MF Karvinsko 2/2018 Kandidátka 2018 - Havířov

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Karvinsko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 528
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: MF Karvinsko 2/2018 Kandidátka 2018 - Havířov

Příspěvek od Martin.Redr »

Martin.Kucera píše: 04 kvě 2018, 12:39 K bodu 2 - dle volebního řádu tvoří čelo kandidátky 6 (ba v případě zaokrouhlování nahoru 7) osob, tudíž je možné volit 2.-7. místo po jednom, nebo ve skupině, případně v několika skupinách, ale všechna tato místa musejí být obsazena volbou. Usnesením lze schválit až zbylou část kandiidátky, tedy místa 8-43.
Na začátek si dovolím malé upřesnění: v Havířově je na kandidátce 43 pozic. Jelikož je lídr zvolen, zbývá 42 míst, z nichž sedmina mi vychází na 6 a není jak zaokrouhlovat.

Dále vykládám volební řád takto:
§ 8 Primární volby
...
(4) Primární volby probíhají přiměřeně pravidlům pro volbu do orgánu strany voleného celostátním fórem. Kandidáti se v dané skupině vybírají společně, není-li dohodnuto, že se volí po jednotlivých místech (např. volitelná místa postupně zvlášť).
tzn. v našem případě jsou volitelná první tři místa, a proto navrhuji jednotlivé volby pro pozici 2 a 3

§ 20a Komunální volby
(1) Oblastní fórum toho oblastního sdružení, ve kterém je obec, do jejíhož zastupitelstva se volí,
a) volí lídra kandidátní listiny v primárních volbách,
b) volí čelní kandidáty a ostatní kandidáty na kandidátní listině v primárních volbách, není-li stanoveno jinak,
c) může doplňovat kandidátní listinu sestavenou v primárních volbách o další kandidáty usnesením i bez konání primárních voleb.
tzn. navrhuji stanovit to jinak tím procedurálním návrhem

Pokud je můj výklad špatný, pak následuje dotaz: Jste schopni v AO nám poskytnout nějakou úpravu systému (Helios, Fórum), kde by mohli hlasovat členové a příznivci jen z Havířova (např. na základě registrace přes e-mailovou adresu či podobně) a nikoliv také členové a RegP celého MS Karvinsko?
Já se totiž snažím najít nejlepší řešení, které je v souladu se zmíněným předpisem, byť může být zdánlivě v rozporu s doslovným výkladem.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: MF Karvinsko 2/2018 Kandidátka 2018 - Havířov

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin.Redr píše: 04 kvě 2018, 16:49
Martin.Kucera píše: 04 kvě 2018, 12:39 K bodu 2 - dle volebního řádu tvoří čelo kandidátky 6 (ba v případě zaokrouhlování nahoru 7) osob, tudíž je možné volit 2.-7. místo po jednom, nebo ve skupině, případně v několika skupinách, ale všechna tato místa musejí být obsazena volbou. Usnesením lze schválit až zbylou část kandiidátky, tedy místa 8-43.
Na začátek si dovolím malé upřesnění: v Havířově je na kandidátce 43 pozic. Jelikož je lídr zvolen, zbývá 42 míst, z nichž sedmina mi vychází na 6 a není jak zaokrouhlovat.
Bohužel volební řád je v tomto poněkud nejednoznačný, neb praví
z čelných kandidátů, kterými jsou kandidáti v další sedmině z nejvyššího přípustného počtu kandidátů zaokrouhlené nahoru,
přičemž není úplně jasné, jestli to "z nejvyššího přípustného počtu kandidátů" znamená "z nejvyššího přípustného počtu zbývajících kandidátů" nebo "z nejvyššího celkového přípustného počtu kandidátů" (což pak dává odlišné výsledky v situaci, kdy je celkový možný počet míst na kandidátce po odečtení lídra dělitelný sedmi).
Ale dál tedy uvažujme 6 míst, to je podružná záležitost.
Dále vykládám volební řád takto:
§ 8 Primární volby
...
(4) Primární volby probíhají přiměřeně pravidlům pro volbu do orgánu strany voleného celostátním fórem. Kandidáti se v dané skupině vybírají společně, není-li dohodnuto, že se volí po jednotlivých místech (např. volitelná místa postupně zvlášť).
tzn. v našem případě jsou volitelná první tři místa, a proto navrhuji jednotlivé volby pro pozici 2 a 3
Jasně, v pohodě, klidně 2 a 3 zvlášť a zbytek jako skupinu.
§ 20a Komunální volby
(1) Oblastní fórum toho oblastního sdružení, ve kterém je obec, do jejíhož zastupitelstva se volí,
a) volí lídra kandidátní listiny v primárních volbách,
b) volí čelní kandidáty a ostatní kandidáty na kandidátní listině v primárních volbách, není-li stanoveno jinak,
c) může doplňovat kandidátní listinu sestavenou v primárních volbách o další kandidáty usnesením i bez konání primárních voleb.
tzn. navrhuji stanovit to jinak tím procedurálním návrhem
IMHO "není-li stanoveno jinak" znamená "pokud jiný předpis nestanoví jinak" (ale můžu se v tomto výkladu mýlit). Čili bych fakt doporučoval zbytek čela jako skupinu klasickým "volebním" hlasováním a ostatní kandidáty pak už usnesením.
Pokud je můj výklad špatný, pak následuje dotaz: Jste schopni v AO nám poskytnout nějakou úpravu systému (Helios, Fórum), kde by mohli hlasovat členové a příznivci jen z Havířova (např. na základě registrace přes e-mailovou adresu či podobně) a nikoliv také členové a RegP celého MS Karvinsko?
Já se totiž snažím najít nejlepší řešení, které je v souladu se zmíněným předpisem, byť může být zdánlivě v rozporu s doslovným výkladem.
Jsme schopni vytvořit ve fóru dočasnou (tj. po dobu sestavování kandidátky) skupinu, která bude obsahovat požadované členy a RegP (a v Heliosu pak půjde nastavit hlasování omezené právě na tuto skupinu). U těch RegP bych nicméně v rámci transparence navrhoval inspirovat se u kolegů a registraci řešil transparentně na fóru. U omezení členů na havířovské to ale nepůjde, dle volebního řádu mají v primárních volbách pro komunálky právo hlasovat všichni členové příslušného oblastního sdružení, do kterého obec patří (tedy zde MS Karvinsko).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Martin.Redr, Jan.Nezhyba, Michal.Klus

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 528
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: MF Karvinsko 2/2018 Kandidátka 2018 - Havířov

Příspěvek od Martin.Redr »

Pokračujeme tedy volbou čela kandidátky, kterou rozdělíme na několik etap:
1. volba bude o 2. místo na kandidátce,
2. volba bude o 3. místo na kandidátce,
3. volba bude o 4. až 7. místo na kandidátce.

Hlasování započne v pátek 22.6. dopoledne. Hlasování budou dvoukolová, kdy v prvním kole je možné zvolit více přijatelných kandidátů (tzn. získají nadpoloviční většinu) a ve druhém pak určit konečné pořadí (v případě obsazení jednoho místa tedy vybrat jednoho z kandidátů). Jendotlivá hlasování budou trvat 48 hodin a budou po sobě následovat až do zvolení celého čela kandidátní listiny.

Prosím, aby nominování kandidáti potvrdili svůj zájem kandidovat a napsali svou kandidátskou řeč, případně odkázali na svůj profil. Také je možné se do libovolné volby přihlásit či nominovat dalšího kandidáta.

Chtěl bych nominovat Jana Nezhybu do volby o 2. místo, Martina Kmece do volby o 3. místo a do volby o 4. - 7. místo následující příznivce: Petr Feller, Kristýna Ganaj Němcová, David Hrnčiřík, Jaroslav Kocián, Vladimír Ryška, Marcel Molnár, Petr Vašut, Marek Chmiel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Redr za příspěvky (celkem 2):
kristyna.gany, Jan.Nezhyba
kristyna.gany
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 19 čer 2018, 21:35
Profese: HR asistent
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: MF Karvinsko 2/2018 Kandidátka 2018 - Havířov

Příspěvek od kristyna.gany »

Děkuji za nominaci a rovnou bych připojila řeč:

V Havířově jsem se narodila a žiji zde v podstatě celý život (až na pár let v období mých studií). Vždy jsem vnímala, že v našem městě jsou podporované "osvědčené" politické strany a ty stejně mezi sebou sjednávají různé dohody a nečestné manipulace, takže je v podstatě jedno, jestli vyhraje ta nebo jiná. To je něco, co bych chtěla, aby se změnilo. Mnoho lidí na to nahlíží tak, že nemá cenu chodit k volbám, protože je stejně jedno, kdo je vyhraje - stejně se nic nezmění. Kolikrát jsem natrefila na srovnání, že "Havířov je komunistické město". Je potřeba ukázat, že už to není pravda. Chceme, aby se na Havířov pohlíželo jako na rozmanité město, které se nebojí změn.

