Lídr kandidátky Nymburk - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Zamčeno
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Lídr kandidátky Nymburk - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Vážené krajské fórum,

Vyhlašuji rozpravu k volbě lídra kandidátky pro komunální volby 2018. Zájemce o tuto pozici prosím o představení své vize působení na dané pozici. Rozprava bude trvat do 14.5 19:30. Pokud se nepřihlásí dostatečný počet kandidátů (1), tak bude rozprava o týden prodloužena. Pokud se přihlásí jeden kandidát, tak následné hlasování bude jednokolové. Pokud kandidátu bude více, tak hlasování proběhne dvoukolově. Po době nezbytné k rozmyšlení (48 hodin) bude přistoupeno k hlasování (72 hodin). Připomínám, co musí mít kandidát s dnem podání kandidatury splněno: na adresu stepan.drtina@pirati.cz zaslané podepsané následující dokumenty: Kodex kandidáta, všechna čestná prohlášení z něj vyplývající, demokratické minimum, souhlas s kandidaturou a aktuální výpis z RT (ne starší jak 6 měsíců). Dále pak mít svůj profil na wiki.pirati.cz/lide. Ohledně tvorby profilu se prosím obracejte na Filipa Dítě (filip.dite@pirati.cz), kterému dodáte obsah.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 503
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 665 poděkování
Dostal poděkování: 774 poděkování

Re: Lídr kandidátky Nymburk - rozprava

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Vážené krajské fórum,

Dovoluji si tímto oznámit svůj záměr stát se lídrem kandidátky pro komunální volby ve městě Nymburk. Jmenuji se Petr Procházka, je mi 37 let a členem pirátské strany jsem již od roku 2013, kdy jsem vstoupil do MS Nymburk. Postupně jsem prošel i funkcemi v rámci kraje, kde jsem se stal v roce 2017 předsedou KS. Na tuto funkci jsem letos v zimě rezignoval, abych se mohl více věnovat komunální politice v Nymburce a měl dostatek času připravit kvalitní kandidátku a důkladně se seznámit s problematikou našeho města.

V Nymburce se zabývám pořádáním kulturních akcí, moderováním ve zdejším internetovém rádiu Patriot a v poslední době jsem i aktivní na poli zdejší komunální politiky. Mou profesí je doprava a logistika prakticky ve všech svých odvětvích.

Nechci zde rozepisovat dopodrobna všechny problémy Nymburka. Spousta věcí je u nás na dobré cestě, nicméně většina z nich by mohla jít rychleji a transparentněji. Cílem pirátské kandidátky v Nymburce je ještě větší otevření radnice obyvatelům města, snaha o vyřešení současných nejpalčivějších problémů (uzavřená pěší lávka v centru města, problematické financování VAK Nymburk, netransparentní hospodaření příspěvkových organizací, nezákonný provoz chemičky...) Za mnoho let, kdy se v Nymburce pohybuji i ve veřejném prostoru se osobně znám s leadery všech stran a uskupení, které budou ve volbách kandidovat a vím dosti o jejich motivaci a pohnutkách. To nám může hodně usnadnit pozdější případná vyjednávání o složení koalice a rady města. Za určitých konstelací mají piráti v Nymburce značný koaliční potenciál. Uvažované čelo kandidátky bude navrženo ke schválení složené z odborníků a zkušených lidí. V tuto chvíli však žádám o vaši podporu pro mou osobu, abych mohl pokračovat v dobře rozjetém sestavování úspěšné kandidátky. Na podzim v Nymburce upirátíme radnici!

Předem děkuji za Vaši podporu a rád odpovím na jakékoli případné dotazy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Vojtech.Ertl, Radek.Cernohous, Hana.Chalusova
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Lídr kandidátky Nymburk - rozprava

Příspěvek od Martin.Polak »

1) Teoretická: Volební výsledek dopadne velice dobře a je ti nabídnuta pozice starosty. Přijmeš takovou nabídku a nebo už teď víš o nějakých překážkách, proč by jsi nemohl takovou funkci vykonávat? A naopak jaký volební výsledek by jsi považoval za zklamání?

2) Jak chce vaše kandidátka řešit problém uzavřené lávky pro pěší?

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 503
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 665 poděkování
Dostal poděkování: 774 poděkování

Re: Lídr kandidátky Nymburk - rozprava

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Martin.Polak píše: 09 kvě 2018, 22:03 1) Teoretická: Volební výsledek dopadne velice dobře a je ti nabídnuta pozice starosty. Přijmeš takovou nabídku a nebo už teď víš o nějakých překážkách, proč by jsi nemohl takovou funkci vykonávat? A naopak jaký volební výsledek by jsi považoval za zklamání?

2) Jak chce vaše kandidátka řešit problém uzavřené lávky pro pěší?
1) Teoretická odpověď: Neznám žádné důvody a překážky, proč bych se nedovedl zhostit takové závazné role, jakou bezesporu post starosty města je. Jsem duševně připraven na všechny varianty povolebního vývoje. Vzhledem ke specifické situaci v našem městě není jednoduché předem odhadnout výsledek voleb. Nicméně jako velké zklamání bych považoval, kdyby se v Nymburce piráti do zastupitelstva nedostali.

2) Uzavřená lávka je skutečně velký problém. Již nyní jsem nezávisle na zastupitelstvu města tuto problematiku řešil s odborníky. Nejsem zcela dopodrobna seznámen se všemi kroky, které podniká současné vedení města, nicméně bude důležité na tyto kroky navázat a snažit se celý proces znovuotevření/stavby nové lávky urychlit a řešit.
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 883
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4148 poděkování
Dostal poděkování: 1307 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lídr kandidátky Nymburk - rozprava

Příspěvek od Martin.Martin »

Tady je to docela dobře shrnuto, že: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kdo- ... avky-45855 . To, že ji okamžitě zavřeli znamená buď to, že na ni vědomě pouštěli lidi a tak je ohrožovali, nebo to, že nedělali to co měli, tedy řádnou správu. (btw mám maturitu ze stavárny, kde jsem měl např. betonové konstrukce, a dva roky praxe jako stavební technik - budeme si o tom umět povídat)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
Petr.Prochazka

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: Lídr kandidátky Nymburk - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Tímto ukončuji rozpravu a dávám dobu nezbytnou k rozmyšlení (48 hodin). K hlasování se přistoupí 18.5 12:00. Jediným přihlášeným se stal Petr Procházka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Petr.Prochazka

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“