MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, PMS Praha 6

Uživatelský avatar
Viktor.Mahrik
Krajský zastupitel
Příspěvky: 961
Registrován: 17 lis 2012, 15:44
Profese: Specialista internetoveho vyzkumu
Bydliště: Praha - Ruzyně
Dal poděkování: 974 poděkování
Dostal poděkování: 1389 poděkování

MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Příspěvek od Viktor.Mahrik » 02 kvě 2018, 18:12

Vážené Místní Fórum,

vyhlašuji tímto převolbu předsednictva. Současné předsednictvo rezignuje ke dni, kdy bude nové předsednictvo dovoleno.
Na základě usnesení MF Praha 6 2/2018 se bude volit 5 členů Předsednictva MS. Prosím tedy zájemce o členství v předsednictu, aby se zde představili. V rámci své řeči prosím uveďte, zda chcete kandidovat i na předsedu. Rozprava a termín pro přihlašování potvrá do 10. 5. 2018. Následně proběhne dvoukolová volba Předsedy MS. Bezprostředně po ní bude následovat dvojkolová volba ostatních členů předsednictva.

Prosím tedy o kandidátské řeči.

Přihlášení kandidáti na předsedu:

Přihlášení kandidáti na místopředsedy:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Mahrik za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Michal.Zachar, Jana.Kabelova
Viktor Mahrik,
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy

tel: 602 767 298
E-mail: viktor.mahrik@pirati.cz

Together we stand, divided we fall!

Ivan.Hruza
Člen KS Praha
Příspěvky: 152
Registrován: 02 srp 2014, 12:06
Profese: IT specialista, zdravotni sestra
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 163 poděkování

Re: MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Příspěvek od Ivan.Hruza » 08 kvě 2018, 18:32

Nominuji Michala Zachara na post předsedy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Hruza za příspěvky (celkem 4):
Michal.Zachar, Barbora.Hruzova, Jana.Kabelova, Eva.Ticha
“For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.”
H. L. Mencken

Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Zástupce vedoucího odboru
Příspěvky: 287
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1352 poděkování
Dostal poděkování: 576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Příspěvek od Barbora.Hruzova » 08 kvě 2018, 19:48

Taky chci podpořit nominaci Michala Zachara na předsedu, protože k tomu má dobré předpoklady a hlavně na to bude mít na rozdíl od čela kandidátky dost času a energie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 3):
Michal.Zachar, Jana.Kabelova, Eva.Ticha

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 88
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 278 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Příspěvek od Michal.Zachar » 08 kvě 2018, 20:19

Dobrý den, vážené forum. Chci přijmout Ivanův a Bářin návrh a kandidovat na místo předsedy Místního sdružení Pirátů Prahy 6. :!: Něco o mě:

Narodil jsem se 17. června 1966 v Hořicích v Podkrkonoší. Od sedmé třídy ZŠ žiji v Praze. Zde jsem na Praze 6 vystudoval Akademické gymnázium Štěpánská. To se v době rekonstrukce přestěhovalo na Prahu 6 (gymnázium Nad Alejí) a tak začal můj vztah. Prahu 6 mám jako druhý domov. Piráti jsou stranou, která je v mém osobním životě silně etablovaná, protože vznikla v den mých narozenin. Takže jsem v roce 2017 spojil do té doby svůj bezpartijní život s Piráty. Jejich ideály jsou v souladu s těmi mými.

Pracoval jsem posledních 20 let, pracuji a budu pracovat jako freeleancer, lektor soft skills, imagemaker a poradce v tvorbě osobní a firemní image, a to metodou 3AXIS®, dále v tvorbě sociálních sítí a média, a to pro různé firmy i jednotlivce z mnoha oborů. Prostě zajímá mne cokoliv, co má barvu, tvar a velikost - tedy 3D. Odtud i můj koníček, 3D fotografie. Mám rád inspiraci jako zdroj tvorby. Rád komunikuji. A baví mě zajímavý film (Star Wars, Star Trek), dobrá literatura (klasika), archeologie, historie a vše kolem komunikace, psychologie člověka a vzdělávání. V současnosti jsem členem mediálního odboru Pirátské strany jakožto vedoucí týmu odpovídačů na sociálních sítích. Více o mě na http://www.pei.cz/

