jde, a chci toho využít ve prospěch tvoření dobrých a rozumných zákonů.
Tak ještě jednou díky :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Lenka.Wagnerova, Barbora.Hruzova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“