Rozprava k primárním volbám do komunálu v Pardubicích

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Zamčeno
Filip.Sedlak
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: pedagog
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Rozprava k primárním volbám do komunálu v Pardubicích

Příspěvek od Filip.Sedlak » 04 kvě 2018, 03:01

Dobrý den všem, tímto se hlásím o první až x-té místo na kandidátní listině Pirátské strany v Pardubicích.

Pirátskou stranu sleduji od samého začátku a již před čtyřmi lety jsem se snažil se s ní ve volbách spojit a i když se to tehdy nepovedlo, tak jsem o to nepřestal usilovat. Pirátská strana je pro mě symbolem naděje, že
se naše země může zlepšit a změnit, že všechny státní informace budou veřejně přístupné, transparentní a stát bude fungovat pro lidi tak, jak má. Proto jsem PIRÁTY svou přítomností podpořil na kandidátce a aniž bych vedl osobní kampaň, tak jsem v Pardubicích uspěl výrazně.

Jako zastupitel městského obvodu jsem prosadil, aby podklady pro zastupitele byly veřejné a mou úpravou jednacího řádu se hlasování zastupitelů stalo jmenovité. Další pokusy např. o nahrávání jednání zastupitelstva a o participaci například v údržbě zeleně, když jsem chtěl, aby obyvatelé mohli navrhnout, co a kam zasadit se nepovedlo prosadit. Bohužel jsem jen jeden z patnácti. Svou funkci se snažím brát odpovědně a tak jsem za čtyři roky nikdy nechyběl, i když se mi jednání vždy krylo s dalšími aktivitami.

Nejsem domácí mazlíček. Nemluvím zbytečně vlídnými slovy a nechválím bezdůvodně. Nesnažím se nikomu vlichotit do přízně, i když vím, že bych to dokázal. Jsem přímý a upřímný a možná pro někoho kontroverzní, tvrdý, trochu drzý až místy arogantní vůči lidem, kteří si to podle mého soudu zaslouží. Ale jsem přesně ten typ člověka, kterého si vezmete k sobě, když se vydáte na cestu temným lesem. Na cestu temným lesem pardubické politiky, která je plná bažin, překážek a nástrah, strašidel a kostlivců ve skříních. Na cestu, na kterou jsme společně nastoupili nechcete mít vedle sebe čivavu, ale pořádného trhače, který svůj tým ochrání a nenechá ho napospas.

Věřím, že PIRÁT nemá být líbezná tvářička, která chce být s každým zadobře, nemá se bát jít do sporu, je to někdo, kdo do problémů prostě vlítne a začne je nekompromisně řešit, bez ohledu na různé finanční zájmy mocných skupin v pozadí. Pirát je někdo, kdo se nebojí si spálit prsty. Lídr v mém pojetí klidně zůstane v opozici, aniž by se zaprodal a jako hlídací pes bude slídit po chybách, jež za sebou jako ohlodané kosti nechají ti u koryta(kormidla). Nebude se bát tyto chyby vedoucím města razantně připomenout. Jako lídr pirátské kandidátky se nebudu bát problémy pojmenovat a řešit je s pomocí svých pracantů na kandidátce. Skrze svou komunální činnost se mi za léta práce povedlo najít odborníky ve svých oblastech, kteří jsou odhodláni mé snaze být nápomocni. Snaze o lepší a transparentní město pro jeho klienty. Město 21. století se vším, co k tomu pojmu náleží.

Když se Piráti a Naše Pardubice(Sedlák) spojí mohou narušit zažité vztahy v pozadí tohoto města, které město ve výsledku poškozují. To je pro mě silnou motivací, protože přesně tohle chci. Nastolit průhledná pravidla pro všechny a dbát na jejich dodržování.

Jsem člověk, který se nebojí přesily, nebojí se prohrát, pokud ví, že to, co dělá má hlubší smysl.

Děkuji za přečtení. A omlouvám se za chyby. Čárky ve větách a shoda přísudku s podmětem patří mezi mé slabé stránky. Při pohledu na jiné řeči kolegů to, ale nevypadá, že by to někdo řešil. :-)

https://wiki.pirati.cz/lide/filip_sedlak
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Sedlak za příspěvky (celkem 4):
Andrej.Ramaseuski, Filip.Varecha, Pavel.Stepanek, Dominik.Becka

Ivana.Bohmova
Člen KS Pardubický kraj
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Příspěvek od Ivana.Bohmova » 04 kvě 2018, 11:54

Na základě Kubových návrhů výše upravuji svoji kandidaturu na 2. a každé další místo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Bohmova za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Stepanek, Ondrej.Karas, Lenka.Spanihelova

jrehacek
Profese: technik
Dostal poděkování: 5 poděkování

Příspěvek od jrehacek » 04 kvě 2018, 19:22

Dobrý den. Tímto se hlásím na čtvrté či jakékoliv další místo na kandidátní listině Pirátské strany do Zastupitelstva města Pardubic pro komunální volby 2018.