Co se týče konkrétních oblastí a odvětví, tak nemám výhradní zaměření. Ráda se věnuji sportu a psala jsem i závěrečnou práci na téma Sportovní prostředí ve městě Havířov a jeho vývoj. Díky tomu mám aspoň trochu přehled o sportovním dění, financování a výsledcích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi kristyna.gany za příspěvky (celkem 3):
Martin.Redr, Jan.Nezhyba, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Martin.Kmec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 14
Registrován: 29 led 2018, 17:21
Profese: sítotiskař OSVČ
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: MF Karvinsko 2/2018 Kandidátka 2018 - Havířov

Příspěvek od Martin.Kmec »

Také děkuji a potvrzuji nominaci, přikládám profil na wiki
https://wiki.pirati.cz/lide/Martin%20Kmec
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kmec za příspěvky (celkem 3):
Martin.Redr, Jan.Nezhyba, Alena.Klocova
RyCi
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 28 črc 2014, 22:46
Profese: obchodní cestující
Dostal poděkování: 3 poděkování

Kandidátka 2018 - Havířov

Příspěvek od RyCi »

Srdečně zdravím příznivce Havířova :)

Stejně jako vám, mi nynější situace v Havířově není lhostejná, a tak bych se chtěl pokusit svou činností něco změnit. V Havířově žiji odjakživa a mám tohle město opravdu rád a jsem na něj pyšný. Samozřejmě, že mě trápí určité věci a někteří členové současného vedení, a tak doufám, že se to snad podaří po těchto komunálních volbách alespoň částečně změnit. Upřímně tomu věřím :)


Můj zájem je především v oblasti kulturního a sportovního dění. Níže přikládám pár akcí, na kterých jsem se organizačně podílel a podílím ...

Sousedské slavností "Havířovské dvorky" _ https://m.facebook.com/havirovskedvorky/

"Slezské Rudoltice Místo Múza a Umění" (po dlouhých pěti letech se bohužel tato akce již nekoná)

_ https://m.facebook.com/profile.php?id=3 ... ent_filter

_ http://www.slezskerudolticeart.cz/

_ https://m.facebook.com/SlezskeRudoltice ... l_tip&_rdr



Následující mé "politické" aktivity pro Havířov se budou odvíjet, od výsledků těchto komunálních voleb ...

Zdar a sílu přeji celé Pirátské straně a Havířovským Pirátům přeji chuť a vytrvalost v těchto následujících měsících.


S úctou a přáním krásných letních dní


Ryška Vladimír - RyCi
777 747 909
Tito uživatelé poděkovali autorovi RyCi za příspěvky (celkem 3):
Martin.Redr, Jan.Nezhyba, Alena.Klocova
jaroslavkocian
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 19 čer 2018, 10:18
Profese: fotograf
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: MF Karvinsko 2/2018 Kandidátka 2018 - Havířov

Příspěvek od jaroslavkocian »

Ahooj, zdravím z Havířova do Havířova :))...a samozřejme i do blízkého okolí
Tento rok mi bude 40 let, což mi příjde čím dál tím víc děsivější, moc jsem nepochopil, kde ty roky utekly. Nicméně jsem si v poslední době uvědomil, že už je na čase se trochu zapojit do veřejného dění - a to především po otázce kdo, když ne já. Dlouhou dobu jsem se jakémukoliv působení v politice vyhýbal, ale dění (nebo spíše nedění) v Havířově mě k tomu v podstatě donutilo. Člověk vidí co a jak se dělá v jiných městech. Některá jsou horší, ale spíše vnímám ty lepší příklady. Pirátskou stranu jsem volil v parlamentních volbách, ale co mě přesvědčilo především jsou lidé, kteří v této straně působí v Havířově...Martin, Martin, Honza atd. Věřím jim a znám je vlastně celý život :)
Tento rok mi bude 40 (achjo:)), jsem ženatý a máme dvě děti. Chci aby moje děti vyrůstaly ve městě, které je podle mě krásné. To nehezké na něm bych chtěl aktivně pomáhat měnit. Dlouhá léta pracuju ve svobodném povolání fotografa a průběžně jsem učil v někollika školách (hlavně tu fotku nebo jiné výtvarné disciplíny). V současnosti pracuju také v organizaci Spirála v Ostravě, která pomáhá se začleňovaním duševně nemocných lidí do společnosti, zaměstnává je a poskytuje jim sociální služby. Kromě kulturní oblasti je mi blízká i ta sociální. Myslím si, že obě mají v Havířově co dohánět. Podporuji také alternativní metody ve školství, kterému se budu také rád věnovat...
Dal bych tu odkaz na své webové stránky, ale dnes mi přišel email, že mi je blokli, protože je tam můj nahatý syn. Tak tady aspoň můj facebook a instáč:
https://www.facebook.com/jaroslav.kocian.3
https://www.facebook.com/ateliersvit
https://www.instagram.com/jaroslav_kocian_photographs/
Mějte se a držme si palce.
Jaroslav
Tito uživatelé poděkovali autorovi jaroslavkocian za příspěvky (celkem 4):
Martin.Redr, Jan.Nezhyba, Martin.Kmec, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: MF Karvinsko 2/2018 Kandidátka 2018 - Havířov

