Kandidátka Piráti (Piráti a nezávislí)

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, PMS Kladno

Jan.Jurik
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Od všeho něco
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Kandidátka Piráti (Piráti a nezávislí)

Příspěvek od Jan.Jurik » 17 dub 2018, 21:34

Proč ne? O tom jsme se bavili s Milanem Hanerským osobně a já to tedy zde popíši i pro ostatní.

Před rokem jsem se začal zajímat o politiku a přidal se k Pirátům, protože už mě prostě nebavilo pouze nadávat na to svinstvo, které se v naší zemi děje. Piráti mi nebyli se svými názory a činy cizí a rozhodl jsem se je podpořit. Aktivně jsem se podílel na kampani a byl jeden z těch mravenečků, kteří dopomohli dojít vzdělaným lidem do PSP. Do PSP jsme posadili 22 vzdělaných a inteligentních Pirátů, kteří se léta podíleli na fungování a rozkvetu strany. Za tu dobu, tyto členové nabírali zkušenosti v zastupitelstvech, svých městech, měli přehled o dění v jejich kraji apod. Do vrcholové politiky vstoupili proškoleni a připraveni na úskalí, které toto poslání od nás členů strany a voličů přináší.

Dělat dobrou politiku v této době, přináší obrovskou životní oběť. Pokud do ní vstupujete s tím, kdy vám dali vaši voliči tak obrovskou důvěru, chcete změnit Českou republiku v moderní, transparentní, čistý a špičkově prosperující stát, musíte mít obrovský přehled a dané problematice v jistém odvětví a pozici. Pirátům trvalo 8 let dostat se na skoro nejvyšší metu v české politice. Za tu dobu jejich práci dělali čistě, transparentně a vytrvale. Navzájem se poznávali a získávali si mezi sebou důvěru.

A právě to, co tady výše popisuji, se nám na Kladně za rok zatím nepodařilo vybudovat. Nemáme dostatek špičkových, důvěryhodných, vzdělaných Pirátů v oborech, se kterými můžeme usilovat o posty na magistrátu. A z toho důvodu nebudeme usilovat o sestavení samostatné pirátské kandidátky aneb šit horkou jehlou a doplácávat vatou kandidátní listinu. Obdobná situace je při sestavováním koalice, či poskytnutí podpory od České Pirátské strany.

Obrátím zde jedno fantastické životní heslo zcela naruby: ,,Buď připraven! A pokud nejsi, nestrkej nos, kam nemáš, nebo přes něj dostaneš!¨ .

Jakub Václavovič je řádný člen, zabývající se problematikou Kladna a chce kandidovat na jiné kandidátce a má v tom naši maximální podporu.

Za Piráty MS Kladno předseda Honza Jurik
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Jurik za příspěvky (celkem 4):
Jaroslava.Vatay, Michal.Hazlinsky, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova

Michal.Hazlinsky
Místní předsednictvo
Profese: Network architect
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Hazlinsky » 17 dub 2018, 22:47

Tak jsem se podíval do toho dokumentu a IMHO... ne. Nelíbí se mi to. Mám li být upřímný, přijde mi to, jako když se Lepší Kladno chce vyšplhat po pirátských zádech. Mě osobně se líbí praxe, kdy kandidát za piráty by měl mít nějakou historii s PS, nebo pokud se chce nějaký nezávislý kandidát (ne na kandidátce pirátů -- tedy spíše do senátu, nebo nějaká koalice v komunálkách) ucházet o podporu pirátu, má se aktivně představit a "požádat" o podporu. Takto na honem ne. Za mě -- rizika jsou větší, než potenciální přínosy.

Lepší Kladno byl v minulých volbách v mých očích obrovský fail. Měli ostrou kampaň, útočnou, vypadalo to na FB, jako když cílí na vítězství a výsledek nebyl ani zdaleka blízko k tomu se dostat do zastupitelstva. Milanovi jsem to říkal už na schůzi v únoru -- v čem se mi jejich kampaň minule nelíbila (tehdy jsem ale nebyl ještě volič v Kladně, ale v obci kousek vedle).

Souhlasím v tomto s Jakubem. Zejména v bodech C a D. Rozhodnutí MS Kladno zde vidím jako max. realistické a zodpovědné. (Tedy objektivně se nevidíme v tom - dělat to pořádně, tak do toho nejdem.) Za mě v tomto klobouček a reflektuje to politiku PS.

(Opět jen podotýkám:
- sám bych byl rád kdyby kandidátka pirátů byla reálná. Ale toto není ono
- chápejte mě jako hlas letitého sympatizanta, ale stále ještě nečlena -- tedy nakonec, nemám do toho pirátům co kecat :lol: )

EDIT: Text výše jsem psal dříve, než sem spadl příspěvek Honzi Jurika. Po jeho přečtení bych mu zde rád vyjádřil souhlas v plném rozsahu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Tomas.Murnak

Hamersky_Jezek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: právník
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hamersky_Jezek » 18 dub 2018, 10:42

Děkuji všem za diskuzi. Jako demokrat a liberál se diskuze nebojím a nepovažuji ji za manipulaci. Piráti rostou a pochopitelně se mohou některé názory měnit a měly by se měnit, když k tomu jsou argumenty.