:!: Kandidátská řeč aneb co chci uplatňovat v roli předsedy MS je naše osobní AUTENTICITA:

Jsou dva typy vůdců. Jedni se inspirují marketingovou strategií velkých korporací a snaží se, pokud možno velmi automatizovaně, efektivně a PR-ově, oslovit co nejvíce lidí. To jsou často převlečení pozitivisté (ANO), kteří čekají na to, že jim druzí odevzdají svou svobodu v rozhodování, za pozitivní sliby. Nikoliv skutky. Druzí se od tohoto mainstreamu snaží rozhodně distancovat. Přehnanou a negativistickou rebelií všeho proti všem. Všechno je pro ně špatně (NE). Život sám (taky marketing) je pro ně zlo, kterým si slušný člověk přece nebude špinit ruce. Podle mě existuje ještě třetí cesta, kterou já sám používám. Vedu po ní sebe, pracuji tak stejně v osobním životě s partnerem a používám ji i pro své klienty. Jde mi o to být autentickým. A k tomu chci vést i celé MS-ko. Autenticita je podle mě v podstatě všechno, co dělám. Jak dokáži milovat svého partnera i děti, i to jakým způsobem dokáži oslovit v komunikaci lidi kolem sebe, jak zacházím se svým týmem v práci. Prostě cokoliv co děláme, můžeme dělat tak, abychom se za sebe nemuseli stydět. Jak to funguje?

:arrow: 1. Umožňuji užitek.
Až do současnosti svět „proslul“ schopností nabízet lidem nesmyslné věci, které ve skutečnosti vůbec nepotřebují. Jako autentický člověk nevymýšlím, za co by jiný člověk mohl utratit zbytečně peníze. Nesnažím se zaujmout místo v posteli na jednu noc. Nejsem pracant, co si jen vybere benefity a zase zmizí bez práce o dům dál. Místo toho pomáhám lidem řešit jejich reálný problém. Něco, co jednotlivce i skupinu nebo firmu skutečně trápí. Život chápu jako službu. Jsem tu od toho, abych zlepšoval život. Doopravdy a bez reklamních keců.

Užitečnost znamená také udržitelnost. Autentický člověk podporuje kvalitní výrobky, které se nerozpadnou po jednom použití nebo prvním vyprání. Stará se o původ surovin a o to, jestli v průběhu výroby netrpěli lidé nebo zvířata. Neprodukuje zbytečné obaly a nezatěžuje planetu tunami plastu. Podporuje věci, které jsou lokální, původní a ekologické.

:arrow: 2. Stojím na poslání a vášni.
Poslání (Be Pirate) je to slovo, která definuje, co dělám a jaký to má smysl. Určuje PROČ dělám to, co dělám. Je to silná myšlenka, kvůli níž jsem ochotný ráno brzo vstávat a tvrdě pracovat. Když o ní mluvím, nechávám se občas i unést a možná mám i trochu slzy v očích. Je to něco, na čem mi záleží, pro co hořím. Chci-li v životě svém nebo jiných něco změnit, musím v něm po sobě zanechat nějaké dědictví. Hodně lidí takhle začíná. Ale u spousty z nich se časem vše vyčerpá. Zápal vychladne. Radost se vytratí. Autenticita mě k mému PROČ neustále vrací. Vášnivě. A nabíjí mě znovu a znovu. A tak svou radost vkládám s vášní úplně do všeho. Vyprávím o ní. Řídím se jí, když se rozhoduji. I v každodenních rozhodnutích. Protože autenticita je jediná, kdo mne svým proč, přiměje opravit kurz, když se vzdaluji od svého původního záměru.

:arrow: 3. Nemusím lhát a manipulovat.
Většina současné komunikace je založena na lžích, obtěžování a manipulaci s lidmi. Přitom to jde dělat i jinak. Za základ považuji obsah. Připravuji vším, co dělám užitečný obsah, který odpovídá na otázky a pomáhá zorientovat se v problému. Autenticita mě učí nacházet řešení namísto planých důvodů, proč něco nejde. Tvořím-li do život svého i druhých radost, pak nepoužívám strach.