Jsem příznivcem liberální politiky a tím pádem i pirátské politiky. Zejména jsem však pardubickým rodákem a patriotem. Aktivně se již od roku 2003 podílím na činnosti Klubu přátel Pardubicka. I proto jsem přesvědčen, že Pardubice potřebují politiky, kteří vnímají konkrétní problémy města, jeho obyvatel, jsou schopni tyto problémy pojmenovat a řešit a já bych rád napomáhal jejich řešení.
Vadí mi například dlouhodobě neřešený problém bezdomovců obtěžujících obyvatele a návštěvníky města zejména v okolí Palackého třídy. Osobně vnímám Pardubice jako atraktivní, nicméně i špinavé město. Vadí mi nejen čekárny MHD, přes jejichž sklenění výplně není skrz špínu mnohdy vidět.
Vadí mi, že není dlouhodobě řešeno parkování v centru města, kdy parkování za Domem hudby nebo v areálu bývalého lihovaru nepovažuji za důstojný způsob parkování v centru krajské metropole. Uvědomuji si, že je třeba zatraktivnit cestování MHD ať již např. napojením hromadné dopravy na nádraží v Rosicích nad Labem nebo instalací digitálních panelů s odjezdy spojů na významné zastávky MHD ve městě či doplněním městského mobiliáře na zastávky MHD.
Chci pomoct prosadit, aby prostor dnešního Letního stadionu sloužil pro volnočasové aktivity obyvatel města, velmi si uvědomuji a chci pomoci řešit například i problém zcela nedostačující četnosti a kapacity veřejného bruslení, který by vyřešila výstavba např. venkovního kluziště. Uvědomuji si např. i nevyužitý potenciál Dostihového závodiště jako rozsáhlého přírodního prostoru, které by mohl sloužit daleko více pro kulturní, sportovní či hudební akce, ale např. také jako městské výstaviště.
Chci usilovat o to, aby čerpání dotací z městského rozpočtu bylo co možná nejpřehlednější, nejefektivnější a nejjednodušší pro žadatele. Chci změnit termíny vypisování dotačních titulů tak, aby měli příjemci dotací dostatečný prostor k realizaci projektu, ale i vyúčtování dotace, což se nyní mnohdy neděje.
Chci usilovat o využití potenciálu přírodního prostoru podél břehu Chrudimky, kdy mají Pardubice jedinečnou příležitost pro rekreaci obyvatel propojením park Na špici, Bubeníkových sadů, parku Vinice, přírodního parku Červeňák, prostoru zvaného Podkova a přírodní památky Nemošická stráň. Toto celé velmi cenné přírodní území s nezpevněnými či smaltovými cestami by tak mohlo tvořit protiváhu velmi oblíbených asfaltových stezek podél břehu Labe.
Dlouhodobě se aktivně podílím na činnosti Klubu přátel Pardubicka, pořádám přednášky či besedy o Pardubicích, komentované prohlídky, exkurze na zajímavá místa ve městě a jeho okolí. I z tohoto důvodu jsem přesvědčen, že již nyní nejsem pro mnohé obyvatele tohoto města zcela neznámou osobností a soudím, že mé jméno by mohlo být zárukou serióznosti a slušnosti.
Váš Jan Řeháček

Můj profil naleznete: https://wiki.pirati.cz/lide/jan_rehacek
Naposledy upravil(a) jrehacek dne 04 kvě 2018, 20:52, celkem upraveno 1 x.

Martin Vrany
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: žinostník ekologie, stavebnictví

Příspěvek od Martin Vrany » 04 kvě 2018, 19:23

I. Předmět
Hlásím se na II. a další pozici na kandidátce Pirátů do komunálních voleb v Pardubicích za Naše Pardubice
Opraveno pro zachování systému z III. na II.

II. Curriculum vitae (nefunguje captcha na wiki pirátů)
Ing. Martin Vraný, (nestraník, narozen 26.06.1977 v Pardubicích)
Vzdělání: Gymnázium Pardubice, Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická, obor ekonomika a management chemického a potravinářského průmyslu.
Praxe: Synthesie a.s., SBU Organika cca 5 let, od roku 2007 živnostník v rodinné firmě se zaměřením na životní prostředí a stavebnictví.
Pracovní náplň:
I. Zpracování studií proveditelnosti pro investiční záměry, návrhy technologií, posuzování vlivu na životní prostředí (EIA, SEA), hlukové studie, rozptylové studie, Integrovaná povolení, havarijní plány, provozní řády a další dokumenty spojené s provozem různých zařízení.
Krátký přehled projektů, na kterých se podílel formou kompletní subdodávky z hlediska vlivů na životní prostředí: Výstavba Amazonu u Dobrovíze, Průmyslový Park Stříbro, Průmyslový Park Cheb a celá řada dalších záměrů v rámci ČR.
II. Poradenská činnost – spolupracuje mimo jiné s Agrární komorou, Svazem chovatelů prasat, Svazem chovatelů drůbeže za účelem ochrany jejich zájmů při implementaci legislativy České i EU, poradenství poskytuje i celé řadě podniků v rámci ČR.
Politická zkušenost:
Není a nikdy nebyl členem žádného politického uskupení, nicméně je zvyklý na veřejná vystoupení a jednání s veřejností i státní správou při prosazování projektů.
Hlavní specializace tak vyplývají z jeho zkušeností, jedná se o odbornost v oblasti životního prostředí, zemědělství a průmyslu.
Email: farmprojekt@gmail.com