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Zdar na palubě.

Nominaci na Bocmana přijmám.

Je mi 41 let jsem rodákem z Havířova.
Jsem aktivista, volnonožec (OSVČ) dělám výškové práce vše kolem střech už více jak 15let. K tomu pracuju jako konzultant v oblasti ekologie se zaměřením na transporty toxických látek do životního prostředí, ovzduší, odpady jsem akreditovaný vzorkař. Mám za sebou i práci pro EKO. NNO (ekologické nevládní organizace) na projektech v čr i na mnohých v zahraničí. Životnímu prostředí se věnuji u Pirátů od samotného počátku a i před vstupem do strany jsem s piráty aktivně na tomto tématu spolupracoval. V současné době i historicky jsem garantem programového bodu životní prostředí Pirátské strany. Jsem taky vlastně už letitým  členem komise pro životní prostředí města Havířov, 4roky jako předseda komise a další 4 jako místopředseda.
Rád bych se aktivně zapojil do fungování města prostřednictvím zastupitelstva a uplatnil zkušenosti a vědomosti, které jsem za tu dobu nasbíral. Sice mou doménou je ekologie, ale samozřejmě se zájmem se věnuji i dalším aspektům veřejného života v Havířově.
V plánu mám řešit zejména tyto okruhy v nejbližším volebním období, které jsou aktuálními problémy.
- Nový územní plán
- Kategorizace lesů městských a příměstských
- Ovzduší
- Mikroklimatické podmínky a sucho ve městě
- Odpady

Rád bych tedy poprosil o vaši podporu v nominaci na pozici “ Bocman“(No. 2) na naší společné lodi.

Děkuji za nominaci a dosavadní podporu Pirátské posádky na lodi Havířov.

Plavbě zdar suchu zmar.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Nezhyba za příspěvky (celkem 2):
Martin.Redr, Alena.Klocova
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: MF Karvinsko 2/2018 Kandidátka 2018 - Havířov

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Zároveň bych rád poprosil o prodloužení termínu, pro umístnění kandidátských řečí nominovaných - posunutí začátku hlasování. Z důvodu absence kandidátských řečí některých nominovaných osob, která ale dle mých informací není způsobena nezájmem ale nedorozumění s našimi lodnímy systémy. Děkuji za pochopení a podporu.

J.N
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 528
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: MF Karvinsko 2/2018 Kandidátka 2018 - Havířov

Příspěvek od Martin.Redr »

Jan.Nezhyba píše: 22 čer 2018, 05:32 Zároveň bych rád poprosil o prodloužení termínu, pro umístnění kandidátských řečí nominovaných - posunutí začátku hlasování. Z důvodu absence kandidátských řečí některých nominovaných osob, která ale dle mých informací není způsobena nezájmem ale nedorozumění s našimi lodnímy systémy. Děkuji za pochopení a podporu.

J.N
Nesouhlasím, i když tě chápu. Musíme všem zainteresovaným s tím trochu pomoci, ale posouvání není řešení. Napsal jsem již dříve všem nominovaným, aby tak učinili, jinak nebudou moci být zařazeni do volby. Hlasování je dvoukolové a navíc rozvržené do těch tří etap. A trochu nás tlačí čas, neb volební manažer potřebuje, aby čelo bylo navoleno do konce června. Dnes začne hlasování o druhém místě, kde je jen jeden kandidát. V neděli pak zahájím hlasování o 3. místo, kde je zatím taky jen jeden kandidát. Tzn. kandidáti o 4. - 7. místo by měli řeč dodat nejpozději do pondělí a v úterý zahájíme hlasování (pokud nenastane nějaké zdržení).
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Karvinsko“