Autentický znamená být velkorysý. Nabízet zdarma informace i užitečné nástroje. Otevřenost. Soucit. Být ochoten pomoci s něčím ještě předtím, než u mě někdo jiný utratí své peníze. Vyprávět přitom svůj příběh a svoje PROČ. Ano, někdy to trvá déle. Protože místo jednorázového obchodu se závislostí vytvářím dlouhodobý vztah. Na jehož konci je stejně nezávislý (autentický) člověk.

:arrow: 4. Respektuji lidskost.
Spousta lidí si z života udělalo automat. A došli s touto automatizací až do nejzazšího bodu. Do bodu, kdy se člověk cítí životem obtěžován. Srdce, duše a skutečný puls života mizí, protože se stává IT funkcí. Implementujeme životní strategie na osobní vztahy i práci na základě toho, co by mělo statisticky fungovat, namísto toho uvědomit si, co skutečně chceme. Tady a teď. Mezilidská komunikace se mění na pouhý lead nurturing. Autentický člověk neobtěžuje. Respektuje, co druzí (i on sám) chtějí (chce), a zejména co nechtějí (nechce). Místo leadů vyživujme lidi. Jejich srdce a duši.

:arrow: 5. Vycházím zevnitř ven. Vyjadřuji.
Hodně lidí hledá univerzální návod na život. Prověřený postup, který bude zaručeně fungovat. Ve výsledku pak tráví své dny věcmi, které by podle nějakého návodu měli dělat, místo toho, co ve skutečnosti dělat chtějí. Takové návody, pravda, píšu sám taky. Ale nemyslím si, že jedna metoda může fungovat všem.
Každý z nás je unikát. Každý máme jinou sadu vědomostí, schopností a znalostí. Jinou duši a jinou energii. Jiné názory, postoje, hodnoty a koníčky. Jinou definici úspěchu. A jiné předsudky a mindráky, na kterých potřebujeme pracovat. To, že si v něčem připadáme divní, vůbec nemusí být slabá stránka, ale konkurenční výhoda. Život se dá vystavět právě na tom, v čem nezapadáme.

:idea: Autenticita je totiž magnetická. A naše osobnost přitahuje ty, kteří to mají podobně. Na tom chci postavit fungování našeho MS. Na osobnostech. Nejdůležitějším principem pro mě není to, co chce většinový trh a na čem by se dalo nejsnáze vydělat. Osobně ani politicky. Ale to, jak si dokážeme postavit život, ve kterém můžeme být sami sebou. Život, za který se nemusím já ani nikdo jiný stydět.

Díky Michal Zdeněk Zachar :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Zachar za příspěvky (celkem 8):
Barbora.Hruzova, Ondrej.Chrast, Vaclav.Fortik, Jan.Lejcko, Ivan.Hruza, Jana.Kabelova, Eva.Ticha, Vladimir.Schulz
Michal Zdeněk Zachar
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
Pirát :arrow: MS Praha 6
Člen MO Pirátů :arrow: vedoucí týmu odpovídačů
Místopředseda KS Praha :arrow: vedoucí MO KS Praha
:fet: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2015
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3091 poděkování
Dostal poděkování: 3444 poděkování

Re: MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 08 kvě 2018, 23:38

Taktéž podporuji Michala Zachara v jeho kandidatuře na předsedu MS Praha 6.