III. Motivace kandidovat
Mým hybatelem byl Filip a mou motivací jsou mé děti, rád bych je viděl vyrůstat ve světě plném svobodných příležitostí, bojím se však, že stávající korporativizace demokracie může být nevratným procesem, přispět svými znalostmi i trochu ve prospěch společnosti jako celku pak dává smysl i pragmatikovi jako jsem já.
Přestože mou hlavní specializací je ekologie, nevidím ji jako alfu a omegu všeho, ale jako součást každého problému, kde se střetávají témata ekonomická, sociální, kulturní, morální i ekologická. Takové je i mé uvažování, vždy usiluji o kontextové vnímání projektu jako homogenního celku s připravenou strategií do posledního detailu.
Do týmu mohu nabídnout logiku, rychlou orientaci v zákonech, technologiích, postupech a v návrzích nestandardních řešení, která mohou urychlit procesy mnohdy o celé měsíce i roky.
Z hlediska vztahu k Pirátům a jejich vizím, naprosto souhlasím nutností kontroly a transparentnosti napříč všemi institucemi, stejně tak se podivuji, proč nejsou využívány moderní informační technologie ve výkonu řízení státní správy, o ochraně soukromí a svobody jsem již psal v motivaci. Odchyluji se pak možná ve vnímání přímé demokracie, kde si myslím, že bez vzdělání a znalostí by mohly vést národ vhodně zvolené otázky i k totalitě.
Asi se ptáte, zda bych byl ochotný spolupracovat v rámci týmu. Projekty, na kterých pracuji, jsou vždy záležitostí týmu motivovaných lidí. Co mohu slíbit, že vnímám sílu a nutnost jednotnosti strany navenek, i kdybych nesouhlasil s navrženým řešením, po dobu spolupráce bych se vždy přizpůsobil názoru vzešlému z interní demokratické volby, i když bych se Vás třeba snažil přesvědčit o jiném řešení.
A jací by piráti měli ve volbách měli být? Měli by být rozhodní, neustupující od vize a ideálů, připraveni na logickou a věcnou konfrontaci v tématech, která mohou rezonovat Pardubicemi, po volbách se pak budou rozdávat karty znovu a ten, kdo si do ringu vezme bílé rukavičky místo boxerek, nevyhraje, zůstane jen šedou myškou.
Hezký den,
Martin Vraný
Naposledy upravil(a) Martin Vrany dne 05 kvě 2018, 08:47, celkem upraveno 1 x.

Alexandra_Prokopova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: chemik,vytvarník,galerista
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od Alexandra_Prokopova » 04 kvě 2018, 23:22

Dobrý den všem,

po zralé úvaze jsem se rozhodla se ucházet o 5 té až x-té místo na kandidátní listině Pirátské strany v Pardubicích. Narodila jsem se, studovala a žila jsem v Pardubicích s malými přestávkami po celých 70 let svého života. Jsem patriot a ve svých dlouhodobých postojích aktivní občan hájící hodnoty liberální demokracie a občanské společnosti západoevropského typu. V Pirátské straně jsem se konečně dočkala strany na jejíž kandidátce mohu s čistým svědomým kandidovat. Chování pirátů v komunální politice na Praze 1 mě přesvědčilo, že toto angažmá má smysl. Dlouhodobě se aktivně zapojuji do veřejného dění v tomto městě a jeho identitu promítám do umělecko-vědeckých projektů domácích i zahradničních.

V kontextu sociopolitickém je pro mě zásadní osobní svoboda. Moje životní priority stojí na těchto pilířích: i) svoboda, ii) vzdělání, iii) důvěra, iv) posilování občanské odpovědnosti vůči celku a sounáležitost se společností a místní komunitou.

Jde o liberální postoj, ten je pro mě motorem a motivací se i nadále zapojit a pracovat v oblastech profesně mě blízkých a také v tom, s čím mám dlouhodobé zkušenosti. Jako zásadní vnímám v komunální politice města svobodný přístup k informacím, efektivní využívání veřejných financí města, EU fondů a dotací. Z hlediska naší budoucnosti v 21. století je nutno dát důraz na podporu rozvoje vzdělávání, které zahrnuje využívaní nových forem a metodik výuky. Dále k rozvoji větší spolupráce škol s volnočasovými aktivitami dále užší spolupráce s univerzitou Pardubice a špičkovými technologickými firmami v regionu. Ve vzdělání podporovat kritické myšlení, hledání mezioborových souvislostí a rozvoj kreativity. Příkladem je založení volnočasových komunitních Science center, kde s dětmi a mládeží vedle sebe pracují pedagogové z vysoké školy, technologové z firem a důchodci chemici a elektrotechnici.

Důležitá z hledistka konkurence schopnosti města i regionu je podpora kreativního průmyslu, kulturního průmyslu a inovací v rámci RIS 3, které zatím nebyly nastartovány.

Týmovou spolupráci, otevřenou diskusi a věcnou argumentaci včetně vzájemné důvěry vnímám jako předpoklad pro efektivní přístup k dosažení našich cílů v komunální politice Pardubic. Moje zkušenosti z výzkumu, uměleckých aktivit a vzdělávání mládeže mně to celoživotně potvrzují.

Z důvodů výše uvedených, konstatuji, že nám rychle ujíždí vlak a mým zájmem a přáním je ho přibrzdit.

V komunální politice jsem působila jako člen Komise pro památky SmPardubice 1998 – 2002. Jsem zkládající člen Občanské sdružení obyvatel a přátel starého města Pardubice (OSOPSM Pardubice) založeného v roce 1998 a za něj sem byla nominována jako člen dozorčí rady RF Pardubice a.s. v letech 1999 – 2003. Jsem zakládající člen Uskupení TESLA: z.s. v roce 2004 a dále i zakládající člen Scienc centra K104 Pardubice 2010, kde aplikujeme nové vzdělávací projekty. Jsem kurátorem a dramaturgem výstavní galerie GAMA na Fakultě chemicko technologické Univerzity Pardubice.

Podrobnosti CV níže

Ing. Alexandra Prokopová:

nar. 21. 5. 1947 Pardubice

studium: 1968 - 1973 Vysoká škola chemicko - technologická, Pardubice, obor makromolekulární chemie

1993 - 1995 Konzervatoř obor Lidové umění a řemesla, prof. H. Prošková Hradec Králové,

1995 - 1996 soukromé studium sochařství Jan Hendrych, AVU Praha

zaměstnání: 1973 -. 1974 - VCHZ Rybitví RY 43, provozní laboratoř – čtyř směný provoz

1975 - 1987 - SODB - Ostacolor – Synthésia a.s. samostatný vědecký pracovník, aplikovaný výzkum pigmenty, barviva a technologie barvení

1987 – 2015 - výtvarník, galerista a pedagog, předseda a později místopředseda Uskupení TESLA z.s.

Publikace: Katalogy festivalů Uskupením Tesla - Black 2005, Industrie chemie 2007, Live Art of Explosie 2008, nanoSKOP 2009, 90&60 let pardubické chemie 2010, 2011 – 2015 Utesla FEST věda a uměníKatalog Immersion in the Science Worlds Through the Arts by UTESLA (2012, spoluautorka)

Knowtilus - ponor do vědy skrze umění (2013, ISBN: 978-80-7331-290-9, spoluautorka)

Československý kolorista: Dispersní Ostacetová šeď PN (spoluautorka)

Komunální politika :

- Člen Komise pro památky 1998 – 2002

- Zakládající člen OSOPSM Pardubice – Občanské sdružení obyvatel a přátel starého městA Pardubice – založeno 1998

- Člen dozorčí rady RF Pardubice a.s. 1999 - 2003 za OSOPSM

- Zakládající člen Uskupení TESLA: 2004

- Založení Scienc centra K104 Pardubice 2010 – vzdělávání skrze projekty

Autorská umělecká činnost

1986 – 2018

a/ autorské výstavy

b/ realizace pro veřejný prostor

c/ autorské projekty UTESLA Science gallery gama

d/ instalace – interaktivní showroomy – nanoLAB. UTBOX

e/ lektorská činnost - Třetí kultura a průsečíky umění a vědy

f/ kurátorská činnost galerie GAMA, dramaturgie postavená na práci umělců s vědeckými týmy

g/ festivaly zaměřené na industriální pardubickou tradici její průmyslovou identitu s vizí přeměny města na město univerzitní s chytrými startupy a spin off firmami

h/ účast v mezinárodních projektech s UTeslou ISWA 20012- 2014, Idea Univerzity 2013 – 2015,

nanOPINION 2014 – 2016 , Knowtilus 2012 – 2014, SPARKS 2017 - 2018

a/ autorské výstavy a souborné výstavy

autorské výstavy:

1985 - Galerie CENTROTEX , Praha, ČR, název výstavy No 24 > chemická recyklace

1986 - Městské muzeum, Přelouč, ČR, název výstavy No32 >> chemická recyklace

1987 - Galerie na Mostě, FFUK, ČR, KRITICKÁ HUSTOTA

1988 - Galerie P, Česká pojišťovna, Pardubice ČR, název výstavy GAMEE NATURE

1988 - Malá galerie Čs. spisovatel, Praha, ČR, název výstavy SPACE NATURE

1988 - 1991 –galerie DÍLA, Ostrava, Pardubice, Ustí / LABEM, Opava, ČR

1991- Městská galerie Vlašský dvůr, Kutná Hora, ČR název výstavy NATURing 01

1991 - Galerie Cejnar, Vídeň, Rakousko, název výstavy NATURing 02

1995 - Galerie KunstHalle, Selb, Německo, souborná výstava s u,vlci S. Malý, M. Chaloupka, K. Krátký, B. Novotný

1997 - Galerie Kuks, ČR, název výstavy CESTY- interaktivní instalace

2000 - Galerie Doetinchen, Belgie, název výstavy POUTNÍCI součást souborné výstavy 9 autorů UVU

2006 - Galerie Univerzity Pardubice, ČR název výstavy Neskladuji, Rozpouštím,Recykluji.

2007 - Galerie Jindřišská věž, Praha, ČR název výstavy HORIZONTY UDÁLOSTÍ

2010 - Galerie VUMCH, Praha, ČR, název výstavy VESELÁ HMOTA

2015 - EXPO 2015 Český Pavilon Chemical Agent sof Pardubice

souborné výstavy:

1991 – 2015: souborné výstavy : účast na členských výstavách UVU pardubického regionu „Salóny UVU“, Zámek Litomyšl,

Dům u rytířů, Litomyšl, Zámek Nasavrky, VČG v Pardubicích, Pardubice, Sýpka-Příhradek, Pardubice aj.

b/ výtvarné realizace:

1999 keramická Plastika „ LEV Zlatoústý“, Dům u Zutého lva, Havlíčkův Brod

2007 objekt chrlič – Kindschulle, Korbach , Německo

2009 objekt chrlič - Škola Svítání, Pardubice, ČR

2009 objekt chrlič - Kaunas, Litva

2010 objekt chrlič - Studio BUBEC, Praha

2014 objekt Schrödingerova kočka, Pardubice, kampus univerzity

c/ autorské projekty – lektorská činnost

1995 – 2005 - autorský projekt „ Keramika „ realizuji ZUŠ, ZŠ

2000 – 2005 - autorský projekt polyfunkční objekty v nadživotní velikosti „ CHRLIČE „ realizace se ZUŠ, SŠ staré a nové technologie keramika starověk a novověk - objekty KŮŇ I, KŮŇ II, DRAK, 5 350 kg DRAČÍCH HLAV, RYBA, ZUBR, LEV, KOZA

2004 - 2008 - autorský projekt Galerie Mázhauz s dramaturgií zaměřenou na umění vědu a nové technologie,

na dramaturgii se podílí Uskupení Tesla, do roku 2008 byl projekt realizován pod hlavičkou UVU

2008 - 2018 - autorský projekt galarie Gama na FCh T Univerzity Pardubice realizace v rámci Uskupení TESLA

d/ interaktivní showroomy

2007 - Galerie Mázhaus, Pardubice, ČR - CHEMICAL PATHWAYS s Z. Daňkem, I. Tolarem, P. Skávovou, P.

Doskočilem, A. Lachmanem, R. Kudláčkem a M. Kindernayem

2008 - Východočeské divadlo, Pardubice,ČR - ZÁZNAMNÍK realizace s Š. Zahálkovou, R.Kudláčkem, P.

Skávovou, A. Lachmanem

2008 - Mezinárodní vědecká konference o nátěrových hmotách, Seč, ČR - ZÁZNAMNÍK s . Zahálkovou,

R.Kudláčkem, P. Skávovou, A. Lachmanem

2008 – Sýpka, Pardubice, ČR, RICHTEROVA STUPNICE, s A. Lachmanem

2009 - K104 experimentální prostor, Pardubice - EASTNANO s P. Skávovou

2012 - RGB- psychologie barev

2013 - SCHRÖDINGEROVA KOČKA – imaging

2014 - KOBEREC – SOUSEDE - maping občanského soužití a právních norem s tím souvisejících

2015 - CHEMICKÁ ZAHRÁDKA - EXPO2015 Miláno

2010 - 2018 Science Gallery Gama K104 – experimentální prostor, Pardubice vědci a umělci připravují mezioborové metodické listy

2007 – 2018 vzdělávání dětí a mládeže - lektorská činnost

Dílny pro mládež – chemie v umění, v domácnosti a ve škole aneb co jsme se ve škole nenaučili / aplikace fundamentálních zákonů přírodovědných oborů v umělecké tvorbě, získané poznatky z chemie, fyziky, matematiky aplikovat ve výtvarné praxi a tak zákonitosti lépe pochopit a zapamatovat si je

f) Festivaly a mezioborové projekty

mezioborové festivaly věda a umění pořádané Uskupením Tesla - Black 2005, Industrie chemie 2007, Live Art of Explosie 2008, nanoSKOP 2009, 90&60 let pardubické chemie 2010, 2011 – 2018 Utesla FEST věda a umění, Chemical Aghents of Pardubice@ EXPO2015 v Miláně, dále mezinárodní projekty ISWA, nanOPINION, charakterizující mezioborovou tvorbu, která vychází ze souvislostí a autentických zážitků spojených z industriální pardubickou tradicí. Třetí kultura, spojení vědy a umění, umělci v laboratořích společně s vědci hledají odpověď na obecné otázky, kterými se zabývali humanističtí intelektuálové

Idea tvorby vychází ze širších souvislostí propojování umění a vědy, ve své tvorbě reflektuje pardubický fenomén chemii, hledá nové významy spojení umění a vědy v sociokulturním kontextu. Ve své tvorbě citlivě reaguje na změny paradigmatu ve společnosti spojené s vědeckými objevy a vnáší je i do společných projektů Uskupení Tesla z.s, jako jsou:

Vědecko - umělecké mezinárodní projekty Uskupení TESLA,realizované na Nové scéně Národního divadla, v Galerii současného umění DOX Praha, v Národním zemědělském muzeu Praha, ExPo 2015 Milano

Realizace rezidenčních pobytů umělců v Explosia a.s., Synpo a.s., |JHV engeniring apd. Dílny pro prof. umělce - dialog mezi uměním a vědou, vytváření nových metodických listů, aplikace chemie, fyziky a nových technologií do umělecké tvorby ve spolupráci s umělci Z. Daněk ( AVU, Ateliér Z Beran ) V. Psotová ( FaVU, diplomová práce, Ateliér M. Gabriel ), L. Plíhal (FaVU, diplomová práce, Ateliér Ambrůz), P. Bartoníček ( VŠUP, diplomová práce ), P. Korbička ( pedagog FaVu ), L. Farářová ( FaVU,) V. Hajnová – ( AVU, grafika), J.Nálepa-VŠUP) multimédia, J. Tůma ( ČVUT- architektura) multimédia, J. Raftl ( ČVUT -architektura) multimédia, T. Medek ( pedagog FAVU, Brno),
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandra_Prokopova za příspěvek:
Jiri.Jansa

Petr_Marek
Profese: Technický ředitel

Příspěvek od Petr_Marek » 04 kvě 2018, 23:51

Má-li se tu a tam udělat něco nového nebo napravit něco zanedbaného – zkrátka „mělo“ by se najít víc iniciativních lidí, kteří by říkali – „já bych měl“ nebo „my bychom měli“. Neuznávám slova „není to docela jednoduché“, ale zastávám postoj „může se to zkusit, nebudeme se toho bát“.

Vím, že to co jsem popsal, může mít nádech populismu, ale pro osobní cíl měnit „nepoctivosti a neodbornosti které nás doprovází v běžném životě“ nabízím Pirátům technokratické znalosti z korporátního prostředí s cílem pokračovat v občanských aktivitách s důsledným zastávání liberálních postojů při ovlivňování chodu Pardubic jako její potenciální zastupitel.

