Evidence kontaktů a schůzek

Vstupy a výstupy činnosti strany, orgánů, sdružení apod.

Moderátor: Odbor - administrativni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 615
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 557 poděkování
Dostal poděkování: 1598 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

3.5. jsem se sešla s M. Bílkovou, donedávna náměstkyní na MPSV (https://cs.wikipedia.org/wiki/Marie_B%C3%ADlkov%C3%A1), nyní vysokou úřednicí na MF.

Paní Bílková byla také 2013-2014 generální ředitelkou Úřadu práce a to bylo hlavní téma schůzky: geneze současného stavu (od 77 nezávislých okresních poboček, k dnešnímu centrálně řízenému systému), včetně toho, co je zjistitelné ze současných systémů za data (např. nelze zjistit přehled toho, jaké dávky berou ti lidé, kteří jsou v evidenci ÚP déle než půl roku, nebo co vše pobírá jedno různé rodné číslo z různých agend -- toto chci ještě ověřit, mohla jsem v hovoru špatně pochytit). Kvůli nepropojeným databázím (původně designovaným na těch 77 poboček, plus rozvoj se zastavil cca v r. 2009) lze velmi těžko predikovat např. chování lidí při zvažované změně dávek a příspěvků (viz aktuální debata o zvýšení rodičovské).

Další diskutovaná témata: 1) umožnit učinit podání prostřednictvím Czech pointu (na úrovni podání opatřeného elektronickým podpisem) - bylo by možné toto otestovat např. na přídavcích na dítě - podávají se kvartálně, má smysl i pro klienty se naučit vyplnit a ušetřit si čas spojený s fyzickou návštěvou pobočky. 2) Z ÚP se stala jakási "sociální účtárna" - agendy zaměstnanosti jsou upozaděné, je třeba co nejlepší spolupráce mezi obcemi (vč. jejich sociál. pracovníků) a ÚP. 3) Co se podpory rodin s dětmi týče: ti, kteří platí vyšší daně, mají možnost odpočtu velmi slušnou - pozor: neplatí pro nízkopříjmové pracující (protože vůbec nedosáhnou na placení daní kvůli slevě na poplatníka). V mezinárodním srovnání máme "standardní" i podporu pomocí dávek. Zaostáváme v nabídce služeb pro rodiny.

Přijaté a poskytnuté výhody: 0, slíbila jsem ozvat se k další diskuzi, velmi stojím o pohled pamětníka a mnohaletého státního úředníka a cením si času, který mi paní Bílková věnovala
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 4):
Vit.Simral, Robert.Magni, Filip.Krska, Jiri.Ulip
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4258
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7439 poděkování
Dostal poděkování: 10822 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dnes (4.5.) jsme se já, Ivan Bartoš a Mikuláš Ferjenčík sešli s Íránským velvyslancem Ali Akbarem Jowkarem a jeho zástupcem Mehdim Kamyabim Pourem. Schůzka proběhla na půdě poslanecké sněmovny. Pan velvyslanec se živě zajímal o Pirátskou stranu a naši zahraniční politiku. Vysvětlili jsme mu náš všeobecně kritický postoj k řadě velmocí a důraz na lidská práva (včetně ženských), svobodu Internetu, mír a pokojný rozvoj lidstva směrem k demokracii. Diskutovali jsme o dění na Blízkém východě. V závěrečné části diskuse pan velvyslanec nadnesl téma sankcí vůči jaderné elektrárně Búšéhr. Dle vyjádření pana velvyslance se jedná o zastaralý zákon, který je de facto vyhaslý.

Přijaté výhody: kovový malovaný talíř s perskými motivy - dle vyjádření tajemníka výboru se jedná o upomínkový předmět. Dále - podložka pod myš stylizovaná do perského koberce
Poskytnuté výhody: anglicky psaná kniha o poslanecké sněmovně, káva, čaj, limonáda, voda atp.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Karel.Nejedlik, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Vit.Jurasek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
David.Witosz
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 260
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 275 poděkování
Dostal poděkování: 598 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od David.Witosz »

Dne 2.5.2018, v sídle firmy Kapsch v ulici Ke Štvanici - Praha, se sešli zástupci firmy Kapsch a Pirátské strany s cílem výměny informací k minulosti, současnosti a budoucnosti elektronického mýtného systému v ČR.

Nejprve jsme probrali všeobecný přehled aneb kdo je kdo v českém mýtném systému: zadavatel, provozovatel, dohled. Poté prezentovala firma Kapsch v číslech provozování a budování současného elektronického mýtného systému v ČR. Následně se probrala časová osa vývoje současného mýtného systému s akcentem na milníky související s původním tendrem (2006), a probrali jsme současný stav českého elektronického mýtného systému, rovněž v číslech.

Dalším tématem v pořadí bylo spuštění EETS a otevření ČR evropskému mýtu, možné inovace mýta podle potřeb uživatelů a využití mýta pro další aplikace a srovnání mikrovlnné technologie mýta s technologií satelitní. Na závěr Piráti vyslechli připomínky a probrali se zástupci Kapsche potíže běžícího mýtného tendru.

Piráti vznesli v průběhu prezentace (jak faktické tak technické) mnoho dotazů. Mezi nimi například dotazy na nákladovost či zjištění a závěry z kontrolní akce NKÚ vedené pod číslem 17/10.

Jednání se za Piráty účastnili poslanci Ivan Bartoš a Ondřej Polanský, dále pražský zastupitel Viktor Mahrik v doprovodu týmu garanta Dopravy a to jmenovitě David Witosz, Miloš Zmeškal, Michal Šimek. Za Kapsch Karel Černý a Jan Vaculík.

Přijaté výhody: čaj, káva, chlebíčky
Poskytnuté výhody: žádné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dnes jsem v rámci pokládání věnců u budovy Rozhlasu potkal (kromě jiných) s Radkem Augustínem (SPO), krajanem, který nedávno přešel z kanceláře prezidenta na úřad vlády a zapředl hovor na téma kvality procesu udělování státních vyznamenání. Ještě se k tomu někdy potkáme.
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 05 kvě 2018, 14:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: typo
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Člen KS Praha
Příspěvky: 275
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 865 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Daubner »

Účast na schůzi Zelených na Praze 9, vinárna U Šebestiána, úterý 17.4.2018 (opožděný zápis)
Této schůze strany Zelených jsem se účastnil jako jediný Pirát z Prahy 9. Účastnil jsem se hlavně proto, že jsme jako Piráti vážně uvažovali o spolupráci se Stranou zelených na Praze 9 při komunálních volbách. Poseděl jsem zde asi hodinu. Setkání probíhalo v přátelské neformální atmosféře, přítomno bylo asi 10 Zelených a já. Za nás, Piráty 9, jsem zopakoval naše stanovisko, že o spolupráci se Zelenými uvažujeme, ale není o ní ještě definitivně rozhodnuto a jelikož zatím nemáme ani založené místní sdružení, musíme to konzultovat s naším pražským předsednictvem. Přítomní Zelení to vzali na vědomí.
Druhá část schůze již byla bez mé účasti, neboť byla uzavřená jen pro jejich členy. Zelení se na ní mj. radili o případné komunální spolupráci s Piráty. Dle zápisu, který nám pak poslal Luboš Fendrych, předseda Zelených na Praze 9, vyslovili Zelení souhlas s jednáním o případné koalici s Piráty na Praze 9.
K tomu je asi dobré podotknout, že jsme se nakonec jako Piráti na Praze 9 shodli, že chceme samostatnou kandidátku jen za Piráty a že od dalších jednáních o koalici se Zelenými odstupujeme. Zelení to vzali na vědomí. Naše osobní vztahy byly sice přátelské, ale nemyslíme si, že by účast Zelených v koalici by byla vzhledem k jejich zanedbatelnému volebnímu potenciálu přínosem. Rozpory panovaly i v koordinaci jednotlivých kroků kampaně. My jsme se pak rozhodli, že musíme hlavně zkonsolidovat naše pirátské řady, založit místní sdružení, ještě více se angažovat v místním dění a postavit vlastní, samostatnou a kvalitní pirátskou kandidátku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Petr.Vileta, Filip.Krska, Vaclav.Fortik
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

25.4. jsme se sešli s spolu s Mikulášem Peksou v kanceláři VVSRR s velvyslankyní Tuniské republiky paní Karimou Bardaoui a Prvním radou Fouedem Abdelkarimem na předjednané schůzce.

Šlo o vzájemné představení. Probrali jsme standardně politickou situaci. Tématem byl vývoj demokracie od tzv “Arabského jara” a vzájemné vztahy ČR a Tunisu. Řešili jsme také platformu parlamentního klubu přátel Tunisu.

Domluvili jsme se, že v průběhu léta uspořádáme spolu s ambasádou přednášku či nějaký půlden na téma “Tunis - od arabského Jara do dnešních dnů”.

Přijaté výhody: Fíky a olivový olej
Poskytnuté výhody: Angažmá Pirátů v klubu přátel Tunisu, spolupořádání letní akce
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Petr.Daubner
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

25. 4. jsem se sešel z pozice předsedy VVSRR ve výborové kanceláři se zástupci oddělení pohřebnictví Ministerstva pro místní rozvoj v souvislosti se znovuotevřením tématu kremací zemřelých s nadváhou. Za MMR ThLic. Tomáš Kotrlý, ThD., Mgr. Milan Mičo, ThD. a Mgr. Markéta Královcová, DiS.
Diskutovali jsme situaci po poslední novele zákona a domluvili se na budoucí spolupráci.

Přijaté výhody:0
Poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Filip.Krska
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

25.4. jsem se na předchozí žádost sešel z pozice předsedy VVSRR s Jiřím Ďurovičem a jeho kolegyní Kateřinou Horákovou ohledně novely zákona 311/2013 Sb. (CEC GR jménem Svazu českých a moravských bytových fružstev)

Tématem byla právní jistá právní nejistota ve věci připravované novely MMR. Popis řešeného problému:

MMR odmítá pozměňovací návrh Svazu českých a moravských bytových družstev - nechce navrhované změny zapracovat, přestože původně s nimi svaz původně znění zákona připravoval a jeho řešení prapůvodně MMR mělo i v zákoně zapracované. Problematika pak dle mých informací nebyla dořešena. MMR bylo od Podvýboru pro bytovou politiku uloženo připravit dopady zákona na družstva.

Na rozdíl od MMR má dle informace Svazu, Svaz českých a moravských bytových družstev k dispozici informace také od Státního fondu rozvoje bydlení, o dopadech v současná podoba předkládaná MMR. Družstva, jejichž podíl na společných částech činil víc než 25 %, ale méněnež 50 %, se dostávají do situace, že nejsou schopna založit společenství vlastníků bytových jednotek v domech.

Protože se na ně nevztahuje ustanovení § 24 odst. 3 zákona, které zjednodušuje založení a vznik společenství. Toto ustanovení umožňuje, aby bylo společenství založeno schválením stanov běžnou většinou na schůzi vlastníků, nikoliv všemi vlastníky

Často jedná o panelové domy s větším množstvím bytů, takže zajistit souhlas několika desítek vlastníků je obvykle nemožné, nebo se v notářském zápise prodražuje.Vlastníci se tak ocitají v nevýhodném postavení dlužníků a katastrální úřady po uplynutí 90 dnů po poklesu podílu pod 25 % blokují převody jednotek.

Poskytnuté výhody: příslib standardní možnosti vystoupení na VVSRR a možnost prezentace výhrad k novele zákona, další konzultace na výboru a podvýboru
Přijaté výhody : 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Vit.Jurasek, Filip.Krska
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 615
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 557 poděkování
Dostal poděkování: 1598 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

26.4. - schůzka s R. Ucháčem a M. Kuchtou z Hnutí pro život
- zapadlo mi, vkládám nyní

Po jednání Výboru pro sociální politiku jsem se krátce sešla s Radimem Ucháčem a Markem Kuchtou z Hnutí pro život. ( https://www.hnutiprozivot.cz/) Schůzce byla přítomna ještě moje asistentka Zuzany Freitas.

Hnutí se zabývá situací žen, které si cítí nuceny do potratu, a důsledky pro lékaře (dělají potraty, u nichž předem ženy říkají, že důvodem je nesouhlas partnera a např. sociální situace rodiny - nejvíce těchto situací nastává, když rodina už dvě děti má).

Hnutí mne žádalo o návrh projednání problematiky na Výboru zdravotním. Vzhledem k nastaveným prioritám mé práce jsem jim sdělila, že tématem bych se mohla zabývat nejdříve na podzim, a musela bych ho podrobněji projednat s naším zdravotním týmem. Doporučila jsem projednání s dalšími poslanci z výboru.

Hnutí pro život je s Piráty v souladu v tom, že nechce nijak omezovat svobodu volby žen, pouze chce posílit informovanost a předcházet traumatům při udělání rozhodnutí (pod různě silným tlakem), kterého člověk může po zbytek života litovat.
Přijaté a poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 615
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 557 poděkování
Dostal poděkování: 1598 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

7.5. - na 4. Festivalu těhotenství, porodu a rodičovství pořádaném manželi Staňkovými jsem se setkala s P. Hladíkem, 1. náměstkem primátora, který dal Festivalu záštitu, tak jako já. Má na starosti odbor pro rodinnou politiku, mluvili jsme spolu zejména o sociálně-zdravotním pomezí, situaci pečujících rodin, podpoře terénních služeb a vztahu kraje a místních samospráv.

Přijaté a poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
Zamčeno

Zpět na „Vstupy a výstupy“