Hlásím se do převolby na pozici místopředsedy MS Praha 6.
Mým cílem je především zfunkčnit schůze - jak jejich svolávání, tak řízení samotného průběhu. Tyto činnosti jsem již v minulosti dlouhodobě a celkem úspěšně vykonával. Taktéž si myslím, že bychom měli zapracovat na vyjednávání s ostatními politickými subjekty, osobnostmi i institucemi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 7):
Jan.Lejcko, Ivan.Hruza, Michal.Zachar, Barbora.Hruzova, Ondrej.Chrast, Jana.Kabelova, Eva.Ticha

Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Zástupce vedoucího odboru
Příspěvky: 287
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1352 poděkování
Dostal poděkování: 576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Příspěvek od Barbora.Hruzova » 09 kvě 2018, 07:53

Také bych chtěla kandidovat na pozici místopředsedkyně. V minulosti už jsem tuto funkci zastávala a chtěla bych i nadále dobře spolupracovat s dalšími členy. Děkuji předem za podporu!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Fortik, Michal.Zachar, Ondrej.Chrast, Jana.Kabelova, Eva.Ticha, Ivan.Hruza

Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Člen KS Praha
Příspěvky: 147
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 296 poděkování
Dostal poděkování: 206 poděkování

Re: MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Příspěvek od Ondrej.Chrast » 09 kvě 2018, 11:23

Také se hlásím na pozici řadového místopředsedy.

Jako leader kandidátky do komunálních voleb 2018 si myslím, že potřebujeme velmi silné a operativní předsednictvo, které na to zejména bude mít čas a neutuchající energii. A také vlastnosti jaké popisuje Michal, bude vykonávat také činnosti jaké popisuje Václav a bude mít i vůli spolupracovat, jak popisuje Bára.

Moje pozice jako leadra a činnost předsednictva bude bytostně, nebojím se říci, pupeční šňůrou spojena. Tedy minimálně do voleb na podzim. Po té pravděpodobně usednou mnozí z nás na radnici, ať již v opozici či koalici - a budeme mít spoustu práce. Místní sdružení však musí pokračovat i dále, a nebojím se říci, ještě s větší intenzitou.

Rád bych tedy teď, i do budoucna, zajištoval přímou provázanost "komunálního týmu" a předsednictva jako takového, které musí řešit i delší vize, než jen Komunál 2018.

Díky všem.
Ondřej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 5):
Michal.Zachar, Jan.Lejcko, Jana.Kabelova, Vaclav.Fortik, Eva.Ticha
mail: ondrej.chrast@pirati.cz; tel: 606 914 916
Předseda Zastupitelského klubu Piráti Praha 6
Lídr kandidátky pro komunální volby 2018 na Praze 6

Uživatelský avatar
Jana.Kabelova
Člen KS Praha
Příspěvky: 26
Registrován: 31 led 2018, 15:25
Profese: stavař
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování

Re: MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Příspěvek od Jana.Kabelova » 09 kvě 2018, 15:59

Přidávám se rovněž a přihlašuji se jako kandidátka na pozici místopředsedkyně MS. Můžu nabídnout schopnost rychlé orientace v problémech, schopnost problém rozklíčit a vždycky hledám řešení. Konstruktivní přístup není ztráta času. To, že často dobrá varianta ani neexistuje, není pro mě překážka. Ale nechodím do věcí silově. Moje motto je "netlač vodu, teče sama".
V blízké budoucnosti, po podzimních volbách vidím jako důležité udržovat kontinuitu kontaktů všech členů MS a stálé rozšiřování členské základny a předávání zkušeností a zároveň i jejich čerpání od ostatních kolegů jako nezbytné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kabelova za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Chrast, Michal.Zachar, Eva.Ticha
Jana Kabelová
telefon: 724 749 175
mail: janakab1@seznam.cz

Uživatelský avatar
Jana.Kabelova
Člen KS Praha
Příspěvky: 26
Registrován: 31 led 2018, 15:25
Profese: stavař
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování

Re: MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Příspěvek od Jana.Kabelova » 09 kvě 2018, 16:03

Nominuji Viktora Mahrika na místopředsedu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kabelova za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Chrast, Michal.Zachar, Viktor.Mahrik, Eva.Ticha
Jana Kabelová
telefon: 724 749 175
mail: janakab1@seznam.cz

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 749
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 1362 poděkování

Re: MF Praha 6 4/2018 Převolba předsednictva

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 09 kvě 2018, 17:02

Ahoj,

hlásím se na řadového místopředsedu.

Řec dodám.

Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Chrast, Eva.Ticha, Jana.Kabelova

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 6“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů