HLASOVÁNÍ - primární volby do komunálu v Chrudimi - trojka (druhé kolo)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Na trojku komunální kandidátky v Chrudimi volím:

Anketa končí za 05 kvě 2018, 11:01

Aleš Nunvář
8
53%
Zdeněk Kubala
6
40%
zdržuji se (proti všem)
1
7%

Celkem hlasujících: 15 - Celkem hlasů: 15

Pavel.Stepanek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: živnostník
Dal poděkování: 494 poděkování
Dostal poděkování: 559 poděkování
Kontaktovat uživatele:

HLASOVÁNÍ - primární volby do komunálu v Chrudimi - trojka (druhé kolo)

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 01 kvě 2018, 11:01

Ahoj,

ještě jednou se všem zúčastněným omlouvám za zmatky a za svůj omyl. Špatně jsem vyhodnotil výsledky prvního kola. Do druhého měli postoupit ti, kdo získají nadpoloviční většinu hlasujících. Těch bylo 15. Aleš Nunvář obdržel 8, Zdeněk Kubala 9 a tudíž oba kandidáti postoupili do druhého kola.

z pověření předsedy kraje tedy vypisuji druhé kolo hlasování o trojce Chrudimské komunální kandidátky. Kandidáti jsou dva. Rozprava
Aleš Nunvář - kandidátská řeč, profil.
Zdeněk Kubala - kandidátská řeč, profil.
V tomto druhém kole máte každý k dispozici už jen jeden hlas.Vyhrává ten, kdo získá nadpoloviční většinu hlasů.

Pokud by ve druhém kole zvítězil Zdeněk Kubala, přešli bychom k volbě na pozici 5. Pokud by zvítězil Aleš Nunvář, bude se opakovat volba pro 4. pozici.

Protože je dnes svátek, potrvá volba 4 dny.
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru
Profese: Linux Architect, QA Engineer, UNIX Admin
Dostal poděkování: 329 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HLASOVÁNÍ - primární volby do komunálu v Chrudimi - trojka (druhé kolo)

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 05 kvě 2018, 20:51

Jsem rad, ze tolik lidi sleduje situaci a lezi jim osud v Chrudimi na srdci. Ackoliv nas tu je realne cca 5. :)

Tento vysledek beru jako reflexi posledniho volebniho obdobi a ackoliv jsem Piraty dostal do medii(pardubicky kraj si me dokonce vzal na paskal v parlamentnich listech nebo meske faux-paux na idnesu), poukazal na netransparentni chovani mesta, jako jedinny odmitl plosne-vagni mlcenlivost, s byvalym piratskym predsedou jsme se pokusili soudne zbavit se poplatku za absurdni anonymizaci, pomaham s formulace IT vyberek pro open-source, zkvalitneni pravidel pro sportovni dotace a v neposledni rade streamovani zasedani zastupitelstva... to vse, jak se zda nestaci. Well done.

Kazdopadne gratuluji vitezi a preji hodne uspechu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvek:
Filip.Sedlak
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
soucasti technickeho odboru

Filip.Sedlak
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: pedagog
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Příspěvek od Filip.Sedlak » 06 kvě 2018, 14:26

Jak jsem mnohým z Vás říkal, Piráti do roku 2017 nejsou Piráti roku 2018. Postupně se bude strana měnit pod rukama. Zásluhy se nepočítají a nikoho nezajímají. A to bude začátek konce. Rychlokvašky nemají historii, když se nepovede tak odejdou. Dychtivá povolební snaha rozšířit své řady se stane přesně tím, co stranu zahubí. Piráti si svůj zisk vybudovali s nízkou členskou základnou. Pokud dojde během roku k jejímu rozšíření o desítky procent je to špatně.

Lidé, kteří pracují pro Piráty pro léta mají jiné a bohatší povědomí a zkušenosti než nově příchozí. Staří cítí étos, noví cítí šanci.

Upřímně řečeno nevím kdo Aleš Nunvář je. Za Piráty jsem z Chrudimi znal pár lidí a mezi nimi Tebe Zdeňku. Když bych kandidátku sestavoval já, bude na 2. nebo třetím místě.

A proč tohle píšu? Protože pak chci říct, že jsem to říkal a měl na to důkaz. :-) Bohužel tak, jak to vidím já, tak Prapiráti, kromě hromady pozitivních vlastností jako je pracovitost, cílevědomost, neúplatnost a další mají minimálně i jednu negativní. NAIVITU. Že si myslí, že každý, kdo k nim chce je prospěšný straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Sedlak za příspěvek:
Jakub.Hevera

Filip.Sedlak
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: pedagog
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Příspěvek od Filip.Sedlak » 06 kvě 2018, 14:27

Ještě dodám, že mi je líto, že tak transparentní strana nemá veřejné hlasování. :-(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Sedlak za příspěvek:
Jakub.Hevera

Jiri.Jansa
Člen KS Pardubický kraj
Profese: makroekonom
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování

Příspěvek od Jiri.Jansa » 06 kvě 2018, 18:31

Mnoho povyku pro nic, jeden dobrý kandidát porazil druhého.

Pavel.Stepanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 06 kvě 2018, 22:06

Rád bych se tu tedy také vyjádřil.

Mnozí z vás ví, že jsme měli se Zdenkem v poslední době spory a i když se to už celkem urovnalo, hlasoval jsem pro Aleše, protože se mi zdá jako velmi dobrý kandidát. Tvé zásluhy a dosavadní práci jsem tím nechtěl nijak zpochybňovat. V jiné diskuzi jsi říkal, že by se to nestalo, kdybychom měli MS Chrudimsko, ale podle mě se pleteš. Já to vidím tak, že jsi uděl v posledních měsících několik chyb a bohužel jsi některé své kolegy nepřesvědčil. Myslet si, že se úzká skupina lidí na něčem dohodne a podle toho se budou chovat ostatní je dnes již jaksi za námi. Mrzí mě to a rád bych, aby tě to neodradilo a dál jsi za Piráty bojoval, byť třeba o dvě pozice níže.

Považuji se za (řečeno tvými slovy) prapiráta, protože jsem se stal členem již v roce 10. To co píšeš je čistá dojmologie. A v některých ohledech poměrně nebezpečná. Například naprosto nesouhlasím, že pokud se budeme rozrůstat, je to naše záhuba. Naopak jsem přesvědčený, že pokud se rozrůstat nebudeme, nebudeme schopni dál reálně fungovat a prosadit naše záměry. Že to sebou nese určitá rizika souhlasím. Nicméně se nejedná o žádnou dychtivou bezhlavou snahu o co největší členskou základnu. Nerad bych tady vytvářel domněnky, že například Aleš je jakási rychlokvaška a že se chce vyvézt na Pirátské vlně. Aleš je velice slušný a pracovitý člověk, který se v určité etapě svého života rozhodl se věnovat komunální politice a okamžitě se intenzivně zapojil. Že ho Zdeněk ještě neviděl je jedna věc. Že se Aleš účastnil téměř všech komunálních schůzek v Chrudimi je věc druhá.

Jsem rád, že o kandidátkách a vlastně všem dalším nerozhoduje pár lidí z předsednictva nebo úzké kruhy důvěrníků a že jsme demokratickou stranou. Veřejná volba kandidátů je něco, co si neumím představit - sorry jako. I za komunismu byly volby "tajné a svobodné". V rohu volební místnosti stála plenta. Nikdo však neměl odvahu za ni jít. Volební komise pod dohledem příslušníků komunistické strany si jména takových „zrádců“ poznamenávala. Pak je čekalo pronásledování a perzekuce. Teprve revoluce přinesla novinku – za plentu se začalo chodit povinně. Komunisté moc dobře věděli, že veřejná volba je volba nedemokratická. Má-li být naplněn princip demokracie, nesmí volitel mít povinnost, ale ani možnost, ukázat, komu dal svůj hlas. Jen takový volitel nemůže být vydírán. Pokud musí hlasovat tajně, nelze si (jen) penězi koupit jeho hlas. Neexistuje totiž žádný způsob, jak by prokázal, že volil podle dohody. Cestou korupce je naopak volba veřejná. Ta dostává do hry cenu, za kterou je volitel ochoten veřejně „zradit“ svou stranu. Tady skutečně narážíme na vnější mantinely demokracie, které já nikdy nepřipustím, abychom prolomili.

I ty jsi, Filipe, udělal řadu chyb a proto jsi byl v pořadí posunut. Zkrátka se našli lepší kandidáti, na kterých panovala větší shoda. To není žádný puč ani začátek konce. To je vývoj. A tvé prohlášení o veřejné volbě je pro mě důkazem, že zafungovalo vše jak má, protože si neumím představit, že by toto Pirát (dle mého vidění Piráta) zkoušel prosazovat.

Zdeňku prosím nezahoď to, co si v regionu do teď udělal a pojď s námi dál. Čeká nás ještě hodně práce a spoustu překážek a bylo by škoda to vzdát, kvůli momentálnímu (de-facto drobnému) neúspěchu.

PS: sorry rozepesal jsem se víc, než jsem chtěl
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Zdenek.Brejsa
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz

Zdenek.Kubala
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 06 kvě 2018, 23:43

Pavel.Stepanek píše:
06 kvě 2018, 22:06
Rád bych se tu tedy také vyjádřil.

Mnozí z vás ví, že jsme měli se Zdenkem v poslední době spory a i když se to už celkem urovnalo, hlasoval jsem pro Aleše, protože se mi zdá jako velmi dobrý kandidát. Tvé zásluhy a dosavadní práci jsem tím nechtěl nijak zpochybňovat. V jiné diskuzi jsi říkal, že by se to nestalo, kdybychom měli MS Chrudimsko, ale podle mě se pleteš. Já to vidím tak, že jsi uděl v posledních měsících několik chyb a bohužel jsi některé své kolegy nepřesvědčil. Myslet si, že se úzká skupina lidí na něčem dohodne a podle toho se budou chovat ostatní je dnes již jaksi za námi. Mrzí mě to a rád bych, aby tě to neodradilo a dál jsi za Piráty bojoval, byť třeba o dvě pozice níže.
Ja se rozhodne nechci navazet nebo shazovat Alese, jen me prekvapilo nedodrzeni nasich gentlemanskych dohod(ano pocital sem se 3. mistem a take jsem tomu musel uzpusobit dost veci). Dle nasich predchozich diskuzi v lednu jsem nabyl presvedceni, ze panovala shoda. A pokud nekdo zmeni nazor kvuli par nedorozumnenim(diky komunikacnimu sumu), ktere se navic vysvetlili. Tak me to mrzi. Chyb si bohuzel nejsem vedom, spis spatne formulace myslenek, ale vzdy jsem premyslel a rozhodoval se s vyhledem do budoucna, sledoval rizika a prinosy se vsi zodpovednosti a snazil se nabidnout konstruktivni pristup a reseni. Nekdy me vyjadrovani nemusi byt srozumitelne, toho si jsem vedom, ale vzdy sem se snazil o diskuzi a nalezeni toho nejlepsiho pro Piraty. Co me take mrzi, ze jsem byl vykreslovan jako ten spatny(fakt netusim proc- to mi unika).
Pavel.Stepanek píše:
Považuji se za (řečeno tvými slovy) prapiráta, protože jsem se stal členem již v roce 10. To co píšeš je čistá dojmologie. A v některých ohledech poměrně nebezpečná. Například naprosto nesouhlasím, že pokud se budeme rozrůstat, je to naše záhuba. Naopak jsem přesvědčený, že pokud se rozrůstat nebudeme, nebudeme schopni dál reálně fungovat a prosadit naše záměry. Že to sebou nese určitá rizika souhlasím. Nicméně se nejedná o žádnou dychtivou bezhlavou snahu o co největší členskou základnu. Nerad bych tady vytvářel domněnky, že například Aleš je jakási rychlokvaška a že se chce vyvézt na Pirátské vlně. Aleš je velice slušný a pracovitý člověk, který se v určité etapě svého života rozhodl se věnovat komunální politice a okamžitě se intenzivně zapojil. Že ho Zdeněk ještě neviděl je jedna věc. Že se Aleš účastnil téměř všech komunálních schůzek v Chrudimi je věc druhá.
Nevim, jestli si to adresoval mne nebo Filipovi, zareaguji na posledni cast.
Netusim co chces rici tim, ze se Ales ucastnil temer vsech schuzek a ja nikoliv(a to diky pracovnim povinnostem a take vecmi pro Piraty - nektere veci navic jsem musel resit i diky tobe, coz sme vyresili drobnymi zmenami v procesu a ted je to ok - a prispival jsem do programu).
S nadsazkou mi to pripomina: "Je mi jedno co delas, ale dulezite je, aby si tu sedel do konce pracovni doby, i kdyby trakare padaly". :)

Pavel.Stepanek píše:
Zdeňku prosím nezahoď to, co si v regionu do teď udělal a pojď s námi dál. Čeká nás ještě hodně práce a spoustu překážek a bylo by škoda to vzdát, kvůli momentálnímu (de-facto drobnému) neúspěchu.
PS: sorry rozepesal jsem se víc, než jsem chtěl
Premyslim co dal, protoze ted vim, ze bez realne sance byt v zastupitelstvu tezko neco zmenim a pristup k informacim je takrka nulovy(vyberka, e-goverment, transparence mesta, atd) a jit z 5. pozice znamena zacit tlacit sve jmeno, abych preskakal ty predemnou... a to mi prijde jako politikareni a stejne jako necitelne postoje to k piratum nepatri. A muj cas je celem drahy, takze si musim rozmyslet, abych jej vyuzil efektivne.

BTW co pisu nemyslim osobne nebo utocne.. je to popis situace tak, jak ji chapu a to bez emoci nebo zaste. S kampani pomuzu urcite, jen ted nevim jak moc.
---

Pavel.Stepanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 07 kvě 2018, 10:28

Protože v tomto vláknu nemůže Aleš Nunvář přispívat, požádal mě, zda bych zde mohl jeho jménem poděkovat za zvolení a slíbit, že se vynasnaží důvěru v něho vloženou nezklamat. Zároveň ho mrzí špatný začátek spolupráce se Zdenkem.
pavel.stepanek@pirati.cz

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 238 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Karas » 08 kvě 2018, 08:16

Zdenek.Kubala píše:
06 kvě 2018, 23:43
Ja se rozhodne nechci navazet nebo shazovat Alese, jen me prekvapilo nedodrzeni nasich gentlemanskych dohod(ano pocital sem se 3. mistem a take jsem tomu musel uzpusobit dost veci). Dle nasich predchozich diskuzi v lednu jsem nabyl presvedceni, ze panovala shoda.
Vzhledem k tomu, že jsem Aleše do neděle neznal, neměl jsem důvod pro něj volit. Můj hlas tedy automaticky připadl Zdeňkovi. Ne všichni to podle mě ale tak měli.
Pokud existovala nějaká gentlemanská dohoda (na které byla širší shoda), tak nevím, zda její obsah přesáhl katastry Chrudimi. Možná je to poučení pro příště.

Pokud jde o práci po volbách. Já myslel, že to u Pirátů chodí jinak, než v tzv. "tradičních stranách". Myslel jsem, že spolupráce nezačíná a nekončí volbami.
Mám (možná dost naivní) představu, že například u nás v PCE budeme pokračovat v těch pracovních skupinách, které máme dnes a zastupitelé, budou zástupci těch skupin navenek, budou přinášet informace dovnitř a zároveň prezentovat výsledky té práce v zastupitelstvu. Obtížně volitelná pozice je sice problémem pro ego, ale ne pro pokračování v práci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Pavel.Stepanek

Zdenek.Kubala
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 08 kvě 2018, 11:37

Ondrej.Karas píše:
08 kvě 2018, 08:16
Vzhledem k tomu, že jsem Aleše do neděle neznal, neměl jsem důvod pro něj volit. Můj hlas tedy automaticky připadl Zdeňkovi. Ne všichni to podle mě ale tak měli.
Pokud existovala nějaká gentlemanská dohoda (na které byla širší shoda), tak nevím, zda její obsah přesáhl katastry Chrudimi. Možná je to poučení pro příště.
Prave proto jsem byl proto, aby ste se v PCE domluvili na pozicich predem a KF to pak jen "odhlasovalo", ale to bohuzel selhalo.
Ondrej.Karas píše:
08 kvě 2018, 08:16
Pokud jde o práci po volbách. Já myslel, že to u Pirátů chodí jinak, než v tzv. "tradičních stranách". Myslel jsem, že spolupráce nezačíná a nekončí volbami.
Mám (možná dost naivní) představu, že například u nás v PCE budeme pokračovat v těch pracovních skupinách, které máme dnes a zastupitelé, budou zástupci těch skupin navenek, budou přinášet informace dovnitř a zároveň prezentovat výsledky té práce v zastupitelstvu. Obtížně volitelná pozice je sice problémem pro ego, ale ne pro pokračování v práci.
Urcite se zapojim, pokud o mou konkretni pomoc bude zajem. Jde o to, ze k efektivnimu prosazovani potrebujes mit primy pristup k urcitym informacim a nektere informace nemuzes sirit dal , protoze nejsou verejne(s GDPR to je jeste vetsi problem). A bohuzel nikdo z cela se IT moc nevenuje, takze to bude o stupen horsi. a je otazkou, zda-li nekdo chce prebrat zodpovednost za neco cemu nerozumi a poslat to dal pod svym jmenem.
Myslel jsem to tak, ze z casovych duvodu me zapojeni nebude tak "prioritni", nebudu-li v zastupitelstvu. Bohuzel to je fakt, a pisi to bez emoci, i kdyz vim, ze to nekoho muze "nastvat", ale myslim si, ze tak to ma kazdy clovek, zvlaste ti, kteri jsou dost vytizeni.

Snad jsem to vysvetlil. :)
---

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“