MF Praha 6 5/2018 Primárky do zastupitelstva MČ 7. a 8. místo (rozprava)

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, PMS Praha 6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Viktor.Mahrik
Člen KS Praha
Příspěvky: 1010
Registrován: 17 lis 2012, 15:44
Profese: Specialista internetoveho vyzkumu
Bydliště: Praha - Ruzyně
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 1499 poděkování

MF Praha 6 5/2018 Primárky do zastupitelstva MČ 7. a 8. místo (rozprava)

Příspěvek od Viktor.Mahrik »

Ahoj,

vzhledem k námitce systému volby vyhlašuji dodatečné primárky na 7. a 8. místo kandidátky, čímž budeme mít dovolené čelo. Následně dovolíme v primárních volbách 9. - 10. místo.

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury na 7. a 8. místo poběží do 7. 5. 2018 (tedy 5 dny).

Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady.
Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby (tzn. lze se přihlásit rovnou a profil doplnit časem) aktuální prezentaci na pirátském webu. Své profily můžete buď připojit zde do fóra nebo je s fotografií poslat poslat E-mailem na adresu Viktor.Mahrik@pirati.cz
Pokud se hlásíte do více voleb (např. na 9. až 15. místo nebo jaké koli další místo), přihlaste se prosím do každé zvlášť. V druhé a jakékoli další stačí napsat hlásím se do této volby a odkázat na svoji kandidátskou řeč v té první, ale prosím učiňte tak, bude to tak přehlednější.

Hlasování dvoukolové, první kolo bude zahájeno 8. 5. 2018. a bude trvat minimálně 48 hodin. Druhé kolo bude bezprostředně následovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Mahrik za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Chrast, Jan.Lejcko
Viktor Mahrik,
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy

tel: 602 767 298
E-mail: viktor.mahrik@pirati.cz

Together we stand, divided we fall!

Ivan.Hruza
Kontrolní komise
Příspěvky: 182
Registrován: 02 srp 2014, 12:06
Profese: IT specialista, zdravotni sestra
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 230 poděkování

Re: MF Praha 6 5/2018 Primárky do zastupitelstva MČ 7. a 8. místo (rozprava)

Příspěvek od Ivan.Hruza »

Ahoj, tímto se hlásím do primárek na 7. a 8. místo.

Mým cílem jsou fungující sociální a zdravotní služby na území naší městské části.
Radnice musí po letech nečinnosti nastavit jasný směr jejich rozvoje.
Poskytování péče musí být plánováno s ohledem na skutečné potřeby našich spoluobčanů, ne jen podle tabulek a odhadů
Proto je potřeba otevřít radnici a umožnit tím aktivní spolupráci veřejnosti.

Zásadními hodnotami jsou pro mne svoboda, participace a otevřená komunikace.

Ivan.Hruza píše:
25 dub 2018, 03:01
Původní kandidátská řeč:
Vystudoval jsem obor všeobecná sestra a kromě praxe v nemocnici a domácí ošetřovatelské péči, jsem též 17 let působil v řadách Českého červeného kříže. Rád na to nyní navážu prací v zastupitelstvu, kde se budu věnovat především sociální a zdravotní problematice. V posledních letech byla tato oblast ze strany radnice řízena od stolu a bez ohledu na reálné požadavky občanů. Bohužel to vyústilo až v současnou snahu radnice o uzavření 30 leté smlouvy se soukromníkem na objekty v Šolínově ulici. Tím se ale chybějící koncepce nahradit nedá...

Mým cílem je proto dosažení fungujícího systému komunitního plánování, které je založeno na participaci klientů jednotlivých služeb a zohlednění jejich názoru. Takto vzniklý plán je pak samozřejmě nutné co nejdříve začít realizovat.

Aby bylo možné tohoto cíle dosáhnout, je nutné opět nastartovat komunikaci radnice s občany.
Zásadními tématy pro mě tedy budou také transparence, otevřená radnice, komunikace a občanské aktivity.

Kromě výše uvedeného rád prosadím i zajištění kvalitní výuky první pomoci ve všech školách zřizovaných městskou částí. Zdraví a život máme totiž jen jeden.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Hruza za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Chrast, Jan.Lejcko
“For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.”
H. L. Mencken

Uživatelský avatar
Vladimir.Sraier
Člen KS Praha
Příspěvky: 16
Registrován: 21 dub 2018, 18:19
Profese: zastupitel, finanční expert
Bydliště: Na Okraji 42, Praha 6
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Praha 6 5/2018 Primárky do zastupitelstva MČ 7. a 8. místo (rozprava)

Příspěvek od Vladimir.Sraier »

Milé Pirátky, milí Piráti,

hlásím se do tohoto kola primárek a pro pořádek uvádím svou aktualizovanou kandidátskou řeč (a omlouvám se těm, kteří ji již četli nebo vyslechli).