Argumenty proč využít komunálních voleb pro nárůst voličů, sympatizantů a členů a řešení výhrad Jakuba ad b), c), d) jsem již uvedl. Nebudu je opakovat, je to politická abeceda. Aktivní lidi nepřitáhne čekání na vhodnější podmínky.
Uznávám, že argumenty předsedy a místopředsedy proti kandidatuře jsou zásadní ad a). Není úplně obvyklé, že člen strany a její čelný funkcionář nechce za ni kandidovat (tím získávat zkušenosti) a vidět ve volbách vlát její vlajku :)
Spojení Pirátů do koalice s lidovci, zelenými a dalšími, je pouze darováním pirátských hlasů nečitelné a nevypočitatelní skupině, která to snad aspoň myslí dobře.

ad anketa, naprosto nereprezentativní, dává malou zpětnou vazbu
45 hlasujících
-18 pro kandidaturu ČPS
-12 pro kandidaturu Piráti+nk
-14 proti kandidatuře
https://www.facebook.com/LepsiKladno/ph ... ref=notif

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23013 poděkování
Dostal poděkování: 10909 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 19 dub 2018, 10:31

A já myslím, že by se pan Hamerský mohl teď zase věnovat tomu, co mu šlo v poslední době nejlépe - radit primátorce Krnáčové.

Ty rady byly tak kvalitní, že Piráti mají velmi pravděpodobnou šanci v Praze volby vyhrát. Doufám, že v dalším volebním období bude radit primátorovi na Kladně, pak je úspěch Pirátů za čtyři roky zaručen a splní se to, o co tady tak nezištně a upřímně usiluje. :lol:
johnny-depps-hottest-face-jack-sparrow-of-pirates-of-the-inquisitrcom_1354867.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Tomas.Murnak
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Hamersky_Jezek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hamersky_Jezek » 23 dub 2018, 11:35

Včerejší diskuze u Švejka vyjasnila další věci, přinesla nové pohledy nových lidí. Děkuji.
Tak zásadní rozhodnutí si zaslouží ještě jedno kolo jednání. Tedy podle mne.

Tomas.Murnak
Místní předsednictvo
Profese: softwarový operátor
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Murnak » 24 dub 2018, 15:46

Já jen, aby jste věděli jaký je pan Hamerský velký "liberál".
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolec ... ecnost_wag
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Murnak za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Adam.Jaros, Jiri.Snizek
Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel ZHMP

E-mail: tomas.murnak@pirati.cz
Profil: https://praha.pirati.cz/lide/tomas-murnak/
Facebook: https://www.facebook.com/tomas.murnak

Hamersky_Jezek
Kontaktovat uživatele:

děkuji

Příspěvek od Hamersky_Jezek » 24 dub 2018, 17:28

Tomas.Murnak píše:
24 dub 2018, 15:46
Já jen, aby jste věděli jaký je pan Hamerský velký "liberál".
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolec ... ecnost_wag
děkuji za propagaci :)

Hamersky_Jezek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hamersky_Jezek » 25 dub 2018, 10:47

Diskuze už je v jiném vlákně viewtopic.php?f=697&t=41052

Josef.Brecka
Člen KS Praha
Profese: správce majetku
Dostal poděkování: 9 poděkování

Příspěvek od Josef.Brecka » 02 kvě 2018, 10:55

Dobrý den zrovna jsem hovořil s vaším předsedou Judr. Satkem. Jde mě o přihlášení se na vaši kandidátku do komunálních letošních voleb na Praze 10.
Mé jméno je Josef Břečka, jsem na vašem Foru Pirátů, ale nedaří se mě připojit na přihlášku do komunálních voleb. Protože zároveň kandiduji na 33. až 40. místě na magistrátní volby letošní je na té kandidátce můj charakter a fotografie. Že to přímo uvádím, ale já bych vám to stejně sdělil.Jsem občanem Prahy 10 v Malešicích, kde má rodina má letité kořeny. jsem ročník 1953, vzděláním politolog, etnolog a historik. Letitý ekologický aktivista. Současně s přátelskými nezávislými organizacemi v Malešicích se stavíme proti úmyslu postavit Překladiště Malešice, kamiónové u místní železnice. jsem místopředsedou nezávislé organizace Malešice za lepší život. A i místopředsedou malé politické strany evropani.cz, která již na kandidátce České pirátské strany kandidovala v parlamentních volbách 2017. A i letos z této pozice - evropana.cz se hlásím na vaši kandidátku na magistrát i do komunálu. Dávám přednost aktivní činnosti, tedy politické práci a podle toho se chci řídit i v kandidatuře.
Děkuji a budu se těšit na vaši odpovědˇ. Moje foto je tedy zatím jen na kandidátce na magistrát.
Nashledanou a přeji hezký den. Můj telefon: 776 603 941. Email. josef.brecka@seznam.cz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Brecka za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Murnak, Pavel.Hajek

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23013 poděkování
Dostal poděkování: 10909 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 02 kvě 2018, 11:11

Zabloudil jste ;) Tady jsou Piráti Kladno.
Piráty Praha 10 najdete zde viewforum.php?f=727
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Kladno“