[Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj jihomoravští Piráti,

na základě pověření krajského předsednictva svolávám toto jednání o podpoře kandidáta do Senátu v okrsku Brno-město, Jana Špilara.

Navrhované usnesení:
Krajské fórum Jihomoravského kraje

v y j a d ř u j e

v senátních volbách v okrsku Brno-město podporu kandidátu Janu Špilarovi a

p o v ě ř u j e

předsednictvo krajského sdružení Jihomoravského kraje vyjednáním memoranda o spolupráci v rámci těchto voleb, které bude poté předloženo krajskému fóru ke schválení. Podpora ve volbách je podmíněna schválením tohoto memoranda.
Předsednictvo krajského sdružení doporučilo krajskému fóru schválení tohoto usnesení.

Důvodová zpráva:
Při jednáních o senátních volbách v okrsku Brno-město se zástupci PKS sešli s Mikulášem Bekem a Janem Špilarem na jejich pozvání, a evidovali zájem o kandidaturu Patrika Doležala. Krajské fórum pak při předložení volby, zdali využít koaliční nabídky některého z prvních jmenovaných, či postavit vlastní kandidátní listinu s ohledem na zájem Patrika, zvolili vlastní kandidátní listinu, což bylo v danou situaci logické a pochopitelné. Poté se však Patrik po zvážení do volby nepřihlásil, a možnost vlastní pirátské kandidátní listiny tak padla, aniž by se KF zvlášť vyjádřilo k jednotlivým koaličním kandidátům.

Při jednáních s panem Bekem a Špilarem nicméně vyplynula veliká shoda s panem Špilarem, který se ztotožňuje se všemi dvaceti pirátskými prioritami a sympatizuje s námi i v celkovém přístupu k volbě (např. transparentní financování kampaně). Domníváme se, že ačkoli KDU-ČSL oslovilo pana Špilara jako první a zůstává jim tedy věrný, je to názorově 100 % pirátský kandidát a má šanci zvítězit, a jako takovému bychom mu měli pomoci tuto šanci zvýšit. Proto jako PKS žádáme vás, krajské fórum, o přehodnocení původního rozhodnutí stavět pouze samostatnou kandidátku, a o mandát vyjednat podporu panu Špilarovi.

Prosím Jana Špilara o úvodní slovo. Po něm bude zahájena rozprava. Pokud nikdo není proti, rozprava bude ukončena v sobotu v 9:00, kdy bude zahájeno hlasování. Hlasování potrvá 48 hodin. Důvodem pro zkrácenou dobu jednání je jednak deadline pro vyjednávání o senátních volbách, kterou RP nastavilo na 14. května a jednak obecný časový tlak, ve kterém se nacházíme kvůli zdržení 30denními primárkámi, které žádného kandidáta nepřinesly. Řádné grilování kandidáta na krajské schůzi proběhne ještě před předložením memoranda o spolupráci krajskému fóru.

Děkuji za pozornost.
Naposledy upravil(a) Petr.Springinsfeld dne 10 kvě 2018, 22:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: překlep
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Kaderavek, Vit.Fux, Tomas.Gottwald, Lukas.Dubec, Marketa.Gregorova, Jiri.Ulip, Robert.Cuma, spilarian

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

spilarian
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 10 kvě 2018, 15:00
Profese: Kadeřník a jáhen
Bydliště: Dominikánské náměstí 188/6, Brno 602 00
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Příspěvek od spilarian »

Dobry den, rád bych se Vám představil a požádal Vás o podporu mé kandidatury do Senátu v obvodu 59, což je Brno - Střed, Kohoutovice, Starý a Nový Lískovec a Bosonohy. Miluju dokonalé stříhání vlasů a kvalitní řemeslnou práci a trápí mě nedostatek nadšených odborníků. Proto bych se rád věnoval podpoře řemesel, jak v osvětové činnosti, tak v oblasti zákonné. Třeba v kadeřnickém oboru od roku 1945 není Cech, tedy Komora, která by podporovala kvalitu oboru a umožňovala získání mistrovske zkoušky. Již 39 let naslouchám při stříhání lidským příběhům a trápením. Doprovazím mnoho páru i singlů, kteří prožili domácí násilí, ať už fyzické nebo psychické a tyto hlasy bych rád hájil v Senátu. Zrychlení pomoci těmto obětem bych rád podpořil a uvítám pokud poslanci za Piratskou sranu iniciují zakonnou změnu. Pochopitelně chci hájit ústavnost, demokracii a především svobodu v harmonii se zodpovědností a jsem odhodlán hlasovat pro ty zákony, které tyto ideály budou obsahově naplňovat a chránit. Požádal jsem Piráty o podporu protože souhlasím se všemi dvaceti programovými body a doufam, že se je podaří naplnit a rád bych k tomu přispěl, jak nejlepe budu umět.
Mgr. Jan Špilar, Střihoruký Edward a jáhen, nezavisly kandidát do Senatu za KDU-ČSL a jak doufam s podporou Pirátů
Uživatelský avatar
Pavel.Nevrkla
Místní předsednictvo
Příspěvky: 476
Registrován: 11 srp 2017, 15:25
Profese: advokát
Dal poděkování: 405 poděkování
Dostal poděkování: 746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Příspěvek od Pavel.Nevrkla »

Za sebe uvedu, že Jan Špilar je z nabízených kandidátů rozhodně nejlepší a nejzajímavěší (a to i oproti M. Bekovi), který by se v Senátu ČR rozhodně neztratil. Myslím si, že takovéto osobnosti do senátu patří. Sice pro něj nebudu moci hlasovat, protože nemám bydliště v daném senátním obvodu, ale byl bych rád, kdybychom ho podpořili v jeho kandidatuře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nevrkla za příspěvky (celkem 2):
spilarian, Petr.Springinsfeld
mail: pavel.nevrkla@gmail.com
tel. 724 905 975
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: [Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Příspěvek od Vit.Fux »

spilarian píše: 10 kvě 2018, 21:36 Dobry den, rád bych se Vám představil a požádal Vás o podporu mé kandidatury do Senátu ...
Dobrý den, pro vaši podporu budu nejspíš hlasovat, ale stejně mám dotaz: s čím máte u Pirátů (největší) problém? OFFTOPICUrčitě se něco najde, nejsme svatí ani zkušení a 100% kompatibilita není ani mezi námi samými :-) A bylo fajn vědět na čem se neshodneme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Kaderavek, spilarian
spilarian
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 10 kvě 2018, 15:00
Profese: Kadeřník a jáhen
Bydliště: Dominikánské náměstí 188/6, Brno 602 00
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Příspěvek od spilarian »

Nemám problém, snad jen s tím, že těch problémů které řešíte v programu je tolik, že se snad ani nedají všechny stihnout zrealizovat. Ale může to být střecká obava a špatná životní zkušenost , že se vše nedá udělat dokonale. Přesto cítím vítr v plachtách Pirátů :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi spilarian za příspěvek:
Jiri.Kaderavek
Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1294
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 2882 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Příspěvek od Robert.Cuma »

setkal jsem se osobně s p. Bekem i s p. Špilarem. oba jsou bezpochyby silní kandidáti, kteří toho v životě dost dokázali a já si vážím, že projevili zájem o podporu Pirátů.

p. Špilar je pro mě přesto jasná volba. máme totální průnik v programových prioritách a je mi velmi sympatický jako lidská bytost. pokud schválíme navržené usnesení a dáme mu příležitost představit se krajskému fóru osobně (na schůzi), tak myslím, že pochopíte proč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Jiri.Ulip, Jiri.Kaderavek, spilarian

Róbert Čuma

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Oznámení moderátora:
Tímto ukončuji rozpravu a oznamuji, že bylo zahájeno hlasování, které potrvá 48 hodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
spilarian

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: [Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Příspěvek od Pavel.Moravec »

OFFTOPICJen 2 dny na rozpravu? OK, dle de-minima protože kandidáta vůbec neznám, nestlihl jsem se zeptat (měl jsem rozepsaných pár dotazů), tak se holt hlasování zdržím..

EDIT: OFFTOPICJan Špilar mi odpověděl přes twitter, takže já obrázek už mám. S jeho svolením sem kopíruji:
[quote="Pavel.Moravec"]
1) v případě, že budeš zvolen do Senátu, budeš zveřejňovat a) všechny své výdaje, b) výdaje týkající se práce v Senátu ale ne soukromé, c) žádné výdaje?
2) jaký je tvůj názor na (nyní nelegální) drogy? které by sis dokázal představit naprosto neregulované, které regulované podobně jako alkohol, které zakázané úplně (jako nyní či ještě víc)?
3) jaký by měl být vztah státu k církvím - mají mít nějaké výhody oproti jánevím o.p.s.?
4) kterou stranu/hnutí/politika považuješ u nás za největší hrozbu pro budoucí vývoj ČR?
[/quote]

[quote="Jan Špilar"]
Ahoj Pavle, 1) asi si to neumím úplně představit, ale nevadí mi zveřejnit všechny informace tedy i výdaje a příjmy, tedy za a). 2) Nemám s drogami zkušenost, ale přijde mi, že prohibice v USA ukázala, že zákaz způsobuje přesun obchodu do podsvětí , proto si myslím, že by měkké drogy mohly být neregulované a tvrdé regulované. Zakázané ovoce nejvíc chutná. Zákaz bych asi použil u látek které poškozují organizmus nebo způsobují smrt. Mě se stačí pomodlit a mám stejnè stavy jako po požití drogy :-). 3) Odluka, všem stejně podmínky. 4) Chci mít všechny lidi rád tak se mi to těžko píše, ale jako největší hrozbu považuji: A. Babiše a jeho hnutí, Zemana a jeho obdivovatele, Okamura a SPD a KSČM.
[/quote]
Naposledy upravil(a) Pavel.Moravec dne 12 kvě 2018, 19:49, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 3):
spilarian, Petr.Springinsfeld, Jiri.Kaderavek
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
spilarian
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 10 kvě 2018, 15:00
Profese: Kadeřník a jáhen
Bydliště: Dominikánské náměstí 188/6, Brno 602 00
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Příspěvek od spilarian »

Dobrý den, klidně se ptejte dál, rád rozptýlím Vaši nejistotu ohledně mé osoby :-) Jan Špilar
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Podpora kandidáta do Senátu Jana Špilara (okrsek Brno-město)

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Oznámení moderátora:
Celkem hlasovalo 21 členů KF. 18 hlasů bylo PRO, 1 PROTI. 2 hlasující se zdrželi. Konstatuji, že usnesení bylo přijato. Děkuji všem hlasujícím za účast.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
spilarian

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“