Pozornosti hodné články

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2455
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2008 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jan.Adam - Bouře ve sklenici vody to je, ale v rámci pirátu je celkem zbytečný se těhle kontroverzních akci účasnit, někdo z těch "našich" vyslanců to obhajoval jako podporu ruským pirátům, to mě přijde po tom, co putin nechal před týdnem rozehnat opoziční demonstrace a zatknout předáky jako špatná výmluva. Bylo by to jakoby někdo na západě za totality chtěl podpořit Chartu 77 tak, že půjde na mejdan na velvyslanectví ČSSR. Bylo by to OK, kdyby po tom do pár hodin vydali tiskovku s tím, proč tam byli, s kým jednali a jaký byl výsledek
Uživatelský avatar
Stanley
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 70
Registrován: 19 kvě 2010, 13:19
Profese: ...
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Stanley »

Jan.Adam píše: 11 kvě 2018, 12:17 Za mně je to blbá bouře ve sklenici vody...
...Piráti mají v programu spoustu fajn věcí, a pro ty je budu volit dále, nějaká účast na ruské ambasádě je mi úplně u pr**le...
No jestli ti přijde na Facebooku tak velká aktivita lidí, kterým se dá věřit, že Piráty volili, jako bouře ve sklenici vody, tak prosím. Klidně se tu můžou všichni poplácávat po ramenech, jak se nic neděje a žít si ve svém uzavřeném světě, akorát takhle přesně začínají konce politických stran.

Mně třeba účast na ruské ambasádě v tomhle kontextu a spolu s předníma představitelema český putinovský pátý kolony rozhodně u pr**dele není. Dejme tomu, že před 5 lety bych to se skřípěním zubů překous, ale za posledních 5 let se situace ve vztahu k Rusku totálně změnila. S tím jak se i v Česku proruské síly aktivizují a nabírají na síle, je pro mě osobně tahle oblast zahraniční politiky naprosto zásadní. A jestli mě něco štve, tak je to ta nečitelnost Pirátů v tomhle postoji. Snažím se sledovat práci Honzy Lipavského ve sněmovně a upřímně mu fandím, ale pak mě tohle totálně pošle k zemi s otevřenou pusou.

A asi daleko víc mi vadí ta jakože "omluva" za selfie. Mě neštve selfie, to už je jen třešnička na dortu, vadí mi nulová sebereflexe a vymlouvání se na diplomacii, padlé sovětské vojáky, že tam byl americký velvyslanec bla bla bla, a já nevím co se dozvím ještě dál, aby se to obhájilo. To je "omluva" hodná Foldyny, fakt.

Že volím Piráty většina mých známých ví, teď se za to poprvé stydím. Kde nejsou hodnoty není nic...
"Revenge is a dish that is best served cold"
Klingon proverb
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 286
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 531 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Jan.Adam »

Stanley píše: 11 kvě 2018, 13:30
Jan.Adam píše: 11 kvě 2018, 12:17 Za mně je to blbá bouře ve sklenici vody...
...Piráti mají v programu spoustu fajn věcí, a pro ty je budu volit dále, nějaká účast na ruské ambasádě je mi úplně u pr**le...
No jestli ti přijde na Facebooku tak velká aktivita lidí, kterým se dá věřit, že Piráty volili, jako bouře ve sklenici vody, tak prosím. Klidně se tu můžou všichni poplácávat po ramenech, jak se nic neděje a žít si ve svém uzavřeném světě, akorát takhle přesně začínají konce politických stran.
No popravdě, lidem "volil jsem vás ale teď už NEBUDU!!!" věřím tak v 10-20%. Vysvětlili to, jedeme dál a soustředíme se na opravdové problémy. Take it or leave it.
Stanley píše: 11 kvě 2018, 13:30Mně třeba účast na ruské ambasádě v tomhle kontextu a spolu s předníma představitelema český putinovský pátý kolony rozhodně u pr**dele není. Dejme tomu, že před 5 lety bych to se skřípěním zubů překous, ale za posledních 5 let se situace ve vztahu k Rusku totálně změnila. S tím jak se i v Česku proruské síly aktivizují a nabírají na síle, je pro mě osobně tahle oblast zahraniční politiky naprosto zásadní. A jestli mě něco štve, tak je to ta nečitelnost Pirátů v tomhle postoji. Snažím se sledovat práci Honzy Lipavského ve sněmovně a upřímně mu fandím, ale pak mě tohle totálně pošle k zemi s otevřenou pusou.
Jde tady o záměrné a zcela plánované zveličování symboliky ze stejného soudku jako "Piráti hlasovali dneska s ANO, proto jsou Babišovo béčko". "PIráti se dneska bavili s komunisty, proto jsou bolševici". Je mi celkem k smíchu, že někdo dělá aféru z toho, že šel někdo na ambasádu a tam si dal pelmeně. A sympatické je mi to, že Piráti nehrají a nebudou hrát hru ostatních "na symboly". Viz blokace sněmovny, podpora Vondráčka, atd. atd.

Politika plná silných proklamací a prázdných symbolů nás dostala do tohohle marastu, kde jsme teď. ODSka stále "nastavuje mantinely" a "apeluje", a TOPka prostě jen kope kolem sebe a šije, kde může. Chápu, že na to někteří nemají žaludek.

Fakt se mi v tomto líbí komentář Jakuba Jandy, kterého rozhodně nelze podezírat z nějaké nedostatečné obezřetnosti vůči Rusku...

https://www.facebook.com/TheJakubJanda/ ... 2330210685

Explicitně říká, že celou věc nebere tak tragicky, a že kompas Pirátů je jasný.
Stanley píše: 11 kvě 2018, 13:30A asi daleko víc mi vadí ta jakože "omluva" za selfie. Mě neštve selfie, to už je jen třešnička na dortu, vadí mi nulová sebereflexe a vymlouvání se na diplomacii, padlé sovětské vojáky, že tam byl americký velvyslanec bla bla bla, a já nevím co se dozvím ještě dál, aby se to obhájilo. To je "omluva" hodná Foldyny, fakt.
Ne, není. Nebyla chyba tam jít, byla chyba to takto prezentovat, za což se Dana Balcarová omluvila. A jako člena mne mrzí takto daná zbytečná munice kritikům slintajícím nad každou další poskytnutou holí.
Stanley píše: 11 kvě 2018, 13:30Že volím Piráty většina mých známých ví, teď se za to poprvé stydím. Kde nejsou hodnoty není nic...
To je ale čistě a jenom tvůj osobní problém, že se stydíš. A "Kde nejsou hodnoty není nic..."...to jsem viděl doslova napsané buď u Kalouska, nebo u Šarapatky. Pro mně je mnohem důležitější to, co dělají. A ne to, že někdo šel tam, kam byl pozván.

A osobně nechápu lidi (nejenom tebe) kteří jsou schopní to, co Piráti ztělesňují a o co se snaží, potenciálně pohřbívat nebo opouštět kvůli takovéhle marginalitě.

Ale je to čistě a jen můj názor.
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 286
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 531 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Jan.Adam »

Jan.Prokop píše: 11 kvě 2018, 13:19 Jan.Adam - Bouře ve sklenici vody to je, ale v rámci pirátu je celkem zbytečný se těhle kontroverzních akci účasnit, někdo z těch "našich" vyslanců to obhajoval jako podporu ruským pirátům, to mě přijde po tom, co putin nechal před týdnem rozehnat opoziční demonstrace a zatknout předáky jako špatná výmluva. Bylo by to jakoby někdo na západě za totality chtěl podpořit Chartu 77 tak, že půjde na mejdan na velvyslanectví ČSSR. Bylo by to OK, kdyby po tom do pár hodin vydali tiskovku s tím, proč tam byli, s kým jednali a jaký byl výsledek
Nemohu nesouhlasit. :)
Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Ales.Sura »

Mohl bych poprosit účastníky, aby se zdrželi diskuzí. Na to tohle vlákno není! V poslední době se díky podobným off-topicům stává dosti nepřehledným.
Na diskuzi o návštěvě ambasády je tu toto vlákno:
viewtopic.php?f=353&t=41423
Rád bych poprosil moderátora o přesun příspěvků týkajících se návštěvy ambasády tam.
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Ales.Sura »

A jak jde budování totality v Číně?
Oči, které nikdy nespí: Čínský státní dohled připomíná děsivé Orwellovy vize
https://www.stoplusjednicka.cz/oci-kter ... llovy-vize
Jak ukazují vládní dokumenty, dozoru se nevyhne nikdo z 1,4miliardové populace. Na konci řetězce se všechny získané poznatky automaticky úhledně vytřídí a vloží do „policejního cloudu“. Ten bude u každého občana obsahovat lékařské či kriminální záznamy, zakoupené jízdenky, on-line objednávky, a dokonce i komentáře ze sociálních sítí.
Cílem obrovského podniku je sledovat, kde se lidé nacházejí, co mají „za lubem“, v co věří a s kým se stýkají. Vše se nakonec odrazí v tzv. sociálním kreditu, jehož výše jasně ukáže, zda vláda považuje daného jedince za důvěryhodného.
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Ales.Sura »

V Mnichově demonstrovalo 30 tisíc lidí proti posílení pravomocí policie
https://zpravy.idnes.cz/mnichov-protest ... anicni_bur
V Mnichově ve čtvrtek podle tamních úřadů demonstrovalo na 30 tisíc lidí. Nelíbily se jim změny bavorského zákona o policii, která má dostat více pravomocí, včetně preventivního odposlouchávání telefonů.
European Commission expands planned copyright auto-censorship machines to also include censorship of unwanted political opinions
https://www.privateinternetaccess.com/b ... -opinions/

Procesory děravé jak cedník :(
Květen, měsíc chyb platformy x86: Spectre NG odloženo, ale je tu jiná bezpečnostní díra
https://www.cnews.cz/bezpecnostni-dira- ... -spectreng
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Návštěvník »

Nový díl China Uncensored!

Jaké budou mít dopady sankce USA na Irán? Čína si mne ruce!
Jak to vypadá, když čínská armáda straší ptáky armádními lasery?
Jak vypadají čínské "míruplné" aktivity v jihočínském moři?

A jako bonus pěkné orwelovské tričko!

To vše a mnohem více v novém dílu!
http://www.chinauncensored.tv/may-11-2018-full-episode/
https://www.zazzle.com/orwellian_nonsen ... 3786595623
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Návštěvník »

Většina šílených střelců prý není duševně nemocná.
https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... vedci.html
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Návštěvník »

Nejen tohle projde policii v USA...
http://www.autoforum.cz/bleskovky/ameri ... ape-nikdo/
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“