Proto bych se chtěl přihlásit na na 2.místo kandidátní listiny a v případě neúspěchu na každé místo další. Děkuji

Zde je CV, který se stejně jako některým kolegům zatím nepodařilo dát na pirátskou wikipedii.

Petr Marek se narodil v Pardubicích v roce 1966, kde dosud bydlí a žije. Po studiu na Gymnáziu Pardubice, studoval „zemědělské stavby a meliorace“ na Zemědělské univerzitě v Praze. Po úspěšném ukončení studia vystřídal různé dělnické profese jako dělník ve stavebních firmách. V letech 1991 až 1995 pracoval v Agrostavu Pardubice a.s. na pozici vedoucího přípravy staveb a od roku 1995 do současnosti je zaměstnancem společnosti Marius Pedersen a.s., kde přes pozici technika, provozního náměstka, provozního ředitele nyní zastává pozici technického ředitele pro celou skupinu firem zahrnutých do holdingu MPG.

Taktéž vykonává pozici předsedy představenstev nebo člena představenstev u dceřiných společností spojených s provozem „komplexních center pro nakládání s odpady“. Osobně se podílí a je odpovědný na řízení všech investičních projektech v holdingu Marius Pedersen, provozuje 18 skládek odpadu kategorie S-OO nebo S-NO a zodpovídá za vývojové projekty zejména v energetice, biotechnologiích či inovačních technologických procesech.

Dlouhodobě spolupracoval s “ Environmental services – technical department Veolia Francie”, je zástupcem za Českou republiku v týmu A/S Marius Pedersen DK a externě spolupracuje se sdružením Waste to Resources - Wasteconsult Germany. Svou znalost z environmentálních oblastí rozvíjí při spolupráci s VŠCHT Praha a Zemědělskou univerzitou Praha, kde současně přednáší jako externí spolupracovník.

Ke své práci využívá detailní znalosti environmentální legislativy České republiky a Evropské unie.

Mimo pracovní aktivity byl dlouholetým předsedou Společenství bytových jednotek zahrnujících 128 bytů, osobně se angažuje v občanských hnutích a ve spolupráci s Naše Pardubice bojuje proti spekulacím při zpracovávání změn územního plánu v Pardubicích - zejména s cílem chránit nezastavěnou část Pravého břehu Labe před developerskou činností.

Zálibou jsou vytrvalostní běhy, lyžování ve volném terénu nebo silniční cyklistika. Aktivně se podílí na organizování aktivit týmu adrenalinových sportovců zahrnutých pod názvem „… už nemůžu“.

Filip.Varecha
Krajské předsednictvo
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Varecha » 05 kvě 2018, 08:23

Děkuji všem kandidátům NP za jejich kandidaturu. V souvislosti s tím bych měl pár dotazů abych mohl posléze a klidným svědomím hlasovat:

1) Jaký je váš názor na dosavadní podobu programu pardubických Pirátů pro komunální volby? V kterých bodech je pro vás problematický? Které části dle vašeho názoru chybí?

2) Jste ochotni se, v případě svého zvolení na kandidátku, aktivně věnovat další práci na programu např. na osobních setkáních, ale i domácí přípravou některých programových bodů?

3) Obdobně: jste ochotni se aktivně věnovat pokračující volební kampani včetně např. roznášení pirátských listů?

4) Jste v případě získání mandátu připraveni hájit program i v bodech se kterými třeba zcela nesouhlasíte?

5) Jste ochotní participiovat za využití nástrojů, které všichni ostatní používají? Tzn. Slack, Trello, Google Drive. Jistě to znamená nějakou nutnost si to rozběhat a naučit se s tím.

6) Jste připraveni hájit dobré jméno Pirátů za všech okolností? Myslím tím především to, že bychom si případné špinavé prádlo měli prát doma.

A ještě jeden bod speciálně pro FS: jsi ochoten korigovat tvoji aktivitu na FB tak aby to třeba někdo kontroloval před tím než je to publikováno? Často se tam dostávají informace neověřené, mnohdy spekulativní a v mnoha případech také získávají až posměšné reakce. To samozřejmě pro pirátskou kampaň není úplně ideální stav.

Díky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Varecha za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Karas, Lenka.Spanihelova