Chci přispět k volebnímu vítězství Pirátské strany v komunálních volbách na Praze 6 a jsem připraven se následně podílet na plnění volebních slibů v zastupitelstvu MČ Praha 6, jeho Radě, výborech a komisích a/ nebo dceřinné společnosti SNEO, a.s.

Klíčová témata, která do voleb nabízím, která jsem připraven hájit i realizovat a ke kterým mám odpovídající expertízu jsou:

(1) Zlepšení rozpočtování, měsíční vyhodnocování hospodaření a zavedení manažerských finančních výkazů do řídící praxe radnice s cílem dosáhnout úspor při zachování standardu služeb

(2) Ztransparentnění rozhodování o investicích – se zapojením veřejnosti předem a s dobře připravenými a prodiskutovanými plány a rozpočty s cílem dopředu identifikovat problémy, optimálně alokovat prostředky, a tak vymýtit salámovou metodu

(3) Zavedení moderního systému nákupu a přípravy veřejných zakázek s cílem získat více za méně a zpřístupnit zakázky malým a středním firmám

(4) Transformovat SNEO na skutečnou servisní organizaci MČ Praha 6 a skoncovat v něm s tajnůstkářstvím s cílem oddělit zadavatele (radnici) a poskytovatele (SNEO)

(5) Zaplatit dobře nejen pracovníky radnice (ÚMČ a SNEO), ale také učitele a zdravotníky ve službách Prahy 6

(6) Vytvořit a zavést v ÚMČ i jejích organizacích účinný systém vnitřní kontroly a rozdělení pravomocí s cílem omezit klíčová rizika a vytvořit systém včasného varování

(7) Najít způsob, jak účinně ochránit novodobé památky z 20. století

(8) Politická kultura – emancipovat zastupitelstvo, tj. okrasné podoby do orgánu, ve kterém budou včas projednávány všechny klíčové plány Prahy 6 včetně souvisejících rozpočtů

(9) Plácky – vytvořit v různých částech Prahy 6 komunitní plácky pro setkávání a vyžití všech generací v době, kdy to počasí dovolí

Jsem čitelný (= srozumitelný) a napříč politickým spektrem respektovaný člen Zastupitelstva MČ Praha 6. Přes dva roky jsem působil v dozorčí radě SNEO a o tom, že jsem tam odváděl kvalitní práci, jsou přesvědčeni i ti, se kterými se jinak neshodneme. Bez udání důvodu jsem byl odvolán těsně předtím, než se začal řešit prodej obytného areálu Dračky. Ve SNEO jsem byl také kritikem způsobu přípravy mnohasetmilionové dostavby plaveckého areálu Petynka. Jsem členem Finančního výboru a Komise pro sport a volný čas. Jsem také iniciátorem a organizátorem úspěšné Běžecké školy Prahy 6 https://www.facebook.com/bezeckaskola6/.

Jsem veřejnosti známým politikem, mám pravidelné mediální výstupy a vlastní facebookovou stránku
https://www.facebook.com/vladimir.sraier.politik/.

V různých rolích jsem se aktivně účastnil všech volebních kampaní za posledních 5 let včetně prezidentské.

V civilním životě jsem finančníkem na volné noze. Řadu let jsem byl finančním ředitelem v mezinárodní firmě. Byl jsem ekonomickým náměstkem velké fakultní nemocnice. Jako podnikatel jsem v Praze založil a vybudoval na zelené louce veletrh cestovního ruchu Holiday World.

Od roku 2012 jsem členem Strany zelených. Jsem dlouhodobým kritikem konfrontačního a radikálního směru, kterým vedl stranu Matěj Stropnický a který způsobil Zeleným nevratné škody. Letošní lednový sjezd Zelených promarnil příležitost provést důkladnou reflexi volebního debaklu a jasně a srozumitelně přehodit výhybku. Celostátní a komunální politika podle mne není oddělitelná. Zejména v době, kdy se rozhoduje o budoucnosti naší země, nelze podle mého názoru dělat politiku v rámci celostátně bezvýznamné strany. Proto jsem po sjezdu oznámil, že za Zelené kandidovat nebudu a že ze Strany zelených odejdu.

Piráti a Zelení toho vždy měli z hodnotového hlediska mnoho společného. Od programového průniku až po společné kandidátky na řadě míst v komunálních i krajských volbách.
Jsem prozápadní a proevropský liberální demokrat. Chci napomoci posilování demokracie v naší zemi a také se zasadit o zachování jejího ukotvení v mezinárodních strukturách.

Jsem Vám k dispozici pro Vaše dotazy.

Vladimír Šraier
602 276 999
vladimir.sraier@gmail.com
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Sraier za příspěvky (celkem 5):
Viktor.Mahrik, Jan.Lejcko, Ondrej.Chrast, Jiri.Hoskovec, Jana.Kabelova

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 137
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Praha 6 5/2018 Primárky do zastupitelstva MČ 7. a 8. místo (rozprava)

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Ahoj všem,

Hlásím se do dovolby 7. - 8. místa a odkazuji na svoji kandidátskou řeč v předchozím kole.

Kandidátská řeč:
(https://forum.pirati.cz/viewtopic.php? ... 7#p555957) - OFFTOPICAhoj všem,

tímto se oficiálně prostřednictvím našeho Pirátského systému hlásím jako zájemce o pozici 2. - 6. na Pirátské kandidátní listině pro komunální volby do zastupitelstva Prahy 6.

Rád bych od široké veřejnosti, spoluobčanů Prahy 6 a v prvé řadě zejména od Pirátů MS Prahy 6 dostal takovou podporu, která by mne delegovala k silnému mandátu pro výkon mé budoucí pozice v zastupitelstva městské části.

Krátce něco o mě a mé kandidatůře;

Jsem rodilý pražák, narozen 4.4.1992 v nemocnici na Bulovce, prakticky celý život působím, žiji, studiji, pracuji na území Prahy 6, a to od mateřské školy (v ulici Teronnské), ZŠ - Interbrigády, Petřiny - Jih, až po VŠ a práce (Letiště, advokátní kanceláři), aktuálně studující na ZČU fakultě právnické. Do strany jsem vstoupil v roce 2017, tuším, že přelom květen/červen (což je dohledatelné), a to na popud okolností, které se tady v posledních letech udály (Open Card, OKD, Čapí hnízdo, aj.) a i k přístupu informací, a posléze k partě supr lidí.

Pro kandidatůru jsem se rozhodl z několika důvodů, které se mé povaze příčí a které jsou v vzájemné shodě s Pirátskými zásadami. Za prvé jsem typ člověka, který neudělá za "mrzký" peníz, to co si někdo luskne, a i proto se mi nelíbí, jak a jakým způsobem je například; jednáno s občany, ale i se sobě rovnými zastupiteli (zaslepování, vyčerňování podkladů pro rozhodování o věcech), nakládání s veřejným majetkem, s využíváním volného prostranství, řešení dopravní situace, atd. Proto jsem se rozhodl kandidovat na tuto pozici, myslím, že mé znalosti, dovednosti a zkušenosti jsou vhodné s pozicí kterou bych v budoucnu mohl (a rád) zastával. Mimo to mám praktické dovednosti z PS voleb, které se dají využít v kampani.

Jako možný zastupitel bych se rád zabýval problematikou nakládání s veřejným majetkem, sportovních akcí, volnočasových aktivit a v neposlední řadě bych se rád spolupodílel na zlepšení života spolu-obyvatelů Prahy 6.
Vedle toho bych též rád působil v komisích; komise majetkové politiky, komise bytové polity, komise pro sportovní a volnočasové aktivity. Mé silné stránky, které nabízím v této souvislosti jsou jednoznačně oddanost, pracovitost, připravenost a neústupnost, zároveň hledání kompromisů při maximálním vytěžení našich Pirátských hodnot.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným, teoretickým protikandidátům, jejich kandidátské řeči, času a práci, které tomu věnovali. Jsem jak zmínil Viktor rád, že máme z čeho vybírat a proto věřím, že budeme mít silnou pozici nejen v Praze na magoši, ale i "tady" na naší šestce.

Budu se těšit na volby a kampaň obzvlášť, pevně věřím, že hranice 10% z PS nám zůstane i v komunále !

OFFTOPICObrázek

Můj Pirátský wiki profil:
Zároveň děkuji všem těm, kteří mne v předchozím kole hlasovali - dali mi svůj cenný hlas. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Chrast, Jiri.Hoskovec
člen ČPS od 6/2017
člen MS P6 od 1/2018
člen KET SVČ hl.m.Praha od 6/2018
člen KSVČ MČ P6 od 10/2018
zastupitel MČ P6 od 6/2019
člen Rozhodčí komise strany od 9/2019

tomassidlo
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 6
Registrován: 08 dub 2018, 23:17
Profese: https://wiki.pirati.cz/lide/tomas_sidlo
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: MF Praha 6 5/2018 Primárky do zastupitelstva MČ 7. a 8. místo (rozprava)

Příspěvek od tomassidlo »

Milé Pirátky a Milí Piráti,

hlásím se do primárek do zastupitelstva MČ na 7. a 8. místo, zde je moje představení https://wiki.pirati.cz/lide/tomas_sidlo .

