Ondřej Topinka

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej.Topinka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 126
Registrován: 28 led 2018, 16:41
Profese: Sociální pracovník
Bydliště: Cheb
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ondřej Topinka

Příspěvek od Ondrej.Topinka »

Zdravím vás,

Jmenuji se Ondřej Topinka a celý život (23 let) žiji v Chebu. V současné době pracuji jako pracovník v sociálních službách a studuji Vyšší odbornou školu v Chebu (obor sociální práce). Nikdy jsem nebyl členem žádného politického uskupení, ale aktuální situace v našem městě mě nenechala chladným, a protože Piráti mi jsou myšlenkově velice blízký, byla volba jasná. Velmi rád bych se stal členem a mohl být prospěšný v rámci jedné společné lodi.

děkuji moc
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Topinka za příspěvek:
Ladislav.Tkaczyszyn

Ondřej Topinka
Člen MS Chebsko a KS Karlovarského kraje

tel. 722 708 762
mail: ondrej.topinka@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/ondrasek.topinka
wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_topinka

Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: Ondřej Topinka

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Ahoj Ondro,

díky moc za to, že se chceš přidat k nám. Předpokládám, že bys byl členem MS Chebsko, po přijetí...

Mohl bys nám, prosím, níže odpovědět, jaký je tvůj názor na následující témata? Nejsou žádné 100% správné odpovědi, jde jen o to udělat si představu o tvých politických názorech.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Děkujeme za odpovědi.

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Uživatelský avatar
Ondrej.Topinka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 126
Registrován: 28 led 2018, 16:41
Profese: Sociální pracovník
Bydliště: Cheb
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Topinka

Příspěvek od Ondrej.Topinka »

Ahoj Lucie i všichni ostatní,

po přijetí bych chtěl fungovat v rámci MS Chebsko.

Co se týče otázek, tak:
1) Proč zrovna Piráti? Přinášejí nový svěží vítr, politickou nezkaženost a nové nápady. Z Pirátů cítím víru a chuť posunout politiku, ať už na celostátní úrovni nebo na úrovni komunální, blíže k lidem a pro lidi, ne snahu bezhlavého obohacování osob. Do jisté míry na mě působí jako idealisté, což jsem do velké míry také.
Nad aktivní politickou činností jsem uvažoval již delší dobu, ale v politickém spektru nebyla strana, ke které bych se klonil, abych uvažoval o vstupu a byl ochoten s ní spojit své jméno, alespoň ne v komunální úrovni. V několika posledních volbách jsem se začal více zajímat o aktivity a činnosti České pirátské strany a stal se jejich voličem. Po politickém "převratu" na Chebské radnici jsem se aktivně zapojil do příprav protestní akce a dospěl k názoru, že čas uzrál a je na čase se angažovat více. V ten moment se začalo tvořit MS Cheb(sko) a pro mě v ten moment to byla jasná a jediná volba, převážně z důvodu osobností, které stáli za zrodem tohoto MS.
2) Legalizace drog je v současné době stále více mediálně diskutované téma. Nemám problém s legálními drogami, jako jsou cigarety a alkohol, ale přijde mi nelogické, aby ve srovnání s látkami, které obsahují, byla ilegální marihuana, ve které spatřuji méně negativ než třeba u alkoholu. Co se týče drog tvrdších, tam už bych byl s myšlenkou legalizace opatrnější a v současné chvíli bych byl proti, protože společnost na ni není připravena a nesla by sebou velké problémy.
3) S dotacemi by se mělo šetřit a co možná nejvíce zamezit zneužívání, což nejsem schopen v současnosti nastínit, jakými mechanismy by se povedlo zlepšit. Dotace zaměřit na drobné podnikatele a ne jimi podporovat nadnárodní společnosti na jejich úkor. V oblasti dotací nejsem nikterak odborník, proto bych se do větších a konkrétnějších úvah nerad pouštěl.
4) Jelikož se vyvíjí společnost, je podle mě potřeba, aby se vyvíjely i zákony. Konkrétně v oblasti autorství. Co se týče fungování OSA, INTERGRAMU apod. není mi úplně jasný pozitivní přínos. Ano autorství je potřeba chránit, otázka jestli je toto šťastná cesta. Já osobně přínos nevidím…
5) Největší nebezpečí vidím na sociálních sítích, kde si lidé v hodně případech neuvědomují, co všechno o sobě veřejně sdílí a co to může přinést. Další problém může být v zabezpečení a použitých heslech, kde je také podceňována jejich síla.
6) Hranici v těchto pojmech je těžké stanovit, ale každopádně je potřeba řešit individuálně.k
7) Imigrace tady byla vždycky a bude tady, dokud bude lidská populaci žít. V současné době je téma imigrace velké téma, které se dle mého špatně podchytila od začátku (od roku 2015, vlastně již dříve). Situace musí být řešena na více frontách, ať už v zemích, kde vznikají problémy, které jsou spouštěčem imigrace větších skupin lidí, jako i integrace v naší společnosti.
8) Co nejvíc pálí Česko? Na mysl mi vyvstává spousty bodů, ale osobně mě hodně zasahuje problém obchodu s chudobou, o kterou se snažím zajímat více, protože se dotýká i mého okolí. Dále bych jmenoval třeba ztrátu slušnosti, nevím, jestli to není pouze můj subjektivní pocit.

Kdyby kohokoliv cokoliv zajímalo, zodpovím jakékoliv dotazy. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Topinka za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Bila, YjM, V__

Ondřej Topinka
Člen MS Chebsko a KS Karlovarského kraje

tel. 722 708 762
mail: ondrej.topinka@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/ondrasek.topinka
wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_topinka

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Karlovarský kraj“