jrehacek
Profese: technik
Dostal poděkování: 5 poděkování

Příspěvek od jrehacek » 05 kvě 2018, 09:54

Odpovědi na dotazy Filipa Vařechy:
1) Připomínky k programu: Mám trochu jiný pohled na parkování v centru města. V programu bych uvítal řešení otázky parkování např. za Domem hudby, v oblasti mezi Zimním a Letním stadionem. Osobně si myslím, že je potřeba parkování v centru řešit, že je zde parkovací dům třeba. Důvodů je několik. Buďme rádi, že centrum Pardubic na rozdíl od Hradce žije. Máme tu Dům hudby, který pořádá koncerty, máme tu zámek, zimní stadion, letní kino, festivaly pod širým nebem jako jsou Městské slavnosti, Pernštýnská noc, Adventní trhy atd., jsou tu ale i úřady a instituce. Situace je taková, že mnozí návštěvníci centra města tak plní parkoviště v Polabinách, na Skřivánku nebo na Židově, kde komplikují situaci lidem bydlícím v těchto oblastech.
Program je pirátský, což je správné, jsem rád, že máme šanci, aby v Pardubicích byly průhlednější např. dotace, aby se nemohl opakovat problém s 1. východočeské tenisové, kdy se pak až při následné kontrole ukázala pochybení v podobě smyšlených faktur, jak tomu bylo cca před dvěma lety.
V programu mi chybí více konkrétních lokálních problémů. Vadí mi např. bezdomovci povalující se na Palackého třídě. Přitom tu máme vyhlášku zakazující pití alkoholu na veřejných prostranstvích. Její dodržování však není kontrolováno.
Chybí mi v programu například řešení např. většího propojení železnice a MHD. Podle mě je třeba dořešit dotažení MHD k nádraží v Rosicích nebo napojení železniční zastávky Pardubice, závodiště se sídlištěm Dukla ať již nadchodem nebo podchodem. Zrovna tak v programu chybí návrh řešení dopravní situace na Skřivánku. Zde probíhá a bude probíhat velká bytová výstavba, ale developeři zajištění odpovídajícího dopravního napojení neřeší a týká se to i parkování v okolí polikliniky Vektor, které zde chybí. Křižovatky ať již ulic Na Spravedlnosti SKN nebo Pichlova SKN jsou již dnes problematické a je to třeba řešit.
Dále vnímám problém s veřejným bruslením. V Pardubicích je hodně sportovních oddílů, které zaplní obě ledové plochy a veřejné bruslení tak je možné zpravidla jen v neděli dopoledne, kluziště je přeplněné a lidé tak jezdí na veřejné bruslení radši do Chrudimi nebo Hradce Králové. Proto bych rád v programu viděl návrh na zbudování venkovní plochy pro bruslení. Otázku plaveckého bazénu v programu je, ale venkovní plocha pro bruslení mi chybí. Tato plocha nemusí mít rozměry hřiště, může být např. ve tvaru osmičky a v letním období může sloužit pro inline brusle. A navíc si tuto plochu dokážu představit v místě dnešního Letního stadionu, ale otázka dalšího využití Letního stadionu již naštěstí v programu je.
Další věcí, která mi v programu chybí je např. problematická čistota města, špinavé čekárny MHD, ale odpadky v průběhu konání kulturních akcí pod širým nebem, kdy jejich pořadatelé neřeší dostatek odpadkových košů, jejich vyprazdňování v průběhu akce a již vůbec neřeší třídění odpadků, kdy u většiny stánků účastníci dostanou nápoj v plastovém kelímku a ten pak končí v koši na komunální odpad. Podle mě by bylo třeba dbát, aby pořadatelé kulturních akcí pod širým nebem byli povinní separovat odpad.
2) Práce na programu: Určitě jsem ochoten se v případě zvolení na kandidátku dále podílet na přípravě programu. Rád se budu podílet na bodech programu, které jsou zaměřeny zejména na lokální problémy, které mi jsou blízké. Rád se budu podílet zejména na lokálních bodech programu ať již v bodech Doprava, Veřejný prostor a zeleň nebo Územní rozvoj.
3) Podíl na volební kampani: Počítám s tím, že se budu podílet aktivně na volební kampani, avšak s ohledem na můj volný čas vzhledem k mému zaměstnání, rodině i činnosti v rámci Klubu přátel Pardubicka. Nabízím svou pomoc tedy v odpoledních hodinách nebo o víkendech.
4) Podpora bodů, se kterými nesouhlasím: S výjimkou otázky parkování v centru města nevidím v programu zásadní body, se kterými nesouhlasím. Spíš, než hájit tento konkrétní bod, se kterým nesouhlasím, bych to specifikoval tak, že se k tomuto bodu nebudu na veřejnosti vyjadřovat a budu respektovat názor většiny, navenek musíme působit jako kompaktní tým.
5) Internetové nástroje: Ano, samozřejmě, s tím není nejmenší problém.
6) Hájení dobrého jména Pirátů za všech okolností: Nevím, co jsou všechny okolnosti. Nicméně souhlasím, že se špinavé prádlo má prát doma. Byť můžeme mít mezi sebou názorové rozepře, navenek musíme působit jako jeden tým. S tím souhlasím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jrehacek za příspěvky (celkem 2):
Filip.Varecha, Jiri.Jansa

Filip.Sedlak

Příspěvek od Filip.Sedlak » 05 kvě 2018, 11:19

Pro Filipa Vařechu a ostatní.

K programu, jelikož jsem ho sledoval a účastnil se jeho tvorby od začátku mám jen pár výhrad. Například stavbu nové ZUŠ chci mít podloženou něčím jiným, než dojmem garanta. Je to velká investice a bez analýzy a jasných přínosů, se s prospěšností tohoto bodu nemohu ztotožnit. S dalšími body problém nemám. Nebo jen dílčí výhrady. Největší třecí plochu může plnit doprava a parkování, kde sice rozumím erudici Jakuba a Vojty, ale má mírně odlišný názor, který je mimo jiné formován i kontaktem s jinými odborníky.

Co se týká aplikací a technologií, tak je problém v tom, že každý člověk je schopen obsáhnout pouze omezený počet. A těch aplikací je již dost k těm, které člověk používá. Najednou pro lidi, kteří třeba vždy nejsou tak technicky zdatní přibylo Forum, wiki, slack, trello, google, a to asi nebude ani všechno a to za situace, kdy někteří nemají ani FB je prostě náročné. Není to nemožné, ale je to náročné ještě to zařadit k dalším pracovním činnostem. I zřízení profilů zde a dalších věcí okolo těchto primárek byla taková menší výzva.

S roznosem si myslím, že každý může pomoci, ale s ohledem na své časové možnosti. Co se týká domácí přípravy, tak my jsme měli mnoho setkání, kde řešilo hodně z programu. Tyto věci jsme pak prezentovali různými cestami.