Nabízím, že do pirátské kampaně a následné práce na radnici přispěju v těchto oblastech:

1. Finance.
V této oblasti jsem profesně kvalifikován, pracoval jsem v mezinárodním auditu i v podnikové sféře. O financích Prahy 6 vím, neboť již 4 roky zastupuji spolky ve finančním výboru zastupitelstva. Zásadním (ale zamlčovaným) tématem financí Prahy 6 je skrytě deficitní rozpočet, je potřeba zavést na radnici standardní finanční řízení, aby se zbytečně neutrácely peníze. Je to nevděčné téma, protože volby se nevyhrávají slibem rozpočtových škrtů. Ale právě Piráti by měli mít zodpovědnost téma zdvihnout, pojmenovat a efektivně vyřešit. Další finanční téma je využití majetku. Městská část má na účtech miliardu z prodeje majetku a neví co s ní (mimo pomalého projídání v běžných výdajích). Měli bychom - již v předvolební kampani - odstartovat důkladnou diskusi o tom, do čeho má městská část své peníze investovat.

2. Územní rozvoj.
V této oblasti se posledních 8 let pohybuji při své činnosti ve spolcích Společně pro Šestku a Spolek pod Bořislavkou. Dva roky jsem spolky zastupoval v radniční komisi územního rozvoje, a byl jsem z ní vyhozen, když jsem data z komise použil pro zastavení přístavby kancelářských budov Kauflandu na Vypichu. A přesně to je moje první téma z oblasti územního rozvoje. Radnice bez ostychu tají před vlastními občany data o budoucích stavbách, aby jí náhodou občané nekomplikovali život svými požadavky či protesty. Rád bych prosadil, aby radnice naopak s občany a jejich spolky plánované stavby probírala, ptala se je na názor, pořádala veřejná projednání nad rámec zákonných povinností. Druhým tématem je pak dlouhodobé územní plánování. Městská část se musí razantně účastnit tvorby nového územního plánu pro Prahu, tzv. Metropolitního plánu. Radnice v tom zatím dělá minimum, respektive místo ní tu práci dělá náš spolek Společně pro Šestku. To bych rád po volbách změnil, protože jde o zásadní definici budoucí podoby Prahy 6 na desítky let dopředu, a pokud to neudělají občané a jejich radnice, budou si územní plán kreslit podle svých cílů smart money developerských firem.

3. Školství.
Je mi líto, že Vašek do lokální politiky nechce jít, takže bych - inspirován jeho myšlenkami - rád tuto oblast tematizoval já. Radnice dosud vidí školství zejména jako správu budov. Přitom základním a mateřským školám neposkytuje jen budovy, ale také je ve smyslu školského zákona zřizuje. Měla by v tom být daleko uvědomělejší a inspirovat své školy, aby se srovnávaly s úspěšnými školami ze soukromého sektoru - jak výsledky, tak metodami výuky. I státní školy na Šestce by měly být dvojjazyčné a čerpat z daleko širší palety vzdělávacích metod než je přednášení učitele u tabule. Je určitě možné, aby třeba ZŠ Na Dlouhém lánu časem byla srovnatelná s Park Lane nebo Prague British School. Rád bych také prosazoval, aby radnice podpořila větší zapojení rodičů do diskuse o tom, co škola má dětem poskytovat a jaké jsou cíle a metody školního vzdělání. Rád bych oživil školské rady, které sice na školách ze zákona existují, ale mnohdy pracují jen formálně (sám jsem v jedné 3 roky působil), přitom mají silné pravomoci a mohou udělat mnoho dobrého v trialogu mezi rodiči, pedagogy a zřizovatelem. Rád bych našel v rozpočtu peníze na dorovnání platů učitelům, aby nemuseli mít druhá zaměstnání. Také bych rád podnítil vznik dotovaných bytů pro učitele škol zřizovaných městsku částí. Praha 6 má jedny z nejvzdělanějších obyvatel, vzdělání je pro její obyvatele důležité, a radnice by tím pádem měla dávat vyšší prioritu než dosud péči o školy, které zřizuje.