Budu prosazovat věci, které jsou podložené nějak důkladnější analýzou. A to bude způsob, jak se budu rozhodovat.

Zatím se špinavé prádlo pralo veřejně na veřejných schůzích. Je faktem, že pokud máme působit jako tým, tak musíme působit kompaktně a i když jsem z vývoje nebyl mnohdy zrovna nadšen, tak jsem veřejně nic nepral. A zatím ani nechci.
Hájit dobré jméno? A za všech okolností? jsou to neurčité pojmy, ale řeknu to takhle, pokud bude hlavní prosadit transparenci, otevřenost, zapojení občanů do rozhodování omezování korupčního potenciálu města a obvodů a rozhodování na základě jasných pravidel a analýz, tak jsem s Piráty zajedno,protože to je věc, kterou dělám. Pokud se Piráti rozhodnou jít proti výše uvedeným bodům, tak jejich dobré jméno přestane být dobrým nejen v mých očích. A pak ho již hájit nebudu moci.

MÁM VELKÝ PROBLÉM S JEDNOU VĚCÍ, O KTERÉ JSME SE DOHADOVALI S VOJTĚCHEM JIRSOU A ZDE BYCH NEDOVEDL MLČET.
Vojta v rámci svého zaměstnání pro magistrát dělá dopravní výzkum pomocí papírových dotazníků. Dotazníky jsou detailní, ale myslím si, že jejich výsledkem nebude příliš mnoho informací, které by nás překvapili a umožnili na základě nich formovat městu ku prospěchu. Ale souhlasím, ať se udělá, abychom měli srovnání s minulou situací.

Mojí cestou k analýze dopravy a následně ke stanovení řešení na její úpravu, je zapojení OCR kamer a dat od mobilních operátorů a vytvoření systému, který bude jednak v reálném čase analyzovat dopravní problémy ve městě a jeho výstupy budou sloužit jako podklad dalších dopravních opatření a změn za cílem pomoci pardubické dopravě. Člověk svojí myslí nemůže obsáhnout celý prostor města, ale počítačové programy ano a toho chci využít. Online zpracováním takových dat budeme vědět, jaké největší špunty a problémy doprava má, kde udělat další linku MHD, kde zrušit jednosměrku nebo ji naopak zavést, kde upravit signální plán semaforů atd. Budeme znát proudy dopravy po městě v každém části dne a v návaznosti na detailní analýzu budeme moci data využít k efektivním změnám a později i k autonomnímu řízení dopravy. Pokud Piráti v Pardubicích nebudou chtít využít moderní a pokročilé technologie, tak to pro mě bude jednak rozčarování a druhak mi bude jasné, že Piráti v Pardubicích se vůbec neřídí tím, co hlásá celorepublikové vedení. Volně v mojí mysli přeloženo je to poselství, že když máme počítače, tak je sakra používejme do mrtě. :-) Jen dodám, že tuto oblast sleduji hodně dlouho a jelikož jsem vystudovaný elektromechanik, tak jí rozumím, i když detailní znalost nemám. Ale, a to je hlavní, znám lidi, kteří detailní znalost mají. A oni nám v tomto rádi pomohou.

Působení na NP(https://www.facebook.com/nasepardubice/). Když něco sleduje 10 000 lidí, tak je snadné najít rozpory. V minulých měsících, týdnech i dnech jsem se bavil se spoustou lidí, kterým jsem položil otázku, co by na těchto stránkách změnili. Výsledky jsou tak k ničemu, že mohu provést změny pouze kosmetické(třeba pravopisné chyby). Každý člověk mi řekl něco jiného a navíc si často protiřečili.
Na mých stránkách, které Pirátům posloužili i v rámci kampaně do sněmovny, je řada lidí z politických stran. Jelikož je znám, tak vím, že to tak je, 80% posměšků, jsou od jiných politiků a jejich přátel. Neřídím se podle toho, zda je to někomu k smíchu, ale podle toho, zda informace, kterou chci přenést je podnětná a pro občany zajímavá a přínosná. Nevidím nic špatného na tom uvést spekulaci, když je text záměrně psán v nadsázce a je poznat, že se o spekulaci jedná.

Nicméně vím, že jsem se dopustil chyb, které mě samotného nejvíce mrzí a každá taková chyba pro mě byla a je poučením k tomu se jich vyvarovat. Jsem odpůrcem cenzury a prostě v množství témat občas netrefím černou, ale jsem sebekritický, takže dokážu přiznat chybu. Pokud by chtěli Piráti provádět korekci-cenzuru tak s ohledem na to že FB-NP je prezentací NP tuto si bude NP provádět interně za pomoci svých lidí. Probíhá výběr jakéhosi redakčního týmu. I moji lidé mi občas vyčítají nějaké přestřelené příspěvky a proto se o nich vedla interní diskuze. Ale z dovolením je to naše hřiště a naše identita NP kterou jste jako Piráti v transparentním partnerství odmítli a tím v podstatě ztratili možnost do ní zasahovat. Děkuji za respekt a nebojte se 😉 - cíl máme stejný, tedy, věřím tomu.

Filip.Sedlak

Příspěvek od Filip.Sedlak » 05 kvě 2018, 11:22

Musím se omluvit, ale nepodařilo se nám nahrát ty profily do wiki. Tedy jen mně a jen Honzovi Řeháčkovi, který s tím měl taky na začátku problémy. Ostatní své CV dali do textu sem. Pokusíme se to ještě vyřešit.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“