Srozumitelná, předvídatelná a rozumná politika, jak ji dělá pirátská strana na celostátní úrovni, dává šanci na dobrý výsledek pirátské kandidátky na Praze 6. Pirátský tým na Praze 6 je nebývale silný. Jiná strana na Šestce takový tým nemá. Těším se, až se do toho v tomto týmu na radnici pustíme, a Praha 6 začne fungovat jako přívětivá, hospodárná a otevřená městká část.

Děkuji vám za vaši podporu a jsem připraven zodpovědět všechny dotazy.

Tomáš
Tito uživatelé poděkovali autorovi tomassidlo za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Hoskovec, Ondrej.Chrast, Jana.Kabelova

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Mediální odbor
Příspěvky: 471
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 618 poděkování
Dostal poděkování: 1028 poděkování

Re: MF Praha 6 5/2018 Primárky do zastupitelstva MČ 7. a 8. místo (rozprava)

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Milé Pirátky, Milí Piráti,

Hlásím se do dovolby na 7. - 8. místo.

Kdo jsem?

https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_hoskovec

Jsem vystudovaný jaderný inženýr. Pracoval jsem jako jaderný výzkumník v Rusku a Spojených státech, od návratu do Prahy pracuji jako forenzní specialista a datový analytik finančních zločinů. Mým oborem je boj s praním špinavých peněz, vyšetřování interních podvodů a porušování mezinárodních sankcí.

Od loňského jara jsem pracoval na sněmovní kampani. Během ní jsem dělal po pirátsku vše: od manažera a hospodáře kampaně, přes filmového produkčního až po rétorickou přípravu Pirátů do volebních debat. Po volbách jsem pomáhal s budováním profesionálního mediálního odboru, jehož managementem jsem byl nyní pověřen.

Má odbornost ve výše uvedených odvětvích a manažerské, komunikační a diplomatické schopnosti a zkušenosti jsou to, co věřím, že bude Praze a pražským pirátům ku prospěchu.

Kandiduji na magistrát na krásném dvacátém místě (dvaceti křeslům v zastupitelstvu magistrátu odpovídá zisk zhruba 24 % hlasů), má kandidátská řeč na magistrát jek vidění zde viewtopic.php?f=349&t=40069#p547863

Co chci?

Být Praze 6 užitečný tím, co umím. Tedy
  • Finance. Nejsem auditor. A nechci slibovat zázraky a nemožné. Ale věřím, že spolu s Tomášem Šídlem, zvolíte li nás do čela kandidátky, dokážeme vnést alespoň dvě louče světla do finančních poměrů Prahy 6
  • Komunikace. Řím nebyl postaven za den. Praha 6 taky ze dne na den lepší nebude. Na spoustu našich skvělých vizí a nápadů nebudeme mít ani při dobrém volebním výsledku dost silnou pozici, budeme mít jak městská část mizivé pravomoce, či nám prostě nezbudou síly. Nesmíme ale utrpět vítězství a v činnosti ustrnout. Stagnace a nehybnost je jeden z nejsilněji vnímaných neduhů pražské komunální politiky. A i dílčí úspěchy a malý posun vpřed je důležitý! A že něco nejde? Tak musíme komunikovat proč! Na kterém úřadu/rozhodnutí to visí, kterou pravomoc nemáme. Řím nepostavíme. Ale postavíme ho kus. A u dalšího kusu ukážeme plán a vizi jak stavět a ztransparentníme, proč se tak neděje. Praha 6 je nejkrásnější a nejlepší městská čtvrť, nesmí se utápět bez vize a směřování. Rád si to vezmu na starost.
  • Lokálpatriotismus - Krásnější Petřiny. Centrum Petřin u metra si zaslouží náměstíčko, ne soukromé parkoviště.
Proč to chci?

Moje motivace je osobní. V Praze žiji celý svůj život a mám ji rád. Jsem šťastný, když se do ní z cest vracím. Během studií a pracovních cest jsem měl možnost poznat život v mnoha metropolích v Evropě a Spojených státech. To mě naučilo vážit si zdánlivých samozřejmostí, kterými Praha oplývá. Ale také mi to ukázalo obrovské možnosti, které Praha má, ale nevyužívá je. Teď máme historickou možnost, učinit naší čtvrť lepší. Využijme ji!

Všechny otázky vám rád zodpovím zde či soukromě.

Praha vzkvete! A Praha 6 taky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Chrast, Jana.Kabelova
Zástupce vedoucího a hospodář mediálního odboru, zastupitel MČ Praha 6, jiri.hoskovec@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 6“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů